Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-19, 09:30   #121
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Hejka!

Andzya dobrze pisze- nie biegaj codziennie (w sumie nie wiem, z którego miejsca wypowiedzi to wywnioskowała, ale jeśli tak robisz, to wyluzuj, organizm potrzebuje czasu na odpoczynek i regenerację). W
w sumie nie wiem skąd to wywnioskowałam

ja mam jakiś spadek mocy w tym tygodniu, dzisiaj lecę robić 12 km, a na weekend mam dłuższe wybieganie 14 km i city trail w tak zwanym międzyczasie
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 09:55   #122
gianna
Wtajemniczenie
 
Avatar gianna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 268
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Giana ja bez planów biegałam. Ale prawidłowo to już 6MC wcześniej powinnaś zacząć pod to treningi. Zwiększyć kilometraż tygodniowy. Raz w tygodniu długie wybieganie około 20-25 km, i raz w miesiącu 30km. Ja mam kilka maratonów za sobą na każdy szłam po miesiącu od podjęcia decyzji.
Dzięki za info W takim razie coś z internetu wybiorę


Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
W czasie @ biegam tak samo, tylko bez konkretnego treningu na siłę biegową bo mi się nie chce. Więcej się nawadniam.
Bieganie po pewnym czasie łagodzi objawy @
Ja w czasie @ też biegam, ale nigdy nie miałam bardzo bolesnych @. Bieganie redukuje mi skurcze w trakcie @ (od kilku m-cy nie brałam nic przeciwbólowego z okazji @), ale też pomaga na ból głowy - miałam bardzo uciążliwe bóle napięciowe trwające nawet kilka dni, na które nie działały leki.
__________________

gianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 10:13   #123
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez julka_25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie: jak sobie radzicie w trakcie miesiączki? Ja mam bardzo intensywne bóle menstruacyjne i biorę mocne leki, i nie wiem, czy odpuszczać sobie bieganie przez te dni czy raczej ograniczyć je do krótszego czasu?
U mnie różnie.
Czasami przechodzi bezboleśnie i biegam (chociaż staram się odpuścić jednak pierwszy dzień). Czasami mam ochotę zwinąć się w kłębek pod kocem Swego czasu zemdlałam w sądzie z bólu
U mnie bieganie nie łagodzi bólu, ale rower- tak. W sezonie letnim, kiedy dużo jeżdżę, jest spoko, dzień jak co dzień. W zimie- już na 3-4 dni przed czuję pobolewanie brzucha
Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
ja mam jakiś spadek mocy w tym tygodniu, dzisiaj lecę robić 12 km, a na weekend mam dłuższe wybieganie 14 km i city trail w tak zwanym międzyczasie
Ja jeszcze mam zamiar dzisiaj lub jutro jakieś 7-8 km, a w niedzielę biegam dychę na zawodach. Chociaż słowo "zawody" w moim przypadku jest bardzo na wyrost Pewnie znowu nie uda mi się zejść poniżej godziny Ale na szczęście trochę ucięli nam jedną górę i podbieg będzie krótszy (zbieg też).

Dziewczyny- czy to normalne że o wiele łatwiej jest mi wydłużać dystanse biegnąc stałym tempem (13 km już nie stanowi problemu, a w sierpniu 10 km robiłam na raty), a o wiele trudniej zwiększyć tempo na krótszych? Ostatnio zauważyłam, że niezależnie czy biegnę treningowo na 5 km czy na te 13 to tempo mam mniej więcej takie samo (ok. 6.20-6.30 min/ km). Ostatnio miałam wrażenie, że te kilometry to mogłabym nabijać i nabijać, ale nie bardzo umiem przyspieszyć
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 10:57   #124
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość

Ja jeszcze mam zamiar dzisiaj lub jutro jakieś 7-8 km, a w niedzielę biegam dychę na zawodach. Chociaż słowo "zawody" w moim przypadku jest bardzo na wyrost Pewnie znowu nie uda mi się zejść poniżej godziny Ale na szczęście trochę ucięli nam jedną górę i podbieg będzie krótszy (zbieg też).

Dziewczyny- czy to normalne że o wiele łatwiej jest mi wydłużać dystanse biegnąc stałym tempem (13 km już nie stanowi problemu, a w sierpniu 10 km robiłam na raty), a o wiele trudniej zwiększyć tempo na krótszych? Ostatnio zauważyłam, że niezależnie czy biegnę treningowo na 5 km czy na te 13 to tempo mam mniej więcej takie samo (ok. 6.20-6.30 min/ km). Ostatnio miałam wrażenie, że te kilometry to mogłabym nabijać i nabijać, ale nie bardzo umiem przyspieszyć
trzymam za zawody ja na biegu niepodległości chciałam zejść ponizej godziny, w efekcie moc była, ale ... jelita mi nie pozwoliły fizjologia

A robisz interwały na treningach? Ja biegając regularnie jakoś samoistnie przyspieszam, generalnie biegnę szybciej nie męcząc się, a potem widzę to po tempie i jestem miło zaskoczona.
Dodatkowo raz w tygodniu staram się robić interwały, których nie znoszę, ale zauważyłam, że one też dają mi speed.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 12:26   #125
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
A robisz interwały na treningach? Ja biegając regularnie jakoś samoistnie przyspieszam, generalnie biegnę szybciej nie męcząc się, a potem widzę to po tempie i jestem miło zaskoczona.
Dodatkowo raz w tygodniu staram się robić interwały, których nie znoszę, ale zauważyłam, że one też dają mi speed.
Nie, bo już kilka razy spotkałam się z opinią, że na tym poziomie, to jeszcze niepotrzebne To raz.
A dwa- często biegam z koleżanką i nasz trening wygląda tak: ok, to lecimy tę pętlę do Leclerca, a potem wracamy tędy i tędy. Czyli absolutny brak plany treningowego Jakoś nie rozważałyśmy wplecenia w to interwałów, zresztą ona jest zdania, że lepsze tempo przyjdzie z czasem
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 12:55   #126
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie, bo już kilka razy spotkałam się z opinią, że na tym poziomie, to jeszcze niepotrzebne To raz.
A dwa- często biegam z koleżanką i nasz trening wygląda tak: ok, to lecimy tę pętlę do Leclerca, a potem wracamy tędy i tędy. Czyli absolutny brak plany treningowego Jakoś nie rozważałyśmy wplecenia w to interwałów, zresztą ona jest zdania, że lepsze tempo przyjdzie z czasem
to, że przyjdzie to też fakt, tak jest na przykład w moim przypadku
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 14:27   #127
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
W czasie @ biegam tak samo, tylko bez konkretnego treningu na siłę biegową bo mi się nie chce. Więcej się nawadniam.
Bieganie po pewnym czasie łagodzi objawy @
Byłoby fajnie gdyby i u mnie tak było. Tak samo jak z rozładowaniem stresu. Ciągle pada, a mi się nie uśmiecha biegać w deszczu, bo zaraz mnie przewieje, a w moim wypadku nie będzie tak kolorowo.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 16:36   #128
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Interwały są rewelacyjne żeby czasy polepszyć, podbiegi też.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:13   #129
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie, bo już kilka razy spotkałam się z opinią, że na tym poziomie, to jeszcze niepotrzebne To raz.
A dwa- często biegam z koleżanką i nasz trening wygląda tak: ok, to lecimy tę pętlę do Leclerca, a potem wracamy tędy i tędy. Czyli absolutny brak plany treningowego Jakoś nie rozważałyśmy wplecenia w to interwałów, zresztą ona jest zdania, że lepsze tempo przyjdzie z czasem
Ostatnio poznałam fajne ćwiczenie biegniemy sobie wolniutko - wolniej niż 6:20 - i na 60-70 m przyspieszamy, ale też nie za mocno. Następne 60-70m znów zwalniamy. Fajnie jest tak ćwiczyć w miejscu gdzie regularnie stoją np latarnie. Ćwiczenie na szybkość
I jak macie możliwość u siebie w mieście to naprawdę polecam bieganie grupowe - np. treningi ze Sklepem Biegowym albo w akcji Biegam bo Lubię. Oprócz biegania ćwiczy się tam podbiegi, rytmy, siłę biegową, stabilizację - super sprawa
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 13:52   #130
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Dziewczyny a biegacie petelki czy macie takie długie trasy wyznaczone?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 13:59   #131
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny a biegacie petelki czy macie takie długie trasy wyznaczone?
Ja mam wyznaczone trasy w sumie jest ich ok. 7, w zależności od tego jak się czuję, jaka jest pora dnia i ile mam czasu .
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 14:03   #132
iamdanifromcalifornia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 310
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Dziewczyny ma pytanie, które może wydać się niezbyt mądre
Czy przy obecnej pogodzie, powiedzmy 5-6 stopni, wiatr, mżawka itp., konieczne jest według Was zakładanie opaski/czapki ewentualnie buff'a?
Problem polega na tym, że jak zakładam opaskę czy buff na szyję to w trakcie biegania robi mi się tak gorąco, że po chwili mam już tylko ochotę ściagnąć to wszystko :/
__________________
Tumblr
Instagram

Edytowane przez iamdanifromcalifornia
Czas edycji: 2015-11-20 o 14:08
iamdanifromcalifornia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 14:06   #133
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Interwały są rewelacyjne żeby czasy polepszyć, podbiegi też.
ooo podbiegi to ja mam zawsze, gdziekolwiek bym nie pobiegła, najpierw mam z górki a potem pod czasem 2 razy

interwały - ciężko samemu się zmusić ale ostatnio próbuję, np. od świateł do świateł
na pewno lepiej z kimś a już w ogóle z grupą, byłam AŻ 2 razy na takim treningu
mam strasznego pecha, nigdy mi termin nie pasuje

Liiii ja biegam rożnie, czasem po stałych trasach a czasem bez planu, gdzie mnie nogi poniosą wychodzę na 5 km a przebiegnę 8 na przykład albo na odwrót

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez iamdanifromcalifornia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ma pytanie, które może wydać się niezbyt mądre
Czy przy obecnej pogodzie, powiedzmy 5-6 stopni, wiatr, mżawka itp., konieczne jest według Was zakładanie opaski/czapki ewentualnie buff'a?
Problem polega na tym, że jak zakładam opaskę czy buff na szyję to w trakcie biegania robi mi się tak gorąco, że po chwili ma już tylko ochotę ściagnąć to wszystko :/
ja nakładam, bo ciągle mam problem z zatokami
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 14:49   #134
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

i już jestem zapisana na kolejny bieg
chyba powoli się wkręcam
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 15:33   #135
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny a biegacie petelki czy macie takie długie trasy wyznaczone?
u mnie różnie, jak nie mam fazy na dalsze wybiegania to kręcę kółka w parku koło siebie, a jak chce mi się pobiec gdzieś dalej to latam po mieście

Cytat:
Napisane przez iamdanifromcalifornia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ma pytanie, które może wydać się niezbyt mądre
Czy przy obecnej pogodzie, powiedzmy 5-6 stopni, wiatr, mżawka itp., konieczne jest według Was zakładanie opaski/czapki ewentualnie buff'a?
Problem polega na tym, że jak zakładam opaskę czy buff na szyję to w trakcie biegania robi mi się tak gorąco, że po chwili mam już tylko ochotę ściagnąć to wszystko :/
ja zakładam czapkę/opaskę nawet powyżej 10 stopni, miewam problemy z zatokami i głowa potrafi mnie boleć.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 15:47   #136
iamdanifromcalifornia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 310
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
ja zakładam czapkę/opaskę nawet powyżej 10 stopni, miewam problemy z zatokami i głowa potrafi mnie boleć.
Nie mam problemu z zatokami ani bólem głowy, bardziej miałam na myśli czy mimo uczucia gorąca/duszności jesteście w stanie wytrzymać i nie zdejmować czapki/opaski.
Może to dlatego, że w sumie jestem początkująca w bieganiu i szybko się męczę i stąd uczucie duszności :/
__________________
Tumblr
Instagram
iamdanifromcalifornia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 20:27   #137
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez iamdanifromcalifornia Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z zatokami ani bólem głowy, bardziej miałam na myśli czy mimo uczucia gorąca/duszności jesteście w stanie wytrzymać i nie zdejmować czapki/opaski.
Może to dlatego, że w sumie jestem początkująca w bieganiu i szybko się męczę i stąd uczucie duszności :/
mi akurat przez czapkę lub opaskę nie jest ani duszno, ani gorąco
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 20:55   #138
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez iamdanifromcalifornia Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z zatokami ani bólem głowy, bardziej miałam na myśli czy mimo uczucia gorąca/duszności jesteście w stanie wytrzymać i nie zdejmować czapki/opaski.
Może to dlatego, że w sumie jestem początkująca w bieganiu i szybko się męczę i stąd uczucie duszności :/
Przy takiej pogodzie opaskę mam cieniutką i jak już włożę to nie zdejmuję, żeby nie przewiało. A buff na szyję to różnie, zależy jaką mam górę :P Jak taką gdzie wieje to zakładam, a jak taką ze stójką zapinaną pod samą szyję to sobie odpuszczam

A tras mam kilka. W zależności od pory dnia (wieczorem do lasu nie polecę :P ) i od długości treningu Nie zdarza mi się wyjść z domu i po prostu biec przed siebie, zawsze przed wyjściem przemyślę albo rzucę okiem na mapę, żeby wiedzieć kiedy i którędy wracać żeby nie było za bardzo pod górkę
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 13:41   #139
gianna
Wtajemniczenie
 
Avatar gianna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 268
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny- czy to normalne że o wiele łatwiej jest mi wydłużać dystanse biegnąc stałym tempem (13 km już nie stanowi problemu, a w sierpniu 10 km robiłam na raty), a o wiele trudniej zwiększyć tempo na krótszych?
To chyba jest normalne Wydolność łatwiej poprawiać niż szybkość, która w dużej mierze zależy od siły mięśni i techniki biegu.
Ja również polecam interwały.


Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
Dodatkowo raz w tygodniu staram się robić interwały, których nie znoszę, ale zauważyłam, że one też dają mi speed.
Dokładnie to samo obserwuję u siebie.

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny a biegacie petelki czy macie takie długie trasy wyznaczone?
Ja mam kilka tras o różnej długości i oświetleniu. Nie znoszę biegać pętli w kółko

Cytat:
Napisane przez iamdanifromcalifornia Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z zatokami ani bólem głowy, bardziej miałam na myśli czy mimo uczucia gorąca/duszności jesteście w stanie wytrzymać i nie zdejmować czapki/opaski.
Może to dlatego, że w sumie jestem początkująca w bieganiu i szybko się męczę i stąd uczucie duszności :/
Każdy ma trochę inne odczucie zimna /ciepła. Generalnie wychodząc biegać powinniśmy ubrać się tak, żeby było nam chłodno. Ja w takich temperaturach zakładam cienką chustkę jako opaskę (ze względu na problemy z zatokami ) plus w przypadku większego wiatru cienką chustę na szyję (mam z Decathlonu). Lubię też bluzy z kapturem - na początku biegu zakładam kaptur, jak się rozgrzeję (ale jeszcze nie zgrzeję ) zdejmuję.

Co do treningów zorganizowanych - ja jeszcze nie dotarłam, bo nie bardzo mam z kim na dłużej zostawić dzieci, a poza tym trochę się wstydzę
__________________

gianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 13:44   #140
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

u mnie dzisiaj długie wybieganie 14 km w tempie konwersacyjnym 6:30 z koleżanką

wczoraj biegłam city trail i muszę Wam powiedzieć, że poprawiłam wynik sprzed miesiąca o 2,5 minuty Wczoraj chciałam złamać 30 minut,a wyszło mi 28, mimo, że to serio nie był mój dzień.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez gianna Pokaż wiadomość
.

Co do treningów zorganizowanych - ja jeszcze nie dotarłam, bo nie bardzo mam z kim na dłużej zostawić dzieci, a poza tym trochę się wstydzę
czego się wstydzisz?
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:00   #141
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Yoolia gratulacje!

Ja w sumie nie powinnam mieć powodów do narzekań. 1:01.31. Czas tylko o 2 sek gorszy niż na Biegu Niepodległości (a tam płasko było) i lepszy o jakieś 2 minuty od Pierwszej Dychy. A z drugiej strony... coś poszło nie tak
Za ciepło się ubrałam (rano u mnie było 0 stopni).
Na 8 km zrezygnowałam. Zaczęłam iść... Dobiegł do mnie jakiś chłopak, klepnął mnie w ramię i powiedział, że biegniemy razem do mety. Dobiegliśmy
Nie starczyło sił na ostry finisz. No nic, trzeba dalej biegać
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:12   #142
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Dziewczyny gratulacje fajnie się czyta mimo że sama od 2 tyg. nie biegałam (kostka) plus chore dzieciaki i ja.

Czy biegaliście kiedyś w stabilizatorze? Bo głowa by chciała biec ale ciało słabe, jak sobie pomyślę o swojej formie po tym wszystkim, mam wizję zaczynania formy od zera
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:33   #143
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Yoolia gratulacje!

Ja w sumie nie powinnam mieć powodów do narzekań. 1:01.31. Czas tylko o 2 sek gorszy niż na Biegu Niepodległości (a tam płasko było) i lepszy o jakieś 2 minuty od Pierwszej Dychy. A z drugiej strony... coś poszło nie tak
Za ciepło się ubrałam (rano u mnie było 0 stopni).
Na 8 km zrezygnowałam. Zaczęłam iść... Dobiegł do mnie jakiś chłopak, klepnął mnie w ramię i powiedział, że biegniemy razem do mety. Dobiegliśmy
Nie starczyło sił na ostry finisz. No nic, trzeba dalej biegać
staska_stasia dla Ciebie tez gratulacje!!

super było Cie poznać


ja pobiegłam kilka sekund szybciej niż mój pierwszy bieg na 10 km prawie rok temu (nocna trzecie dycha) wtedy było 1:01:17 a teraz 1:01:11
więc jakas zyciówka jest
(bo miedzy tymi biegami miewałam gorsze czasy)
ale miałam nadzieje, że złamie te godzinę, szczególnie że kilka km miałam poniżej 6 min/km i sporo 6.00 albo 6 z kawałeczkiem.
w ogóle endomondo naliczyło mi 10 km 200 metrów a trasa chyba atestowana była, (napewno endo przekłamało)

a i też za ciepło się ubrałam, wystarczyłaby bluzka z długim i ewentualnie na tym t-shirt a ja w softshel wskoczyłam

no nic trzeba biegac dalej, poprawiać silę biegową, bo rok czasu a te same wyniki
albo na nastepny bieg załatwić sobie jakiegoś zająca?
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:33   #144
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Zurawinko ja właśnie wracam do biegania po kontuzji kostki, moja rada: wylecz porządnie, szkoda zdrowia. Ortopeda kategorycznie zabronił mi biegać i tym samym miałam miesiąc przerwy, teraz zaczynam i powiem ze ciagle sie boje ze znowu kostka zacznie bolec
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 15:30   #145
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Ja cały styczeń miałam nogę w gipsie, tego samego dnia co mi ściągneli poszłam na pierwszy spacer bez kul 3km.zaczęłam truchtać po 10dniach. Przez pierwszy miesiąc biegałam w stabilizatorze, a później jeszcze jeden miesiąc tapingowania.
Moja rada nogi trzeba ćwiczyć. Ja np jak myję zęby to ćwiczę stając na palcach. Dodatkowo ćwiczenia jak przy plaskostopiu. Teraz ćwiczę codziennie różne ćwiczenia na nogi brzuch i ręce, zajmuje mi to góra 10min, dodatkowo chwila rozciągania, i kontuzje odpuściły. A od 2 lat zawsze coś mnie bolało przez bieganie, chodziłam po domu jak emeryt.
Polecam też jak was coś boli iść do rodzinnego lekarza po skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, rewelacja
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 17:08   #146
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Pierwszy śnieg właśnie pada w Olsztynie...
Biegać czy nie biegać? Czyt. wyjść na mróz czy zaszyć się z ciepłą herbatką pod kocem?
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 17:10   #147
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

U mnie ciągle pada. Dzień za dniem. I nie mam kiedy wyjść zacząć biegać. :/
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 18:51   #148
julka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 927
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Dziś moje pierwsze powyżej 40 minut

Fakt, że z tego około 5 minut było szybkim marszem, ale i tak jestem z siebie dumna

Trochę tylko zgłupiałam w jednym temacie: mianowicie, ściągnęłam sobie aplikację Endomondo do mierzenia czasu i kalorii (tak z ciekawości) i dziś wyświetliło mi się, że... przez prawie 45 minut spaliłam 6 kalorii
Mam nadzieję, że jednak udało się spalić trochę więcej, bo aż mnie w ziemię wkopało z tego szoku
julka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 19:30   #149
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Cytat:
Napisane przez julka_25 Pokaż wiadomość
Trochę tylko zgłupiałam w jednym temacie: mianowicie, ściągnęłam sobie aplikację Endomondo do mierzenia czasu i kalorii (tak z ciekawości) i dziś wyświetliło mi się, że... przez prawie 45 minut spaliłam 6 kalorii
Mam nadzieję, że jednak udało się spalić trochę więcej, bo aż mnie w ziemię wkopało z tego szoku
Hmm, a ustawiłaś sobie dane na koncie?
Dawno nie używałam endomondo (ze 2 lata mogą być)- ale pamiętam przez mgłę, że się zakładało profil na stronie endomondo, ustawiało się płeć, wagę, wiek itp.- i na podstawie tego liczy. Chociaż bez pasa do mierzenia tętna to mniej lub bardziej zakłamany wynik liczony na podstawie jakiegoś algorytmu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 20:26   #150
julka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 927
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. V

Mam założony profil, ale widocznie coś tam jest jednak nie tak, skoro taki wynik mi wychodzi

Nie będę się tym sugerować, bo przecież nie ma co się oglądać na jakiś wynik z aplikacji. Fakt, że nie mam powalających osiagnieć, przynajmniej póki co, ale sama z siebie jestem dumna,że się nie poddałam po pierwszych niepowodzeniach.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

No chyba, że faktycznie spalam tylko 6 kalorii :P To wtedy mam chyba jakiś problem sama ze sobą
julka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-23 12:39:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.