Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-10, 10:46   #3091
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Przypomnia³a¶ mi, ¿e muszê zasadziæ rze¿uchê Jad³ospis ca³kiem smaczny, ale moim zdaniem zdecydowanie zbyt skromny, ¼le skomponowany i miejscami do¶æ ja³owy. Na drugie ¶niadanie staraj siê je¶æ porz±dny posi³ek (z³o¿ony z wêglowodanów, warzyw lub owoców i bia³ka) inaczej twój metabolizm stanie w miejscu. Po¿ywna zupa na obiad to fajny pomys³, ale zamiast 3 kromek chleba, postawi³abym na co¶ bardziej zró¿nicowanego i warto¶ciowego - szczerze mówi±c nieco razi w twoim menu brak warzyw. Kolacja do wymiany - t³usty camembert i s³odkie winogrona nie bêd± s³u¿yæ twojej redukcji. Jesz malutko, spokojnie mog³aby¶ je¶æ DU¯O wiêcej, ale trzymaj±c siê zasad diety redukcyjnej i dobrze bilansuj±c swoje posi³ki.
Rze¿ucha u mnie na okr±g³o ro¶nie i jest zjadana

Je¶li chodzi o 2 ¶niadanie - oko³o 2-3 godziny po 1 ¶niadaniu pijê kawê, która mnie zapycha i nie potrafiê pó¼niej w siebie wcisn±æ nic wiêcej ni¿ jaki¶ owoc.

Faktycznie zabrak³o u mnie warzyw wczoraj. Zwykle jest ich sporo wiêcej.

A co do kolacji - by³am poza domem u kogo¶ i mia³am do wyboru camembert i winogrona lub ciastka . Wybra³am mniejsze z³o. Zazwyczaj unikam tego typu produktów. Przecie¿ nie bêdê u kogo¶ marudziæ, ¿e chcê zje¶æ jakie¶ bia³ko z warzywami. Po powrocie do domu od razu posz³am spaæ, wiêc dlatego nie zjad³am konkretnej kolacji.
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:19   #3092
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Czy wed³ug Ciebie za ka¿dym razem jak kto¶ komentuje konkretne menu, to tym samym musi wertowaæ ca³y w±tek w poszukiwaniu wcze¶niejszych jad³ospisów danego autora, bo a nó¿ trafi siê lepszy i trzeba wzi±æ go pod uwagê?

Odnios³em siê do tego co napisa³a¶ o swoim zapotrzebowaniu. Je¿eli uwa¿asz ¿e wynosi ono poni¿ej1000 kcal to mam prawo przypuszczaæ ¿e Twoje porcje mog± byæ niewystarczaj±ce.
Nie musi, ale je¿eli planuje skomentowaæ co¶ w ten sposób - powinien. Ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej nie na miejscu.

Owszem, napisa³am. Napisa³am równie¿ (2 razy), ¿e takie wynika z kalkulatorów internetowych. Powiedz mi gdzie napisa³am, ¿e siê tym kierujê? Bo ja wrêcz odnoszê wra¿enie, ¿e napisa³am, ¿e uwa¿am to za niepoprawne.
Ale lepiej robiæ szum dooko³a swojej osoby zamiast przeczytaæ dok³adnie na co siê odpowiada?

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ashira, zamiast sie oburzac, odpowiedz mi prosze na jedno pytanie: czy nie mylisz przypadkiem zapotrzebowania kalorycznego z podstawowa przemiana materii? Bo jak jestes niewysoka i niewiele wazysz, to ta druga ma prawo byc dosc niska (chociaz 1000 kcal cos mi nie styka - ja przy wzroscie 160 cm i wadze, powiedzmy, w normie, mam PPM blisko 1400 kcal).

Odsylam Cie do watku w tym dziale, gdzie sa wyposane wzory na wyliczanie BMI, zapotrzebowania itp. Moim skromnym zdaniem duzo bardziej wiarygodne niz niektore kalkulatory w necie
Wchodzi³am w kilka kalkulatorów i wyniki wychodzi³y podobne, naprawdê nie jestem specjalistk±, ale po raz kolejny podkre¶lam, ¿e mój jad³ospis ma znacznie wiêcej ni¿ te 1000 kcal...
Mam siedz±cy tryb pracy, jak mówi³am z powodów zdrowotnych nie mogê æwiczyæ (choæ naprawdê bardzo bym chcia³a) a to powoduje, ¿e powinnam je¶æ mniej kalorii.
I proszê - ja nigdzie nie napisa³am, ¿e jem mniej ni¿ 1000 kcal.
I dziêkujê za polecenie w±tku - na pewno odwiedzê.

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wierzê, ¿e twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest tak niskie - to po prostu nie jest mo¿liwe. Jad³ospis miejscami ciekawy, ale bardzo ma³o w nim ¶wie¿ych warzyw i owoców. To mo¿e moje zboczenie, ale warto potraktowaæ redukcjê jako regeneracjê organizmu, czyli zast±pienie przetworzonych, pe³nych t³uszczu i cukru produktów tymi "zdrowymi", warto¶ciowymi w witaminy i minera³y, zró¿nicowanymi. Ty ewidentnie z wielu produktów zrezygnowa³a¶, ale nie wprowadzi³a¶ do swojej diety tych, które bêd± Ci s³u¿yæ nie tylko w zrzucaniu wagi ale i poprawie stanu zdrowia. W ci±gu dnia g³ównym ¼ród³em bia³ka w twojej diecie ( z wyj±tkiem kawa³ka kurczaka w ¶niadaniu) jest twaróg. Dodaj do swojej diety ryby, bia³ka ro¶linne. Brakuje te¿ NNKT- orzechów, oliwy. Warto popracowaæ, a redukcja bêdzie dla Ciebie i Twojego organizmu przyjemno¶ci±.
To by³ jeden s³abszy dzieñ... miewam dni, ¿e nie mam codziennie ochoty i si³y chodziæ do sklepu, wczoraj nie mia³am czasu bazowa³am na tym co mia³am w domu.
Olej kokosowy by³ w placku tortilla, owsianka by³a skropiona olejem z pestek dyni a nale¶niki by³y z dodatkiem oleju z pestek winogron. ¦niadanie i kolacja by³y posypane a'la gomasio czyli pra¿on± sol±, sezamem i w mojej wersji s. lnianym.
Ja po prostu nie uwa¿am, ¿e powinnam o tym pisaæ, bo to s± szczegó³y, to s± sk³adniki. Mam pisaæ menu czy przepisy?
Moim zdaniem na pierwszy rzut oka (no poza tym, ¿e jest ma³o urozmaicony i faktycznie ma³o wczoraj by³o warzyw) mój jad³ospis nie wygl±da wcale tak ¼le i ubogo, ale faktycznie skoro przyjmie siê my¶lenie, ¿e na pewno zjad³am tego po jednym kêsie, nie u¿ywam w ogóle t³uszczy itd.

Swoj± drog± kilka dni temu kto¶ tu zwróci³ uwagê, ¿e komentowane s± jad³ospisy tylko pewnej grupy u¿ytkowników - moje jad³ospisy by³y olewane, ostatnio kto¶ skomentowa³ ze 2, wstawi³am jeden gorszy, DudiBoy nie czytaj±c dok³adnie co napisa³am rozdmucha³ sprawê i proszê, mój jad³ospis na tapecie u wszystkich.
Choæ i tak ka¿dy nastêpny post jest du¿o bardziej konstruktywny. Na szczê¶cie.

Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:31   #3093
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

1. Owsianka z ok.4 ³y¿ek mieszanki p³atków, siemienia lnianego, poppingu z amarantusa z jogurtem naturalnym, herbata

2. kawa z mlekiem, kilka orzechów w³oskich, 2 kromki lekkiego pieczywa ¿ytniego z twarogiem Capri (wiem, ¿e ma du¿o t³uszczu, ale zjad³am 4 cienkie plastry), du¿y banan

3. zupa krem z broku³ów z dodatkiem ziaren s³onecznika i siemienia lnianego

4. pieczony pstr±g z warzywami (gotowana marchewka, kalafior, brukselka i fasolka szparagowa), herbata

5. serek wiejski lekki

Edytowane przez Linn13
Czas edycji: 2014-01-10 o 11:35
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:55   #3094
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!
Wszystko jest fajnie i zdrowo, du¿o dobrych t³uszczów i pe³nowarto¶ciowych bia³ek, mnóstwo witamin, nie mo¿na siê do czego przyczepiæ, uwa¿am, ¿e jest fajnie.

DudiBoy,nie chcê siê wtr±caæ ale to trochê prawda, za ka¿dym razem ton Twojej wypowiedzi jest bardzo "ja tu wiem wszystko a wy nie wiecie nic" to, ¿e kto¶ nie je wed³ug jakich¶ tam zasad (bia³ko na kolacje, wêgle to z³o, jakie¶ inne bzdury) nie znaczy, ¿e wie mniej. po za tym chyba od a¿ dawna tu nie jeste¶, ¿eby s±dy wydawaæ kto ma ile lat ( "czy Ty masz trzy lata?") bo ja to Ciê z pocz±tku nie pamiêtam nic a nic. ; )
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:58   #3095
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko jest fajnie i zdrowo, du¿o dobrych t³uszczów i pe³nowarto¶ciowych bia³ek, mnóstwo witamin, nie mo¿na siê do czego przyczepiæ, uwa¿am, ¿e jest fajnie.
Dziêkujê bardzo! Dzisiaj mam lu¼niejszy dzieñ i stara³am siê.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:59   #3096
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. Owsianka z ok.4 ³y¿ek mieszanki p³atków, siemienia lnianego, poppingu z amarantusa z jogurtem naturalnym, herbata okey

2. kawa z mlekiem, kilka orzechów w³oskich, 2 kromki lekkiego pieczywa ¿ytniego z twarogiem Capri (wiem, ¿e ma du¿o t³uszczu, ale zjad³am 4 cienkie plastry), du¿y banan nie jestem zwolennikiem lekkiego pieczywa ale jak Ci s³u¿y i lubisz to Ciê nie zabije

3. zupa krem z broku³ów z dodatkiem ziaren s³onecznika i siemienia lnianego fajnie

4. pieczony pstr±g z warzywami (gotowana marchewka, kalafior, brukselka i fasolka szparagowa), herbatasuper

5. serek wiejski lekki + warzywa? bo tak smutno. ; )
jak wy¿ej!
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:15   #3097
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Agnieszka, piêknie dziêkujê za ocenê ;-)
co do urozmaicania ¼róde³ bia³ka, to z mojego lenistwa wynika - rozmra¿am kawa³ek miêsa i jem go ca³y dzieñ w ró¿nych kombinacjach. Dzi¶ np. bêdzie w±tróbka drobiowa.
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 12:18   #3098
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 415
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko jest fajnie i zdrowo, du¿o dobrych t³uszczów i pe³nowarto¶ciowych bia³ek, mnóstwo witamin, nie mo¿na siê do czego przyczepiæ, uwa¿am, ¿e jest fajnie.

[B]DudiBoy,nie chcê siê wtr±caæ ale to trochê prawda, za ka¿dym razem ton Twojej wypowiedzi jest bardzo "ja tu wiem wszystko a wy nie wiecie nic" to, ¿e kto¶ nie je wed³ug jakich¶ tam zasad (bia³ko na kolacje, wêgle to z³o, jakie¶ inne bzdury) nie znaczy, ¿e wie mniej. po za tym chyba od a¿ dawna tu nie jeste¶, ¿eby s±dy wydawaæ kto ma ile lat ( "czy Ty masz trzy lata?") bo ja to Ciê z pocz±tku nie pamiêtam nic a nic. ; )[/B]
To prawda, ju¿ jaki¶ czas temu te¿ to pisa³am i dlatego te¿ siê st±d zmy³am, mimo, ¿e siedzia³am na w±tku ju¿ z 1,5 roku na pocz±tku (jaki¶ rok temu) moje jad³ospisy by³y chwalone, potem zb³±dzi³am i zamiast konstruktywnej krytyki te¿ przeczyta³am tego typu teksty Dudiego...
eddin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:24   #3099
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko jest fajnie i zdrowo, du¿o dobrych t³uszczów i pe³nowarto¶ciowych bia³ek, mnóstwo witamin, nie mo¿na siê do czego przyczepiæ, uwa¿am, ¿e jest fajnie.

DudiBoy,nie chcê siê wtr±caæ ale to trochê prawda, za ka¿dym razem ton Twojej wypowiedzi jest bardzo "ja tu wiem wszystko a wy nie wiecie nic" to, ¿e kto¶ nie je wed³ug jakich¶ tam zasad (bia³ko na kolacje, wêgle to z³o, jakie¶ inne bzdury) nie znaczy, ¿e wie mniej. po za tym chyba od a¿ dawna tu nie jeste¶, ¿eby s±dy wydawaæ kto ma ile lat ( "czy Ty masz trzy lata?") bo ja to Ciê z pocz±tku nie pamiêtam nic a nic. ; )
A jakie to ma znaczenie odk±d siê tu jest? Ja Ciebie jeszcze tutaj nie widzia³em a zupe³nie mi to nie przeszkadza.
My¶lê ¿e poprostu ¼le odbieracie moje wypowiedzi. Np teraz chodzi³o mi o to ¿e zapotrzebowanie 1000 kcal to maj± trzylatki w³a¶nie.
Têczowa te¿ nieraz wali prosto z mostu bez ugrzecznieñ i jako¶ nikomu to nie przeszkadza³o jeszcze. Mo¿e problem tkwi w tym ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:28   #3100
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A jakie to ma znaczenie odk±d siê tu jest? Ja Ciebie jeszcze tutaj nie widzia³em a zupe³nie mi to nie przeszkadza.
My¶lê ¿e poprostu ¼le odbieracie moje wypowiedzi. Np teraz chodzi³o mi o to ¿e zapotrzebowanie 1000 kcal to maj± trzylatki w³a¶nie.
Têczowa te¿ nieraz wali prosto z mostu bez ugrzecznieñ i jako¶ nikomu to nie przeszkadza³o jeszcze. Mo¿e problem tkwi w tym ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Nie, sêk w tym, ¿e brak Ci umiejêtno¶ci konstruktywnej krytyki.
Têczowa w inny sposób buduje swoje wypowiedzi.
I nie doszukuj siê dyskryminacji na tle p³ciowym bo to ju¿ zaczyna byæ ¶mieszne w tym momencie. Sam dobrowolnie piszesz na babskim forum wiêc teraz nie szukaj wymówek.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:30   #3101
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Nie musi, ale je¿eli planuje skomentowaæ co¶ w ten sposób - powinien. Ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej nie na miejscu.

Owszem, napisa³am. Napisa³am równie¿ (2 razy), ¿e takie wynika z kalkulatorów internetowych. Powiedz mi gdzie napisa³am, ¿e siê tym kierujê? Bo ja wrêcz odnoszê wra¿enie, ¿e napisa³am, ¿e uwa¿am to za niepoprawne.
Ale lepiej robiæ szum dooko³a swojej osoby zamiast przeczytaæ dok³adnie na co siê odpowiada?


Wchodzi³am w kilka kalkulatorów i wyniki wychodzi³y podobne, naprawdê nie jestem specjalistk±, ale po raz kolejny podkre¶lam, ¿e mój jad³ospis ma znacznie wiêcej ni¿ te 1000 kcal...
Mam siedz±cy tryb pracy, jak mówi³am z powodów zdrowotnych nie mogê æwiczyæ (choæ naprawdê bardzo bym chcia³a) a to powoduje, ¿e powinnam je¶æ mniej kalorii.
I proszê - ja nigdzie nie napisa³am, ¿e jem mniej ni¿ 1000 kcal.
I dziêkujê za polecenie w±tku - na pewno odwiedzê.



To by³ jeden s³abszy dzieñ... miewam dni, ¿e nie mam codziennie ochoty i si³y chodziæ do sklepu, wczoraj nie mia³am czasu bazowa³am na tym co mia³am w domu.
Olej kokosowy by³ w placku tortilla, owsianka by³a skropiona olejem z pestek dyni a nale¶niki by³y z dodatkiem oleju z pestek winogron. ¦niadanie i kolacja by³y posypane a'la gomasio czyli pra¿on± sol±, sezamem i w mojej wersji s. lnianym.
Ja po prostu nie uwa¿am, ¿e powinnam o tym pisaæ, bo to s± szczegó³y, to s± sk³adniki. Mam pisaæ menu czy przepisy?
Moim zdaniem na pierwszy rzut oka (no poza tym, ¿e jest ma³o urozmaicony i faktycznie ma³o wczoraj by³o warzyw) mój jad³ospis nie wygl±da wcale tak ¼le i ubogo, ale faktycznie skoro przyjmie siê my¶lenie, ¿e na pewno zjad³am tego po jednym kêsie, nie u¿ywam w ogóle t³uszczy itd.

Swoj± drog± kilka dni temu kto¶ tu zwróci³ uwagê, ¿e komentowane s± jad³ospisy tylko pewnej grupy u¿ytkowników - moje jad³ospisy by³y olewane, ostatnio kto¶ skomentowa³ ze 2, wstawi³am jeden gorszy, DudiBoy nie czytaj±c dok³adnie co napisa³am rozdmucha³ sprawê i proszê, mój jad³ospis na tapecie u wszystkich.
Choæ i tak ka¿dy nastêpny post jest du¿o bardziej konstruktywny. Na szczê¶cie.

Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!
No w³a¶nie nie napisa³a¶ tak naprawdê czym siê kierujesz, ile kcal tak naprawdê przyjê³a¶ za s³uszne. A to ¿e jesz ponad 1000 naprawdê nie musi jeszcze oznaczaæ ¿e spe³niasz swoje zapotrzebowanie.
Zreszt± kaloriie to nie wszystko, napisa³em ¿e brakuje mi w tym menu ¶wie¿ych warzywa, owoców, t³uszczy i innego ¼ród³a bia³ka ni¿ twaróg.
Zreszt± jak ju¿ widzisz to nie tylko moje zdanie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-01-10 o 12:32
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 12:36   #3102
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie nie napisa³a¶ tak naprawdê czym siê kierujesz, ile kcal tak naprawdê przyjê³a¶ za s³uszne. A to ¿e jesz ponad 1000 naprawdê nie musi jeszcze oznaczaæ ¿e spe³niasz swoje zapotrzebowanie.
Zreszt± kaloriie to nie wszystko, napisa³em ¿e brakuje mi w tym menu ¶wie¿ych warzywa, owoców, t³uszczy i innego ¼ród³a bia³ka ni¿ twaróg.
Zreszt± jak ju¿ widzisz to nie tylko moje zdanie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czym siê kierujê? Zdrowym jedzeniem. Nie muszê siê przed Tob± t³umaczyæ. Kalorycznie jem ile trzeba. Za cenne uwa¿am tu wskazówki czy posi³ki s± dobrze zbilansowane. Swoj± drog± powiedz mi po co jest zawód dietetyka skoro wszyscy mamy takie samo wyliczone przez jeden wzór zapotrzebowanie kaloryczne i powinnismy je¶æ to samo?

I inni jako¶ potrafili to ubraæ kulturalnie w s³owa, mimo wszystko mnie krytykuj±c.
A takie robienie szumu wokó³ siebie w Twoim stylu jest ¿a³osne. Teksty z 3latkami, szpitalami... rozumiem aluzjê, ale uwa¿am, ¿e jest zupe³nie nie na miejscu i ma tyle do mojej wypowiedzi co...
Czujesz siê dyskryminowany? To raz zachowaj siê jak facet i przyjmij krytykê na klatê zamiast szukaæ miliona wymówek.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2014-01-10 o 12:39
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:43   #3103
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wczorajsze U:

I: owsianka z siemieniem lnianym, domowym bezcukrowym musem ¶liwkowym, cynamonem, wiórkami kokosowymi i mlekiem ry¿owym;
II: dwie kromki domowego razowca z twaro¿kiem kozim i ajwarem w³asnej roboty;
III: zupa cytrynowa z kasz± jaglan±; na drugie kawa³ek pstr±ga, pieczonego z batatami i warzywami (kawa³ek dyni, cukinii i papryka);
IV: kilka mandarynek, gar¶æ orzechów w³oskich;
V: klasyczna sa³atka jarzynowa z majonezem i groszkiem, pó³ wêdzonej makreli, kromka domowego chleba razowego.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:48   #3104
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, sêk w tym, ¿e brak Ci umiejêtno¶ci konstruktywnej krytyki.
Têczowa w inny sposób buduje swoje wypowiedzi.
I nie doszukuj siê dyskryminacji na tle p³ciowym bo to ju¿ zaczyna byæ ¶mieszne w tym momencie. Sam dobrowolnie piszesz na babskim forum wiêc teraz nie szukaj wymówek.
A mo¿e Ty nie umiesz przyj±æ krytyki tylko prze¿ywasz j± przez kilka nastêpnych postów jakby¶ siê na mnie obrazi³a?
Nie wiem czym tak siê narazi³em, no widocznie taki mam styl, mo¿e powinienem spu¶ciæ z tonu, ale jak kto¶ pisze ¿e ma zapotrzebowanie poni¿ej 1000kcal to odrazu zapala mi siê czerwona lampka i przychodz± na my¶l ró¿ne tutejsze trolle
Przepraszam widocznie ¼le Ciê oceni³em, by³o ju¿ do¶æ pó¼no a mnie na dodatek choroba rozk³ada i zaburza prawid³owy tok my¶lenia.
Nie potrzebnie siê unios³em w pierwszej odpowiedzi skierowanej do Ciebie. Nie mam nic do Ciebie i nie my¶l proszê ¿e chcia³em Cie obraziæ.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:51   #3105
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A jakie to ma znaczenie odk±d siê tu jest? Ja Ciebie jeszcze tutaj nie widzia³em a zupe³nie mi to nie przeszkadza.
My¶lê ¿e poprostu ¼le odbieracie moje wypowiedzi. Np teraz chodzi³o mi o to ¿e zapotrzebowanie 1000 kcal to maj± trzylatki w³a¶nie.
Têczowa te¿ nieraz wali prosto z mostu bez ugrzecznieñ i jako¶ nikomu to nie przeszkadza³o jeszcze. Mo¿e problem tkwi w tym ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Têczowa wali tylko i wy³±cznie do ludzie z zaburzeniami, które a¿ wy³a¿± z jad³ospisów - i dobrze, bo nikt nie powinien siê kierowaæ jedzeniem ludzi, którzy maj± jakie powa¿ne problemy. Czytam wpisy têczowej od hohoho i nie przypominam sobie, ¿eby jakiejkolwiek "normalnej" osobie rad w sposób jaki robisz to Ty.
Oczywi¶cie, ¿e problem tkwi w tym, ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet. ( pêkam ze ¶miechu. )
nie, problem tkwi w tym, ¿e zachowujesz siê, jakby¶ zjad³ wszystkie rozumy a ludzka natura jest taka, ¿e nikt tego nie lubi,

btw, w³a¶nie rzuci³am okiem na Twoje wpisy w innych w±tkach. wszystkie w tym samym stylu! a to Ci niespodzianka, co? ; )

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2014-01-10 o 12:57
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:55   #3106
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze U:

I: pieczona owsianka z bananem i orzechami w³oskimi.
II: s³uszna micha domowej zupy jarzynowej z miêsem z kurzego udka; dwie mandarynki.
III: ry¿ sma¿ony z jajkiem, indykiem i warzywami.
IV: jogurt naturalny z wiórkami kokosowymi, migda³ami i suszon± ¿urawin±.
V: mam wielk± ochotê na jajecznicê, wiêc bêdzie pewnie z 3 jaj na oleju kokosowym plus jakie¶ warzywa do tego.
AshtrayGirl86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:04   #3107
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e Ty nie umiesz przyj±æ krytyki tylko prze¿ywasz j± przez kilka nastêpnych postów jakby¶ siê na mnie obrazi³a?
Nie wiem czym tak siê narazi³em, no widocznie taki mam styl, mo¿e powinienem spu¶ciæ z tonu, ale jak kto¶ pisze ¿e ma zapotrzebowanie poni¿ej 1000kcal to odrazu zapala mi siê czerwona lampka i przychodz± na my¶l ró¿ne tutejsze trolle
Przepraszam widocznie ¼le Ciê oceni³em, by³o ju¿ do¶æ pó¼no a mnie na dodatek choroba rozk³ada i zaburza prawid³owy tok my¶lenia.
Nie potrzebnie siê unios³em w pierwszej odpowiedzi skierowanej do Ciebie. Nie mam nic do Ciebie i nie my¶l proszê ¿e chcia³em Cie obraziæ.
Ja nie umiem przyj±æ krytyki? A chyba sama przyzna³am, ¿e to nienajlepszy jad³ospis i jako¶ dziewczynom za skrytykowanie mnie nic nie powiedzia³am, a wrêcz podziêkowa³am.
Tu chodzi o kulturê wypowiedzi, a nie o styl.
Zaatakowa³e¶ mnie jakbym zjad³a p±czka, parówkê zapi³a coca col± i zapyta³a czy jest ok - bo rozumiem w 100%, ¿e takich ludzi powinno siê brutalnie u¶wiadamiaæ.

I nie my¶lê, ¿e chcia³e¶ mnie obraziæ. Po prostu nie bêdê ukrywaæ nie podoba mi siê, ¿e w wielu w±tkach, w których Ciê widzê zaczynasz siê wym±drzaæ na temat zdrowego jedzenia nawet je¿eli to nikogo nie interesuje (np. w w±tku Biedronkowym mia³y miejsce takie sytuacje) a tutaj atakujesz ludzi czêsto bez powodu.
Je¿eli ja planujê kogo¶ skrytykowaæ to staram siê dowiedzieæ najpierw wszystkiego dooko³a, a nie atakowaæ po jednej wypowiedzi.
Z mojej strony koniec OT, ale dobrze Ci radzê we¼ sobie to do serca, bo jak widaæ nie tylko mnie to razi. Nerwy i emocje to jedno, sama jestem choleryczk±, ale kultura przede wszystkim. Zw³aszcza, je¿eli nie jeste¶ do koñca pewien z kim rozmawiasz.


Zupe³nie poza tematem - posiada mo¿e kto¶ rêczny mikser Zelmera 400 Watt z przystawk± malaksuj±c±? Zepsu³ mi siê poprzedni blender i kupi³am ten zestaw, ale nie jestem pewna czy nie wyzionie ducha jak bêdê chcia³a zrobiæ mas³o z nerkowców albo tahinê. Z góry dziêkujê!
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:04   #3108
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 415
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Têczowa wali tylko i wy³±cznie do ludzie z zaburzeniami, które a¿ wy³a¿± z jad³ospisów - i dobrze, bo nikt nie powinien siê kierowaæ jedzeniem ludzi, którzy maj± jakie powa¿ne problemy. Czytam wpisy têczowej od hohoho i nie przypominam sobie, ¿eby jakiejkolwiek "normalnej" osobie rad w sposób jaki robisz to Ty.
Oczywi¶cie, ¿e problem tkwi w tym, ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet. ( pêkam ze ¶miechu. )
nie, problem tkwi w tym, ¿e zachowujesz siê, jakby¶ zjad³ wszystkie rozumy a ludzka natura jest taka, ¿e nikt tego nie lubi,

btw, w³a¶nie rzuci³am okiem na Twoje wpisy w innych w±tkach. wszystkie w tym samym stylu! a to Ci niespodzianka, co? ; )
No, pisa³am, ¿e jest sfrustrowany, niektórzy siê tak roz³adowuj± na forach. W sumie lepiej, ni¿ gdyby tak siê zachowywa³ w normalnym ¶wiecie. Szkoda tylko, ¿e trochê psuje siê ten w±tek przez to
eddin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:20   #3109
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Poka¿ wiadomo¶æ
Têczowa wali tylko i wy³±cznie do ludzie z zaburzeniami, które a¿ wy³a¿± z jad³ospisów - i dobrze, bo nikt nie powinien siê kierowaæ jedzeniem ludzi, którzy maj± jakie powa¿ne problemy. Czytam wpisy têczowej od hohoho i nie przypominam sobie, ¿eby jakiejkolwiek "normalnej" osobie rad w sposób jaki robisz to Ty.
Oczywi¶cie, ¿e problem tkwi w tym, ¿e ¶mia³ siê tutaj odezwaæ facet. ( pêkam ze ¶miechu. )
nie, problem tkwi w tym, ¿e zachowujesz siê, jakby¶ zjad³ wszystkie rozumy a ludzka natura jest taka, ¿e nikt tego nie lubi,

btw, w³a¶nie rzuci³am okiem na Twoje wpisy w innych w±tkach. wszystkie w tym samym stylu! a to Ci niespodzianka, co? ; )
Ja te¿ walê bez ogródek czy to siê komu¶ podoba czy nie. A ¿e kto¶ potem uzna to za przejaw wym±drzania siê to ju¿ s± jego odczucia i problemy. Wielu z nas w pewien sposób przekazuje tutaj swoj± wiedzê, dzieli siê odczuciami i do¶wiadczeniem. Jedni mo¿e robi± to delikatniej ni¿ taka cholera jak ja, bywa
Tyle w tym temacie, a raczej OT.

Wys³ane z aplikacji mobilnej wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-01-10 o 13:25
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 13:54   #3110
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Nie musi, ale je¿eli planuje skomentowaæ co¶ w ten sposób - powinien. Ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej nie na miejscu.

Owszem, napisa³am. Napisa³am równie¿ (2 razy), ¿e takie wynika z kalkulatorów internetowych. Powiedz mi gdzie napisa³am, ¿e siê tym kierujê? Bo ja wrêcz odnoszê wra¿enie, ¿e napisa³am, ¿e uwa¿am to za niepoprawne.
Ale lepiej robiæ szum dooko³a swojej osoby zamiast przeczytaæ dok³adnie na co siê odpowiada?


Wchodzi³am w kilka kalkulatorów i wyniki wychodzi³y podobne, naprawdê nie jestem specjalistk±, ale po raz kolejny podkre¶lam, ¿e mój jad³ospis ma znacznie wiêcej ni¿ te 1000 kcal...
Mam siedz±cy tryb pracy, jak mówi³am z powodów zdrowotnych nie mogê æwiczyæ (choæ naprawdê bardzo bym chcia³a) a to powoduje, ¿e powinnam je¶æ mniej kalorii.
I proszê - ja nigdzie nie napisa³am, ¿e jem mniej ni¿ 1000 kcal.
I dziêkujê za polecenie w±tku - na pewno odwiedzê.



To by³ jeden s³abszy dzieñ... miewam dni, ¿e nie mam codziennie ochoty i si³y chodziæ do sklepu, wczoraj nie mia³am czasu bazowa³am na tym co mia³am w domu.
Olej kokosowy by³ w placku tortilla, owsianka by³a skropiona olejem z pestek dyni a nale¶niki by³y z dodatkiem oleju z pestek winogron. ¦niadanie i kolacja by³y posypane a'la gomasio czyli pra¿on± sol±, sezamem i w mojej wersji s. lnianym.
Ja po prostu nie uwa¿am, ¿e powinnam o tym pisaæ, bo to s± szczegó³y, to s± sk³adniki. Mam pisaæ menu czy przepisy?
Moim zdaniem na pierwszy rzut oka (no poza tym, ¿e jest ma³o urozmaicony i faktycznie ma³o wczoraj by³o warzyw) mój jad³ospis nie wygl±da wcale tak ¼le i ubogo, ale faktycznie skoro przyjmie siê my¶lenie, ¿e na pewno zjad³am tego po jednym kêsie, nie u¿ywam w ogóle t³uszczy itd.

Swoj± drog± kilka dni temu kto¶ tu zwróci³ uwagê, ¿e komentowane s± jad³ospisy tylko pewnej grupy u¿ytkowników - moje jad³ospisy by³y olewane, ostatnio kto¶ skomentowa³ ze 2, wstawi³am jeden gorszy, DudiBoy nie czytaj±c dok³adnie co napisa³am rozdmucha³ sprawê i proszê, mój jad³ospis na tapecie u wszystkich.
Choæ i tak ka¿dy nastêpny post jest du¿o bardziej konstruktywny. Na szczê¶cie.

Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!

Za to ten jad³ospis jest genialny, za¶lini³am siê i jak zdrowo i jak smacznie, ekstra!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:59   #3111
201612280917
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 1 285
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Proszê o ocenê:
R
1: szklanka mleka 1,5%, 5 ³y¿ek mieszanki (morele suszone, rodzynki, migda³y, s³onecznik, p³atki owsiane i ¿ytnie górskie)
2: jab³ko, kromka chleba ¿ytniego z mas³em
3: makaron z m±ki durum (ok szklanki) + miêso mielone ze szpinakiem w sosie pomidorowym
4: zupa krem warzywna (por, ziemniaki, cebula, seler, marchew, pietruszka) + dwie kromki chleba ¿ytniego
5: dwa jajka, dwie kromki chleba z mas³em, ketchup
201612280917 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:15   #3112
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

¯eby ju¿ zakoñczyæ te wycieczki personalne i OT wrzucam chorobowe U.
Dlaczego U? Bo po pierwsze le¿±c w ³ó¿ku to i tak ciê¿ko o redukcjê, a po drugie przez dwa poprzednie dni nie mog³em nic prze³kn±æ poza letnim roso³em.

Po przebudzeniu ciep³a woda z cytryn±, imbirem i miodem.

1. ¯ytnianka na mleku 2% z granatem, jab³kiem, mandarynkami, serkiem homo, wkrêconym ¿ó³tkiem i orzechami w³oskimi.

2. grahamka z avocado, sa³at±, szynk±, pomidorem, papryk± i kie³kami broku³a
+ koktajl z mango, banana, mas³a orzechowego, soku z selera i natki pietruszki

3. Pulpety z kurczaka w sosie koperowym, pe³noziarniste penne, surówka z kiszonej kapusty, marchwi, cebuli i jab³ka z dodatkiem oleju lnianego
+ ¶wie¿y sok marchwiowo-pomarañczowo-mandarynkowy z dodatkiem cynamonu

4. Krupnik z pêczakiem i w³oszczyzn±
+ sok z jab³ka, selera, selera naciowego i cytryny, pos³odzony miodem

5. Omlet z wêdzonym ³ososiem, pomidorkami koktajlowymi i rukol±
+ 2 kromki ¿ytniego razowca z past± z 2 z±bków czosnku i oliwy
+ sok z kiszonej kapusty

+ cukierki sza³wiowe, Herbitussin, kogel-mogel (na ³y¿eczce ksylitolu), letnia herbata z cytryn±, 4x lipa, 2x wapno z wit C, 3x syrop z cebuli

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:25   #3113
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami
Szczególnie II ¶niadanie:
Odgapiam, bezczelnie kopiujê i zapisujê, co by nie zapomnieæ.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-10 o 14:26
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:27   #3114
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje kolejne podej¶cie... co my¶licie? stara³am siê, zeby by³o wiêcej warzyw ni¿ zwykle czy nie za du¿o owoców jem? bo teraz widzê, ¿e w ka¿dym posi³ku mam.

R
1) p³atki owsiane (30g), otrêby owsiane (10g), banan (50g), pistacje (15g)
2) graham z suszonymi pomidorami i bazyli± (45g), li¶æ sa³aty, ³aciaty serek wiejski (100g), oliwki czarne (10g), marynowane papryczki pomidorowe nadziane fet± (50g), 2 suszone ¶liwki
3) gotowana ma³a panga (100g), sa³atka 100g (pekiñska, marchew, jab³ko, olej z pestek winogron, papryka ¿ó³ta, sok z cytryny, cebulka). Na deser: mro¿one wi¶nie (50g) w galaretce wi¶niowej (z 1/4 opakowania = 125g)
4) grillowana pier¶ z indyka (100g), sa³atka 100g (pomarañcza, grejpfrut, sa³ata lodowa, nasiona s³onecznika, ser ¶ródziemnomorski Patros w kosteczkach, ocet balsamiczny)
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:34   #3115
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Nie musi, ale je¿eli planuje skomentowaæ co¶ w ten sposób - powinien. Ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej nie na miejscu.

Owszem, napisa³am. Napisa³am równie¿ (2 razy), ¿e takie wynika z kalkulatorów internetowych. Powiedz mi gdzie napisa³am, ¿e siê tym kierujê? Bo ja wrêcz odnoszê wra¿enie, ¿e napisa³am, ¿e uwa¿am to za niepoprawne.
Ale lepiej robiæ szum dooko³a swojej osoby zamiast przeczytaæ dok³adnie na co siê odpowiada?


Wchodzi³am w kilka kalkulatorów i wyniki wychodzi³y podobne, naprawdê nie jestem specjalistk±, ale po raz kolejny podkre¶lam, ¿e mój jad³ospis ma znacznie wiêcej ni¿ te 1000 kcal...
Mam siedz±cy tryb pracy, jak mówi³am z powodów zdrowotnych nie mogê æwiczyæ (choæ naprawdê bardzo bym chcia³a) a to powoduje, ¿e powinnam je¶æ mniej kalorii.
I proszê - ja nigdzie nie napisa³am, ¿e jem mniej ni¿ 1000 kcal.
I dziêkujê za polecenie w±tku - na pewno odwiedzê.



To by³ jeden s³abszy dzieñ... miewam dni, ¿e nie mam codziennie ochoty i si³y chodziæ do sklepu, wczoraj nie mia³am czasu bazowa³am na tym co mia³am w domu.
Olej kokosowy by³ w placku tortilla, owsianka by³a skropiona olejem z pestek dyni a nale¶niki by³y z dodatkiem oleju z pestek winogron. ¦niadanie i kolacja by³y posypane a'la gomasio czyli pra¿on± sol±, sezamem i w mojej wersji s. lnianym.
Ja po prostu nie uwa¿am, ¿e powinnam o tym pisaæ, bo to s± szczegó³y, to s± sk³adniki. Mam pisaæ menu czy przepisy?
Moim zdaniem na pierwszy rzut oka (no poza tym, ¿e jest ma³o urozmaicony i faktycznie ma³o wczoraj by³o warzyw) mój jad³ospis nie wygl±da wcale tak ¼le i ubogo, ale faktycznie skoro przyjmie siê my¶lenie, ¿e na pewno zjad³am tego po jednym kêsie, nie u¿ywam w ogóle t³uszczy itd.

Swoj± drog± kilka dni temu kto¶ tu zwróci³ uwagê, ¿e komentowane s± jad³ospisy tylko pewnej grupy u¿ytkowników - moje jad³ospisy by³y olewane, ostatnio kto¶ skomentowa³ ze 2, wstawi³am jeden gorszy, DudiBoy nie czytaj±c dok³adnie co napisa³am rozdmucha³ sprawê i proszê, mój jad³ospis na tapecie u wszystkich.
Choæ i tak ka¿dy nastêpny post jest du¿o bardziej konstruktywny. Na szczê¶cie.

Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!
Kochana,dzis wziê³o mi siê na ocenianie,wiêc zerknê³am na kilka kolejnych redukcji w w±tku i dorzuci³am swoje trzy grosze. Nie interesuj± mnie aferki. Nie jestem specem,prawie nikt z nas nie jest tu profesjonalnym dietetykiem,a swoje oceny opieramy na podstawowych,do¶æ elastycznych zasadach i w³asnych do¶wiadczeniach dlatego nie bierz wszystkiego tak mocno do siebie. Nikt na nikogo nie powinien tu wsiadaæ , to TYLKO jedzenie ale dzisiejszy jad³ospis ju¿ moim zdaniem du¿o fajniejszy. Powodzenia w redukcji!

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-01-10 o 14:35
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:57   #3116
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Za to ten jad³ospis jest genialny, za¶lini³am siê i jak zdrowo i jak smacznie, ekstra!
Dziêkujê bardzo, naprawdê siê cieszê, ¿e mi wysz³o.

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
Szczególnie II ¶niadanie:
Odgapiam, bezczelnie kopiujê i zapisujê, co by nie zapomnieæ.
Dziêkujê to mi³e I faktycznie wysz³o pyszne. Dodam, ¿e buraki mia³am mniejsze, pokroi³am je na æwiartki i piek³am w folii aluminiowej skropione kremem balsamicznym. Kocham buraki
Bardzo fajnie jeszcze smakuje jak siê doda ser typu w³oskiego (Capresi bodaj¿e) albo ogórka kiszonego zamieni na pomarañczê kwa¶n±

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana,dzis wziê³o mi siê na ocenianie,wiêc zerknê³am na kilka kolejnych redukcji w w±tku i dorzuci³am swoje trzy grosze. Nie interesuj± mnie aferki. Nie jestem specem,prawie nikt z nas nie jest tu profesjonalnym dietetykiem,a swoje oceny opieramy na podstawowych,do¶æ elastycznych zasadach i w³asnych do¶wiadczeniach dlatego nie bierz wszystkiego tak mocno do siebie. Nikt na nikogo nie powinien tu wsiadaæ , to TYLKO jedzenie ale dzisiejszy jad³ospis ju¿ moim zdaniem du¿o fajniejszy. Powodzenia w redukcji!
Dziêkujê bardzo!
I ja nie mam do nikogo ¿adnych zarzutów, bo chyba o to tu chodzi ¿eby oceniaæ jad³ospisy? Ale mo¿na to zrobiæ kulturalnie. I Ty w ten sposób to zrobi³a¶.
No ale obieca³am skoñczyæ temat
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2014-01-10 o 14:59
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 15:07   #3117
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê to mi³e I faktycznie wysz³o pyszne. Dodam, ¿e buraki mia³am mniejsze, pokroi³am je na æwiartki i piek³am w folii aluminiowej skropione kremem balsamicznym. Kocham buraki
Bardzo fajnie jeszcze smakuje jak siê doda ser typu w³oskiego (Capresi bodaj¿e) albo ogórka kiszonego zamieni na pomarañczê kwa¶n±
Dziêkujê za wskazówki.
Czytasz mi w my¶lach, w³a¶nie przed chwil± siê zastanawia³am, co by tu mo¿na by³o ewentualnie zamiast ogórka wrzuciæ.
Te¿ kocham buraki!
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 15:21   #3118
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Swoj± drog± kilka dni temu kto¶ tu zwróci³ uwagê, ¿e komentowane s± jad³ospisy tylko pewnej grupy u¿ytkowników - moje jad³ospisy by³y olewane, ostatnio kto¶ skomentowa³ ze 2, wstawi³am jeden gorszy, DudiBoy nie czytaj±c dok³adnie co napisa³am rozdmucha³ sprawê i proszê, mój jad³ospis na tapecie u wszystkich.
Choæ i tak ka¿dy nastêpny post jest du¿o bardziej konstruktywny. Na szczê¶cie.

Moje dzisiejsze menu:

¦niadanie: 2 jajka, chleb razowy, sa³atka z avocado, pomidorów, czerwonej cebuli, mieszanki sa³at, pestek s³onecznika skropiona olejem z orzechów laskowych i posypana pra¿onym s. lnianym

II ¦niadanie: sa³atka z cieciorki z pieczonym burakiem, cebul±, ogórkiem kiszonym, pra¿onymi orzechami w³oskimi z olejem z pestek dyni

Obiad: ry¿ br±zowy, sos chiñski domowej roboty (warzywa duszone z kurczakiem, zagêszczone mielonym s. lnianym)

Kolacja: dorsz na parze z warzywami na parze (jeszcze nie wiem jakie), które na pewno bêd± skropione zdrowym olejem i posypane jakimi¶ pestkami


Witam w szpitalu!
No widzisz przynajmniej teraz Twój jad³ospis wywo³a³ jak±¶ reakcje, bo moje ju¿ od d³u¿szego czasu przechodz± bez echa

O i takiego menu jak to nie sposób nie pochwaliæ. Bardzo ³adne posi³ki, zupe³nie odmienne do tego co zmie¶ci³a¶ wczoraj. Mnóstwo warzyw, zdrowych t³uszczy i pe³nowarto¶ciowego bia³ka.
Brakuje mi tylko wêgli do kolacji i jakiej¶ przek±ski choæby w postaci ¶wie¿ego owocu, ale rozumiem ¿e mo¿e ju¿ zape³ni³a¶ bilans w ci±gu dnia. No i jeszcze warzywa przecie¿ jakie¶ masz zamiar do tego zje¶æ, wiêc ok.

Ja jak mam gorszy dzieñ to raczej nie poddajê siê ocenie bo wiem ¿e mogê zostaæ odebrany jak gdybym pope³nia³ pewne b³êdy na codzieñ.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-01-10 o 15:24
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 15:52   #3119
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, sêk w tym, ¿e brak Ci umiejêtno¶ci konstruktywnej krytyki.
Têczowa w inny sposób buduje swoje wypowiedzi.
I nie doszukuj siê dyskryminacji na tle p³ciowym bo to ju¿ zaczyna byæ ¶mieszne w tym momencie. Sam dobrowolnie piszesz na babskim forum wiêc teraz nie szukaj wymówek.
o widzê rozmowa na mój temat muszê nadrobiæ i wszystko przeczytaæ
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-10, 15:54   #3120
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
No widzisz przynajmniej teraz Twój jad³ospis wywo³a³ jak±¶ reakcje, bo moje ju¿ od d³u¿szego czasu przechodz± bez echa

O i takiego menu jak to nie sposób nie pochwaliæ. Bardzo ³adne posi³ki, zupe³nie odmienne do tego co zmie¶ci³a¶ wczoraj. Mnóstwo warzyw, zdrowych t³uszczy i pe³nowarto¶ciowego bia³ka.
Brakuje mi tylko wêgli do kolacji i jakiej¶ przek±ski choæby w postaci ¶wie¿ego owocu, ale rozumiem ¿e mo¿e ju¿ zape³ni³a¶ bilans w ci±gu dnia. No i jeszcze warzywa przecie¿ jakie¶ masz zamiar do tego zje¶æ, wiêc ok.

Ja jak mam gorszy dzieñ to raczej nie poddajê siê ocenie bo wiem ¿e mogê zostaæ odebrany jak gdybym pope³nia³ pewne b³êdy na codzieñ.
A czy Ty wymagasz codziennego chwalenia Ciê? Je¿eli jeste¶ na w±tku od dawna i Twoje nawyki ¿ywieniowe s± dobre to po co inni maj± to komentowaæ? Moim zdaniem powinno siê oceniaæ menu osób, które dopiero zaczynaj± w temacie, a posi³ki innych ze startu s± wyznacznikiem dobrego ¿ywienia - w tym Twoje.

Dziêkujê za ocenê. Kilka miesiêcy temu jak tu pisa³am pouczano mnie, ¿e na redukcji wêgli siê nie powinno je¶æ na kolacjê. Ja ju¿ sama nie wiem jak powinno byæ. Powoli analizujê jak woli mój organizm.

I mo¿e masz racjê, ¿e nie powinnam wstawiaæ wczorajszego jad³ospisu. By³o pó¼no i wczoraj nie wydawa³ mi siê taki z³y, dzi¶ patrzê na to inaczej.


Wieczorem wychodzê na imprezê i w³a¶nie piekê Ciecierzyca Snack - jakbym nagle zg³odnia³a to bêdê mia³a swoje zdrowe jedzenie. Kusi mnie te¿ upieczenie krakersów z ciecierzycy, ale najpierw muszê zobaczyæ czy mój m³ynek do kawy dobrze zmieli ciecierzycê tak¿e to ju¿ nie dzisiaj.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.