Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 10:27   #1
Vitanni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12

Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?


Witajcie wizażanki
Znalazłam dość starą książkę w blibliotece o pielęgnacji i tam pisze, że dla włosów bardzo zdrowe jest co jakiś czas je "przetłuścić"- tzn. nie myć przez dłuższy czas. Przeczytałam to gdzieś 3 miesiące temu i nawet się nad tym nie bardzo zastanawiałam, ale kilka dni temu gadałam z koleżanką (ma piękne włosy!), która zachwalała ten sposób. Co wy na to? Czy to faktycznie zdrowe? Oczywiście jeżeli miałabym stosować taką kurację, to tylko w dni wolne
Pozdrawiam
Vitanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 12:48   #2
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Też o tym słyszałam.
Moja fryzjerka mi to polecała, a naprawdę jest fachowcem w swojej dziedzinie.

Jestem estetką aż do przesady chwilami, myję włosy codziennie. Ale ostatnio zdarza mi się np. nie myć ich dwa bądź trzy dni, a potem porządnie umyć, nałożyć odżywkę czy maseczkę, pozwolić im odetchnąć od suszarki, papilotów, lakieru, tysiąca spinek czy ceramicznej szczotki..

Rezultatów nie widzę, bo nie sądzę, żeby gołym okiem były zauważalne. Jeśli to cokolwiek działa, to chyba tylko fryzjer przez duże F będzie w stanie to spostrzec.

Ale wiem, że są takie opinie mówiące o namnażaniu się bakterii w czasie tego przetłuszczania... Nie robię tego częściej niż raz na 2 tygodnie, więc jakoś panicznie się nie boję tych zarazków;d
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram

Edytowane przez agateq
Czas edycji: 2011-04-08 o 12:49
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:26   #3
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Swego czasu przetłuszczałam włosy raz w miesiącu przez tydzień czasu. Efekt: zwiększone wypadanie po tym tygodniu. Poprawy stanu włosów - brak. Nie polecam. Olejowanie jest 1000 razy lepsze (czasem robię tydzień - olej/mycie odżywką i efekty są w postaci lepszego nawilżenia)

Wydaje mi się, że kiedyś po prostu nie znali oleju kokosowego
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-04-08 o 13:28
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:58   #4
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Swego czasu przetłuszczałam włosy raz w miesiącu przez tydzień czasu. Efekt: zwiększone wypadanie po tym tygodniu. Poprawy stanu włosów - brak. Nie polecam. Olejowanie jest 1000 razy lepsze (czasem robię tydzień - olej/mycie odżywką i efekty są w postaci lepszego nawilżenia)

Wydaje mi się, że kiedyś po prostu nie znali oleju kokosowego
Też miałam taki efekt po tygodniu. Ja myję włosy jak są lekko już nieświeże. Mniej ich wypada, a myję 2 razy w tygodniu.
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:07   #5
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Ja myję włosy codziennie. Zdarzyło się parę razy, że nie umyłam tylko jeden dzień i na drugi były już tak słabe, że leciały garściami, a nawet jeszcze gorzej, bo normalnie wypadają okropnie, a po tym dniu przerwy to pewnie z 200 włosów przy samym myciu wypadło wiem, że wiele osób proponuje przerwę w codziennym myciu, ja jestem jednak tego przeciwniczką, sama sprawdziłam i sama na własnej skórze się przekonałam, że jest to złe.
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:12   #6
Vitanni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

hm, faktycznie, trochę mnie zniechęciłyście tym wypadaniem włosów... Nie mówiąc już o braku komfortu! To musi być okropne nie myć tak kilka dni włosów...Chociaż jak byłam nastolatką (miałam wtedy 16 lat) byłam bardzo chora i nie chodziłam do szkoły 2 miesiące. wtedy już miałam takie "zrywy" dbania o włosy i pamiętam, że wytrzymałam 13 dni (!!!) bez mycia włosów, przy czym ile mnie to nerwów i zdrowia kosztowało A potem sobie o tym zapomniałam, az do niedawna
Vitanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 15:21   #7
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

oo weszlam na ten watek bo bylam ciekawa czy bedzie cos o wypadaniu wlosów i prosze. Ostatnio nie myłam wlosow 4dni bo byłam przeziebiona i czekało mnie zaliczenie na studiach, a normalnie myje codziennie. Tyle włosów mi wypadło przy myciu i czesaniu ze szok!! Podobnie mam jak przed farbowaniem włosów nie myje ich 2 czaasem 3dni, to to samo - zastanawiałam się czy to przez farbę ale nie to sam fakt niemycia.
Jak myślicie czym to jest spowodowane? Bo mi się wydwało że tym że jak nie myje wlosow i siedze w domku to mam je non stop, z wyjątkiem nocy, spięte. I wiadomo ze włosy w tym czasie słabszy wypadaja a potem to tylko wydaje się, bo dziennej normy wypadania włosów jest pomnozony razy kilka.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 15:25   #8
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Hm... a wiecie, że i mnie tak wypadają?

Ale mam teorię, że skoro codziennie je myję i codziennie normalnie wypada mi ileś tam włosów przy tym myciu, to skoro dwa-trzy dni ich nie myję, nie czeszę jakoś specjalnie, zatem te włosy, które przy myciu by poleciały siedzą sobie już "martwe" w moich przetłuszczających się kudełkach, a kiedy po tych dniach zaczynam je przeczesywać dłonią w czasie mycia, to tak jakby mi wypadły zaległe za te kilka dni.

Bo włosy same z siebie nie wylatują nad głowę i nie spadają teatralnie na podłogę, tylko pomagamy im trochę myciem, suszeniem, czesaniem.

Pokręciłam strasznie, ale chciałam się pochwalić moją czaderską teorią!
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 16:44   #9
Vitanni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

agateq, tak samo sobie myślałam, tak na chłopski rozum
Vitanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:51   #10
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Vitanni Pokaż wiadomość
agateq, tak samo sobie myślałam, tak na chłopski rozum
Heh dobra teoria. W sumie jak się nad tym zastanowić to może być prawda brawa za "czaderską" teorię agateq
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:08   #11
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Dzięki
No bo bez przesady, w ciągu 2-3 dni nie nagromadzi się aż tyle bakterii i zarazków, żeby wyżarły tyle zdrowych włosów. Nie dajmy się zwariować...

Acz nie jest to teoria potwierdzona naukowo:P
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 18:19   #12
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Dzięki
No bo bez przesady, w ciągu 2-3 dni nie nagromadzi się aż tyle bakterii i zarazków, żeby wyżarły tyle zdrowych włosów. Nie dajmy się zwariować...

Acz nie jest to teoria potwierdzona naukowo:P
Poza tym fryzjerki mówią że ten tłuszcz to naturalna ochrona i odżywka dla włosów. W sumie to trochę racji mają, bo jak leżałam w szpitalu 2 tygodnie to nie myłam przez ten czas włosów. Gdy umyłam później, oczywiście sporo wypadło ale za to były puszyste i lśniące, delikatne jak nigdy
Coś czuję że my tu na prawdę nową teorię wymyślimy
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:24   #13
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
Poza tym fryzjerki mówią że ten tłuszcz to naturalna ochrona i odżywka dla włosów.

Tak w istocie jest.
Dlatego zastanawiam się nad myciem włosów tylko raz w tygodniu ale za to zwiększeniem ilości minut szczotkowania ich.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 19:02   #14
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Tak w istocie jest.
Dlatego zastanawiam się nad myciem włosów tylko raz w tygodniu ale za to zwiększeniem ilości minut szczotkowania ich.
jeśli będziesz miała mocno przetłuszczone to myj max 2 razy w tygodniu. A co do szczotkowania to długie szczotkowanie może łamać i elektryzować włosy.
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:05   #15
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Akurat przetłuszczanie włosów to najmniej ważny powód do ich mycia. Wypadają, bo są obciążone, ale to nie jest najpoważniejszy problem. Włosom ani skórze głowy wcale nie jest fajnie, jak przez 4 dni nie zmywa się z nich kurzu, pyłu, brudu i potu - a to wszystko osadza się na nich w ciągu dnia. To nie sebum, ale wszystkie zanieczyszczenia świata współczesnego szkodzą niemytym włosom.

Warto zainwestować w dobry, łagodny szampon i odpowiednią odżywkę, mycie włosom nie zaszkodzi, a na pewno lepiej na nie podziała, niż tygodniowa warstwa pyłu i kurzu.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:27   #16
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Moja fryzjerka nawet mówi, że jak się myje włosy, to najpierw się zmywa ten kurz i brud, jaki się osadza na nich w ciągu dnia, a za drugim myciem to już bardziej skórę i włosy same w sobie, jeśli mogę to tak określić.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:45   #17
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Żeby były efekty takiego "przetłuszczania" włosów trzeba to robić regularnie przez jakieś dwa miesiące, po to, żeby móc je myć np nie codziennie a co drugi dzień.
Włos przyzwyczajony do codziennego mycia po prostu drugiego dnia już wygląda okropnie, ale z czasem jest coraz lepiej. Ja sama czasem (jak tylko mogę) przetrzymuję włosy jeden dzień dłużej bez mycia, żeby wolniej mi się przetłuszczały.
W innym wątku dziewczyny pisały, jak przetrwały ten okres i teraz mogą myć rzadziej włosy, a one nie wyglądają źle

Ajj namieszałam trochę ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 21:47   #18
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

No co Ty?
Jakoś wierzyć mi się nie chce... To jak nie będę myła np. pół roku, i umyję to włos zrozumie o co mi chodziło i nie będzie się przetłuszczał?

Niestety nie mam za bardzo czasu i możliwości na takie eksperymenty, ale kiedy wiem, że nigdzie nie wychodzę to pozwalam sobie na "nutkę szaleństwa" w postaci niemycia
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 21:54   #19
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
No co Ty?
Jakoś wierzyć mi się nie chce... To jak nie będę myła np. pół roku, i umyję to włos zrozumie o co mi chodziło i nie będzie się przetłuszczał?

Niestety nie mam za bardzo czasu i możliwości na takie eksperymenty, ale kiedy wiem, że nigdzie nie wychodzę to pozwalam sobie na "nutkę szaleństwa" w postaci niemycia
Nie nie, chodzi o to, że myjąc codziennie przyzwyczajamy włosy do tego. Można je jednak odzwyczaić od codziennego mycia, właśnie przez przetrzymywanie np. jeden dzień dłużej. Po pewnym czasie włosy przestaną się tak szybko przetłuszczać. Ja staram się teraz myć co trzeci dzień, ale jak mam zajęcia na uczelni to myję co drugi dzień. Fryzjerzy wiedzą co mówią To nie jest tak, że stan włosów cudownie się poprawi (przynajmniej ja o tym nie wiem), tylko będą mniej się przetłuszczały i tak jak wspomniałam, to wymaga niestety czasu.
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 22:30   #20
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Technikę przetłuszczania stosuję od niedawna, w sumie raz na tydzień zdarza mi się zrobić przerwę 2-3 dniową.

Pożyjemy zobaczymy

Chociaż! Chwila! Chyba tydzień albo dwa temu zauważyłam po wstaniu, gdy odruchowo szykowałam się pod prysznic, że dam radę wyskoczyć do sklepu jeszcze na szybko, bo włosy wyglądały całkiem ok. Zwłaszcza przy moich niemal czarnych jakoś nie rzucały się w oczy... Wtedy pomyślałam, że to na pewno kwestia odżywki, ale obu, których używam mają działanie zgoła inne niż zapobieganie przetłuszczaniu...

No i mam teraz zagwozdkę
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:02   #21
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Hej , i ja się tu udzielę
Pewnego dnia dopadła mnie choróbsko i nie poszłam do szkoły , to chyba był czwartek ...a włosy myłam poprzedniego dnia rano . Tak więc nie myłam ich czwartek piątek sobota niedziela dopiero w poniedziałek rano i ! włosy były puszyste odbite od nasady ,błyszczące i mięciutkie dodatkowo następnego dnia wyglądały jak świeżo po umyciu co jest u mnie raczej nadzwyczajnym zjawiskiem (pomimo tego , że myję je właśnie co 2gi dzień ) .
Chodzę do szkoły więc naprawdę trudno mi jest zorganizować sobie kilka takich dni bez mycia włosów ...
agateq bardzo fajna teoria mi również przetłuszczone włosy szybciej wypadają ale zauważam to dopiero po kilku dniach noszenia ich w kucyku , więc to oczywiste że to te włosy które i tak miały wypaść a przez kucyk nie za bardzo mogły
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:16   #22
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Dzisiaj jest 3 dzień, jak ich nie myję. Tak się złożyło, że mam możliwość. W zależności od poczucia mojej nadszarpniętej już estetyki umyję je dziś na noc albo dopiero w poniedziałek rano.

I uważnie im się przyjrzę....
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:01   #23
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Gdy dłużej nie myję to wypada więcej włosów- ale to dlatego, że podczas mycia łatwiej dostrzec ile nam leci, więc podejrzewam, że te włosy to zbieranina z tych kilku dni.
Ja lubię sobie zrobić 2-3 dni bez mycia, gdy nie pokazuję się ludziom- nikt mi nie wmówi, że detergenty są lepsze i zdrowsze dla moich włosów, od mojego własnego łoju
A włosy mam zdrowe, choć okropnie się przetłuszczają i myję je codziennie.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 12:24   #24
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Nie nie, chodzi o to, że myjąc codziennie przyzwyczajamy włosy do tego. Można je jednak odzwyczaić od codziennego mycia, właśnie przez przetrzymywanie np. jeden dzień dłużej. Po pewnym czasie włosy przestaną się tak szybko przetłuszczać. Ja staram się teraz myć co trzeci dzień, ale jak mam zajęcia na uczelni to myję co drugi dzień. Fryzjerzy wiedzą co mówią To nie jest tak, że stan włosów cudownie się poprawi (przynajmniej ja o tym nie wiem), tylko będą mniej się przetłuszczały i tak jak wspomniałam, to wymaga niestety czasu.
No niestety to wymaga czasu, sama wiem po sobie Ale taka mała poprawka To skóra głowy się przyzwyczaja a nie włos, ponieważ to ona wydziela łój Ale masz rację trzeba skórę przyzwyczaić do tego
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:38   #25
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Ja myję włosy max. co drugi dzień, bo na trzeci dzień głowa zaczyna mnie swędzieć, a włosy lecą przy przeczesaniu ręką. Kiedyś nie myłam głowy tydzień, bo leżałam w szpitalu i to było naprawdę straszne przeżycie. Dlatego ja osobiście jestem przeciwniczką przetrzymywania włosów, bo owszem, sebum je nawilża, ale oprócz tego wszystkie brudy współczesnego świata osadzają nam się na głowie.
Do tego kiedyś strasznie mi się przetłuszczały i przetrzymywanie jeszcze pogarszało sprawę.
Ale cóż, ile ludzi, tyle poglądów Mnie to nie służy, ale jeśli komuś tak, to nie widzę przeciwwskazań, ale jeśli ktoś np. czuje swędzenie po jakimś czasie jak ja, to chyba lepiej tego nie praktykować
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:44   #26
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
jeśli będziesz miała mocno przetłuszczone to myj max 2 razy w tygodniu. A co do szczotkowania to długie szczotkowanie może łamać i elektryzować włosy.
Zależy do szczotki
Szczotkowanie jest świetnym masażem głowy, poprawiającym jej ukrwienie wzmacniając cebulki.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 14:15   #27
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

jyyli ma rację, bo jeśli coś swędzi znakiem tego coś jest nie tak.
U mnie nic się nie dzieje, oprócz cierpień mojej estetyki
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 16:04   #28
Elewyn
Zakorzenienie
 
Avatar Elewyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 3 007
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Od niedawna staram się myć włosy co 2 dzień, wcześniej myłam je codziennie. Moja babcia widząc to powiedziała mi, żebym dała się włosom przetłuścić tydzień-dwa to nie będę musiała ich codziennie myć i że mycie nie jest dla nich dobre.
Niestety rzadko zdarza się okazja bym mogła dłużej ich nie myć, a już na pewno nie są to 2 tygodnie.
Kiedyś czekając w kolejce do fryzjera, jedna pani zapytała się fryzjerki dlaczego tak jest, że farba mocniej jej chwyta włosy z tyłu głowy, odpowiedziała, że dlatego że tam włosy bardziej się przetłuszczają. Więc coś w tym musi być
__________________
www.ellewyn.soup.io
Elewyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 16:29   #29
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
No niestety to wymaga czasu, sama wiem po sobie Ale taka mała poprawka To skóra głowy się przyzwyczaja a nie włos, ponieważ to ona wydziela łój Ale masz rację trzeba skórę przyzwyczaić do tego
Faktycznie, mój błąd potocznie mówi się, że włosy się przyzwyczajają, ale oczywiście chodzi o skórę głowy
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 09:41   #30
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

cholera,czasami tak robię celowo,ale chyba dlatego,że po prostu leń mnie dopada
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 11:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.