Studia - egzamin we wrześniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 22:43   #1
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402

Studia - egzamin we wrześniu


Hej
Wiem,że to temat na dział "Edukacja" , ale tu jest najwięcej dziewczyn, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Otóż własnie dowiedziałam sie,że oblałam egzamin. To była pierwsza poprawka. Mam parę pytań w związku z tym:
- czy zawsze przysługuje II termin poprawkowy?
- kiedy dowiem się kiedy on się odbędzie?
- co w przypadku, gdy go nie zaliczę? to jedyny egzamin, którego nie zaliczyłam. Wszystko inne- tak.
- i jeszcze najzabawniejsze na koniec na ten rok miałam stypendium naukowe. Czy niezaliczenie przeze mnie egzaminu może spowodować,że będę musiała zwrócić pieniądze za ten rok?
Z góry dziękuje odpowiedzi
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:47   #2
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

Jezeli to byla 1 poprawka to chyba tylko komis. Idz do wykladowcy zamiast czekac az on Cie poinformuje. Jak nie zaliczysz - warunek.

Zalezy od stypendium.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:51   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

Cytat:
Napisane przez Olcia2402 Pokaż wiadomość
Hej
Wiem,że to temat na dział "Edukacja" , ale tu jest najwięcej dziewczyn, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Otóż własnie dowiedziałam sie,że oblałam egzamin. To była pierwsza poprawka. Mam parę pytań w związku z tym:
- czy zawsze przysługuje II termin poprawkowy?
- kiedy dowiem się kiedy on się odbędzie?
- co w przypadku, gdy go nie zaliczę? to jedyny egzamin, którego nie zaliczyłam. Wszystko inne- tak.
- i jeszcze najzabawniejsze na koniec na ten rok miałam stypendium naukowe. Czy niezaliczenie przeze mnie egzaminu może spowodować,że będę musiała zwrócić pieniądze za ten rok?
Z góry dziękuje odpowiedzi
Calm down Na każdej uczelni jest inaczej. U mnie II termin poprawkowy jest obligatoryjny (SUM), u mojego chłopaka (WPiA, UJ) jest tylko I termin poprawkowy, także tego dowiesz się z regulaminów swojej uczelni. U mnie informacje o poprawkach zwykle są przekazywane tak gdzieś w połowie sierpnia przez samorząd/albo starości dzwonią na katedrę, u mojego chłopaka, którego uczelnia ma USOSa, po prostu się rejestrujesz na usosie na termin poprawkowy.

Co do poprawek/warunków - to też zależy od uczelni. U mojego chłopaka można wziąć na warunek każdy przedmiot, u mnie niektórych nie można i trzeba powtarzać rok, czyli cały rok chodzisz tylko na ten jeden przedmiot, nie możesz chodzić na przedmioty z roku wyżej.
Stypendium naukowe, z tego co wiem, przyznawane jest za poprzedni rok akademicki, a nie bieżący, tzn. jak dostajesz stypendium na II roku, to choćbyś na tym II roku nie robiła nic, to je dostajesz bo zapracowałaś na nie na I roku. Chyba, że u Was system stypendiów działa inaczej Słowem - wszystkiego dowiesz się albo od studentów z roku wyżej, a na pewno ze strony swojej uczelni, tam muszą być odpowiednie informacje dotyczące egzaminów, poprawek itd. w regulaminie studiów.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:52   #4
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

Cytat:
Napisane przez Olcia2402 Pokaż wiadomość
Hej
Wiem,że to temat na dział "Edukacja" , ale tu jest najwięcej dziewczyn, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Otóż własnie dowiedziałam sie,że oblałam egzamin. To była pierwsza poprawka. Mam parę pytań w związku z tym:
- czy zawsze przysługuje II termin poprawkowy?
- kiedy dowiem się kiedy on się odbędzie?
- co w przypadku, gdy go nie zaliczę? to jedyny egzamin, którego nie zaliczyłam. Wszystko inne- tak.
- i jeszcze najzabawniejsze na koniec na ten rok miałam stypendium naukowe. Czy niezaliczenie przeze mnie egzaminu może spowodować,że będę musiała zwrócić pieniądze za ten rok?
Z góry dziękuje odpowiedzi
Chyba zawsze są 2 terminy, ale nie studiowałam na każdej uczelni, najlepiej sprawdzić w regulaminie albo spytać w dziekanacie co i jak.
Skąd masz wiedzieć? Spytaj u wykładowcy, chyba, że macie coś takiego jak terminarz sesji, gdzie są daty wszystkich egzaminów. Prędzej czy później udostępnią dokładne daty wrześniowych poprawek.
Jak nie zaliczysz to warunek, czyli składasz podanie, płacisz i zdajesz w następnej sesji.
Co do stypendium- j.w. regulamin albo bezpośrednio w dziekanacie/dziale ds stypendiów.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:58   #5
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

W regulaminie wyczytałam,że każdy przedmiot można zdawać w 3 terminach czyli został mi jeszcze jeden, jeśli to prawda co wyczytałam . Egzamin mam z dziekanem, także też jest przyjemnie
dzięki za odpowiedzi dziewczyny
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 23:49   #6
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

moje doświadczenie z UŚ- oblewasz czerwiec, piszesz we wrześniu. Jeśli nie zdasz, to możesz ubiegać się o komisa ALBO warunek. Jeśli jesteś na pierwszym roku ( z tego, co pamietam) nie przysługuje Ci warunek.
Termin egzaminu poprawkowego przeważnie wykładowca ustala jeszcze w czerwcu.
Co do stypendium- tak, przepadnie z tego, co mi wiadomo.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 08:05   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

To wszystko zależy od uczelni. Ja np. czasami miałam 5 poprawek (za żadną nie płaciłam), ale moja uczelnia liczyła mało osób i zależało im na każdej osobie, bo jakby nie patrzeć mają za nią pieniądze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 14:54   #8
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia - egzamin we wrześniu

na mojej uczelni (UWM) II termin poprawkowy jest normalnie, kolejnego już nie ma, większość przedmiotów nie jest na warunek, tylko na repetę dodatkowo na pierwszym roku nie ma repet (ot małe utrudnienie) -wszystko zależy od uczelni, baa od wydziału i pewnie przedmiotu
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-20 15:54:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.