O której zostawić gości i iść spać...;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-11, 08:48   #1
Magi7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 25

O której zostawić gości i iść spać...;-)


O której wypada zosawić gości i iść spać?;-)
Magi7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 08:50   #2
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Obawiam się, że na weselu wypada bawić się z gośćmi do samego końca.

Jak to dobrze, że nie robimy z narzeczonym wesela, tylko obiado-kolację dla rodzinki
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 08:56   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

szczerze nie bylam jeszcze na weselu na którym panstwo młodzi poslziby po prostu spac
zostaja do samego konca .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 08:59   #4
czarna-79
Raczkowanie
 
Avatar czarna-79
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do czarna-79
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Wszystko zalezy od sytuacji. Ja byłam w kwietniu na ślubie, gdzie Panna Młoda była w ciąży, więc z racji swego stanu opuściła salę przed północą, w czerwcu byłam na weselu, gdzie Panna Młoda była świeżo uieczoną mamą, więc co jakiś czas znikała z wesela, aby nakarmić dzidziusia, aż w końcu zaraz po północy całkiem zniknęła...Ja osobiście myślę, że jeśli nie dotyczy Cię żadna z wyżej opisanych sytuacji, to wypada jednak zostać do końca. To w końcu Twój ślub i to Ty masz się bawić jak najlepiej. Ja z moim narzeczonym robimy tylko obiad w restauracji, więc to zupełnie inna sytuacja. Myślimy, że posiedzimy 3-4 godziny i będzie po wszystkim, ale i tak uważam, że to będzie mój najpiękniejszy dzień w życiu
Pozdrawiam Cię cieplutko
czarna-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 09:08   #5
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

To tak jakbyś zaprosiła znajomych na przyjęcie (np imieniny) i w połowie imprezy poszła spać i gości zostawiła...;/ Zgadzam się, że zależy to od sytłacji, oczywiście kobieta w ciąży nie powinna się przemęczać, ale w innych przypadkach uważam, że należy zostać do końca (no, chybaże się ktoś z państwa młodych spije za bardzo...a to też się zdarza...niestrety)
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 12:17   #6
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

A ja nie zostałam na swoim ślubie do samego końca imprezy i żadna z powyższych sytuacji mnie nie dotyczyła.
Bawiliśmy się z moim świeżo upieczonym mężem chyba tak do 5 nad ranem, wesele skończyło się przed 6. A zdecydowaliśmy się wyjść wcześniej niż jako ostatnie osoby z wesela, ze względu na to, że ci goście co zostali do końca to po pierwsze było ich mało a po drugie to przeważnie już byli niezle wstawieni, a co się z tym wiąze to i na nas już bardzo nikt nie zwracał uwagi.
Rodzice i teściowe zostali do końca i wychodzili jako ostatni wiec każdy gość był pożegnany i obdarowany prezentem.

Wydaje mi się, że trudno określić coś takiego jak konkretna godzina, w której wypada opuścić swoje wesele, tego się chyba nie planuje z góry.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 12:30   #7
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Alien: wyjście z wesela na niecałą godzinę przed końcem, to jeszcze nie grzech Szczególnie, że jak sama napisałaś - gości było już niewielu, a część w stanie wskazującym na spożycie Też bym pewnie wyszła. Ale co innego wyjść z wesela np. godzinę przed końcem, a inaczej np. po północy - a takie sytuacje też się czasem zdarzają i moim zdaniem jest to wyjątkowo nieeleganckie.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 12:59   #8
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

bezsensu ... całe życie czeka sie na ten dzień , na chwile które zostają w sercu na zawsze ... więc myśle że Młodzi powinni byc do samego końca ... nigdy nie spotkałam się z czymś takim że Para poszła sobie spac ... - no może raz że młodzi znikli ( ale na chwilkę ! ) i na dodatek wtedy okazało się że młody liczył ile dostał w kopertach

PozDraWiaM
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:05   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Może się mylę, ale autorka wątku chyba po prostu ma średnią ochotę na to wesele i stąd pytanie, o której można się z niego urwać... Przyznam, że ja na huczną imprezę też nie miałam ochoty i udało mi się przekonać narzeczonego do zrezygnowania z wesela (chociaż głównym powodem i tak był brak pieniędzy - sam ślub będzie nas kosztować w granicach 8.000-9.000 zł, na wesele już by nam w żaden sposób nie starczyło). Stanęło na obiadku dla najbliższych i myślę, że to rozsądne rozwiązanie
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:13   #10
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

ja zastanawiam się nad tym o której iść spać ale w piątek jak zaczną się zchodzić na tłuczenie to ciężko może być z wyrobieniem sie do 24 ale co tam ... raz się z panieństwa wychodzi
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:01   #11
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez Naja84
ja zastanawiam się nad tym o której iść spać ale w piątek jak zaczną się zchodzić na tłuczenie to ciężko może być z wyrobieniem sie do 24 ale co tam ... raz się z panieństwa wychodzi
na tluczenie czego??!
ja poszłam spać w piątek o 01:30

Odpowiedz na pytanie główne:
po co ich zapraszać jesli masz zamiar ich zostawić??
Ja kiedys byłam swiadkową u kuzynki, która noge skręciła i na ślub warunkowo zdjęli jej gips. O 3 w nocy juz ja b. bolało i powiedziała do mnie: to ja ide spać , a ty mi baw gości... dobre sobie...oczywiście nie sprostałam wyzwaniu.
Natomist na swoim weselu, ze tak powiem zamknęłam drzwi za ostatnim gościem. Ok 6 rano zdjęłam spódnicę, bo mi było juz nie wygodnie i w gorsecie i halce pilismy piwko pod lokalem
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 14:20   #12
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

... emmm spać ?... ja bawiłam się super do ostatniego gościa a dokładnie to coś przed 7 musieliśmy opuscic lokal bo obsługa musiała przygotować sale na nasze poprawiny które były o 11
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:41   #13
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Widzę Magi, że marzy Ci się wesele w stylu amerykańskim - spod kościoła odjechać samochodem "Just Married", a goście niech się bawią. To nie u nas
U nas źle widziane jest "urywanie się", niestety. Trzeba było wybrać opcję obiado-kolacja, na weselu goście oczekują, że młodzi będą do końca.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:14   #14
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

[QUOTE=Ela]na tluczenie czego??!
ja poszłam spać w piątek o 01:30


Elu na tłuczenie porcelany - nie znasz tego zwyczaju ?? Bo jeżeli chodzi o mnie to widzę to w czarnych barwach
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:15   #15
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

na tluczenie czego??!
ja poszłam spać w piątek o 01:30


Elu na tłuczenie porcelany - nie znasz tego zwyczaju ?? Bo jeżeli chodzi o mnie to widzę to w czarnych barwach
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:22   #16
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

ja bylam w ciązy i jakos nie czulam porzeby zeby opuscic gosci, to jest najpiekniejszy dzien w naszym zyciu i powinnyśmy przetrwac!
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:27   #17
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez Naja84
na tluczenie czego??!
ja poszłam spać w piątek o 01:30


Elu na tłuczenie porcelany - nie znasz tego zwyczaju ?? Bo jeżeli chodzi o mnie to widzę to w czarnych barwach
nie żartuj! Jak to ?? Ktos przychodzi mi do domu i o ścianę rzuca porcelanę miśnieńską???
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:40   #18
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Też nie znam tego zwyczaju Pierwsze słyszę, ale mnie to przeraża
U nas tłuczenie ogranicza się do kieliszków po szampanie
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:03   #19
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez konfitura
U nas tłuczenie ogranicza się do kieliszków po szampanie
u nas też, a ja nawet zapytałam pana właściciela lokalu (był wśród witających PM) czy moge potłuc?
a tu proszę... walą o podlogę babciną zastawę!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 20:11   #20
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez Ela
u nas też, a ja nawet zapytałam pana właściciela lokalu (był wśród witających PM) czy moge potłuc?
a tu proszę... walą o podlogę babciną zastawę!
Ciekawe w jakim regionie Polski takie dzikie zwyczaje
Szczerze mówiąc miałabym opory - spokojny człowiek ze mnie, huku się boję W życiu niczym nie cisnęłam o podłogę (oprócz piłki, ale to był mus ).
Już nie mówiąc, że zastawy szkoda
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:35   #21
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

tłuczenie szkła lub porcelany ... na pomorzu nazywa sie to szklanobicie polega na tym że przez cały piątek kazdy ma prawo przyjśc i stłuc szkło na "szczęście" przed domem panny młodej w zamian dostaje dorosły kieliszek wódki dzieci słodycze a przyszli państwo młodzi muszą sprzątać ... na śląsku z kolei tłucze się porcelane (zwykle stare kibelki lub umywalki) na wsiach to wręcz mała imprezka się z tego robi ludzie którzy przychodzą tłuc porcelane często przychodzą poprzebierani a na podwórku gra muzyka, wódke się leje, do tego jakaś zagrycha czasem na tańcach sie kończy
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:52   #22
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez agatha_c
tłuczenie szkła lub porcelany ... na pomorzu nazywa sie to szklanobicie polega na tym że przez cały piątek kazdy ma prawo przyjśc i stłuc szkło na "szczęście" przed domem panny młodej w zamian dostaje dorosły kieliszek wódki dzieci słodycze a przyszli państwo młodzi muszą sprzątać ... na śląsku z kolei tłucze się porcelane (zwykle stare kibelki lub umywalki) na wsiach to wręcz mała imprezka się z tego robi ludzie którzy przychodzą tłuc porcelane często przychodzą poprzebierani a na podwórku gra muzyka, wódke się leje, do tego jakaś zagrycha czasem na tańcach sie kończy
Ulala, no nieźle
Byłam na weselu w Katowicach i nikt nic nie tłukł aż szkoda, bo to ciekawe, takie egzotyczne
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:13   #23
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

jakąś złośliwość czuje w waszych wypowiedziach to że w niektórych częsciach kraju są takie a nie inne tradycje to chyba nic dziwnego?
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:24   #24
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez Kiya
jakąś złośliwość czuje w waszych wypowiedziach to że w niektórych częsciach kraju są takie a nie inne tradycje to chyba nic dziwnego?
Ależ skąd Pewnie masz na myśli mnie, ale odniosłaś złe wrażenie. Nie wyśmiewam się w żadnym wypadku.
Ktoś ostatnio dziwił się, że u nas prezenty daje się po oczepinach, a ja jestem zdziwiona tym, że tłucze się porcelanę (naprawdę pierwsze słyszę).
Mój TŻ zdziwił się, że u nas śpiewają "A teraz idziemy na jednego...", bo u niego po prostu mówi się, że będzie przerwa i tyle. Był zdziwiony też śpiewami przy stole (np. "na lewo, na prawo, w górę i w dół...", "a kto się w styczniu urodził (...) jak żeś wypił to se nalej, a butelkę podaj dalej...", "kucharka musi być - jak nie ma kucharki spalone garnki..."). Natomiast ja zdziwiłam się, że w jego stronach goście przypinają sobie tasiemki - strona ich przypięcia odzwierciedla stan cywilny.
Wszystkie zwyczaje są ciekawe i chciałabym poznać ich więcej Choć zastawy na serio bym nie stłukła, bo naprawdę jestem strachliwa (nie wyśmiewam się). Dzisiaj jak nakładałam obiad to pies szczeknął i upuściłam łyżkę...
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:26   #25
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez konfitura
Ależ skąd Pewnie masz na myśli mnie, ale odniosłaś złe wrażenie. Nie wyśmiewam się w żadnym wypadku.
Ktoś ostatnio dziwił się, że u nas prezenty daje się po oczepinach, a ja jestem zdziwiona tym, że tłucze się porcelanę (naprawdę pierwsze słyszę).
Mój TŻ zdziwił się, że u nas śpiewają "A teraz idziemy na jednego...", bo u niego po prostu mówi się, że będzie przerwa i tyle. Był zdziwiony też śpiewami przy stole (np. "na lewo, na prawo, w górę i w dół...", "a kto się w styczniu urodził (...) jak żeś wypił to se nalej, a butelkę podaj dalej...", "kucharka musi być - jak nie ma kucharki spalone garnki..."). Natomiast ja zdziwiłam się, że w jego stronach goście przypinają sobie tasiemki - strona ich przypięcia odzwierciedla stan cywilny.
Wszystkie zwyczaje są ciekawe i chciałabym poznać ich więcej Choć zastawy na serio bym nie stłukła, bo naprawdę jestem strachliwa (nie wyśmiewam się). Dzisiaj jak nakładałam obiad to pies szczeknął i upuściłam łyżkę...
w takim razie wybaczam
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:27   #26
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez Kiya
w takim razie wybaczam
Ufff
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:28   #27
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

u nas na śląsku mówią na to "czaskanie" fajna sprawa, przed ślubem mojej kuzynki sąsiedzi stłukli im przed drzwiami sedesik i mnóstwo talerzy (żadnego szkła, bo to na pecha), a że kuzynka mieszkała na 3 pietrze, to musieli sprzątać wszystkie piętra aż do parteru hihihi
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:33   #28
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez tricomi
u nas na śląsku mówią na to "czaskanie" fajna sprawa, przed ślubem mojej kuzynki sąsiedzi stłukli im przed drzwiami sedesik i mnóstwo talerzy (żadnego szkła, bo to na pecha), a że kuzynka mieszkała na 3 pietrze, to musieli sprzątać wszystkie piętra aż do parteru hihihi
Taki zwyczaj to dobry pretekst aby wymienić sedes na nowy
W ten weekend byłam na weselu i było tak suuuuper, że chcę jeszcze
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:38   #29
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

ja byłam w tym roku na dwóch
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 22:42   #30
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: O której zostawić gości i iść spać...;-)

Cytat:
Napisane przez tricomi
ja byłam w tym roku na dwóch
Szczęściara Przed tym weselem ostatnio byłam na mojego brata czyli 4 lata temu Coś zastuj w rodzince

A czy funkcjonuje u Was "rowerek"? Czyli konkurs (oczywiście w poprawiny) - slalom między krzesełkami na miniaturowym rowerku z kaskiem i goglach na głowie? W połowie trasy obowiązkowa wódeczka
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.