Operacja plastyczna nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 20:36   #1
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Exclamation

Operacja plastyczna nosa


Cześć! Mam pytanie....jak jest z przygotowaniem do operacji plastycznej nosa? Chodzi mi o to jakie badania....i jak jest odnosnie zębów...czy trudno dostac zaświadczenie od stomatologa???Wiem ze trzeba miec wyleczone wszystkie zęby????Bardzo proszę o odpowiedz!!!
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:42   #2
kasiunia1020
Przyczajenie
 
Avatar kasiunia1020
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
GG do kasiunia1020
Dot.: Operacja plastyczna nosa

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

BADANIA:
qgrupa krwi ( zaświadczenie z laboratorium )
qmorfologia, OB
qelektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
qczas krwawienia, czas krzepnięcia: INR, APTT i wskaźnik protrombinowy
qpoziom glukozy ( na czczo )
qEKG z opisem
qoznaczenie antygenu HBs, lub szczepienie p / WZW B ( I szczepienie, po 30 dniach II szczepienie, zabieg 14 dni po II – lub później) dobrowolne i zalecane, ew. oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
qinne (w przypadku występowania chorób)


A po co ci zaświadczenie od stomatologa??? Ja niemusiałam miec żadnego zaświadczenia,mam wyleczone zęby bo co miesiac chodze do ortodąty bo mam stały aparat....
kasiunia1020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:46   #3
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Hej! dziękuje za odpowiedz Byłam na konsultacji i lekarka Chirurg plastyczny powiedziała ze trzeba miec wyleczone wszystkie zęby...w sumie przed kazdym zabiegiem planowym są takie wskazania ale skoro tobie lekarz nic nie mowil takiego to nie wiem czy ona chciała mnie zniechecić...hm...własciw ie to mowiła ciagle o objawach ubocznych tak jakby chciała mi to odradzić inaczej sobie wyobrażałam taka konsultacjekama
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:36   #4
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Oliwka, to prawda - do op trzeba mieć wyleczone wszystki ząbki, ale nie potrzebujesz żadnego zaświadczenia od stomatologa, aby móc je przedłożyć chirurgowi. Nie ma takich wymagań. Na konsultacjach najczęściej omawia się ryzyko wystąpienia powikłań. Jest to bardzo ważny punkt rozmowy. Tu przecież chodzi o Twoje ciało, Twoje zdrowie i musisz być świadoma tego, co może się wydarzyć. Op to nie bajka, to ingerencja w organizm. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z nowego noska!
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 11:26   #5
Asiek1990
Raczkowanie
 
Avatar Asiek1990
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 55
Dot.: Operacja plastyczna nosa

a tak troche z innej beczki, ile zbieralyscie na taka operacje? bo dla mnie to niewyobrazalna suma?
Asiek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:57   #6
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Doskonale Cie rozumiem! Moja operacja ma kosztować kolo 7000 tyś to spora suma.....zamierzam wziaśc nawet kredyt na ta operacje bo nie dysponuje taka gotówka a nie chce długo czekać zanim zbiore taka kwote...myślałaś o kredycie????to tez ryzyko bo na wypadek gdyby operacja się nie powiodla i trzeba bylo cos poprawic to byloby ciezko....jeszcze nie jestem zdecydowana na ten zabieg na 100% wiekszosc ludzi mi go odradza mówiac ze mam przeciez dobry nos ze to głupota jednak mnie sie bardzo on nie podoba i we wszystkim mi przeszkadza...tzn. czuje sie przez niego przygnebiona i popadam w depresja...to zawsze mi przeszkadzalo dlatego chce zobaczyc jak to jest mieć mały nosek jeszcze najchetniej to lekko zadarty...marze o takim
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:49   #7
kasiunia1020
Przyczajenie
 
Avatar kasiunia1020
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
GG do kasiunia1020
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Ja nie musiałam zbierac bo mama mi dała na operacje... wie ze czułam sie zle z takim noskiem,dzękuje teraz mam taki malutki zadarty nosek

Oliwka a czemu aż 7 tys. ja płaciałam 6 tys. gdzie chcesz miec robiona oberacje??

Edytowane przez kasiunia1020
Czas edycji: 2009-05-13 o 17:52
kasiunia1020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 19:21   #8
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Cytat:
Napisane przez kasiunia1020 Pokaż wiadomość
Oliwka a czemu aż 7 tys. ja płaciałam 6 tys. gdzie chcesz miec robiona oberacje??
Op noska potrafią kosztować nawet 12tys., zależy u kogo się robi.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 19:06   #9
Asiek1990
Raczkowanie
 
Avatar Asiek1990
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 55
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Kredyt... tak, owszem to pewnie dobre rozwiazanie, gdyby nie fakt, ze od pazdziernika, daj Boze, zaczne studia. W dodatku poza granicami swojego miastaa.. To sa jakby nie patrzec spore wydatki.. A naleze raczej do przecietnej grupy polakow jesli chodiz o finanse dom. i na moje ' mamo mam krzywy nos, jest mi z tym naprawde ciezko, chce operacji' wybuchaja salwy smiechu i teksty 'dziecko w moich czasach..'
to jest okropne. Na wakacjach pojde do pracy, mam nadzieje ze cos odloze. Od wrzesnia szukam pracy i powolutku bede probowac zbierac..
pozdrawiam
Asiek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:38   #10
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Operacja plastyczna nosa

rozumiem Głowa do góry zobaczysz ze bedzie dobrze trzeba być tylko zdeterminowanym i nie zniechecać sie ja sobie postanowilam ze zrobie ta operacje i koniec...moze być tylko lepiej

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

zabiek planuje w Akmedzie w Krakowie. Powiedzieli 7000 plus zniżka dla służby zdrowia bo ja jestem mgr pielegniarstwa.....wiec jakies 6000 w sumie.... p.s ty juz jestes po zabiegu powiedz czy na poczatku mialas pomarszczona skore w okol nosa moze? bo ja się tego bardzo boje...napisz jak mozesz jak to wygladało wszystko po zabiegu? Pozdrawiam
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 19:43   #11
kasiunia1020
Przyczajenie
 
Avatar kasiunia1020
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
GG do kasiunia1020
Dot.: Operacja plastyczna nosa

---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

powiedz czy na poczatku mialas pomarszczona skore w okol nosa moze? bo ja się tego bardzo boje...napisz jak mozesz jak to wygladało wszystko po zabiegu? Pozdrawiam[/quote]

Nie miałam pomarszczonej skóry wokół nosa...jedynie co to bardzo mi skóra schodziła nadale schodzi...to narmalne......po zabiegu wygladało to tak masz załozony gips na nosie i setony po 5 dniach wyjmuja setony a po tyg gips....opuchlizna trzyma sie tak gora 3 tyg.chociaz to zalezy....
operacje miałam 23 kwietnia do tej pory zle sie czuje jak jest goraco....nos mi sie zatyka i musze psikac woda morska...czasami boli

pozdrawiam
kasiunia1020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 22:19   #12
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa

Cytat:
Napisane przez kasiunia1020 Pokaż wiadomość
---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

powiedz czy na poczatku mialas pomarszczona skore w okol nosa moze? bo ja się tego bardzo boje...napisz jak mozesz jak to wygladało wszystko po zabiegu? Pozdrawiam
Nie miałam pomarszczonej skóry wokół nosa...jedynie co to bardzo mi skóra schodziła nadale schodzi...to narmalne......po zabiegu wygladało to tak masz załozony gips na nosie i setony po 5 dniach wyjmuja setony a po tyg gips....opuchlizna trzyma sie tak gora 3 tyg.chociaz to zalezy....
operacje miałam 23 kwietnia do tej pory zle sie czuje jak jest goraco....nos mi sie zatyka i musze psikac woda morska...czasami boli

pozdrawiam[/quote]

Dopowiem coś od siebie . Rzeczywiście, po op skóra na nosku się łuszczy i musi się zregenerować, dlatego należy ją natłuszczać. Czas noszenia gipsu jest różny - zależy od lekarza. Co do setonów, to wyjmują je w drugiej dobie po zabiegu, w przypadku prostowania przegrody ten czas się wydłuża do 5 dni. Opuchlizna to kwestia indywidualna i zależy od organizmu. Z tego co się orientuję, to może się utrzymywać do roku czasu, nawet 1,5 roku. Najtrudniejsze, ale i najważniejsze są pierwsze 3 miesiące. Najtrudniejsze, bo nosek się goi, jest bardzo wrażliwy, może pobolewać, etc. A najważniejsze, bo jeśli zauważymy, że coś złego się dzieje, to trzeba jak najszybciej zgłosić się na kontrolę - jeszcze w tym czasie można nosek "naprostować" poprzez uciski czy masaże (ale tylko pod kontrolą lekarza).
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 08:21   #13
ciasteczko36
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 50
Dot.: Operacja plastyczna nosa

ja nie narzekałam na problemy skorne po zdjeciu gipsu !!!!
Nie myta nie tonizowana nie kremowana buzia 14 dni i super no niestety zalezy to od indywid kondycji skóry forum i rady mało pomogą . przeszła pielegnacja tu ma na 100% WPŁYW ja pielegnuję juz buzie kremikami p-w zmarszczkowymi i colagenem wiec pewnie ta baza podkładaowa przed opeacja zaprocentowała. nie myslec o złym pozytywnie sie nastawiac !!!!! Bo można wilka z lasu wywołac , ha ha ah pozdro
__________________
ciasteczko36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 20:05   #14
megaliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: Operacja plastyczna nosa

cześć dziewczyny, też myślę o operacji nosa, ale moge na to sobie pozwolić tylko w wakacje, kiedy i tak siedzęw domu i uczę się i pracuję, bo w szkole wolnego nie mogę sobie robić, nie wiem tylko ile się na taką operację czeka..miesiąc czy pół roku ?? mam zamiar przejść się na konsultacje ale jeszcze nie ustaliłam z rodzicami tego do końca, myślałam że zrobie to w przyszłe wakacje, ale wtedy wszytkie wydatki to będize mieszkanie na studia, przeprowadzka do krakowa itd...chciałabym w ciagu 2 miesiecy to zrobić ale nie wiem czy to realne.......poza tym trochę się boję..................... .....ma już to któraś z was za sobą? albo czy któraś miałajakeiś powikłania? bo zastanawiam się czy obrośnięcie nosa dodatkowymi tkankami itd to skrajne przypadki czy częste powikłania............... .....
megaliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:28   #15
malwina2286
Raczkowanie
 
Avatar malwina2286
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Operacja plastyczna nosa

a moj nosek bedzie kosztowac az 9000 zl i mosialam wziasc kredyt bo niestety nie zdolala bym uzbierac takiej sumy
malwina2286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.