trądzik różowaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-09, 12:20   #1
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402

trądzik różowaty


Pani doktor mam pytanie dotyczące trądzika różowatego. Jak to z nim jest? Czy każda osoba mająca rumieńce, czerwieniejąca się pod wpływem stresu, temperatur itd, musi go mieć w przyszłości?
Osoby czerwieniejące się to zazwyczaj osoby z problemami naczynkowymi, czy to nie jest po prostu ich taka uroda, taka genetyka? Ja również mam takie skłonności i jestem szczerze mówiąc przerażona.
Kiedyś byłam u dermatologa, stosowałam metronidazol przez trzy miesiące. Owszem rozjaśniła mi się delikatnie cera, ale nic poza tym. Nie można przecież cały czas stosować metronidazolu? A poza tym jaki to miałoby sens, kiedy efekty stanęły. Co w takim razie robić, czy wystarczy używać kremu pielęgnującego naczynka krwionośnego, chronić twarz przed słońcem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznmymi?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 12:20   #2
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
trądzik różowaty

Pani doktor mam pytanie dotyczące trądzika różowatego. Jak to z nim jest? Czy każda osoba mająca rumieńce, czerwieniejąca się pod wpływem stresu, temperatur itd, musi go mieć w przyszłości?
Osoby czerwieniejące się to zazwyczaj osoby z problemami naczynkowymi, czy to nie jest po prostu ich taka uroda, taka genetyka? Ja również mam takie skłonności i jestem szczerze mówiąc przerażona.
Kiedyś byłam u dermatologa, stosowałam metronidazol przez trzy miesiące. Owszem rozjaśniła mi się delikatnie cera, ale nic poza tym. Nie można przecież cały czas stosować metronidazolu? A poza tym jaki to miałoby sens, kiedy efekty stanęły. Co w takim razie robić, czy wystarczy używać kremu pielęgnującego naczynka krwionośnego, chronić twarz przed słońcem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznmymi?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 14:54   #3
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

Nie jestem Panią doktor,ale mogę Ci polecić pewne dermokosmetyki na trądzik różowaty.
Włoska firma General Topics wypuściła na rynek takie właśnie dermokosmetyki o nazwie Synchrorose.Cała seria(kremy na dzień,na noc,pianki do mycia twarzy itp.itd)jest przeznaczona do cery z problemami naczynkowymi oraz pomaga zapobiegać powstawaniu trądzika różowatego w przyszłości.Jakbyś była zainteresowana daj znać,a ja napiszę gdzie można je dostać.Pozdrawiam
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 14:54   #4
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

Nie jestem Panią doktor,ale mogę Ci polecić pewne dermokosmetyki na trądzik różowaty.
Włoska firma General Topics wypuściła na rynek takie właśnie dermokosmetyki o nazwie Synchrorose.Cała seria(kremy na dzień,na noc,pianki do mycia twarzy itp.itd)jest przeznaczona do cery z problemami naczynkowymi oraz pomaga zapobiegać powstawaniu trądzika różowatego w przyszłości.Jakbyś była zainteresowana daj znać,a ja napiszę gdzie można je dostać.Pozdrawiam
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:13   #5
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Ja jestem zainteresowana tymi kosmetykami ... czekam na informacje gdzie i w jakiej cenie mozna je dostac .. pozdrawiiam
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:13   #6
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Ja jestem zainteresowana tymi kosmetykami ... czekam na informacje gdzie i w jakiej cenie mozna je dostac .. pozdrawiiam
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:16   #7
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

a gdzie mieszkasz???w jakim mieście?
margolinas napisał(a):
> Ja jestem zainteresowana tymi kosmetykami ... czekam na informacje gdzie i w jakiej cenie mozna je dostac .. pozdrawiiam
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-09, 15:16   #8
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

a gdzie mieszkasz???w jakim mieście?
margolinas napisał(a):
> Ja jestem zainteresowana tymi kosmetykami ... czekam na informacje gdzie i w jakiej cenie mozna je dostac .. pozdrawiiam
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:21   #9
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Mieszkam w Gliwicach ...
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:21   #10
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Mieszkam w Gliwicach ...
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 16:08   #11
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

Kurcze,akurat w Gliwicach nie ma apteki,która oferuje te kosmetyki.Lista dostępnych aptek po tym linkiem:
http://www.consultronix.com.pl/derma...tyki/lista.php
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-09, 16:08   #12
Sabinka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 11
Re: trądzik różowaty

Kurcze,akurat w Gliwicach nie ma apteki,która oferuje te kosmetyki.Lista dostępnych aptek po tym linkiem:
http://www.consultronix.com.pl/derma...tyki/lista.php
Sabinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 16:30   #13
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Dziękuję bardzo Sabinko
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 16:30   #14
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Re: trądzik różowaty

Dziękuję bardzo Sabinko
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 20:20   #15
Danuta_Sztencel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 72
Re: trądzik różowaty

Oczywiście nie kazda osoba z takimi skłonnosciami zachoruje w przyszłości na trądzik rózowaty.
TR można uniknąc stosując odpowiednio dobrane do skóry preparaty pielegnacyjne ( dermatolog wykonuje tzw. check-up skóry ), eliminując ew. przyczyny takiego stanu (np. hormonalne, emocjonalne, dietetyczne i inne )i unikając czynników zewnetrznych , o których pani wspomniała.
Danuta_Sztencel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 20:20   #16
Danuta_Sztencel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 72
Re: trądzik różowaty

Oczywiście nie kazda osoba z takimi skłonnosciami zachoruje w przyszłości na trądzik rózowaty.
TR można uniknąc stosując odpowiednio dobrane do skóry preparaty pielegnacyjne ( dermatolog wykonuje tzw. check-up skóry ), eliminując ew. przyczyny takiego stanu (np. hormonalne, emocjonalne, dietetyczne i inne )i unikając czynników zewnetrznych , o których pani wspomniała.
Danuta_Sztencel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:23   #17
eloszek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
tradzik różowaty

dzien dobry prosze o pomoc mieszkam w tej chwili w Angli tutejszy dermatolog stwierdził że mam rosecea dał mi antybiotyk erytromycyne nie mam żadnych maści mam zaczerwienione policzka wyglada to jak rumien i drobne krostki nie schodzi mi to wiem że leczenie długo trwa nie wiem jakie kremy mam stosować koleżanka przywiezie mi kosmetyki Dr Ireny Eris co mam dalej robic czy bedzie mi to postepowało dalej bo wiem że sa różne etapy prosze o odpowiedz acha mam skóre z naczyńkami
eloszek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:28   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tradzik różowaty

Codziennie stosuj krem z dobrym filtrem (np. Bioderma photoderm flush spf50).
z substancji leczniczych- metronidazol (zwykle na receptę), kwas azaleinowy (skinoren)- weź pod uwagę, jesli erytromycyna sie nie sprawdzi.
do tego bardzo łagodne kosmetyki, żadnego alkoholu. poczytaj też wizażowy artykuł p.Beaty Krajnik na temat Rosacea.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:50   #19
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Wink Dot.: tradzik różowaty

Witam. U mnie także stwierdzono tradzik różowaty ( rosacea) . Tak jak już pisałam kiedys w poscie udało mi sie go zaleczyć jak narazie głównie dietą i odstawieniem wszelakich kosmetyków. Nie maluję sie, nie pudruję wogóle tylko czasem oczka. No i lekarz powiedział że dieta to 80% sukcesu a antybiotyk ( którego tak naprawdę prawie nie bralam) i maść to 20% .Dietkę mam dosć rygorystyczną. Nie wolno mi przedewszystkim pić kawy a herbatę bardzo , bardzo słabą. Od kilku tygodni jestem cały czas na wodzie mineralnej,której pije całe litry co w ksiegowości jest trudne ale nawet nie zasypiam nad tymi wszystkimi papierami. Nie wolno mi równiez soków zwłaszcza zawierajacych tzw. regulatory kwasowości oraz żadnych cytrusów a takze soków z cytrusów ani zawierających cukier czyli oprócz marchewkowego zadnych. Pozatym musiałam drastycznie ograniczyć węglowodany tzn, odstawić wszelkie białe pieczywo, ryż biały , makarony , słodycze. Z wędlin to mogę jeść tylko wędzone które nie sa pakowane w folię czyli takie które nie są napuszczane żadnymi ulepszaczami czy chemią, przyprawiane jak równiez nie wolno mi kiełbas i innych mielonek, parówek itp. Pozatym kategorycznie kazano mi odstawić wszelkie przyprawy typu pieprz czy oregano, maggi, vegeta a takze wszelkie ostre warzywa typu czosnek czy cebula. Oprócz tego również ogórków kiszonych, żurku i potraw kwasnych żeby odkwasić organizm i nowalijek które moga być pryskane chemią i konserw jakichkolwiek. Ważne również jest to aby nie łaczyć produktów w potrawach. Tak więc jem często, mało i osobno. Np. chlebek z pełnej mąki np . wasa a za jakąś godzinkę wędlinke potem bialy serek, na obiad warzywka,filet z kurczaka a wieczorem jakiś jogurt naturalny albo jabłko obrane oczywiście ze skórki aby unikać wszelkiej chemi, jeść żywność jak najmniej przetworzoną. Kakao i czekolady tez kategorycznie mi zabroniono . I równiez zakaz tłustych rzeczy tylko raczej parowane i nie gorące.
Druga ważna rzecz to kategoryczne unikanie słońca oraz mycie buzi woda przegotowana odstaną 24 godziny. Ale ostatnio kupiłam wodę termalna z Avene i widze po niej ze wyraźnie buzia mi sie uspokaja. Spryskuję twarz i wycieram czstym papierowym ręcznikiem. Jak skończe leczenie to planuję kupić jeden pożądny krem też chyba z Avene z silnym filtrem powyżej 50. Nalezy zapomniec o saunie i solarium, gwałtownym wysiłku fizycznym , gotowania nad gorącym parującym piecem. No i kategorycznie ani kropli alkoholu. Dostalam również tetracyklinę ale jej nie brałam( nie przyznałam sie lekarzowi ) i i tak mi sie ładnie leczyło. Nie jest lekko . Jak usłyszałam co mnie czeka to w szoku wyczysciłąm wszystkie okna w domu Ale sa i też dobre strony bo nauczyłam sie zdrowo odzywiac , schudłam 7 kg i na buzi nie mam żadnych syfkow. Daj maila to wyślę ci sklad maści robionej jaką dostałam do uzywania 2x dziennie. . Jak pisałam nie ma lekko ale jakoś narazie daje rady i widze super efekty. Syfki mi sie nie robią a buzi wogóle nie musze pudrowac czy smarować podkładami czy korektorami bo jest jasna i mięciutka. Mam nadzieję że już niedługo skończe ten celibat żywieniowy chociaż to sie wraca i trzeba taką kurację powtarzać, ale cóż "nikt nie mówił ze zawsze będzie niedziela ... "
Pozdrawiam.

Edytowane przez Tati
Czas edycji: 2005-05-24 o 22:28
Tati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 08:15   #20
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: tradzik różowaty

Czy mogłabym prosić o skład tej maści? mój mail to: comm.ogl@interia.pl
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 12:37   #21
blooondiii
Raczkowanie
 
Avatar blooondiii
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 39
Dot.: tradzik różowaty

nigdy w życiu nie mogłabym stosować takiej STRASZNEJ diety jak Tati ;|;| po pierwsze już jestem chuda a co dopiero jak bym praktycznie NIC całymi dniami nie jadała ;/;|;| bleee...
__________________
**blooondiii**
blooondiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 13:19   #22
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: tradzik różowaty

Mnie chyba też nie byłoby stać na takie wyrzeczenia. Nie o to chodzi, że nie mam silnej woli, ale co to za życie, jak trzeba tak na wszystko uważać. Myśle że we wszystkim trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 17:52   #23
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: tradzik różowaty

A ja właśnie wróciłam od lekarza i kazał mi za dwa tygodnie powoli wprowadzać normalne jadzonko tylko bardzo uważać z przyprawami i obserwować jaka jest reakcja organizmu na rózne potrawy. Stosować apteczny krem z silnym filtrem i jak będzie spokój to sie juz mam nie pokazywac u niego. Naprawdę jak lekarz coś powie to sie da wszystko przeżyć majac wybór pomiedzy czerwoną jak indianin buzią a smakołykami.
Tati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 12:33   #24
bozenkaR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
Dot.: tradzik różowaty

mam początki trądziku różowatego skórę nadwrażliwą silna reakcja na ciepło i zimno alergię na słońce leczę się i leczę antybiotyki i możliwe kremy zainteresowała mnie maść na receptę proszę o skład mój mail bozena_ra@op.pl
bozenkaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 16:45   #25
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: tradzik różowaty

Maść którą smaruje się Tati zawiera steryd!!! Uważajcie na to, bo skutki mogą być opłakane. Zastanawiam się dlaczego na trądzik różowaty, przy tak króchych naczynkach krwionośnych lekarz przepisał maść z hydrokortizonem-
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 21:32   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tradzik różowaty

hmm, właściwie smarowanie rosacea sterydem to błąd w sztuce...
ja bym poszukała innego lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 07:07   #27
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: tradzik różowaty

Ja nie wiem czy to steryd czy nie ale mnie pomogło. To nie jest zwykły szeregowy lekarz tylko dr nauk medycznych a z racji tego że jest na już emeryturze a pracował w klinice dermatoogicznej to napewno ma duze doświadczenie i wie co robi. Mój mąz miał dziwne plamy na czole i inni dermatolodzy sie nie mogli na tym wyznac, nie wiedzieli co to jest a on dopiero wystawił diagnoze i rozpoznał czerniniak twarzy- bardzo rzadką chorobę i wyleczył. Pozatym ja sie nie każę nikomy tym smarowac tylko napisalam jak akurat u mne to przebiega i jak jestem leczona.Przeciez odmiany i etapy rosacea tez sa rózne. Przykre tylko to że moją chęć opisania swoich doświadczen wykorzystano do krytyki. Najpierw poproszono o skład maści na prywatnego maila a potem widze ostrzeżenia na forum jakbym chciała komus zrobic jakąś krzywdę. Przykre.

Edytowane przez Tati
Czas edycji: 2005-05-31 o 07:38
Tati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:33   #28
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tradzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Tati
Przykre tylko to że moją chęć opisania swoich doświadczen wykorzystano do krytyki. Najpierw poproszono o skład maści na prywatnego maila a potem widze ostrzeżenia na forum jakbym chciała komus zrobic jakąś krzywdę. Przykre.
Nikt Ciebie nie krytykuje.
Jednak jesteś leczona w specyficzny sposób, i ostrzeżenia przydadzą się dla osób, które chciałby zdobywać taką maść na własną rękę i stosować ją bez kontroli lekarza.
PS. Moją Mamę w latach 80-tych leczono sterydami (Flucinar) na trądzik różowaty. Teraz ma tak rozszerzone naczynka po tym środku, że wyglada, jakby miała na twarzy żylaki. Jednak Flucinar jest wielokrotnie silniejszy od hydrokortyzonu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 13:39   #29
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: tradzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Justy
Nikt Ciebie nie krytykuje.
Jednak jesteś leczona w specyficzny sposób, i ostrzeżenia przydadzą się dla osób, które chciałby zdobywać taką maść na własną rękę i stosować ją bez kontroli lekarza.
PS. Moją Mamę w latach 80-tych leczono sterydami (Flucinar) na trądzik różowaty. Teraz ma tak rozszerzone naczynka po tym środku, że wyglada, jakby miała na twarzy żylaki. Jednak Flucinar jest wielokrotnie silniejszy od hydrokortyzonu.
A ja z kolei mam wrazliwa skórę na m.in. twarzy. muszę powiedziec, że zaczęłam stosować w lutym Diroseal i (tfu tfu) jest lepiej, skóra mniej sie czerwieni, jest ładniejsza. Poza tym koniecznie teraz jak jest słonce krem z wysokim filtrem - ja zaopatrzyłam sie w VICHY z filtrem 60. No i piję regularnie skrzyp polny od ponad m-ca, ma obkurczac i wzmacniac naczynka. Zycze powodzenia w walce! ja z kolei podejrzewam sie o nerwice nacyzniowa, ostatnio jak tylko zjem cos ciepłego plamy wyskakuja mi m.in. na dekoldzie. Nienawidze moich naczynek
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 23:05   #30
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: tradzik różowaty

Też jestem zmuszona stosowac taka diete jak Tati... coz... jestem w stanie sie poświecić...
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-14 13:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.