Zapachowizja - "weź to poczuj" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-28, 22:49   #1
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674

Zapachowizja - "weź to poczuj"


Cytat:
Radość pachnie jak pomarańcza, miłość jak...
Cytat:

W Japonii rusza "zapachowizja". Kinowym projekcjom będą towarzyszyć zapachy zsynchronizowane z akcją filmu. Na początek system ten zacznie funkcjonować w dwóch kinach - w Tokio i Osace. Z akcją filmu zostanie zsynchronizowanych siedem zapachów.

Na przykład scenie miłosnej będzie towarzyszyć kwiatowy aromat. Radość zostanie skojarzona z mieszanką pomarańczy i grapefruitów, a złość z ziołowym aromatem z nutą zapachową eukaliptusa i drzewa herbacianego.

Zapachy będą emitowane z urządzeń znajdujących się pod siedzeniami. Ich źródłem będą aromatyczne olejki. Komputerowy zapis wonnych sekwencji filmów będzie przesyłany do kin za pośrednictwem internetu.

Technologia służąca do emitowania zapachów w japońskich kinach była dotychczas stosowana w urządzeniach domowych. Są one wykorzystywane do aromaterapii. Komputerowo dobierane mieszanki zapachów mogą pomagać w zaśnięciu lub pobudzać do pracy. Koszt jednego takiego urządzenia to 73.500 jenów, czyli ponad 2000 złotych.


Świetne

Co Wy o tym myslicie? Bo ja zacznę cześciej chodzić do kina
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 23:36   #2
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

fajny pomysl mnie podoba sie tez to, co jest w cinema park (czy jakos tak) w cinema city - ruszajace sie fotele, itp
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 00:35   #3
czarnullka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
GG do czarnullka
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Jak dla mnie super, tylko gorzej jak ktos trafi na zapach po ktorym robi mu sie niedobrze
czarnullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 07:54   #4
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Fajne ale z doświadczenia wiem, ze po trzeciej zmianie przestałabym czuć cokolwiek
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:22   #5
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Fajnie, ale tylko jeśli byłyby to miłe zapachy... nie wyobrażam sobie aromatów unoszących się przy filmie "Siedem" - chyba by mnie zemdliło od jednostajnego zapachu śmierci ...
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:33   #6
angelika03
Rozeznanie
 
Avatar angelika03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 894
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Świetny pomysł tylko podejrzewam że u nas to bedzie dostępne za jakieś 50 lat albo i więcej
__________________
" Kobiety to brylanty : twarde , niezniszczalne i równie wartościowe " -Donatella Versace-
angelika03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:43   #7
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

angelika dokladnie mi sie tez to skojarzyło, żeby to do nas dotarło to sobie poczekamy
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 08:46   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Świetny pomysł ,w ten sposób byłoby można chłonąć film trzema zmysłami-wzroku,słuchu i powonienia .Bardzo fajny pomysł i mam nadzieję,że przyjmie się na wielką skalę i wyjdzie poza Japonię.
Warto przypomnieć,że kiedyś kino było nieme,później dołączono dźwięk ,więc teraz pora na zapach .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:54   #9
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

ilekroć czytam coś o wymysłach Japończyków, przeżywam pewnego rodzaju wstrząs
niesamowite ile pomysłów,jaka realizacja,kurde-szokują mnie na każdym kroku

angelika-myslisz ze w ogole to do nas dotrze?żartujesz..przecie ż po co..żeby sie film lepiej oglądało?ha-ha.. chyba ze bilet będzie za 1500 zł w piecioletniej przedsprzedaży -wtedy sie może komuś opłaci..
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:13   #10
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Pomysł bardzo fajny, ale też tak jak moje poprzedniczki jestem ciekawa, kiedy to ma szanse dotrzeć do Polski
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:18   #11
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Już się nie moge doczekać, uwielbiam wszelkie zapachy(no, może bez przesady, nie wszystkie )
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 11:10   #12
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Idea odbierania filmu kojelnym zmysłem - tj. węchem - jest super Ale ja widziałabym to trochę inaczej - nie, żeby przy miłości były kwiatki, a przy radości owocki, no na litość boską Wolałabym, żeby na przykład, kiedy bohater filmu wchodzi do lasu, żeby było czuć las; kiedy akcja toczy się na łące, żeby było czuć zapach kwiatów polnych...i tak dalej.

A wiecie, że raz jak oglądałam w Multikinie jakiś film, w którym ktoś sobie smażył na grillu kiełbaski, to naprawdę poczułam ten zapach? Z perspektywy czasu myślę "niemożliwe" i, że coś sobie ubzdurałam, ale wtedy mogłabym przysiąc, że czuję ten zapach.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:18   #13
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Joey- niewykluczone,że też jest takie coś i coś mi mówi,że jeśli nie ma to szybko wezmą się za to amerykanie
szczegolnie by zmusić cie potem do zakupu czegos..przecież to działa podprogowo-zaczynasz jakis zapach kojarzyć ze sceną z filmu, potem wchodzi nowy zapach-psika Cie nim hostessa na ulicy i myslisz sobie"och to ten wspaniały zapach-musze go mieć"

pisała to Gosia,ktora szuka pomysłu na własny biznes

nie jest tajemnicą,że w salach kinowych również w polsce jest rozpylany zapach smażonego popcornu,byśmy poczuli sie głodni

bardzo mnie zainteresowały te domowe zestawy-podejrzewam,że istnieje wówczas możliwość wpływania na zapachy(skoro są w kompiku to czemu nie zaingerowac)
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:33   #14
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Może w końcu zacznę chodzić do kina
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:35   #15
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Mieszane mam uczcia.

Bo uwielbiam zmiany, postęp, ale - no, hm...
Na razie to oczywiście równie nowe i koślawe jak kiedyś ten wspomniany już tu fortepian przy niemym obrazie. A dziś oscarowe ścieżki dźwiękowe.
I zapach z czasem ewoluuje.
I las będzie, i kiełbaski z grilla.

Bo jak na razie sam pomysł nie jest dla mnie dobry.
Z 2 powodów.
  • to ten, że przecież na zapachy różnie reagujemy. Mnie np. od wielu zaczyna boleć głowa. Dziękuję za takie kino. Oczywiście, nie od zapachów życia - las, łąka , zapach czyjegoś domu, trawy na cmentarzu. Spalin nie skomentuję, rzecz jasna, ale tez jakoś daję sobie radę. A wiele perfum mnie wykańcza, szczególnie tych mocnych, ciężkich, mdłych. A takich osób jak ja, wbrew pozorom, jest całkiem sporo. Ale może będzie wybór, z biegiem czasu, na jaki film pójdziesz, pachnący, czy nie.
  • a dużo poważniejszą wadą dla mnie jest - manipulacja. I na tą, to ja się nie zgadzam. Nie chcę, aby moje dziecko, z idącym postępem, zaczęło kojarzyć radość z cytrusami, a złość z avokado czy marchewką . Każdy ma w głowie swoja Vanillę Sky , ale np. w Bridget Jones jest scena, w której oburza się ona na pompowany przez wentylację zapach keksu, przez co ludzie nabierają ochoty na święta. Protestuję. W prosty sposób, nie ulegam. Ale ja mam wybór, następne pokolenia już nie.
Zatem, pomysł świeży, więc bardzo kalefaktoryczny - ale bardzo dużo pracy nad nim jeszcze zostało. Bardzo dużo.
Na dzień dzisiejszy, jestem na ''nie'', choć rozumiem dobrze, że to nieudolne próby i raczkujący kolejny etap rozwoju kina i też jestem ciekawa, więc i ja się wybiorę, mając możliwość.
Zatem nie odrzucam. Czekam na lepsze rezultaty.
Na kiełbaski z grilla.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:46   #16
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Fajny pomysł ,ale jestem ciekawa czy kiedykolwiek dotrze to do Polski a jeśli tak to kiedy
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 12:38   #17
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Zapachowizja - "weź to poczuj"

Zgadzam się z Wami co do tego, że pewnie u nas będzie to w baardzo odległym czasie
A co do ceny biletów to sądzę,że nie będzie aż tak źle
Sporo osób chodzi do kina i nawet jesli by podnieśli cenę o te 5 zl, to dość szybko im się to zwróci. Tak sadzę choć pewności nie mam. Myślę ,że im by się nie opłacało podwyższyć ceny zbyt mocno, bo ludzie by przestali chodzić do kin i mieliby spore straty.
No zobaczymy jak to będzie,ale pomysł jest świetny
Te zapachy raczej będa słabe, delikatne ,bo przecież wiadomo ,że inaczej ludzie by się tak udusili chyba

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Bo jak na razie sam pomysł nie jest dla mnie dobry.
Z 2 powodów.

* to ten, że przecież na zapachy różnie reagujemy. Mnie np. od wielu zaczyna boleć głowa. Dziękuję za takie kino. Oczywiście, nie od zapachów życia - las, łąka , zapach czyjegoś domu, trawy na cmentarzu. Spalin nie skomentuję, rzecz jasna, ale tez jakoś daję sobie radę. A wiele perfum mnie wykańcza, szczególnie tych mocnych, ciężkich, mdłych. A takich osób jak ja, wbrew pozorom, jest całkiem sporo. Ale może będzie wybór, z biegiem czasu, na jaki film pójdziesz, pachnący, czy nie.
* a dużo poważniejszą wadą dla mnie jest - manipulacja. I na tą, to ja się nie zgadzam. Nie chcę, aby moje dziecko, z idącym postępem, zaczęło kojarzyć radość z cytrusami, a złość z avokado czy marchewką . Każdy ma w głowie swoja Vanillę Sky , ale np. w Bridget Jones jest scena, w której oburza się ona na pompowany przez wentylację zapach keksu, przez co ludzie nabierają ochoty na święta. Protestuję. W prosty sposób, nie ulegam. Ale ja mam wybór, następne pokolenia już nie.
Masz rację Aeterno
Poza tym ja też jestem wśród tych osób, które nie znoszą mocnych zapachów i również zaraz boli mnie głowa i dusi
Dotyczy to głownie perfum, wolę mgiełki do ciała
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.