Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki cz. XII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-11, 13:14   #31
kama_pas
Rozeznanie
 
Avatar kama_pas
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 618
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Czyli podchodzisz pozytywnie do wywołania?
Tak. Zu miałam wywolywaną i było ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kama_pas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:19   #32
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez kama_pas Pokaż wiadomość
Tak. Zu miałam wywolywaną i było ok.
A możesz coś więcej opowiedzieć jak to było?
nutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:21   #33
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Elrosa właśnie w radiu mówili, że we wrocku 33st. U mnie po 2 stronie Polski tak samo😉

Kama a nie da się wytłumaczyć tym bankom, że lekarz kazał ci przyjść? Weź udaj że masz skurcze to moze się przestraszył babsztyle jedne...żeby to kobieta kobiety niezrozumiała....

Agawoo Ty się tu nie chwal chłodem bo się narazasz...😂

Nutik słyszałam o tej miksturze, ale nie znam dokładnego składu...
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:23   #34
wuncek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 965
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
U nas w De położne to stosują!!!
To ma wywołać biegunke a ruchy jelit powodują skurcze.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Ja właśnie się dowiedziałam, że nie mam rodzic do poniedziałku bo T nie ma jak ze mną iść wcześniej do urzędu a sama sobie nie poradze. No ☠☠☠☠a!!!!
Kamilka spokojnie pomysl inaczej, jak nie urodzisz to nie ma sprawy, a jak urodzisz to sprawa będzie musiała się sama rozwiązać - możliwości jest kilka. Z pewnością można to załatwić bez Twojej obecności, jakieś upoważnienie czy coś, ale biorąc pod uwagę barierę językowa to pewnie od razu to odrzucisz, wiec.. Zalatwicie to w innym terminie albo już z maluchem.
Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi terminami indukcji? 3 dni po terminie już by Ci wywoływali? Czy masz jakieś wskazania specjalne przez które warto ciążę zakończyć szybko?

Mam wrażenie, że to wszystko zależy od lekarza...
Wszystko zależy od lekarza prowadzącego i od lekarzy jacy Cie przyjmą na oddziale. Dlatego ja ostatnio myślę że jak faktycznie nie urodzę do końca tygodnia to jadę tak jak mi gin kazała do niej na dyżur. Przynajmniej będę miała pewność że zacznie wywoływać. Gorzej jeśli nie zareaguje na oxy, no ale tego juz nie przewidze...
wuncek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:24   #35
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Chyba kieliszek wódki, szklanka soku i dwie łyżki oleju. Jakoś tak.
Jak do 2o się nie ruszy to zaryzykuje :P
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:24   #36
kama_pas
Rozeznanie
 
Avatar kama_pas
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 618
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
A możesz coś więcej opowiedzieć jak to było?
Byłam tydzień po terminie. Pojechałam do gina i udało mu się przebić pecherz. Tzn naruszyć. Pojechałam na porodowke z saczacymi się wodami. Tam położyli mnie spać bo nic się nie działo. Rozwarcie na 1 cm i tyle. Skurczy brak. Rano dostałam oxy i się zaczęło. Po oxy już dostałam skurczy i poszło expressowo. Te silne bóle to może z godzinkę. Skurcze parte 5 min. Podobno każda reaguje inaczej na oxy, więc nie żebym polecala , ale ja nie narzekalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kama_pas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:25   #37
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Niby można iść po porodzie ale nie wiem jak będę się czuła a do końca lipca muszę to załatwić.
No nic nie zrobię. Muszę czekać.
Pewnie i tak nie urodzę do tego czasu ale nie lubię takich ograniczeń.
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 13:31   #38
eskav8
Wtajemniczenie
 
Avatar eskav8
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 333
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tylko pralki dwie wrzuciłam. W domu sodomia i gomoria, istna studnia Augiasza! A co, 9 miesięcy coś miałam ciągle do roboty. Dzisiaj mam wyrąbane, na wizażu tylko siedzę ;P
Haha Nutik jesteś moj Miszcz ostatecznie obrałam ziemniaki, zmylam kurze, zamiotlam na dole podlogi i umylam po wierzchu łazienkę i na dziś koniec





Cytat:
Napisane przez kama_pas Pokaż wiadomość
Byłam tydzień po terminie. Pojechałam do gina i udało mu się przebić pecherz. Tzn naruszyć. Pojechałam na porodowke z saczacymi się wodami. Tam położyli mnie spać bo nic się nie działo. Rozwarcie na 1 cm i tyle. Skurczy brak. Rano dostałam oxy i się zaczęło. Po oxy już dostałam skurczy i poszło expressowo. Te silne bóle to może z godzinkę. Skurcze parte 5 min. Podobno każda reaguje inaczej na oxy, więc nie żebym polecala , ale ja nie narzekalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uuu to lekarz może tak pomoc na wizycie że naruszy pecherz?? Może dlatego mój doktorek kazał mi przyjść 20tego jak nie urodzę do 15tego
eskav8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:34   #39
kama_pas
Rozeznanie
 
Avatar kama_pas
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 618
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez eskav8 Pokaż wiadomość
Haha Nutik jesteś moj Miszcz ostatecznie obrałam ziemniaki, zmylam kurze, zamiotlam na dole podlogi i umylam po wierzchu łazienkę i na dziś koniec







Uuu to lekarz może tak pomoc na wizycie że naruszy pecherz?? Może dlatego mój doktorek kazał mi przyjść 20tego jak nie urodzę do 15tego
Sam mówił, że udało mu się wtedy. Podobno nie mogą oficjalnie tego robić, ale robią. Tylko nie zawsze się udaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kama_pas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:35   #40
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez kama_pas Pokaż wiadomość
Byłam tydzień po terminie. Pojechałam do gina i udało mu się przebić pecherz. Tzn naruszyć. Pojechałam na porodowke z saczacymi się wodami. Tam położyli mnie spać bo nic się nie działo. Rozwarcie na 1 cm i tyle. Skurczy brak. Rano dostałam oxy i się zaczęło. Po oxy już dostałam skurczy i poszło expressowo. Te silne bóle to może z godzinkę. Skurcze parte 5 min. Podobno każda reaguje inaczej na oxy, więc nie żebym polecala , ale ja nie narzekalam.
Rzeczywiście brzmi fajnie...Ja się bardzo boję oxy i cieszyłam się, że w zeszły piątek się nie udało. Nasłuchałam się różnych opowieści o tym, że to o wiele bardziej bolesne od porodu, który się samoczynnie zaczyna. Nie wiem, co lepsze- krótszy i bardziej bolesny poród, czy dłuższy ale mniej bolesny?

Zastanawiam się nad tym, bo przecież normalnie dziecko chyba decyduje, kiedy chce wyjść. Jeśli na siłę się je wyprasza, to czy może się to na nim jakoś negatywnie odbić?
nutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:38   #41
kama_pas
Rozeznanie
 
Avatar kama_pas
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 618
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Rzeczywiście brzmi fajnie...Ja się bardzo boję oxy i cieszyłam się, że w zeszły piątek się nie udało. Nasłuchałam się różnych opowieści o tym, że to o wiele bardziej bolesne od porodu, który się samoczynnie zaczyna. Nie wiem, co lepsze- krótszy i bardziej bolesny poród, czy dłuższy ale mniej bolesny?

Zastanawiam się nad tym, bo przecież normalnie dziecko chyba decyduje, kiedy chce wyjść. Jeśli na siłę się je wyprasza, to czy może się to na nim jakoś negatywnie odbić?
Nie rodzilam bez oxy, więc nie mam porównania. Ja chyba wolę szybki poród i mocniejszy niż dobę rodzić. Może dlatego że nie wiem jak jest bez oxy. Jak by mi gin chciał dziś dac oxy to bym brala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kama_pas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 13:41   #42
wuncek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 965
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Nutik w pewnym momencie może się negatywnie odbić to ze akcja się nie zaczyna ze strony matki natury. Moja mama pewnie nigdy by nie urodziła gdyby nie wywoływanie 14 dni po terminie! A z tym co lepsze tez się zastanawiałam ale... No jakoś urodzić trzeba.

Pytanie do mamusiek!
Przyznać się która rodziła pierwszy raz bez sr? Czy tylko ja taka będę?
wuncek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:43   #43
eskav8
Wtajemniczenie
 
Avatar eskav8
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 333
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez kama_pas Pokaż wiadomość
Sam mówił, że udało mu się wtedy. Podobno nie mogą oficjalnie tego robić, ale robią. Tylko nie zawsze się udaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Mój to taki agent że bym się nie zdziwila.
Jutro już 12ty to mogę działać :p jak nie ruszy to za tydzień pojadę na wizytę.
eskav8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:44   #44
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Ja nie byłam na sr . Nie jesteś sama

Ja uważam, że jak już ciąża za długo nie chce się sama rozwiązać to trzeba pomóc. Zbyt długie siedzenie w macicy na pewno nie jest korzystne.

Moja lekarka pewnie nic nie zrobi oprócz masażu szyjki ( alaaaaa! )
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:45   #45
eskav8
Wtajemniczenie
 
Avatar eskav8
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 333
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez wuncek Pokaż wiadomość
Nutik w pewnym momencie może się negatywnie odbić to ze akcja się nie zaczyna ze strony matki natury. Moja mama pewnie nigdy by nie urodziła gdyby nie wywoływanie 14 dni po terminie! A z tym co lepsze tez się zastanawiałam ale... No jakoś urodzić trzeba.

Pytanie do mamusiek!
Przyznać się która rodziła pierwszy raz bez sr? Czy tylko ja taka będę?
Ja będę rodzic bez sr. Nie mam pojęcia o tym wszystkim o czym mówia na tych spotkaniach. Zdam się na instynkt i polozna, reszte doczytam.
eskav8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:51   #46
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Ja rodziłam pierwsze bez sr i urodziłam teraz przy drugim sr byłaby bez sensu
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:56   #47
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez wuncek Pokaż wiadomość

Pytanie do mamusiek!
Przyznać się która rodziła pierwszy raz bez sr? Czy tylko ja taka będę?

to ją odpowiem w 2 strone-to mój 3 poród, a śr nadal korzystam😉




Cytat:
Napisane przez kama_pas Pokaż wiadomość
Nie rodzilam bez oxy, więc nie mam porównania. Ja chyba wolę szybki poród i mocniejszy niż dobę rodzić. Może dlatego że nie wiem jak jest bez oxy. Jak by mi gin chciał dziś dac oxy to bym brala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ją urodziłam i z oxy i bez. Poród bez oxy był dla mnie łatwiejszy, spokojniejszy. Miałam przerwy miedzy skurczami, mogłam odpocząć. Z oksy to był jeden wielki skurcz, nie byłam w stanie współpracować z położna.

Ale wiadomo to wszystko zależy od sytuacji, tu nie ma sztywnych reguł.
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 13:58   #48
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Ja co prawda byłam, ale.na takiej weekendowej, za dużo o rodzeniu nie było tyle, co mniej więcej wiedziałam już z książek i z biologii. O oddychaniu kompletnie nic, zdam się na instynkt i położną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:00   #49
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez wuncek Pokaż wiadomość
Nutik w pewnym momencie może się negatywnie odbić to ze akcja się nie zaczyna ze strony matki natury. Moja mama pewnie nigdy by nie urodziła gdyby nie wywoływanie 14 dni po terminie! A z tym co lepsze tez się zastanawiałam ale... No jakoś urodzić trzeba.

Pytanie do mamusiek!
Przyznać się która rodziła pierwszy raz bez sr? Czy tylko ja taka będę?
Ja chodziłam na SR, ale tam nam ogólnie gówno powiedzieli, więc tak jakby bez. Wszystko i tak przeczytałam w "W oczekiwaniu na dziecko". A na zajęcia z oddychania nie poszłam bo mnie baba denerwowała i nie można było wziąć męża. Położna, która ma odbierać mój poród powiedziała, że mnie wszystkiego w trakcie nauczy.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez wieka22 Pokaż wiadomość
Ją urodziłam i z oxy i bez. Poród bez oxy był dla mnie łatwiejszy, spokojniejszy. Miałam przerwy miedzy skurczami, mogłam odpocząć. Z oksy to był jeden wielki skurcz, nie byłam w stanie współpracować z położna.

Ale wiadomo to wszystko zależy od sytuacji, tu nie ma sztywnych reguł.
Właśnie ja się tego w oxy boję, że może nie być odpoczynku pomiędzy skurczami. I też tego, że jeśli akcja za szybko idzie to może jest bardziej prawdopodobne, że popękam? Może tak być?
nutik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 14:00   #50
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez wieka22 Pokaż wiadomość
Agawoo Ty się tu nie chwal chłodem bo się narazasz...😂

No z tym chłodem to bez przesady, jest gorąco, ale w cieniu jest super :P
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:06   #51
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Dziewczyny może któraś miała to co ja:
Od kilkunastu dni czuje takie bóle jakby cewki moczowej. Badania wychodzą wzorowo, żadnej infekcji. A mnie ciągle boli i boli. Tam seriami. Kilka dni nic nie boli a potem cały dzień kluje. Czuję to jakby w pęcherzu i niżej.

I chyba miałam maluski skurcz bo jakoś dziwnie mnie zawołał brzuch. Ale równie dobrze może to być od jelit bo od wczoraj trochę mi wariuja.

Jakieś pomysły ?
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:09   #52
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Ja chodziłam na SR, ale tam nam ogólnie gówno powiedzieli, więc tak jakby bez. Wszystko i tak przeczytałam w "W oczekiwaniu na dziecko". A na zajęcia z oddychania nie poszłam bo mnie baba denerwowała i nie można było wziąć męża. Położna, która ma odbierać mój poród powiedziała, że mnie wszystkiego w trakcie nauczy.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------



Właśnie ja się tego w oxy boję, że może nie być odpoczynku pomiędzy skurczami. I też tego, że jeśli akcja za szybko idzie to może jest bardziej prawdopodobne, że popękam? Może tak być?
Nutik ryzyko popekania zawsze będzie, położna w razie czego Cię natnie, nie bój się ją byłam nacinana 2 razy i ani razu tego nie czułam, polozna robiła to na skurczu. Już chyba odchodzi się od nacinania rutynowego, starają się zazwyczaj chronić krocze. Ale czasem lepiej naciąć niż jak ma pęknąć niekontrolowane. Z resztą położne i tak różnie mowia. Zależy chyba od szkoły.

Arida to tobie udało się urodzić bez nacięcia i pęknięcia?
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:13   #53
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Co do oxy to ja miałam przy pierwszym porodzie, a teraz się nie zgodziłam przy Mai to oxy to mnie wykończyło - byłam jednym wielkim ciągłym skurczem na parte to nawet siły nie miałam
A teraz było super - przerwy między skurczami na złapanie oddechu i parte 5 min.
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:14   #54
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Melduje się w nowym wątku, mam nadzieję że ten będzie dla mnie szczęśliwszy, w poprzednim 2 pobyty w szpitalu. Dziś znów mnie wypisali, nie lubię ordynatora bo badając mnie na pożegnanie powiedział że na poród się nie zanosi, szyjka 2 cm, zewnętrzne rozwarcie 1 cm, wewnętrzne 0
Jutro mam planową wizytę u mojego gina, może zrobi mi masaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:14   #55
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez wieka22 Pokaż wiadomość
Nutik ryzyko popekania zawsze będzie, położna w razie czego Cię natnie, nie bój się ją byłam nacinana 2 razy i ani razu tego nie czułam, polozna robiła to na skurczu. Już chyba odchodzi się od nacinania rutynowego, starają się zazwyczaj chronić krocze. Ale czasem lepiej naciąć niż jak ma pęknąć niekontrolowane. Z resztą położne i tak różnie mowia. Zależy chyba od szkoły.

Arida to tobie udało się urodzić bez nacięcia i pęknięcia?
Nie nie, ja się nacięcia właśnie nie boję, tylko popękania. Że akcja skurczowa będzie za szybka, żeby się podwozie przygotowało i potem jak dziecko będzie przez nie przechodzić, to popękam...takie moje dywagacje tylko, czy to w ogóle możliwe. Boję się sytuacji, że położna na przykład odejdzie ode mnie w kluczowym momencie, czy coś. Mam wrażenie, że jak ostatnio mi wywoływali poród to byłam świadkiem takiej sytuacji zza ściany: dziewczyna mega się męczyła, jęczała, ryczała i nikt do niej nic nie mówił (czyli chyba nikogo przy niej nie było). Dopiero jak zawołała resztkami sił pomiędzy jękami "siostro" to podeszła do niej położna, zaczęła ją instruować i dosłownie po paru minutach było słychać płacz dziecka. Czyli wnioskuję, że w prawie najgorszym momencie ją zostawili samą to jest dla mnie przerażające. Była obok i słyszała jej męczarnię, ale nie podeszła do niej bezpośrednio.
nutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:18   #56
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Nie nie, ja się nacięcia właśnie nie boję, tylko popękania. Że akcja skurczowa będzie za szybka, żeby się podwozie przygotowało i potem jak dziecko będzie przez nie przechodzić, to popękam...takie moje dywagacje tylko, czy to w ogóle możliwe. Boję się sytuacji, że położna na przykład odejdzie ode mnie w kluczowym momencie, czy coś. Mam wrażenie, że jak ostatnio mi wywoływali poród to byłam świadkiem takiej sytuacji zza ściany: dziewczyna mega się męczyła, jęczała, ryczała i nikt do niej nic nie mówił (czyli chyba nikogo przy niej nie było). Dopiero jak zawołała resztkami sił pomiędzy jękami "siostro" to podeszła do niej położna, zaczęła ją instruować i dosłownie po paru minutach było słychać płacz dziecka. Czyli wnioskuję, że w prawie najgorszym momencie ją zostawili samą to jest dla mnie przerażające. Była obok i słyszała jej męczarnię, ale nie podeszła do niej bezpośrednio.
Przerażające!!!
Dobrze, że ze mną planowo ma być T. Bez niego sobie nie wyobrażam. Właśnie choćby z takiego powodu.
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:20   #57
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Nutik na parcie Cię nie zostawia sama, spokojnie. Dla mnie to ten piękny moment kiedy położna wkłada zielony fartuch i już wiem że to koniec😃
Nutik a ty bierzesz kogoś do towarzystwa na poród? Tz nie rodzi z Tobą?
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:21   #58
olutka
Zakorzenienie
 
Avatar olutka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wielkopolska/Podlasie
Wiadomości: 4 688
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Kamila, a ten Twój ból to nie jest skracanie szyjki??
Mnie jak tak bolało to najpierw z ponad 4 cm zrobiło się 2 z kawałkiem i kolejne dni dalej bolało i na kolejnej wizycie po tyg szyjka miała mniej niż 0,5 cm
olutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:22   #59
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Co do oxy to ja miałam przy pierwszym porodzie, a teraz się nie zgodziłam przy Mai to oxy to mnie wykończyło - byłam jednym wielkim ciągłym skurczem na parte to nawet siły nie miałam
A teraz było super - przerwy między skurczami na złapanie oddechu i parte 5 min.
No właśnie tego się boję przy oxy!
nutik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 14:23   #60
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Skurcze nas łapią, wody odchodzą- nasze dzieci się wreszcie rodzą!!! Lipcówki c

Nie wiem. Chyba nie, bo długo mnie tak boli a szyjka jak była długa miesiąc temu tak tydzień temu taka była nadal :/
Chociaż tak na prawdę nigdy nie wiadomo. Może młody jakoś tam naciska.
We wtorek za tydzień się dowiem czy coś się posunelo.
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 05:18:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.