Problem z metką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 15:37   #1
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69

Problem z metką


Mam problem z sukienką, raczej z metką. Kupiłam wczoraj sukienkę w Reserved i odcięłam tę metkę z ceną. Jednak chciałabym oddać, zamienić tę sukienkę. Co mam zrobić? Da się jakoś tę metkę przyczepić z powrotem?
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 15:48   #2
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Mam problem z sukienką, raczej z metką. Kupiłam wczoraj sukienkę w Reserved i odcięłam tę metkę z ceną. Jednak chciałabym oddać, zamienić tę sukienkę. Co mam zrobić? Da się jakoś tę metkę przyczepić z powrotem?
Nie masz czegoś innego z metką? Przydałby się Tobie ten cienki plastikowy "sznureczek" na którym jest metka. Da się go wyciągnąć często z ubrań bez obcinania końcówki. Jeżeli tak by się Tobie udało zrobić, to udałoby się Tobie też go z powrotem wcisnąć w sukienkę.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 16:08   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem z metką

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 21:07   #4
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też jestem tego zdania
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 21:51   #5
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Problem z metką

Spróbuj oddać bez metki tak jak napisały wyżej Wizażanki
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:34   #6
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Dzięki za rady! spróbuję oddać bez metki i zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:56   #7
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Mam problem z sukienką, raczej z metką. Kupiłam wczoraj sukienkę w Reserved i odcięłam tę metkę z ceną. Jednak chciałabym oddać, zamienić tę sukienkę. Co mam zrobić? Da się jakoś tę metkę przyczepić z powrotem?


---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez myszakotka Pokaż wiadomość
Nie masz czegoś innego z metką? Przydałby się Tobie ten cienki plastikowy "sznureczek" na którym jest metka. Da się go wyciągnąć często z ubrań bez obcinania końcówki. Jeżeli tak by się Tobie udało zrobić, to udałoby się Tobie też go z powrotem wcisnąć w sukienkę.

Mam nadzieję, że TY potem tę kieckę kupisz. Taką po jednej imprezie. Za pełną cenę, bo z metką...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-20 o 17:57
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 18:19   #8
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



Mam nadzieję, że TY potem tę kieckę kupisz. Taką po jednej imprezie. Za pełną cenę, bo z metką...
Zakładam uczciwość autorki wątku (zbyt pochopnie obcięła metkę), a nie radzę jej jak oszukać i zwrócić noszoną sukienkę.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:05   #9
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



Mam nadzieję, że TY potem tę kieckę kupisz. Taką po jednej imprezie. Za pełną cenę, bo z metką...
To, że odcięłam metkę nie znaczy, że byłam w sukience na imprezie kupiłam ją, bo chłopakowi się bardzo spodobała i to on mi odciachał metkę tuż po przyjeździe do domu. A ja przymierzyłam ją potem już sama i stwierdziłam, że wolałabym jednak inną, którą przymierzałam tego samego dnia. To sukienka na wesele, które będzie za 3tyg, więc spokojnie, nie obawiaj się, że w sklepie będzie sukienka spocona po imprezie
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:19   #10
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez myszakotka Pokaż wiadomość
Zakładam uczciwość autorki wątku (zbyt pochopnie obcięła metkę), a nie radzę jej jak oszukać i zwrócić noszoną sukienkę.
oszustwo z uczciwoscią się raczej kłóci, a Ty doradzasz jak oszukać sklep i innych klientów...

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
To, że odcięłam metkę nie znaczy, że byłam w sukience na imprezie kupiłam ją, bo chłopakowi się bardzo spodobała i to on mi odciachał metkę tuż po przyjeździe do domu. A ja przymierzyłam ją potem już sama i stwierdziłam, że wolałabym jednak inną, którą przymierzałam tego samego dnia. To sukienka na wesele, które będzie za 3tyg, więc spokojnie, nie obawiaj się, że w sklepie będzie sukienka spocona po imprezie
nie szkodzi, pozatym jakos nie znam faceta co łapie się za metki, (na poczatku mowiłaś, że to ty obcięłaś) ale jeśli faktycznie obciął , to on powinien za nią zapłacić
Jak kupuję w sklepie sukienke z metką, ma znaczyć, że matka jest fabryczna , a nie obcięta i przyszyta... Tym różnią się sklepy od lumpeksów, metka ma być gwarancją.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:37   #11
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Problem z metką

Najczęściej jest tak , że nie patrzą wogóle dokładnie na metki, a taki sznureczek zawsze mogą dorobić sznureczek i dać na sklep. Spróbuj jak oddasz to napisz, czy się udało ?
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 13:04   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem z metką

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 17:09   #13
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no właśnie w sklepie fajkami nie nasiąknie i co innego przymierzyć przez chwilę, a co innego wynieść ją i np. przetańczyć imprezę , lub np. spędzić upojną noc z ukochanym, a potem odnieść do sklepu.
Metka powinna byc taką granicą, inaczej równie dobrz możnaby ciuchy z lumpeksu jak nie wygladają na używane sprzedawać jako nowe 10x drożej po doczepieniu metek Chciałabyś taką rzecz kupić?
Doszywanie metek jest nieuczciwe i tyle. Obcieło się metkę = teraz ciuch jest twój.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-21 o 17:10
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 17:19   #14
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
no właśnie w sklepie fajkami nie nasiąknie i co innego przymierzyć przez chwilę, a co innego wynieść ją i np. przetańczyć imprezę , lub np. spędzić upojną noc z ukochanym, a potem odnieść do sklepu.
Metka powinna byc taką granicą, inaczej równie dobrz możnaby ciuchy z lumpeksu jak nie wygladają na używane sprzedawać jako nowe 10x drożej po doczepieniu metek Chciałabyś taką rzecz kupić?
Doszywanie metek jest nieuczciwe i tyle. Obcieło się metkę = teraz ciuch jest twój.
Ale autorka wątku NIGDZIE nie napisała,że przetańczyła całą noc w sukience. Skąd w ogóle takie wnioski?! Po prostu odcięła metkę... Sukienka była tylko przymierzana i to nie znaczy,że należy teraz do autorki wątku. Te ciuchy, które wiszą na wieszakach w sklepach też są przymierzane,złotko

Tak przy okazji : te wszystkie wasze Bershki,Zary i H&M to właśnie zwykłe metki !!! Ciuch kiepskiej jakości z metką Bershka i już się rzucają wszyscy jak wygłodniałe zwierzęta
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:20   #15
palmi2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Ale autorka wątku NIGDZIE nie napisała,że przetańczyła całą noc w sukience. Skąd w ogóle takie wnioski?! Po prostu odcięła metkę... Sukienka była tylko przymierzana i to nie znaczy,że należy teraz do autorki wątku. Te ciuchy, które wiszą na wieszakach w sklepach też są przymierzane,złotko

Tak przy okazji : te wszystkie wasze Bershki,Zary i H&M to właśnie zwykłe metki !!! Ciuch kiepskiej jakości z metką Bershka i już się rzucają wszyscy jak wygłodniałe zwierzęta
Sprzedawca sukienki nie ma obowiązku wnikać w jaki sposób, w jakim ceku i na jak długo została ona wykorzystana. Odcięte metki sprawiły że sukienka utraciła swoją wartość towaru nowego i nieużywanego i nie podlega zwrotowi złotko.
palmi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 21:58   #16
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
nie szkodzi, pozatym jakos nie znam faceta co łapie się za metki, (na poczatku mowiłaś, że to ty obcięłaś) ale jeśli faktycznie obciął , to on powinien za nią zapłacić
Jak kupuję w sklepie sukienke z metką, ma znaczyć, że matka jest fabryczna , a nie obcięta i przyszyta... Tym różnią się sklepy od lumpeksów, metka ma być gwarancją.
To widać mało ich znasz razem ją wybieraliśmy, on sukienką zachwycony, podoba mu się, mi też, ale byłam niezdecydowana biorąc ją.
Napisałam, że obcięłam, bo nie chciałam się rozwodzić nad tym, jak metka została usunięta. Chodziło mi konkretnie o to, czy jest możliwość zwrócić takowy ciuszek do sklepu, to wszystko


Dziewczyny mają rację, że dziesiątki panienek przymierzało wcześniej ubrania, które Ty kupiłaś i mogło je ufajdać podkładem, czy założyć na spocone ciało (fuu). I co, żyjesz jako tako z tą świadomością?



Palmi2, to, czy towar z uciętą metką podlega zwrotowi czy nie, to już nie Tobie oceniać, Kwiatuszku


Poza tym nie rozumiem po co te wywody, czy chodziłam w sukience, czy nie. Otóż wisi sobie grzecznie i ozdabia otoczenie Niemniej, spytałam tylko o możliwość zwrotu towaru, bo może któraś była w takiej sytuacji.
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:05   #17
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Mam problem z sukienką, raczej z metką. Kupiłam wczoraj sukienkę w Reserved i odcięłam tę metkę z ceną. Jednak chciałabym oddać, zamienić tę sukienkę. Co mam zrobić? Da się jakoś tę metkę przyczepić z powrotem?
Raczej nie uwzględnią Ci takiego braku, równoznacznie mogłabyś oddać podrobę skoro nie masz metki to nie ma szans na oddanie zakupu
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:06   #18
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Raczej nie uwzględnią Ci takiego braku, równoznacznie mogłabyś oddać podrobę skoro nie masz metki to nie ma szans na oddanie zakupu
Podróbę? Mam paragon i metkę tyle, że nie przyszytą.
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 06:10   #19
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Podróbę? Mam paragon i metkę tyle, że nie przyszytą.
Dokładnie. Wiesz,już szkoda tłumaczyć to tym panienkom,bo widać na tym forum dziewczyny są bardzo "milutkie"

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez palmi2 Pokaż wiadomość
Sprzedawca sukienki nie ma obowiązku wnikać w jaki sposób, w jakim ceku i na jak długo została ona wykorzystana. Odcięte metki sprawiły że sukienka utraciła swoją wartość towaru nowego i nieużywanego i nie podlega zwrotowi złotko.
Autorka pytała się więc jak można metkę przyczepić do tej sukienki i czy w ogóle jest taka możliwość. Ma paragon,ma oryginalną metkę i ma sukienkę, a to czy sprzedawca ją przyjmie to już jego problem
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 11:08   #20
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Ale autorka wątku NIGDZIE nie napisała,że przetańczyła całą noc w sukience. Skąd w ogóle takie wnioski?! Po prostu odcięła metkę... Sukienka była tylko przymierzana i to nie znaczy,że należy teraz do autorki wątku. Te ciuchy, które wiszą na wieszakach w sklepach też są przymierzane,złotko

Tak przy okazji : te wszystkie wasze Bershki,Zary i H&M to właśnie zwykłe metki !!! Ciuch kiepskiej jakości z metką Bershka i już się rzucają wszyscy jak wygłodniałe zwierzęta
Dlatego napisałam "np." . Wiedziałam, że ktoś się przyczepi jeśli nie zaznaczę wyraźnie "to tylko przykład"

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Tak przy okazji : te wszystkie wasze Bershki,Zary i H&M to właśnie zwykłe metki !!! Ciuch kiepskiej jakości z metką Bershka i już się rzucają wszyscy jak wygłodniałe zwierzęta
Ja uważam, że bershak, hm to g**** Ale tu nie chodzi o jakosć, ale o "nowość" ciucha.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość

Dziewczyny mają rację, że dziesiątki panienek przymierzało wcześniej ubrania, które Ty kupiłaś i mogło je ufajdać podkładem, czy założyć na spocone ciało (fuu). I co, żyjesz jako tako z tą świadomością?
Ale nie oszukiwało, fakt że to buractwo z tym podkładem, ale oszustwo to coś innego. Lepiej spórbować oddać tak jak jest, z oderwaną, lub niech facet będzie facetem honorowym i ci za nią zapłaci lub kupi inną skoro oderwał metkę. Jeśli jest dorosły, powinien wiedzieć co oderwanie metki znaczy. Skolei jak się w sklepie skapną, że doczepiona to dopiero będzie siara.

Skoro według Ciebie metka niewiele znaczy, to po co chcesz ją przyczepiać? Wmów ekspedientce to co nam, że metka to przecież nic .

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-22 o 11:10
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:30   #21
Sekowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Problem z metką

Powiedz w sklepie, że metki od początku nie było i musiała odpaść komuś wcześniej w przymierzalni na terenie sklepu
Sekowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:51   #22
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość

Ale nie oszukiwało, fakt że to buractwo z tym podkładem, ale oszustwo to coś innego. Lepiej spórbować oddać tak jak jest, z oderwaną, lub niech facet będzie facetem honorowym i ci za nią zapłaci lub kupi inną skoro oderwał metkę. Jeśli jest dorosły, powinien wiedzieć co oderwanie metki znaczy. Skolei jak się w sklepie skapną, że doczepiona to dopiero będzie siara.

Skoro według Ciebie metka niewiele znaczy, to po co chcesz ją przyczepiać? Wmów ekspedientce to co nam, że metka to przecież nic .
Nie mam zamiaru oszukiwać. Może dla Ciebie to tak wygląda, ale ja chcę oddać kieckę, bo wolałabym inną z tego samego sklepu. Nie masz tak nigdy, że jesteś strasznie niezdecydowana? Ja wiem, że ta sukienka jest nowa, nieużywana. Tylko tyle, że przymierzana na pewno przede mną w sklepie i przeze mnie dokładnie 2 razy. Raz w sklepie, raz w domu. A to całe snucie domysłów mija się z celem, naprawdę.

Nie chcę żeby chłopak płacił za sukienkę tylko dlatego, że oderwał metkę zrobił to, bo myślał, że mi też się bardzo podoba (przecież w końcu ją kupiłam).
Ja nie twierdzę, że metka to jest nic. Wyszedł z tego problem i spytałam, czy zwrot w takiej sytuacji jest możliwy.

Nie mam ochoty dalej się tłumaczyć Bóg wie z czego. I mam nadzieję, że zakończą się te wywody.
Teraz nie mam czasu, ale jak tylko będę go trochę miała, to pójdę z tą kiecką do sklepu i pogadam z kim trzeba, wtedy będzie wszystko jasne. A póki co dziękuję wszystkim za wypowiedzi - te bardziej i mniej pomocne
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 17:01   #23
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Nie mam zamiaru oszukiwać. Może dla Ciebie to tak wygląda, ale ja chcę oddać kieckę, bo wolałabym inną z tego samego sklepu. Nie masz tak nigdy, że jesteś strasznie niezdecydowana? Ja wiem, że ta sukienka jest nowa, nieużywana. Tylko tyle, że przymierzana na pewno przede mną w sklepie i przeze mnie dokładnie 2 razy. Raz w sklepie, raz w domu. A to całe snucie domysłów mija się z celem, naprawdę.

Nie chcę żeby chłopak płacił za sukienkę tylko dlatego, że oderwał metkę zrobił to, bo myślał, że mi też się bardzo podoba (przecież w końcu ją kupiłam).
Ja nie twierdzę, że metka to jest nic. Wyszedł z tego problem i spytałam, czy zwrot w takiej sytuacji jest możliwy.

Nie mam ochoty dalej się tłumaczyć Bóg wie z czego. I mam nadzieję, że zakończą się te wywody.
Teraz nie mam czasu, ale jak tylko będę go trochę miała, to pójdę z tą kiecką do sklepu i pogadam z kim trzeba, wtedy będzie wszystko jasne. A póki co dziękuję wszystkim za wypowiedzi - te bardziej i mniej pomocne
Tak, mam tak, że się rozmyślam, wtedy taka rzecz sprzedaję lub daję komuś. Jest też podforum wymiankowe na wizażu i inne serwisy swapowe.
Dla mnie to jest oszustwo i tyle. Metki przyczepia sklep lub fabryka, to gwarancja nowości, to jak podpis, tak jak nie można czyjegoś podpisu przekleić .
To tak samo mnie rozwala jak wystawianie na allegro np. perfum , kosmetyków jako "nowe, otwarte w celu sprawdzenia" :rol leyes:

A z tym "tylko przymierzona" "jak w przymierzalni" "ze zwrotu też kupujesz" to nie emocjonowałabym się tak na Waszym miejscu, bo to że w naszych sklepach są rzeczy ze zwrotu czy pomazane podkładem to znaczy tylko to, że żyjemy w biednym kraju - w Skandynawii np. rzeczy ze zwrotu (nawet z metkami), czy te co klientka w przymierzalni pobrudziła podkładem lub oderwała guzik nie trafiają do ponownej sprzedaży, tylko są sprzedawane na kg... do outletów w Polsce ... i trafiają na allegro.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 17:34   #24
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

A ja bym się nie emocjonowała polityką stosowaną w sklepach w innych krajach, bo nie na tym rzecz polega. Żyjemy w Polsce i mamy tutaj to, co mamy Jak ktoś chce to proszę bardzo, do Skandynawii na zakupy żeby mieć gwarancję nowości, jakości i Bóg wie czego jeszcze

Ja Cię ze wszystkim rozumiem, tylko mówię - zadałam pytanie i na tym konkretnie trzeba się było skupić, tyle.
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:41   #25
palmi2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
A ja bym się nie emocjonowała polityką stosowaną w sklepach w innych krajach, bo nie na tym rzecz polega. Żyjemy w Polsce i mamy tutaj to, co mamy Jak ktoś chce to proszę bardzo, do Skandynawii na zakupy żeby mieć gwarancję nowości, jakości i Bóg wie czego jeszcze

Ja Cię ze wszystkim rozumiem, tylko mówię - zadałam pytanie i na tym konkretnie trzeba się było skupić, tyle.
Polityka zwrotów stosowana w Polsce jest również cywilizowana i na szczęście firma taka jak Reserved nie naraża nas konsumentki na zakup w żaden sposób niepełnowartościowego towaru. Wszystkie odpowiedzi na twoje wątpliwości zawarte są w regulaminie firmy pod linkiem
http://www.reserved.com/pl/pl/returns-stores
Na uwagę zasługuje szczególnie §4 punkt b regulaminu REGULAMIN ZWROTÓW I WYMIAN TOWARÓW W SALONACH RESERVED I RESERVED-KIDS

b) Towar, który Konsument zamierza zwrócić na zasadach niniejszego Regulaminu:
- nie może posiadać jakichkolwiek znamion użytkowania, w szczególności nie może być uszkodzony mechanicznie ani nie może posiada żadnych innych, nawet nieznacznych wad fizycznych,
- musi posiadać przymocowane do niego na stałe wszelkie oznaczenia (w tym metki), w które zaopatrzył Towar sprzedawca w chwili zakupu. Oznaczenia takie musza być oryginalne (tj. pochodzić od sprzedawcy) i nie mogą nosić śladów ich wymontowania i ponownego przymocowania do Towaru,
- Towar, który w momencie sprzedaży był specyficznie zapakowany (np. buty), powinien znajdować się w nienaruszonym, oryginalnym opakowaniu,


Jeśli jeszcze będziesz miała jakieś pytania na pewno pomożemy, wyjaśnimy nawet sprawy tak dla wszystkich oczywiste że nie ma zwrotów bez metki ...
Nie pomożemy tylko w jednym i to dla naszego wspólnego klientek dobra:
Jak oszukać sklep- bo tego tak naprawdę dotyczyło zadane pytanie.
palmi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:14   #26
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez palmi2 Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze będziesz miała jakieś pytania na pewno pomożemy, wyjaśnimy nawet sprawy tak dla wszystkich oczywiste że nie ma zwrotów bez metki ...
Nie pomożemy tylko w jednym i to dla naszego wspólnego klientek dobra:
Jak oszukać sklep- bo tego tak naprawdę dotyczyło zadane pytanie.
No i w porządku, dzięki za te informacje

Muszę się jednak przyczepić do tego, że niby chciałam oszukać. Jak można nazwać oszustwem chęć zwrotu towaru? To tak jakbyś oszukiwała chcąc go też zwrócić z metką, bo zmieniłaś zdanie - jednak wolisz inną kieckę. Chodzi tu o to, że mam czyste sumienie, nie chciałam nikogo oszukać tylko zwyczajnie zwrócić nowy, nieużywany towar tyle, że bez pieprzonej metki. A słyszałam od koleżanek, że wystarczy paragon i zwracają - tak zrobiła koleżanka w H&M. I chciałam spytać innych o to, czy może tak robili. Desperacja, wiesz co to takiego? Wiesz, że nie da się przyczepić z powrotem metki i nie chcesz tego robić, ale doszukujesz się wszystkich sposobów żeby nie wyrzucić w błoto pieniędzy. Ale szczerze, myśl sobie (Ty i inni) co chcesz, myśl sobie, że chciałam oszukać, że pewnie przetańczyłam kilka nocy w tej kiecce, że chciałam na kropelkę przyczepić metkę i nie wiem co jeszcze. Ważne, że ja wiem jak jest naprawdę

Pozdrawiam cieplutko
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 23:04   #27
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Muszę się jednak przyczepić do tego, że niby chciałam oszukać. Jak można nazwać oszustwem chęć zwrotu towaru?
Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
Mam problem z sukienką, raczej z metką. Kupiłam wczoraj sukienkę w Reserved i odcięłam tę metkę z ceną. Jednak chciałabym oddać, zamienić tę sukienkę. Co mam zrobić? Da się jakoś tę metkę przyczepić z powrotem?
Zauważ jak sformułowałaś pytanie w pierwszym poście. Nie pytasz o to czy można oddać sukienkę bez metki czy z metką oddzielnie. Jakbyś zadała takie pytanie to pewnie nikt by się tak nie rzucał. Pytasz o to czy da się ją jakoś przyczepić z powrotem. Czyli chcesz, żeby wyglądało jakby nie była nigdy oderwana. A była. I to jest właśnie oszustwo.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 23:06   #28
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Zauważ jak sformułowałaś pytanie w pierwszym poście. Nie pytasz o to czy można oddać sukienkę bez metki czy z metką oddzielnie. Jakbyś zadała takie pytanie to pewnie nikt by się tak nie rzucał. Pytasz o to czy da się ją jakoś przyczepić z powrotem. Czyli chcesz, żeby wyglądało jakby nie była nigdy oderwana. A była. I to jest właśnie oszustwo.
A potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyjaśniłam to ciut wyżej
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:47   #29
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez jrgunner Pokaż wiadomość
A potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyjaśniłam to ciut wyżej
A Ty potrafisz?
Napisałam Ci czemu zostało Ci zarzucone oszustwo - bo tak napisałaś, jak napisałaś. Więc nie wiem czemu się dziwisz, że taką reakcję to wywołało To, że zaczęłaś się tłumaczyć, że nie o to Ci chodziło, to jest inna kwestia...
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2013-08-23 o 00:50
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:39   #30
jrgunner
Raczkowanie
 
Avatar jrgunner
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 69
Dot.: Problem z metką

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
A Ty potrafisz?
Napisałam Ci czemu zostało Ci zarzucone oszustwo - bo tak napisałaś, jak napisałaś. Więc nie wiem czemu się dziwisz, że taką reakcję to wywołało To, że zaczęłaś się tłumaczyć, że nie o to Ci chodziło, to jest inna kwestia...
Co nie zmienia faktu, że po moich wyjaśnieniach już powinnaś odpuścić
__________________

"victoria concordia crescit"
"trochę szaleństwa, sen, trochę rozsądku..."

jrgunner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.