Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 00:10   #1
cabin_crew
Raczkowanie
 
Avatar cabin_crew
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 48
GG do cabin_crew Send a message via Skype™ to cabin_crew

Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii


Od jakiegoś czasu czuje, że potrzebuje zmiany w moim życiu. Zdecydowanie zmiany pracy i wpadł mi do głowy pomysł wyjazdu na wolontariat. Znalazłam kilka ofert wyjazdów, jak np ten: http://www.workcamps.info/icamps/PL-SCI/pl/camp-details/camp-7388.html
Chorwacja 3 tygodnie, praca z dziećmi 4godz dziennie 5 dni w tygodniu, wolne weekendy, zakwaterowanie w fajnym miejscu jest podana strona żeby zobaczyć zdjęcia ośrodka, zapewnione wyżywienie, wi-fi, siłownia itd. Brzmi jak wakacje i to takie z możliwością poznania fajnych ludzi z innych krajów i poczuciem że zrobiło się bezinteresownie coś dobrego dla innych.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze to tak pięknie wygląda ale to niewiele zmienia, dalej interesuje mnie wolontariat

Czy ktoś mieszkający w Anglii jest zainteresowany wyjazdem na podobny wolontariat do jakiegoś europejskiego kraju? Było by mi raźniej wyjechać z kimś niż wybierać się samej w nieznane.

Jeżeli znajdzie się ktoś zainteresowany wyjazdem z Polski to również byłoby mi bardzo miło jeśli moglibyśmy nawiązać kontakt. Wiem, że zazwyczaj przed takimi wyjazdami przechodzi się kilkudniowe szkolenie, mam możliwość wzięcia udziału w takowym w Warszawie i Kielcach, mam tam rodzinę więc mogłabym się na jakiś czas zatrzymać i wziąć udział w wyjeździe organizowanym w Polsce.
Mam 20 lat. Obecnie mieszkam w Anglii.
cabin_crew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:50   #2
olinkusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 50
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Kochana - ja jestem zainteresowana Trzynastego skończyłam 21 lat, studiuje niemiecki . Poczucie zmiany w życiu, zrobienia czegoś dobrego - też to odczuwam. A taki wyjazd daje niewyobrażalne możliwości..
Ściskam !
olinkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 23:04   #3
cabin_crew
Raczkowanie
 
Avatar cabin_crew
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 48
GG do cabin_crew Send a message via Skype™ to cabin_crew
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Trzynastego? Patrz, a ja skonczylam 20 dwunastego i ucze sie rosyjskiego "na wlasna reke" ale jeste m na poziomie podstaw. Skąd jesteś?
cabin_crew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:56   #4
olinkusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 50
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez cabin_crew Pokaż wiadomość
Trzynastego? Patrz, a ja skonczylam 20 dwunastego i ucze sie rosyjskiego "na wlasna reke" ale jeste m na poziomie podstaw. Skąd jesteś?
Oooo... Rosyjski - podziwiam ! Wybrałam sobie ten język jako lektorat na studiach, bo byłam zafascynowana kolegą taty, który był rodowitym Rosjaninem. Ale..uciekłam po semestrze... mój mózg nie potrafił przyswoić cyrylicy..Ale obiecałam sobie, że kiedyś wrócę i powalczę jeszcze raz.. Uwielbiam języki, inne kultury...
Mieszkam w Radomiu, 100 km od Warszawy. A Ty gdzie dokładnie mieszkasz ? Za jakiś tydzień, półtora wybieram się do Londynu. Właśnie zdaje przyspieszoną sesję (to też było podyktowane chęcią zmian, bo ostatnio duszę się i czuję, że życie ucieka mi przez palce - zaliczyłam już 8 przedmiotów, jeszcze 6 zaraz po świętach i będę już oficjalnie studentką 3 roku.).
olinkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 11:27   #5
cabin_crew
Raczkowanie
 
Avatar cabin_crew
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 48
GG do cabin_crew Send a message via Skype™ to cabin_crew
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Ja podiwiam Cię za Niemiecki, dla mnie to czarna magia. Przeraża mnie długość słów Rosyjski brzmi tak.. hmm melodyjnie i wydaje mi się łatwiejszy W przyszłości chciałabym się nauczyć Hiszpańskiego
Ja pochchodzę ze Świętokrzyskiego, jakieś 60km od Radomia, od 5 lat mieszkam w Chesterfield. Na jak długo wybierasz się do Londynu?
cabin_crew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:29   #6
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez olinkusia Pokaż wiadomość
Oooo... Rosyjski - podziwiam ! Wybrałam sobie ten język jako lektorat na studiach, bo byłam zafascynowana kolegą taty, który był rodowitym Rosjaninem. Ale..uciekłam po semestrze... mój mózg nie potrafił przyswoić cyrylicy..Ale obiecałam sobie, że kiedyś wrócę i powalczę jeszcze raz.. Uwielbiam języki, inne kultury...
Mieszkam w Radomiu, 100 km od Warszawy. A Ty gdzie dokładnie mieszkasz ? Za jakiś tydzień, półtora wybieram się do Londynu. Właśnie zdaje przyspieszoną sesję (to też było podyktowane chęcią zmian, bo ostatnio duszę się i czuję, że życie ucieka mi przez palce - zaliczyłam już 8 przedmiotów, jeszcze 6 zaraz po świętach i będę już oficjalnie studentką 3 roku.).
Witam koleżankę z Radomia
Ja to bym chętnie pojechała jako wolontariusz, ale odwrotnie - na wyspy Niestety takich wolontariatów jest bardzo mało i albo kosztuja fortune (płacę ja za to że u nich pracuje, heh) albo są gdzieś w stylu ,,szkockie wzgórza, 100 km od najblizszego miasta". Wiec jednak au pair.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 17:44   #7
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

http://biznesflow.pl/wolontariat-zagraniczny/
łapcie stronę z wolontariatami zagranicznymi, tutaj raczej dłuższe wyjazdy się trafiają
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 14:26   #8
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
http://biznesflow.pl/wolontariat-zagraniczny/
łapcie stronę z wolontariatami zagranicznymi, tutaj raczej dłuższe wyjazdy się trafiają
czy ta strona to cos pewnego czy tylko chca wyłudzić kasę? bo zeby aplikowac trzeba uzyskać członkostwo, za które trzeba zapłacić... więc? bo sama się zastanawiam, fajne opcje mają i aż za piękne to wszystko
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:05   #9
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Oja, świetna idea, mieszkam w Płocku, chciałabym wyjechać na taki wolontariat *.*.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:50   #10
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez asiaTM Pokaż wiadomość
czy ta strona to cos pewnego czy tylko chca wyłudzić kasę? bo zeby aplikowac trzeba uzyskać członkostwo, za które trzeba zapłacić... więc? bo sama się zastanawiam, fajne opcje mają i aż za piękne to wszystko
Może popytaj na ich FB https://www.facebook.com/Biznesflow?ref=ts&fref=ts Szczerze mówiąc to nie wiem, koleżanka szukała takiego wyjazdu i podrzuciła mi tę stronę ( w końcu znalazła przez znajomego księdza jakiś wolontariat w Afryce ).
Ja na razie aupairkuję

edit: wyjaśnienie https://www.facebook.com/Biznesflow?ref=ts&fref=ts
__________________
Plant lady

Edytowane przez Roslina xD
Czas edycji: 2014-04-27 o 20:52
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:01   #11
cabin_crew
Raczkowanie
 
Avatar cabin_crew
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 48
GG do cabin_crew Send a message via Skype™ to cabin_crew
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez asiaTM Pokaż wiadomość
czy ta strona to cos pewnego czy tylko chca wyłudzić kasę? bo zeby aplikowac trzeba uzyskać członkostwo, za które trzeba zapłacić... więc? bo sama się zastanawiam, fajne opcje mają i aż za piękne to wszystko
coś mi z tą stroną nie pasowało i założyłam konto na www.youthnetworks.eu bez żadnych opłat i znalazłam kilka interesujących projektów ale troszkę gorzej jest z organizacją wysyłającą w Anglii wciąż szukam
cabin_crew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 12:06   #12
toufoufou
Przyczajenie
 
Avatar toufoufou
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Organizację wysyłającą możesz znaleźć na stronie http://europa.eu/youth/evs_database - baza danych z prawie 5000 organizacjami z całej Europy, które otrzymały pozwolenie na wysyłanie/przyjmowanie wolontariuszy.


Znajdziesz też tam masę projektów w których możesz uczestniczyć ale procedura jest troche dłuższa niż w przypadku projektów już zaakceptowanych.
toufoufou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 00:27   #13
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: Wolontariat europejski EVS wyjazd z Anglii

Cytat:
Napisane przez toufoufou Pokaż wiadomość
Organizację wysyłającą możesz znaleźć na stronie http://europa.eu/youth/evs_database - baza danych z prawie 5000 organizacjami z całej Europy, które otrzymały pozwolenie na wysyłanie/przyjmowanie wolontariuszy.


Znajdziesz też tam masę projektów w których możesz uczestniczyć ale procedura jest troche dłuższa niż w przypadku projektów już zaakceptowanych.
rzuciłam okiem, wygląda ok, na pewno się wczytam, dzięki!
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 01:27:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.