Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 21:34   #1
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21

Problem



Edytowane przez Kiniaa3154
Czas edycji: 2014-07-24 o 20:56
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:59   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem

1. Porozmawiać z mama.
2. Po co Ty się chcesz golić? No są to niech sobie są. Najwyżej sobie wydepiluj okolice które są widoczne spod bielizny jeżeli np. przeszkadza ci to w czasie przebierania sie na wf czy basenu. Poza tym - to ja naprawdę nie widzę powodu żeby coś więcej z tym robić.
3. Skoro jesteś bardzo młoda i nic Ci nie dolega to nie przejmuje się żadnymi chłopakami ani lekarzami póki co.
4. Bardzo młoda czyli ile masz lat? Ja dostałam okres jakoś w 5/6 klasie podstawówki a wiadomo - zmiany zaczęły się nieco wcześniej. Więcej o ile nie masz 8 lat to się nie martw na zapas.
5. Masz wybitnie typowy problem. A nawet brak problemu - bo to że zaczynasz dorastać to wcale nie jest żaden problem tylko najzwyklejsza w świecie naturalna kolej rzeczy.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:00   #3
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Problem

Jaki tam nietypowy sama mam niski zarost (taka uroda ) a w dodatku dość obfity ze względu na nadwyżkę męskich hormonów...

Cóż, poza goleniem możesz jeszcze iść na depilację woskiem lub laserową.


Ale uwierz mi. Ani Twój przyszły chłopak ani tym bardziej lekarz - nie uciekną z wrzaskiem po prostu dbaj o siebie i tyle, a to że będziesz się musiała przy facecie golić częściej - załatwisz hurtem - nogi+bikini

pozdrawiam
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:00   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Kiniaa3154 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo młoda i mam problem.
Bardzo szybko zaczęłam dojrzewać, w szkole jeszcze nie mówiono nam o tych rzeczach. Pewnie się nie spodziewali, że ktoś może tak szybko. Więc jak zaczęły mi wyrastać włosy łonowe-przeraziłam się. Nikomu nic nie mówiąc (zawsze taka byłam) próbowałam usunąć je jakoś za pomocą żyletki jednorazówki, które znalazłam w łazience. Ale się okazało ze się mocno zagalopowałam.
I do tej pory włosy wyrastają mi także od strony pachwiny.
To jest dla mnie tak straszliwie wstydliwy temat, ze nigdy nikomu go nie wyjawiłam. Zdecydowałam się tutaj, ze względu na anonimowość.
Nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić. Czy na prawdę pozostaje mi tylko golenie? Co jest w dodatku bardzo uciążliwe...?
Wszystko mnie przeraża. Od posiadania chłopaka, po wizytę u ginekologa, a i tu jest oczywiste że kiedyś bd musiała go odwiedzić.
Proszę bardzo, doradźcie mi jakoś. Jeśli macie jakieś pomysły..., wiem że mam problem nietypowy...
to nie było raczej spowodowane tymi 'próbami depilacji', a jedynie zlało się z nimi w czasie. w tych miejscach też wyrastają włoski (u niektórych jest ich niewiele, u niektórych więcej, a niektóre kobiety wgl nie mają z tym problemu)

jest wiele metod depilacji okolic bikini, mniej lub bardziej skuteczne. maszynki, woski, żele, delikatne kremy. musisz wypróbować i wybrać sposób dla Ciebie odpowiedni.

nie martw się, kochana, każda młoda kobieta musi przejść przez to wszystko. przez te drobne lęki, musi uczyć się swojego ciała, jego rytmu. z czasem okaże się to całkiem normalne dla Ciebie
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 23:41   #5
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Problem

Jestem typową brunetką o gęstych, grubych, czarnych włosach. Golę się praktycznie na całym ciele codziennie i żyję, lekarz ani chłopak nie uciekają ode mnie z krzykiem widząc wystające kiełki.

Kinia - wyluzuj, nic się nie dzieje strasznego, to zupełnie normalne i nie tylko Tobie się wydaje, że jesteś jedyna na świecie z takim problemem, podczas gdy połowa koleżanek martwi się tym samym...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 00:12   #6
therese17
Przyczajenie
 
Avatar therese17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska :)
Wiadomości: 13
Dot.: Problem

Kinia twój problem to żaden problem:P Nie przejmuj się tak.... Musisz się z tym oswoić... Golenie to normalna rzecz... Każda z nas się depiluje i nie uważa tego za problem...

Pozdrawiam
__________________
Kiedy kogoś spotykasz nie pytaj:
„Co słychać?” , tylko:
„Co DOBREGO słychać?”.
Ludzie pomyślą, co im się fajnego ostatnio przydarzyło.
therese17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:00   #7
Kinia3154
Raczkowanie
 
Avatar Kinia3154
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Problem

Źle to zabrzmiało.
Mam prawie 17 lat. Napisałam, że jestem bardzo młoda, bo tak się czuję.
A te włosy są widoczne jak diabli! Widać je z kilometra.
Ale może rzeczywiście przesadzam... Odwiedzę drogerię i już.

Dzięki wielkie. Pozdrawiam.
Kinia3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 16:18   #8
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Kinia3154 Pokaż wiadomość
Źle to zabrzmiało.
Mam prawie 17 lat. Napisałam, że jestem bardzo młoda, bo tak się czuję.
A te włosy są widoczne jak diabli! Widać je z kilometra.
Ale może rzeczywiście przesadzam... Odwiedzę drogerię i już.

Dzięki wielkie. Pozdrawiam.

Yyy dwa te same konta?

Cóż, jeśli dopiero w wieku 17 lat zaczynasz dojrzewac, to jest to BARDZO PÓŹNO i powinnaś się zgłosic do ginekologa bo świadczy o jakichś poważnych hormonalnych problemach, których skutki mogą byc różne.

A co do włosków: każda z nas je ma, jedne depilują, inne robią pasek, jeszcze inne przycinają. Rzecz normalna i naturalna. Już bez przesady.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:45   #9
Kinia3154
Raczkowanie
 
Avatar Kinia3154
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Problem

Tak, musiałam założyć jeszcze jedno konto...

Nie to nie tak.
Zaczęłam dojrzewać wcześnie, w podstawówce, jeszcze zanim wszystkie inne dziewczyny.
Ale dopiero teraz to wszystko jest dla mnie aż takim problemem.

Tak właściwie, to robię z igły widły. Po prostu nigdzie nie zetknęłam się z czymś takim co mam ja. Przesadzam, dziękuję że mi to uświadomiłyście. ;D
Kinia3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:13   #10
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Kiniaa3154 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo młoda i mam problem.
Bardzo szybko zaczęłam dojrzewać, w szkole jeszcze nie mówiono nam o tych rzeczach. Pewnie się nie spodziewali, że ktoś może tak szybko. Więc jak zaczęły mi wyrastać włosy łonowe-przeraziłam się.
Rzeczywiście, ta wypowiedź może sugerować, że dopiero zaczęłaś dojrzewać.
Cytat:
Napisane przez Kinia3154 Pokaż wiadomość
Zaczęłam dojrzewać wcześnie, w podstawówce, jeszcze zanim wszystkie inne dziewczyny.
Ale dopiero teraz to wszystko jest dla mnie aż takim problemem.
Warto się zastanowić, czemu dopiero teraz jest to problem. Przecież przez ostatnie lata też czasem chodziłaś na basen i mogły Ci wystawać włoski. Czemu zaczęłaś patrzeć na swoje ciało bardziej krytycznie?

Jeśli owłosienie nie jest zbyt intensywne na całym ciele, to nie ma co panikować i biegać po lekarzach, tylko korzystać z depilacji
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:04   #11
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Problem

Tak dlugo jak wlosy rosna najdalej w pachwinie nie masz sie czym martwic, jesli zauwazysz ze zaczynaja sie pojawiac na wewnetrznej stronie ud albo piersiach, dole brzucha, posladkach, twarzy, plechach to warto isc do lekarza i zrobic badania hormonalne.

Usunac mozesz za pomoca
maszynki, kremow do depilacji (metoda krotkotrwala),
wosku, pasty cukrowej (dlugotrwala),
depilacja laserem czy pradem (spokoj na przynajmniej 2-3 lata)
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 20:20   #12
Barb_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 18
Dot.: Problem

Dziewczyno, problemu nie ma. Włosy łonowe to jest normalna rzecz.
Wiesz, ja mam prawie 35 lat, jak byłam w Twoim wieku to nawet w "gazetkach" kobiety miały włosy łonowe, nie jak teraz, że prawie wszystkie są bez jednego włoska.
Że włosy łonowe rosną też w pachwinach, bywa i to nie rzadko, te które wystają poza bieliznę, strój kąpielowy to sobie dopasuj metodę depilacji - jest kilka wcześniej dziewczyny pisały, a pozostałe to jak uważasz.
Ja nie golę się całkiem na zero, bo mi potem włoski wrastają to mnie wkurza, skracam je tylko maszynką elektryczną. Jakoś ani ginekolog ani tż nie uciekli z krzykiem na widok włosów łonowych więc się nie przejmuj.
Barb_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:08   #13
NanaGoplana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 79
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Tak dlugo jak wlosy rosna najdalej w pachwinie nie masz sie czym martwic, jesli zauwazysz ze zaczynaja sie pojawiac na wewnetrznej stronie ud albo piersiach, dole brzucha, posladkach, twarzy, plechach to warto isc do lekarza i zrobic badania hormonalne.
Mi lekarz w takiej sytuacji powiedział, że przesadzam uwielbiam chodzić do lakarzy
__________________
Albo jakoś tak...
NanaGoplana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 09:55   #14
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Kinia3154 Pokaż wiadomość
Zaczęłam dojrzewać wcześnie, w podstawówce, jeszcze zanim wszystkie inne dziewczyny.
Ale dopiero teraz to wszystko jest dla mnie aż takim problemem.
Pewnie dlatego, że to taki wiek, że się zaczynają chłopcy bardziej kręcić wkoło, ale nie martw się

Co do włosków w pachwinach też mam, golę i tyle. Są jeszcze kremy do depilacji i wosk no i depilator ale tam to chyba by bardzo bolało.

Nie martw się, wszystko z Tobą ok
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:59   #15
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez NanaGoplana Pokaż wiadomość
Mi lekarz w takiej sytuacji powiedział, że przesadzam uwielbiam chodzić do lakarzy
Oj to lepiej idz do innego. Wlosy lonowe nachodzace na pachwiny to normalna sprawa - stad przeciez powstala depilacja okolic jak to teraz nazywamy 'bikini' :P
A pojawila sie gdy kobiety jeszcze nie ubieraly sie w tak skape jak teraz stroje kapielowe.

Jesli wlosy nachodza na wnetrze ud, albo pojawiaja sie w innych typowo meskich czesciach to koniecznie trzeba isc do lekarza bo to mozne byc zwykle rozhwianie hormonalne, albo cos bardziej powaznego prowadzacego chocby do bezplodnosci.
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 20:03   #16
Efulinka
Raczkowanie
 
Avatar Efulinka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 32
Dot.: Problem

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, Twój 'problem' to czysta natura
może i delikatnie przesadzasz, ale dopiero wchodzisz w 'ten' wiek i to wszystko może się wydawać dziwne i nienaturalne, wiec rozumiem Cie w pełni.

Tak jak radzą inne wizażanki póki owłosienie nie pojawia się w innych okolicach (twarz, tułów) to nie ma się czym przejmować. Pozostaje Ci depilacja, troszkę uciążliwa ale idzie się przyzwyczaić

Główka do góry ,pozdrawiam
Efulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:17   #17
_Malinowa_Mamba_
Przyczajenie
 
Avatar _Malinowa_Mamba_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 13
Dot.: Problem

Jest rozwiązanie takie, że nie będziesz musiała sie depilowac.. jesli masz duzo kazy idz na depilacje laserowa.. to kosztuje okolo 2 tysiaki ale juz nie bedziesz sie meczyla z owlosieniem na baaaaaaaaaaaaaaaardzo dlugo. ale wedlug mnie to jest glupota ;|
_Malinowa_Mamba_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:09   #18
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez _Malinowa_Mamba_ Pokaż wiadomość
Jest rozwiązanie takie, że nie będziesz musiała sie depilowac.. jesli masz duzo kazy idz na depilacje laserowa.. to kosztuje okolo 2 tysiaki ale juz nie bedziesz sie meczyla z owlosieniem na baaaaaaaaaaaaaaaardzo dlugo. ale wedlug mnie to jest glupota ;|
To nie jest glupota, ale nie kazdy moze poddac sie takiemu zabiegowi. Moze pozostawiac blizny i tak dalej. Kosmetyczka ktora sie tym specjalizuje od razu bedzie wiedziec czy u Ciebie mozna to wykonac czy nie.
Tyle tylko, ze kosztuje sporo. Trzeba zabieg przeprowadzic pare razy i starcza na minimum dwa lata. Zwykle po 2-4 latach zabiegi trzeba powtorzyc. Niestety jest to metoda dla ludzi z grubym portfelem.
Plus taki ze starcza na dlugo, nie boli i nie pozostawia sladow (o ile zabieg moze byc przeprowadzony na twoim typie skory/kolorze,rodzaju owlosienia)
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 21:00   #19
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
To nie jest glupota, ale nie kazdy moze poddac sie takiemu zabiegowi. Moze pozostawiac blizny i tak dalej. Kosmetyczka ktora sie tym specjalizuje od razu bedzie wiedziec czy u Ciebie mozna to wykonac czy nie.
Tyle tylko, ze kosztuje sporo. Trzeba zabieg przeprowadzic pare razy i starcza na minimum dwa lata. Zwykle po 2-4 latach zabiegi trzeba powtorzyc. Niestety jest to metoda dla ludzi z grubym portfelem.
Plus taki ze starcza na dlugo, nie boli i nie pozostawia sladow (o ile zabieg moze byc przeprowadzony na twoim typie skory/kolorze,rodzaju owlosienia)
akurat laserowa depilacja okolic intymnych BOLI jak diabli...jakby mnie przypiekali się czułam- dziękuje ci bardzo...
nie boli tak jak wyrywanie włosów, tylko właśnie tak jak przypiekanie albo porażenie prądem- ja miałam wrażenie jakby mnie ktoś prądem trącał-koszmar!
a wytrzymałam tylko jeden taki zabieg i szczerze mówiąc nic nie dał, znaczy włoski sobie odrosły....pod pachami wytrzymałam serię 4 zabiegów i...też włosy odrosły po ok pół roku, więc osobiście uważam, ze nie warto wydawać takiej kasy.
No ale może na kogoś innego podziała.
Ja mam ciemne, ale średniogrube włosy- takie typowe "polskie" więc teoretycznie powinno zadziałać, praktyka jak widać jest inna
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.