Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 13:28   #1
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390

Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.


Złosiu, czy nie dałoby się zrobić tak jak było w starym KWC - to znaczy, żeby przy każdej recenzji były dwie oceny - jedna za flakon, a druga za zapach? Bo teraz pokazana jest tylko średnia z tych dwóch ocen, co jest trochę mylace. Może doszukuję się dziury w całym, ale ja naprawdę lubię wiedzieć kto ile dał gwiazdek za zapach, a ile za flakon...
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 14:15   #2
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Popieram
Ewentualnie, można zrezygnować z oceny flakonu- w końcu oceniamy zapach. Chyba nikt nie kupuje perfum tylko dlatego, że butelka będzie ładnie wyglądać na półce
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 18:07   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Popieram
Ewentualnie, można zrezygnować z oceny flakonu- w końcu oceniamy zapach. Chyba nikt nie kupuje perfum tylko dlatego, że butelka będzie ładnie wyglądać na półce
Też byłabym za całkowitym usunięciem oddzielnej oceny dla flakonu, ale kiedyś już był taki pomysł i widać nie przeszedł: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76440
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 19:15   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Rzeczywiście
Zgadzam się z tym, że perfum nie trzeba oznaczać gwiazdkami- ocena zapachu jest przecież tak subiektywna, że nie da się wydzielić "Best in Class".
A jeśli już gwiazdki muszą być, jestem za rozdzieleniem- czyli powrotem do przeszłości
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:42   #5
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Oj tak, też jestem za rozdzieleniem oceny flakonu od oceny zapachu. Denerwuje mnie to i przyznam się, że daję zawsze flakonowi tyle samo gwiazdek do zapachowi, by ilość gwiazdek jasno oddawała moje odczucia co do samego zapachu.



Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:25   #6
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Uwazam pomysl za wdzielenie dwoch ocen : zapachu i flakonu - za poroniony. Poniewaz ktos tak sie uparl i posiada zdanie, ze odczucia odnosnie butelki sa tak samo wazne, i dokladnie w tym samym stopniu, co zapach, a ocena produktu laczy sie z tymi dwoma - zawsze zawyzam ocene zapachu jezeli tenze mi sie spodoba, a nie butelka; dlatego, ze uwazam, ze jezeli wykreowane perfumy sa swietne to NIE obnize ich oceny opakowaniem tylko dlatego, ze ktos zadecydowal wyliczac srednia z obydwu. Mysle, ze wiele dziewczyn robi podobnie.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:16   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Gwiazdki przy ocenie perfum w KWC.

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Uwazam pomysl za wdzielenie dwoch ocen : zapachu i flakonu - za poroniony. Poniewaz ktos tak sie uparl i posiada zdanie, ze odczucia odnosnie butelki sa tak samo wazne, i dokladnie w tym samym stopniu, co zapach, a ocena produktu laczy sie z tymi dwoma - zawsze zawyzam ocene zapachu jezeli tenze mi sie spodoba, a nie butelka; dlatego, ze uwazam, ze jezeli wykreowane perfumy sa swietne to NIE obnize ich oceny opakowaniem tylko dlatego, ze ktos zadecydowal wyliczac srednia z obydwu. Mysle, ze wiele dziewczyn robi podobnie.
To Ci zazdroszczę, bo ja tak nie potrafię. Zawsze staram się być w ocenach szczera i obiektywna.

Też jestem za rozdzieleniem tych ocen, albo za rezygnacja z oceniania flakonu. Ocenianie opakowanie (solidności, poręczności) przydałoby się bardziej w kilku innych kategoriach kosmetyków.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.