tabletki anty a szkła kontaktowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-21, 18:35   #1
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Exclamation

tabletki anty a szkła kontaktowe


Hej dziewczyny od przyszłego tygodnia zaczynam znów (po długiej przerwie) brać tabletki antykoncepcyjne. Mam do was w związku z tym pytanie, otóż noszę soczewki kontaktowe i wyczytałam ,że tabletki anty mogą powodować "wysuszenie" oka,a co za tym idzie problemy z noszeniem soczewek. A jakie są wasze doświadczenia? Czy któraś z was zaczęła mieć problemy ze szkłami z powodu tabletek? Dziekuję z góry za info
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 18:43   #2
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

tabletki biore od 5 lat, szkła nosze od dwoch. Zadnych powiklan, dyskomfortow, wszystko gra
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 18:50   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

pigułki mogą tak działać, ale bardzo rzadko problem jest tak nasilony, żeby trzeba było rezygnować z jednej z tych rzeczy. zwykle pomagają sztuczne łzy.
pytałaś o doświadczenia: 8 lat pigułek, 5 lat soczewek- żadnego dysjkomfortu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 18:57   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Ja właściwie nie wiem jaka jest zależność. Soczewki noszę od 2,5 roku, tabletki biorę od prawie 2 lat. Teraz, przy soczewkach dziennych, strasznie dokucza mi suchość i bez kropelek nie ruszam się z domu. Ale przez pierwsze pół roku brania tabletek nosiłam soczewki całodobowe, i takiego problemu nie miałam, więc nie wie, czy u mnie to problem soczewek, czy tabletek. Chociaż to by wiele wyjaśniało
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 19:02   #5
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

dzięki dziewczyny za info się uspokoiłam, bo nie wyobrażam sobie życia bez soczewek
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:13   #6
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Ja również nie mam żadnych problemów z tabletkami i soczewkami i szczerze mówiac pierwsze słysze żeby były jakieś zależności

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:50   #7
beta-ina
Rozeznanie
 
Avatar beta-ina
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 723
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

A ja mam ten problem Soczewki noszę od 2 lat, tablety łykam od 6 miesięcy.Po jakiś 2 miesiącach zaczęły boleć mnie oczy, miałam suchość oka, soczewki mnie strasznie drazniły...w rezultacie nabawiłam się lekkiego zapalenia spojówek, lekarz potwierdził,że piguły mogą być przyczyną.Niestety na czas brania pigulek musiałam zrezygnowac z soczewek i nosze okulary.Tylko na jakieś "okazje" typu aerobik zakładam, na góra 2-3 godziny, bo potem zaczynają mnie znów boleć oczyNaszczęście ładnie mi w okularach (faceci mówią mi,że wyglądam bardziej interesująco i pociągająco) więc nienarzekam:P
beta-ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 14:10   #8
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Podciagnę.
Przez 3,5 roku łączyłam soczewki z pigułkami, interakcji żadnych. Pytałam o to okulistę przed rozpoczęciem brania pigułek, nie widział większego problemu ("mogą pojawić się jakieś dolegliwości, ale to rzadkość").

Teraz poszłam do innej lekarki po receptę na pigułki i wręcz opieprzyła mnie, że nie przyniosłam zaświadczenia od okulisty, że mogę brać pigułki, ze ona nie da się przechytrzyć (jakby miała taki zamiar... ), bo jak oślepnę (), to jej proces wytoczą...
Muszę śmigać do okulisty po zaświadczenie, że mogę przyjmować tabletki. Nastraszyła mnie jeszcze, że łączne używanie tego i tego może spowodować zmiany w obrębie rogówki. Ajć...

Nigdy mi nikt o niczym takim nie mówił, ani ginekolog, ani okulista.
Zmowa milczenia czy nadgorliwa lekarka?

Miała któraś z was tak?
midori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 16:08   #9
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Cytat:
Napisane przez midori
Podciagnę.
Przez 3,5 roku łączyłam soczewki z pigułkami, interakcji żadnych. Pytałam o to okulistę przed rozpoczęciem brania pigułek, nie widział większego problemu ("mogą pojawić się jakieś dolegliwości, ale to rzadkość").

Teraz poszłam do innej lekarki po receptę na pigułki i wręcz opieprzyła mnie, że nie przyniosłam zaświadczenia od okulisty, że mogę brać pigułki, ze ona nie da się przechytrzyć (jakby miała taki zamiar... ), bo jak oślepnę (), to jej proces wytoczą...
Muszę śmigać do okulisty po zaświadczenie, że mogę przyjmować tabletki. Nastraszyła mnie jeszcze, że łączne używanie tego i tego może spowodować zmiany w obrębie rogówki. Ajć...

Nigdy mi nikt o niczym takim nie mówił, ani ginekolog, ani okulista.
Zmowa milczenia czy nadgorliwa lekarka?

Miała któraś z was tak?
Oj to mnie nastraszyłaś
Przy nastepnej wizycie u lekarza dokładnie sie o to wypytam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 16:39   #10
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

hm.. ja też noszę soczewki od dwóch lat.. a po pigułeczki idę pod koniec miesiąca. JejQ..nie chcę mieć jakichś powikłań.. i nie rezygnować ani z jednego ani z drugiego. Mam nadzieję że jakieś nawilżające kropelki do oczu załatwią problem ewentualnej suchości oka. Przerażają mnie takie sformuławania -> "zmiany w obrębie rogówki oka"
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 16:41   #11
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

w ogóle wiecie co, wkurza mnie to że trzeba tak uważać na wiele rzeczy biorąc tabletki anty. Patrzeć na skład herbatek (dziurawiec odpada przecież) i w ogóle na inne tabletki, lekarstwa itp. Nie wiem czy kurde moge spokojnie brać magnez, chrom, pić swoje czerwone i inne herbatki itp. już shizy dostaję
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 17:07   #12
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA
Przerażają mnie takie sformuławania -> "zmiany w obrębie rogówki oka"
Przepraszam, nie chciałam nikogo nastraszyć, tylko myślałam, że może ktoś wie więcej. I tak muszę iść teraz do okulisty, to dokładnie wypytam.

W każdym razie wydaje mi się, że pani ginekolog, która zarzuciła mi tymi rewelacjami, była, hm, ideologicznie uprzedzona do pigułek (kobiety powinny dzieci rodzić, a nie takie tam ).
Pytałam z trzy lata temu o to okulisty i nie straszył aż tak, mówił tylko o zmianie składu łez i suchości właśnie.

Znalazłam coś takiego w necie:
http://www.soczewkikontaktowe.pl/art...67pytania.html
" Stosowanie tabletek hormonalnych z reguły nie wpływa w znaczący sposób na adaptację oka do soczewki kontaktowej. Jednak należy pamiętać, iż tabletki hormonalne mogą mieć wpływ na ilość i skład wydzieliny łzowej. W związku z tym mogą pojawiać się pewne objawy, tzn. uczucie suchości w oczach oraz obecność osadów białkowych na powierzchni soczewek. W przypadku suchości należy soczewki dodatkowo nawilżać kroplami nawilżającymi oraz stosować płyn pielęgnacyjny o dobrych właściwościach nawilżających np. Opti Free firmy Alcon. W przypadku skłonności do powstawania osadów białkowych, należy stosować soczewki systematycznej wymiany, o krótkim okresie wymiany. Jednak ostateczną decyzję należy podjąć po badaniu i konsultacji z okulistą aplikującym soczewki kontaktowe".

Edytowane przez midori
Czas edycji: 2006-06-22 o 17:28
midori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 17:40   #13
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Najlepiej żebyś pogadała o tym z ginekologiem lub okulistą. Ja tego nie zrobiłam, po noszeniu szkieł pogorszył mi sie wzrok i okulistka powiedziała że to moze być od tabletek... Ale brałąm je krótko- na bóle miesiaczkowe. Teraz nie używam ani jednego, ani drugiego
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 18:07   #14
foxia
Raczkowanie
 
Avatar foxia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 79
Dot.: tabletki anty a szkła kontaktowe

Ja używam i jednego i drugiego od kilku lat i wszstko jest ok. wiec to chyba sprawa indywidualna...
foxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.