WSB - inżynieria gospodarki przestrzennej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 19:22   #1
nesse_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2

WSB - inżynieria gospodarki przestrzennej


Hej, hej.

Mam pytanie - czy znajduje się na tym forum osoba, która studiuje na inżynierii gospodarki przestrzennej? Bądź chociaż na tej uczelni?

Nie jestem zadowolona z obecnych studiów (AiU na UAP) i rozważam rozpoczęcie kolejnego kierunku, konkretnie gospodarki przestrzennej, jako że chciałabym zostać urbanistą, a urbanistyka na moim kierunku... No cóż. Jeśli ktoś miał kiedyś zajęcia z dr. Astem to wie o co chodzi. Jak to wygląda na tej uczelni? I przede wszystkim - jakie jest podejście władz uczelni do studentów? Czy traktują ich poważnie, słuchają itp.? Jak wyglądają wymiany zagraniczne? W internecie znalazłam info, że plan jest ułożny tak, żeby było jak najmniej okienek, co daje nawet możliwość podjęcia pracy.

Będę wdzięczna za każde info. Na razie czuję, że się uwsteczniam zamiast rozwijać.
nesse_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:33   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: WSB - inżynieria gospodarki przestrzennej

Aż się wystraszyłam, że ktoś tak faktycznie nazwał kierunek, a tu zwykła GP

Absolwenci GP mają ciężko po politechnikach, a co dopiero po WSB... No nie rwałabym się.

Profil WSB na pewno też wpływa program studiów, nacisk kładziony jest na przedmioty ekonomiczne, to GP bardziej pod kątem rozwoju regionalnego, samorządu terytorialnego. Jasne, że coś z projektowania też się trafi, bo inaczej nie mogliby dawać tytułu inż., ale nie wydaje mi się, żeby to było w wystarczającej ilości i jakości. Urbanistą najłatwiej zostać po politechnicznej GP, choć i z tym ciężko, bo konkurencja ogromna, a teraz jeszcze Izbę Urbanistów zlikwidowano.

Długo jesteś na AiU? Może później będzie lepiej? Myślę, że w kontekście zostania urbanistą lepiej skończyć AiU niż GP.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 18:04   #3
nesse_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: WSB - inżynieria gospodarki przestrzennej

Nie chcę iść na żadną państwową uczelnię - za bardzo się sparzyłam. W przyszłym roku bronię dyplom, więc jeśli będzie dobrze i wszystko pójdzie po mojej myśli, to mam nadzieję, że to będzie koniec z polskim publicznym szkolnictwem wyższym.

Z tą pracą... Cokolwiek nie wybiorę to każdy mi mówi "nie ma po tym pracy". Pracy dla architektów też nie ma. Z góry zakładam, że przez najbliższe będą zarabiać psie grosze. Jeśli w ogóle będę zarabiać. Taki kraj.

Interesuje mnie przede wszystkim jak ta uczelnia traktuje studentów, bo naprawdę nie chcę tracić czasu na kolejną niepoważną instytucję. Do tego współpraca zagraniczna też jest dla mnie bardzo ważna, bo magistra nie zamierzam robić w Polsce. Dlatego bardzo interesują mnie opinie studentów tej uczelni.

Nacisk na przedmioty ekonomiczne akurat uważam za atut. A przedmiotów projektowych w swoim życiu miałam tyle, że już mam dosyć. ;-)
nesse_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 18:12   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: WSB - inżynieria gospodarki przestrzennej

No cóż, może nie będę obiektywna, ale od wszystkich znajomych z WSB słyszę to samo (zależy na pewno od kadry, a ta w każdym oddziale jest inna): "nie przemęczam się" Jak przeglądałam oferty pracy to parę razy natknęłam się na dopisek: "Nie dla absolwentów WSB". Smutno.

I skoro chcesz zostać urbanistą, to nie wiem, czy pracodawcy będą na poważnie podchodzić do ekonomicznego urbanisty z WSB.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-19 19:12:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.