Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 10:52   #1231
Nadulka36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Ofelia82 Pokaż wiadomość
a rolowalas sie wczesniej? Bo zaczynac od 1mm jest nawet ryzykowne...2mm bym sie w domu nie odwazyla

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

ja dzis wyrolowalam oczy rollerem 0,25 Clarena.
Pod rolkę serum z Medik3 Retinol Eye Tr.
lekkie drapanie tylko.
Do twarzy zamowie 0,5mm. Na razie żal mi kasy na roller Medik8, kupie Clarenę 0,5mm i jak się spodoba mi rolowanie i beda efekty - to zainwestuje w Medik8
nie polecam Medik8. Ja kupiłam 0,5mm i wyrolowałam twarz 2 razy, po czym rolka zardzewiała
A jak się sprawuje ta Clareny? Bo teraz już nie wiem co kupić.
Nadulka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 11:47   #1232
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dawno nie tu nie zaglądałam Nadal się rolujecie?

Po dłuższej przerwie w rolowaniu, wznowilam zabiegi, ale tym razem wypowiedziałam wojnę przebarwieniom - po lecie jestem łaciata. Wkurza mnie to niepomiernie
Łączę rolkę 0,25 z kwasami, ale o wyższym pH ok. 3,8 - 4,0 i artre - znaczne rozjaśnienie przebarwień zauważyłam już po pierwszych zabiegach, oczywiście jak skończyła się wylinka . Wydaje mi się, że jest to skuteczniejszy sposób niż standardowe nakładanie serum z kwasami wybielającymi. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Cytat:
Napisane przez Kamil_G Pokaż wiadomość
Jaką rolkę najlepiej jest używać do usuwania blizn potrądzikowych?

Jeśli chodzi o długość igieł przymierzam się do 2,0 mm, ale jeśli chodzi o ilość igieł warto zainwestować w taki roller ze 192 igłami czy raczej 540?
Czy większe znaczenie ma długość igieł czy ich ilość?
Jeśli chodzi o firmy, to mam do wyboru MT Roller, Dr Roller i Medik 8, ale ten ma tylko do 1,0 mm i 192 igły, jak dla mnie za słaby. Dr Roller ma 2,0 mm ale ma też tylko do 192 igieł, a MT Roller ma wszystkie rodzaje, ale podobno jakościowo nie jest dobry?
Przy bardzo głębokich bliznach najlepiej stosować igły od 1,0 mm - 1,5 - ale te dłuższe raczej w gabinecie- w domowych warunkach można napytać sobie biedy.
Odnośnie ilości igieł - podobno najskuteczniejsze są rolki z mniejsza ilością, zwolennicy twierdzą, że im mniej igieł tym głębiej się wbijają. Inni preferują większą ilość, bo zabieg wykonuje się szybciej, tworzy się więcej mikrokanalików.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 20:01   #1233
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 497
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, chcę zacząć rolowanie. Mam uczulenie na nikiel, więc wszelkie tanie rollery z allegro odpadają. Polecicie coś do 130zł? Najlepiej tytanowe igły. Póki co znalałam Eviala, macie jakieś inne propozycje?
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:52   #1234
Zortex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

[1=3157a67d1d934f0506c976b a0ef558d7d1211d34_658382e 67595e;49238638]Dziewczyny, chcę zacząć rolowanie. Mam uczulenie na nikiel, więc wszelkie tanie rollery z allegro odpadają. Polecicie coś do 130zł? Najlepiej tytanowe igły. Póki co znalałam Eviala, macie jakieś inne propozycje?[/QUOTE]
Archiwalna, proponuje Ci polską firme, która tworzy głównie dla kosmetyki profesjonalnej, ale od niedawna jest również dostępna w sklepie on-line dla detalicznych klientów - Clarena. Roleery są bez niklu, igły zrobione są ze stali tytanowej. 1080 igieł na 18 dyskach do ciała - rollery do ciała, 540 igieł na 9 dyskach - rollery do twarzy. Cena za rollery nie jest wygórowana, jest kilka rozmiarów, różne zestawy koktajli do zredukowania różnych problemów. Zerknij sobie Teraz jest najlepszy czas na rolowanie.
Zortex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 08:57   #1235
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czego używacie pod rolkę? dawniej stosowalam serum z firmy Forever Young ale jakos mnie to nie przekonuje i nie wiem czego skutecznego i sprawdzonego użyć.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 09:58   #1236
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny czy któraś to testowała i może się wypowiedzieć?


__________________
START 1.05.2013

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 10:33   #1237
kwiat87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

mam roztepy na brzuchu po ciazy czy jest mozliwe zeby je pomiejszyc w domu masciami i rolowaniem

Edytowane przez kwiat87
Czas edycji: 2015-01-04 o 10:34
kwiat87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 17:05   #1238
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny czy któraś z Was używała takiej oto dermarolki? Czytałam opisy na allegro i niby ta ''zabudowana'' jest lepsza, ale wiadomo jak działa reklama - stąd pytanie do Wizażanek. Chciałam zamówić 0,5 do wyrolowania twarzy i blizenek. Którą rolkę wybrać? Zwykłą, z tytanowymi igłami, czy tą dziwną... ? Jaka jest różnica.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porownanie_rollerow_syis (1).jpg (130,8 KB, 48 załadowań)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 20:18   #1239
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was używała takiej oto dermarolki? Czytałam opisy na allegro i niby ta ''zabudowana'' jest lepsza, ale wiadomo jak działa reklama - stąd pytanie do Wizażanek. Chciałam zamówić 0,5 do wyrolowania twarzy i blizenek. Którą rolkę wybrać? Zwykłą, z tytanowymi igłami, czy tą dziwną... ? Jaka jest różnica.
Podobno lepsze są te tytanowe, byle były całe z tytanu a nie tylko pokryte mała warstewką. Czytałam też, że 540 igieł to za dużo, bo robi "sitko" z twarzy i to już przesada. Masz blizny na twarzy? Ubytki skóry czy przebarwienia? Ja też się przymierzam do zakupu rolki, ale zastanawiam się czy jest sens teraz przed latem kupować, bo zaraz zrobi się ciepło i nie będzie można stosować.

Dziewczyny bardziej ogarnięte w temacie, może udałoby się stworzyć wspólnymi siłami takie FAQ jak w niektórych wątkach kosmetycznych z podstawowymi informacjami?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 23:49   #1240
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

kupilam ta z mniejsz liczba igiel, ta bialo niebieska

jeszcze nie uzywalam, poki co walcze kwasami, potem bede haratac rolka
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 10:40   #1241
Nonitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

pomóżcie
kupiłam derma roller 1,5 mm jednej z wiodących firm. Chciałabym zwalczyć wiotką skórę na udach i brzuchu po odchudzaniu. Zrobiłam wszystko według zaleceń (zdezynfekowałam skórę, nałożyłam ampułkę pod derma roller, rollowałam w kilka stron, zgodnie z instrukcją) i ... nie widzę żadnej reakcji skóry bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, żadnych czerwonych kropek po igłach, żadnych krwawych ranek, no po prostu nic. To normalne??
Dodam, że sam zabieg był dla mnie nieprzyjemny/trochę bolesny.
Nonitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 10:41   #1242
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej, zastanawiam sie nad zakupem derma rollera lub derma stamp, bo mam kilka blizn po ospie na twarzy i zastanawiam sie nad dlugoscia igiel, czy dlugosc 1,5 mm bedzie odpowiednia czy lepiej kupic 1,0 mm ? bo tak sie zastanawiam, ze przeciez skora na czole jest cieniutka wiec jak beda za dlugie igly to mi sie chyba w kosc wbija...

i jeszcze, czy wystarczy serum z witamina c po takim zabiegu? albo mieszanka z witamina a i e z apteki, ktos cos wie? jeszcze znalazlam ampulki z witaminami na allegro pod rolke to moze beda okej, ale mam na razie metlik w glowie i nie wiem co kupic
__________________
c`est la vie.

Edytowane przez afyra
Czas edycji: 2015-03-14 o 14:08
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 19:04   #1243
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

jaki dermaroller polecacie?
chodzi mi o dobrą jakość, przystępną cene
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:53   #1244
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Odnośnie ilości igieł - podobno najskuteczniejsze są rolki z mniejsza ilością, zwolennicy twierdzą, że im mniej igieł tym głębiej się wbijają. Inni preferują większą ilość, bo zabieg wykonuje się szybciej, tworzy się więcej mikrokanalików.

Im mniej igiel tym lepiej dlatego ze igly wbijaja sie w naskorek, a jesli igiel jest bardzo duzo to po prostu nie wbijaja sie w skore bo tworza swego rodzaju tarcze a nie kolce ... na chlopski rozum. Ja widze duzo lepsze efekty przy rolce z mniejsza iloscia igiel, poza tym zabieg tak przeprowadzony przypomina mi bardziej mezoterapie iglowa przeprowadzana w gabinecie ... przypomina bo to troche inny zabieg.

Ja znowu wracam do rolki po bardzo dlugiej przerwie, co prawda zmarszczek nie mam ale moja skora zaczela migrowac w dol, policzki mi troche opadly i mam nadzieje wzmocnic siatke kolagenowa zeby powrocily na swoje miejsce, oprocz tego robie mezoterapie beziglowa u kosmetyczki. Poki co jestem na poczatku i nie moge sie doczekac jak moja skora bedzie wygladac za 3 miesiace
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 18:48   #1245
VegeKaro
Raczkowanie
 
Avatar VegeKaro
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 198
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam sie nad zakupem derma rollera lub derma stamp, bo mam kilka blizn po ospie na twarzy i zastanawiam sie nad dlugoscia igiel, czy dlugosc 1,5 mm bedzie odpowiednia czy lepiej kupic 1,0 mm ? bo tak sie zastanawiam, ze przeciez skora na czole jest cieniutka wiec jak beda za dlugie igly to mi sie chyba w kosc wbija...

i jeszcze, czy wystarczy serum z witamina c po takim zabiegu? albo mieszanka z witamina a i e z apteki, ktos cos wie? jeszcze znalazlam ampulki z witaminami na allegro pod rolke to moze beda okej, ale mam na razie metlik w glowie i nie wiem co kupic
Myślę że blizny po ospie nie zostaną rolką w żaden sposób ruszone. Ja mam kilka na polikach i mimo rolowania 0.5 co drugi/trzeci dzień nie zmniejszają się. Nie wyobrażam sobie stosować igieł 1.5 na twarz.
VegeKaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 09:15   #1246
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam sie nad zakupem derma rollera lub derma stamp, bo mam kilka blizn po ospie na twarzy i zastanawiam sie nad dlugoscia igiel, czy dlugosc 1,5 mm bedzie odpowiednia czy lepiej kupic 1,0 mm ? bo tak sie zastanawiam, ze przeciez skora na czole jest cieniutka wiec jak beda za dlugie igly to mi sie chyba w kosc wbija...

i jeszcze, czy wystarczy serum z witamina c po takim zabiegu? albo mieszanka z witamina a i e z apteki, ktos cos wie? jeszcze znalazlam ampulki z witaminami na allegro pod rolke to moze beda okej, ale mam na razie metlik w glowie i nie wiem co kupic

Jak najbardziej rolka zmniejszy blizny, ale na efekty trzeba czekać dosyć długo minimum 7-12 miesięcy.
Zazwyczaj na blizny stosuje się igły 1,5 mm, ale nakłuwanie w domu tak długimi igłami może być niezbyt dobrym pomysłem, tym bardziej na czole - ale oczywiści sama musisz zadecydować Tylko nie nakłuwaj całego czoło długimi igłami, do tej okolicy stosuje się 0,5 mm


Staraj się wkłuwać pod bliznę, aby pobudzić żywe warstwy skóry, które znajdują się pod nią. Możesz też nakłuwać od góry, ale jest to metoda mniej skuteczna i trzeba dłużej czekać na efekty. Nakłuwaj nie częściej niż co 3-4 tygodnie, a przy igłach 1,5 mm nawet co 6 tygodni - absolutnie nie częściej . Musisz dać skórze czas na odbudowę, jeśli będziesz zbyt często nakłuwała efekt może być całkowicie odwrotny do zamierzonego

Do nakłuwania możesz stosować witaminę C, peptydy i silne nawilżacze, ale w przypadku blizn najważniejsze jest samo nakłuwanie.


Cytat:
Napisane przez VegeKaro
Myślę że blizny po ospie nie zostaną rolką w żaden sposób ruszone. Ja mam kilka na polikach i mimo rolowania 0.5 co drugi/trzeci dzień nie zmniejszają się. Nie wyobrażam sobie stosować igieł 1.5 na twarz.

Nakłuwając się igłami 0,5 częściej niż raz w tygodniu robisz sobie krzywdę. Ostatnio lekarze zalecają nawet aby nakłuwania 0,5 robić co dwa tygodnie.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:39   #1247
VegeKaro
Raczkowanie
 
Avatar VegeKaro
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 198
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej rolka zmniejszy blizny, ale na efekty trzeba czekać dosyć długo minimum 7-12 miesięcy.
Zazwyczaj na blizny stosuje się igły 1,5 mm, ale nakłuwanie w domu tak długimi igłami może być niezbyt dobrym pomysłem, tym bardziej na czole - ale oczywiści sama musisz zadecydować Tylko nie nakłuwaj całego czoło długimi igłami, do tej okolicy stosuje się 0,5 mm


Staraj się wkłuwać pod bliznę, aby pobudzić żywe warstwy skóry, które znajdują się pod nią. Możesz też nakłuwać od góry, ale jest to metoda mniej skuteczna i trzeba dłużej czekać na efekty. Nakłuwaj nie częściej niż co 3-4 tygodnie, a przy igłach 1,5 mm nawet co 6 tygodni - absolutnie nie częściej . Musisz dać skórze czas na odbudowę, jeśli będziesz zbyt często nakłuwała efekt może być całkowicie odwrotny do zamierzonego

Do nakłuwania możesz stosować witaminę C, peptydy i silne nawilżacze, ale w przypadku blizn najważniejsze jest samo nakłuwanie.





Nakłuwając się igłami 0,5 częściej niż raz w tygodniu robisz sobie krzywdę. Ostatnio lekarze zalecają nawet aby nakłuwania 0,5 robić co dwa tygodnie.
Przed zakupem rolki sporo czytałam i nigdzie nie było przeciwskazań do stosowania co kilka dni. Jednak może faktycznie będę stosować rzadziej jak radzisz Widzę że znasz się na rolkowaniu. Możesz mi doradzić co oznacza "wkuwanie się pod bliznę"?
VegeKaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 10:02   #1248
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez VegeKaro Pokaż wiadomość
Przed zakupem rolki sporo czytałam i nigdzie nie było przeciwskazań do stosowania co kilka dni. Jednak może faktycznie będę stosować rzadziej jak radzisz Widzę że znasz się na rolkowaniu. Możesz mi doradzić co oznacza "wkuwanie się pod bliznę"?
Wydaje mi się, że na każdej stronie z rolkami powinna być informacja o częstotliwości rolowania . Jeśli w sklepie nie podają takich informcji, to znaczy, że nie mają pojęcia o temacie i lepiej zmienić sprzedawcę

Staram się na bieżaco śledzić temat derma rollerów, ponieważ urządzenie to jest coraz bardziej popularne a co za tym idzie lekarze mają coraz więcej wiedzy na jego temat i doświadczenia. Kiedyś np. zalecano rolowenie 0,5 raz w tygodniu, teraz co 2 tygodnie.

Lekarze wkłuwają się pod blizny i rozstępy, ponieważ blizny to martwa skóra, która nie może w żaden sposób się zregenerować. Jeśli wbijesz się pod nią, to pobudzisz żywe warstwy i pod wpływem ich pracy, martwa warstwa zostanie wypchnięta - to tak w ogromnym uproszczeniu . Lekarze używają najczęściej w tym celu dermapenów, ale rolką też można próbować.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 08:18   #1249
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

stosowałyście specyfiki pod rolke firmy Medik8?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 11:37   #1250
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

geraldine2030 wielkie dzieki mysle wlasnie nad tym stempelkiem -derma stamp na te blizny na twarzy i zamierzam to robic punktowo, tylko nie wiem dokladnie jak to mam zrobic, czy raz nakluc w jednym miejscu czy kilka razy. Stosowal ktos moze ten derma stamp?

A jeszcze mam pytanie, bo niestety mam duzy problem z rozstepami na posladkach i mysle zeby stosowac rolke z iglami 1,5mm ewentualnie ten derma stamp i jak czesto mam wykonywac ten zabieg? Mi kosmetyczka powiedziala ze najpierw trzeba zrobic 6 intensywnych zabiegow co 10 dni iglami 2mm : O nie wiem czy sie zna na tym, ale moze ktos sie jeszcze wypowie na ten temat.
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:35   #1251
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Przychodze do was z prosba o pomoc
Czym dezynfekujecie derma roller?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:56   #1252
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
:rozarzychodze do was z prosba o pomoc
Czym dezynfekujecie derma roller?
Octeniseptem chyba się nada?!skoro do przemywania ran...tak myślę w każdym razie
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 07:19   #1253
DRJACQUES96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ewi, dzięki za odpowiedź . A używasz rolki 1,5 od początku, czy miałaś jakąś z mniejszymi igłami? I gdzie kupiłaś jeża? Ja myślę o 0,5, ale na razie na Allegro chyba nie ma takich...

Gnębi mnie jeszcze jedna zasadnicza wątpliwość - wiem, że stany zapalne to przeciwwskazanie do rolki; właściwie nie mam aktywnego trądziku, ale jednak od czasu do czasu coś mi tam wyskoczy... Czy gdybym starała się unikać aktualnego wyprysku, będzie ok?
Takie stosowanie prewencyjne ma swoje dobre i złe strony , jak zreszta wszystko, więc nie bedzę tu robić wykładów ( mam dzisiaj jakiś taki filozoficzny dzień ?? ) , kwestia jest do zaobserwowania u siebie- czy skóra przyjmuje to dobrze , czy nie. Ja używam tylko wtedy , jak muszę , środki prewencyjne mam innego typu i tak jest chyba lepiej?

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja uprawiam sport 6x w tygodniu. Rolkuje twarz w sobote wieczorem, w niedziele mam dzien odpoczynku od cwiczen, a w poniedzialek juz nie piecze.
Ale jesteś gigant! Widzę , że masz wszystko poplanowane jak w ... szwajcarskim zegarku conajmniej! Ja rolluję twarz w piątek , chyba że w czwartek , bo idę na imprezę , a jak nie to w niedzielę już na pewno , a ze sportem koordynuję to tak , że biegam regularnie... od przyszłego tygodnia , bo w tym deszcz pada , boli mnie noga i mam chandrę
DRJACQUES96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:04   #1254
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakieś duże zagrożenie infekcji w przypadku gdy produkt nakładany w trakcie/w pierwszym okresie po rolowaniu będzie nie wystarczająco "sterylny"? Moją uwagę zwróciło to, że kosmetyczki czy dermatolodzy nakładają zazwyczaj ampułki jednorazowe lub produkty typu Cytocare, które chyba używa się za pomocą strzykawki. Zastanawiam się czy jest zagrożenie w przypadku takiego serum, które jest jeszcze przydatne do użytku, ale otwarte od kilku miesięcy i mogłam np. dotknąć pipetą palca i wprowadzić tam bakterie. Pewnie w przypadku mniejszych długości igieł zagrożenie jest małe, a jeśli igły są długości 1,5 - 2 mm, czy takie "nie sterylne" serum jest w stanie narobić nam kłopotów?
Ile w ogóle wynosi taki okres ochronny kiedy trzeba szczególnie dbać o to co nakłada się na twarz po rolowaniu, właśnie po to, aby zapobiec infekcjom?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 16:20   #1255
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Moich blizn derma roller nie ruszył niestety. Odbyłam 6 zabiegów igłami 1mm. Ból straszny, zero efektów. Jego działanie pewnie zależy od rodzaju skóry i od tego czy blizny są świeże.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 19:25   #1256
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez DRJACQUES96 Pokaż wiadomość
Takie stosowanie prewencyjne ma swoje dobre i złe strony , jak zreszta wszystko, więc nie bedzę tu robić wykładów ( mam dzisiaj jakiś taki filozoficzny dzień ?? ) , kwestia jest do zaobserwowania u siebie- czy skóra przyjmuje to dobrze , czy nie. Ja używam tylko wtedy , jak muszę , środki prewencyjne mam innego typu i tak jest chyba lepiej?

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------



Ale jesteś gigant! Widzę , że masz wszystko poplanowane jak w ... szwajcarskim zegarku conajmniej! Ja rolluję twarz w piątek , chyba że w czwartek , bo idę na imprezę , a jak nie to w niedzielę już na pewno , a ze sportem koordynuję to tak , że biegam regularnie... od przyszłego tygodnia , bo w tym deszcz pada , boli mnie noga i mam chandrę
God damn it ja rolkę kupiłam na początku roku, jeśli nie wcześniej i co? I jeszcze nie użyłam. Z tą różnicą, że u mnie nadal niekiedy ''otwarty bałagan''.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:16   #1257
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakieś duże zagrożenie infekcji w przypadku gdy produkt nakładany w trakcie/w pierwszym okresie po rolowaniu będzie nie wystarczająco "sterylny"? Moją uwagę zwróciło to, że kosmetyczki czy dermatolodzy nakładają zazwyczaj ampułki jednorazowe lub produkty typu Cytocare, które chyba używa się za pomocą strzykawki. Zastanawiam się czy jest zagrożenie w przypadku takiego serum, które jest jeszcze przydatne do użytku, ale otwarte od kilku miesięcy i mogłam np. dotknąć pipetą palca i wprowadzić tam bakterie. Pewnie w przypadku mniejszych długości igieł zagrożenie jest małe, a jeśli igły są długości 1,5 - 2 mm, czy takie "nie sterylne" serum jest w stanie narobić nam kłopotów?
Ile w ogóle wynosi taki okres ochronny kiedy trzeba szczególnie dbać o to co nakłada się na twarz po rolowaniu, właśnie po to, aby zapobiec infekcjom?
Wszystko zależy jakiego formatu ochronę mikrobiologiczną ma to co stosujesz po zabiegach z rollerem. Prawda taka, że nie wszystko co ma zakraplacz, to nadaje się pod zabiegi z Dermarollerem. Jeśli taki kosmetyk ma bardzo okrojony skład, to zakraplaczem nie powinno się dotykać do skóry. Jeśli przypadkiem miałaś kontakt zakraplacza ze skórą, to mam nadzieję, że była ona odpowiednio oczyszczona.
Pamiętajmy, że to co producenci pakują w ampułki też nie musi być złotem pod względem składu czy też czystości mikrobiologicznej.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Ostatnio widziałam grupę na Facebooku na temat Derma Rollera.
Może warto tam uskutecznić gorącą dyskusje?
https://www.facebook.com/groups/DermaRoller.porady/
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:07   #1258
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakieś duże zagrożenie infekcji w przypadku gdy produkt nakładany w trakcie/w pierwszym okresie po rolowaniu będzie nie wystarczająco "sterylny"? Moją uwagę zwróciło to, że kosmetyczki czy dermatolodzy nakładają zazwyczaj ampułki jednorazowe lub produkty typu Cytocare, które chyba używa się za pomocą strzykawki. Zastanawiam się czy jest zagrożenie w przypadku takiego serum, które jest jeszcze przydatne do użytku, ale otwarte od kilku miesięcy i mogłam np. dotknąć pipetą palca i wprowadzić tam bakterie. Pewnie w przypadku mniejszych długości igieł zagrożenie jest małe, a jeśli igły są długości 1,5 - 2 mm, czy takie "nie sterylne" serum jest w stanie narobić nam kłopotów?
Ile w ogóle wynosi taki okres ochronny kiedy trzeba szczególnie dbać o to co nakłada się na twarz po rolowaniu, właśnie po to, aby zapobiec infekcjom?
Zależy, jak głęboko nakłuwasz. W teorii powinno się dbać jak najbardziej o sterylność, a w praktyce, jak masz popękaną skórę na twarzy czy dłoniach, to pilnujesz na 100%, żeby nie dotknąć niczego niesterylnego? Imho każdy sam powinien decydowac, w końcu sobie samej robisz, a nie komuś.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 23:41   #1259
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej ja juz sama nie wiem co wybrac. Chce rollera konkretnie pod oczy. Clarena ma dostępne tylko 0.5mm. Co stasujecie typowo pod oczy? U mnie ta partia jest klopotliwa.
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 06:13   #1260
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Hej ja juz sama nie wiem co wybrac. Chce rollera konkretnie pod oczy. Clarena ma dostępne tylko 0.5mm. Co stasujecie typowo pod oczy? U mnie ta partia jest klopotliwa.
Ja mam ten: http://www.beautyever.pl/pl/p/MINI-R...-lat-mniej/232 . Używam od 8 tygodni co 2-3 dni przed voluplusem. Na razie widzę minimalne polepszenie stanu skóry i głebokości doliny łez.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.