Niska cena vs dobra jakość - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-01, 12:14   #31
kalinka77
Raczkowanie
 
Avatar kalinka77
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 259
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że lumpeksy i wyprzedaże to najlepsze okazje na kupienie dobrych jakościowo ubrań nie przepłacając przy tym

jestem tego samego zdania,tylko że wyprzedaża są najczęściej na koniec sezonu więc często taki ciuszek z wyprzedaży musi poczekać na kolejny sezon.
kalinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 12:56   #32
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Dlatego ja na wyprzedażach zaopatruję się głównie w rzeczy, które stanowią "bazę", są ponadczasowe. A rzeczy "modne" kupuję w czasie sezonu
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 13:24   #33
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Zalezy. Bardzo zalezy. Przezywalam rozne etapy. Mialam faze, zeby bylo bardzo dobrej jakosci i mialam wtedy malo ubran. Mialam etap fascynacji ubraniami markowymi. Mialam etap kupowania wszystkiego w jednym kolorze. etc etc.

Teraz kupuje i tanie i drogie. I markowe i niemarkowe. I dobrej jakosci i tej przecietnej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 14:40   #34
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość

nie spotkalam sie z rzeczami dobrymi gatunkowo i dobrze uszytymi na bazarach [a tandete i tomex odwiedzam w maire regularnie].
Hmmm.... To po cóż w takim razie odwiedzasz Tomex czy Tandetę skoro nie znajdujesz tam nic dla siebie?
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:32   #35
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Hmmm.... To po cóż w takim razie odwiedzasz Tomex czy Tandetę skoro nie znajdujesz tam nic dla siebie?
Tandeta to tandeta wciaga i uzaleznia sama sie wybieram tylko mi ciagle nie po drodze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:43   #36
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez mysza89 Pokaż wiadomość
Wkurzam mnie kiedy wszyscy myslą "o boze kupiłas to na bazarze rozleci sie zaraz i nie ma słynnej METKI" albo "Zapłaciłas 5 razy więcej i 1000% sie nie rzoleci"
Jezli wypatrze bluzke która mi sie podoba kupie, nie odwiedzam bazarków czesto ale jezeli trafie na cos co mnie interesuje to czemu nie.
Buty jezeli mi sie podobają kupie i tyle nie mam ograniczenia jezus tylko i wyłacznie skróra bo inne to juz badziew
Co do Terranovy ceny są niżiutkie ale przyznam trzeba trafic na cos fajnego.
H&M dział dzieciecy jak dla mnie raj z niekórymi rzeczami.Lubie zagladnac do Orsay'a, Troll'a czy innych tego typu sklepów czasem kupie cos tanszego i ciesze sie ze trafiłam na okazje.
Mam kilka bluzek z tego typu lepszych/drozszych sklepów i po kilku praniach szmata do podłogi sie zrobła

Moim zdaniem nie ma reguły ze drosze to na 100% lepsze.
Jasne, że tak.
Przykładem jest chociażby kolekcja Madonny dla H&M, ceny miała wysokie a była z fatalnych materiałów. Teraz te wszystkie wymięte szmaty wiszą na wyprzedaży i dalej ich nikt nie chce.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:30   #37
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Ja zawsze kupowałam w sklepach: Terranova, Troll, Carry (ciuchy tutaj nadawały się do śmieci po około 2 latach), Cropp Town, House, Reversed.
I jakoś do tej pory nie wiem co znaczy, że dżinsy mogą się rozejść, czy nie spotkałam się z tym, że bluzka po 2 praniach nadaje się do śmieci.
Chyba ktoś ma tutaj dużego pecha do ciuchów.
Jak ktoś tu wcześniej wspomniał, to dużo zależy od tego jak ktoś traktuje te ciuchy (pranie). Mi kilka razy rozwaliły się ciuchy przez niewłaściwe traktowanie (z Carry, bo źle wyprałam bluzki i spodnie z House - bo wyprałam je w ogóle w pralce, a nie ręcznie jak na metce...).
Co do złego szycia to zauważyłam, że kilka moich bluzek z Trolla są źle szyte (na ukos). Ogólnie to kupuję to co mi się podoba.
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 18:53   #38
diabliczuś_01
Raczkowanie
 
Avatar diabliczuś_01
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 152
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
z zarą to właśnie jestem niezdecydowana...
Ja także. Z Zarą jest to tak, że nigdy nie wiadomo. Niby drogo i elegancko, ale niektóre ciuchy są naprawdę niedopracowane. Wiecie, któraś z was wyżej napisała, że tak naprawde to nie jest sprawdzone, że droższe musi być w 100% lepsze. I ja się pod tym podpiszę. Z ubraniami jest podobnie jak z kosmetykami - nie zawsze to co droższe jest lepsze...
__________________
So much for. So much more!
Breathe in for luck.

diabliczuś_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 19:25   #39
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

hehe, mam kolezanke, która pracuje w Zarze i mówi, ze ich ciuchy sa jakosciowo identyczne jak z bazaru. Mówiła, że sama nigdy by tam nie kupiła, że zwrotów mają codziennie kilkanaście/kilkadziesiąt. Tak więc po tym jej wywodzie zgadzam się z tym, że Zara ma kiepskie ciuszki jakościowo, a cenowo przesadzają...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 20:24   #40
kalinka77
Raczkowanie
 
Avatar kalinka77
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 259
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

niestety często "metka" nie gwarantuje jakości nawet jeśli się za nią słono zapłaci,bo płaci się nie za sam produkt a za reklamę opakowanie itp.Spotkałam się nawet z tym że te same firmy u nas i na zachodzie rzucają różnej jakości rzeczy-niestety u nas są te gorsze
kalinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 13:01   #41
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

jestem za biedna by kupować szajs, który szybko się spierze bądź zniszczy, żadna mi to oszczędność Skoro kupie 5 bluzek za 50 złotych, lub jedną a pożadną za 30
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 13:35   #42
kasiuuunia_ol
Zadomowienie
 
Avatar kasiuuunia_ol
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 660
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

A ja kupuje z reguly ciuchy oryginalne,ale nie patrze na sklad na metce nie przejmuje sie takze zaleceniami co do prania. Niektore rzeczy robia sie szmatami szybciutko, moja koszulka z H&M sliczne prazkowane najzwyklejsze w swecie kosuzlki po ok 5 praniach jest szmata,ale dalam za nia 20zl. Reasumujac zalezy co i jak,kiedy i gdzie. Jednak nie mam czasu latac po lumpach i bazarkach. Wiec raczej oryginaly.
__________________
Maturzystka 2010 matura to bzdura ! ;D



RZUCAM PALENIE I ODCHUDZAM SIE :P
kasiuuunia_ol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 15:16   #43
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

kupujac zwracam uwage na sklad, niekoniecznie patrzac na metke, ale w dotyku czuje czy jest to dobry material czy badziewie, czy sie ciagnie wszerz, czy bawelna jest dobra czy kosmacaca sie, szukam takich ktorych wykonanie jest precyzyjne, dokladne szycie i szwy sa bardzo wazne przy nakladaniu. omijam rynki, bazary, czasami w sklepach tez pelno takich roznych beznadziejnych bluzeczek. kupuje tylko to do czego jestem przekonana, w czym dobrze wygladam. z reguly sa to sklepy, wole zaplacic wiecej niz miec za ta cene 2 gorsze szmatki
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 17:27   #44
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

A ja kupuję po prostu to co mi się podoba chociaz jestem bardziej przychylna co do ciuchów takich marek jak mango czy zara( hmm chyba to przeswiadczenie że droższe=lepsze), kupuje też w takich sklepach jak orsay czy terranova.

Kiedyś zdarzalo mi sie czesto cos kupowac na bazarku czy stadionie ale przekonalam sie ze to badziewie straszne i szybko sie rozwala bez wzgledu na to czy o to dbalam czy nie.

rzeczy niszcza mi sie glownie z powodu niewlasciwego prania, nigdy nei chce mi sie czytac metek ;/ i potem sa skutki
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 18:03   #45
Bajuśka
Rozeznanie
 
Avatar Bajuśka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 675
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
A ja kupuję po prostu to co mi się podoba chociaż jestem bardziej przychylna co do ciuchów takich marek jak mango czy zara (hmm chyba to przeświadczenie że droższe=lepsze), kupuję też w takich sklepach jak orsay
Cała ja

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
rzeczy niszczą mi sią głównie z powodu niewłaściwego prania, nigdy nie chce mi sie czytać metek ;/ i potem są skutki
I tu również, wszystko piorę w pralce, nie zważając na informacje na metkach
Bajuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 18:22   #46
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

A ja kupuje to co akurat mi sie podoba i nie patrze na cene (tzn. w granicach rozsadku oczywiscie) Jak podoba mi sie bluzka za 20 złotych to kupuje, szybko sie znizczy ale że nie kosztowała duzo to nie żaluje :P Jak podoba mi sie drozszy ciuch a akurat mam pieniadze to tez kupuje, nie zabiore przeciez kasy do grobu :P
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 19:54   #47
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Hmmm.... To po cóż w takim razie odwiedzasz Tomex czy Tandetę skoro nie znajdujesz tam nic dla siebie?
a co, nie wolno mi? tak samo mozna spytac osoby, ktora regularnie odwiedza np. zare ale jeszcze ciuchow tam nie kupila dlaczego tam zaglada skoro nie kupuje a poza tym, odwiedzam i mam porowanie tego, co znajduje sie an bazarach i w sklepach

akurat na tandecie szukam butow, czesto maja tam baldowskiego, ktorego w skleapch nie uswiadczy. a tomex? jest mi po drodze do przyjaciolki. wiec wpadam.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tandeta to tandeta wciaga i uzaleznia sama sie wybieram tylko mi ciagle nie po drodze.
mnie tez ale raz na jakis czas sobie zagladam
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 21:13   #48
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Jestem za dobrą jakością. Dotyczy to ubrań butów a nawet bielizny (choc kumpele uważają, że upadłam na głowę kupując staniku Triumph'a (czasem jakiś Atlantic czy H&M tez sie trafi ale Triumph jest dla mnie the best!) . Jakoś nie przemawiają do mnie bazarkowe staniki za parenaście złotych ani sztuczne stringi (mam może ze 3 pary ale chodze w nich bardzo żadko. Do tego są koronkowe więc chyba o niebo lepsze niż jakieś sztuczne nieoddychające niewiadomoco). Pozatym bielizna Triupha jets na parę lat (jeden stanik mam ponad 2 i wygląda jak nowy . A chodzę w nim b. często piore również (ale ręcznie). Jednym słowem wolę zainwestowac kasę w coś porządnego, co posłuży mi przez dłuższy czas niz w tani towar kiepskiej jakości. Nie mam tu na mysli zapów na promocji/w outlecie (często trafiają się naprawdę porządne rzeczy za grosze) ale taki typowy tani bazarkowy szajs.

99% ubrań mierzę (a bieliznę i buty to koniecznie!) czasem zdazyło mi się kupić jakis T-shirt/top bez mierzenia ale tylko wtedy gdy byłam pewna, że bedzie pasował (i zawsze miałam rację ). Jednak nie wyobrażam sobie np. nie założyc butów czy stanika przed kupnem
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 23:35   #49
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

zwykle im droższe tym lepsze. Wolę zdecydowanie zapłacić 100 za tshirt, niż 20 i po kilku praniach go wywalać. inna sprawa, że nie mieszczę się w ciuchy z Trolla, Tally czy Orsay [mam 180 cm i dłuuugie ręce i nogi i wszystko jest zwyczajnie za krótkie], pozostała mi Zara i Carlings... da się przeżyć . Z h&m rezygnuję - 4 bokserki mi się rozpadły po miesiącu ostatnio... :/ New Yorker, choć śliczne niektóre kroje i wzory - to zdecydowanie nie, raz, ze podła jakość, dwa - duużo za drogie jak na tak marne jakościowo chociaż bielizna tam jest ok..
co do Zary - generalnie polecam, można znalesc tam bardzo fajne rzeczy, tylko trzeba naprawdę z głową szukać. a jeansy - wranglery i diesle zdecydowanie
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-14, 20:44   #50
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Osobiście nie wyobrażam sobie kupowania rzeczy na bazarkach, od chińczyków, koreańczyków czy w osiedlowych sklepikach. Marki takie jak Terranova, Orsay, New Yorker, Troll itp. również dla mnie nie istnieją i pomijając już fakt, że nie podobają mi się tam ubrania, które są dla mnie po prostu tandetne, reprezentują one przede wszystkim jakość zerową. Nie ukrywam, ze lubię drogie i modne ubrania, ale przede wszystkim dobrej jakości. Mało przyjemne jest, jak bluzka po dwóch praniach nie nadaje się już do założenia, gdyż rozciągnęła się, straciła fason, zafarbowała itd, dlatego wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że będe mogła cieszyć się nią przez dłuższy czas.
Co do H&M, to moim zdaniem jest to jeden z najtańszych sklepów robiących ubrania, które mają odpowiadać bierzącym trendom w modzie. Niestety ich jakość jest adekwatna do ceny. Ubrania na maksymalnie jeden sezon, co nie oznacza, że należy ich unikać. Często można trafić na coś ciekawego, chociaż oczywiście nie należy się nastawiać, że będzie to ciuch na najbliższą dekadę. Osobiście wolę zainwestować w coś z Zary (prócz spodni, które się strasznie rozciagają i butów kiepskiej jakości, nie mam większych zastrzeżeń), Mango, Peek'a, Promodu, Tommy'iego Hilfigera. Zgadzam się, że za markę się płaci i to niekidy słono, ale otrzymuje się dzięki temu nie tylko metkę, ale również jakość nią potwierdzoną.
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 21:24   #51
quiatuszek
Raczkowanie
 
Avatar quiatuszek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 429
GG do quiatuszek
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

Wysoka cena + metka nie są gwarancją jakości. Owszem, lubię kupować firmówki, ale nie gardzę Allegro czy ciuszkami bazarowymi. Szybko nudzę się rzeczami i zazwyczaj noszę je tylko przez sezon, a nawet krócej. Więc nie zawsze opłaca mi się zapłacić krocie za jakiś ciuch.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14589609 <--- futrzana kamizelka, trencz, torba worek, żabot... NOWY WĄTEK
quiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 09:38   #52
asica-łobuzica
Zadomowienie
 
Avatar asica-łobuzica
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 1 241
Dot.: Niska cena vs dobra jakość

ja często kupuje na stadionie, i na razie nie trafiły mi sie ciuszki które zaraz sie rozleciały czy zniszczyły po praniu. Trefne okazywały sie tylko buty-ale też nie ma problemu bo to żaden majątek wydać 40 zł i chodzić w nich tylko jeden sezonKupuje tam z powodów finansowych ale nie tylko, tam na prawde można znaleść fajne rzeczy, a w markowych sklepach kupuje w czasie wyprzedaży latam wtedy po wszystkich sklepach i szukam okazji, niestety najczęściej inne dzeiwczyny są tam wcześniej przede mną i nigdy nie ma mojego rozmiaru
asica-łobuzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.