Pryszcze muszą zniknąć! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 11:47   #1
brothafrom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Exclamation

Pryszcze muszą zniknąć!


Mam 15 lat i mam problem z trądzikiem. Ostatnio mi się bardziej nasilił. Najwięcej pryszczy mam na klatce piersiowej i plecach i to mój największy problem. Na początku sierpnia jade na oboz i moj problem bardzo mnie krepuje. Próbowałem juz mnóstwa sposobów ale dalej mam ten sam kłopot. Na samym początku jak tylko zaczela sie moja przygoda z tradzikiem smarowalem sie samym tonikiem antybakteryjnym . Pozniej pryszczy bylo co raz wiecej. Byłem u lekarza, który przypisal mi jakis roztwor z kwasem. Marne efekty mi to przyniosło. Póżniej lekarz rodzinny przypisal mi lek tetralysal czy jakos tak. Brałem go przez jakis czas i zauwazylem poprawe. Niestety musialem przestac brac ten lek poniewaz obnizal mi poziom plytek krwi. Mój stan skóry znowu sie pogorszyl. Zacząłem uzywać pasty cynkowej, która po długim stosowaniu przyniosla bardzo marne efekty. Ostatnio smarowalem pryszcze maścia klindacin t. No i też nie bardzo pomogła. Pozniej jakas mascia z avonu z kwasem salicylowym 2% i myłem skóre z pryszczami plynem też z avonu. Kilka dni temu postanowilem ze polacze kilka skladnikow i bede sie jakos leczyl. Kupilem w aptece acnosan t - roztwór płynu, drożdże w tabletkach i herbatke z bratka. Nie wiem czy to cos pomoze. Zapomnialem dodac, że po niektórych pryszczach pozostaly okropne blizny. Mają kolor ciemnoczerwonej krwi i sa bardzo widoczne na ciele. Blagam was pozmocie mi. Co mam zrobic, żeby jakos wygladac z tymi pryszczami na ciele i zeby ludzie nie ogladali sie za mna. Mam 1.5 miesiąca na czesciowe pozbycie sie pryszczy albo ich zamaskowanie. Tylko nie wiem w jaki sposób. Co zrobić z tymi pryszczami i bliznami? Pomóżcie!!!
brothafrom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 15:50   #2
ala500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:30   #3
Kaja2306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

Witam.

Mam okropne problemy z cerą, nie pomagały antybiotyki i maści. Moja dermatolożka przepisała mi właśnie Cumind HR, który ponoć jest naturalny i ma pomóc od środka (wyniszczać od spodu stany zapalne) . Cumind to jakaś mieszkanka wyciągu z kurkumy+ witaminy.

W związku z tym mam pytanie: czy któraś stosowała ten preparat? Pani dermatolog bardzo go zachwalała, ale ciężko mi wierzyć, że naturalne kosmetyki mogą mi pomóc... Mam wątpliwości, bo preparat jest dość drogi, do tego nowy więc opinii w internecie brak...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Pozdrawiam!
Kaja2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 13:29   #4
indiankaa
Przyczajenie
 
Avatar indiankaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 12
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

Cytat:
Napisane przez Kaja2306 Pokaż wiadomość
Witam.

Mam okropne problemy z cerą, nie pomagały antybiotyki i maści. Moja dermatolożka przepisała mi właśnie Cumind HR, który ponoć jest naturalny i ma pomóc od środka (wyniszczać od spodu stany zapalne) . Cumind to jakaś mieszkanka wyciągu z kurkumy+ witaminy.

W związku z tym mam pytanie: czy któraś stosowała ten preparat? Pani dermatolog bardzo go zachwalała, ale ciężko mi wierzyć, że naturalne kosmetyki mogą mi pomóc... Mam wątpliwości, bo preparat jest dość drogi, do tego nowy więc opinii w internecie brak...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Pozdrawiam!
Ten preparat to jedynie suplement diety, napewno nie bedzie to środek, który zwalczy trądzik. Moze byc stosowany jedynie pomocniczo, ale skład nie powala, wiec ja osobiście nie kupiłabym tego. Moim zdaniem sumplementy diety to w wiekszosci jedynie naciąganie kieszeni pacjenta na zbędny wydatek.

Skuteczna w tym przypadku moze byc dieta pozbawiona słodyczy, pikantnych, tłustych rzeczy, słyszalam ze mleko i żółty ser tez trzeba wyeliminować.
Watro wybróbowac maść ichtiolowa, ale na poczatku stosowania trzea byc przygotowanym na "wysyp", bo ichtiol "wyciąga" pryszcze, jej koszt nie jest duzy ok 2 zl, no i oczywiscie podstawa czyli konsultacja z dermatologiem. Może warto sie zastanowic nad kuracja retonoidami. Jest dość droga i ma dużo przeciwskazan ale to najskuteczniejsza metoda. Mi bardzo pomogła.
A na blizny krem z masy perłowej i najlepiej peeling kwasami owocowymi u kosmetyczki (ale trzeba wtedy stosowac ochrone p/słoneczna) albo peeling kwasem migdałowym, przy nim juz ta ochrona nie jest konieczna.
indiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:05   #5
Payada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

Cytat:
Napisane przez Kaja2306 Pokaż wiadomość
Witam.

Mam okropne problemy z cerą, nie pomagały antybiotyki i maści. Moja dermatolożka przepisała mi właśnie Cumind HR, który ponoć jest naturalny i ma pomóc od środka (wyniszczać od spodu stany zapalne) . Cumind to jakaś mieszkanka wyciągu z kurkumy+ witaminy.

W związku z tym mam pytanie: czy któraś stosowała ten preparat? Pani dermatolog bardzo go zachwalała, ale ciężko mi wierzyć, że naturalne kosmetyki mogą mi pomóc... Mam wątpliwości, bo preparat jest dość drogi, do tego nowy więc opinii w internecie brak...

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Pozdrawiam!
Mam dzieci w Twoim wieku (16 i 14 lat) i obojgu kupiłam Cumind HR za poradą dermatologa. Cery im się bardzo poprawiły i wygładziły. Jeśli będziesz brała go ze 2 miesiące, na pewno zobaczysz różnicę. Sama za bardzo nie lubię suplementów, ale dużo czytałam o Cumindzie i rzeczywiście ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne, a na dodatek jest w dużej dawce, dużo większej niż normalne suplementy. Dermatolog, który mi go polecił stosuje go tez w atopowym zapaleniu skóry i opryszczce. Naturalne substancje są super, pod warunkiem, że się dobrze przyswajają i mają duże dawki. Tylko wtedy są droższe. Także polecam Ci Cumind HR.
Payada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 01:50   #6
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

Ale kopalnia z tego wątku, zaczął się w 2011 a nadal ktoś coś tutaj szuka...

Mi na trądzik pomogło smarowanie się aloesem świeżym, do tego witamina A i herbatka z pokrzywy. Naturalne wszystko, a apteczne srodki zawodzily mnie latami.
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 13:28   #7
Invaluuable
Raczkowanie
 
Avatar Invaluuable
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 71
Dot.: Pryszcze muszą zniknąć!

Cytat:
Napisane przez reject Pokaż wiadomość
Ale kopalnia z tego wątku, zaczął się w 2011 a nadal ktoś coś tutaj szuka...

Mi na trądzik pomogło smarowanie się aloesem świeżym, do tego witamina A i herbatka z pokrzywy. Naturalne wszystko, a apteczne srodki zawodzily mnie latami.
Do tego herbatkę z bratka polecają Jeszcze dobre są kremy do atopowej skóry, ale tutaj byś musiała poczytać dokładniej
__________________
~*~ I'm a grenade.
And one day I'm gonna blow up,
and I'm gonna obliterate everything in my wake,
and I don't wanna hurt you. ~*~


Projekt Denko

19.03.2016 <3
72|67||55

Invaluuable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-07 14:28:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.