Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 20:36   #31
lillka93
Raczkowanie
 
Avatar lillka93
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Z tego co mi wiadomo, to najlepiej w tym kierunku kształci Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
lillka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:36   #32
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Ta uczelnia nakierowana na leczenie małych zwierząt to wydaje mi się, że będzie SGGW w Warszawie. Sama studiuję medycynę weterynaryjną w Lublinie, 3 rok
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:44   #33
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Ja słyszałam, że weterynaria w Olsztynie ma całkiem wysoki poziom.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:45   #34
daria_z
Raczkowanie
 
Avatar daria_z
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kaer Morhen
Wiadomości: 224
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

ja z kolei jestem ostatnim rocznikiem który będzie zdawał teraźniejszą maturę - w przyszłym roku.
I tak pomyślałam, że może powiecie coś o uczelniach na których studiujecie weterynarię? Z wyjątkiem Wrocka, o chociaż miasto świetne, to chcą/będą chcieli fizykę, a ja jej na maturze zdawać nie będę. Aczkolwiek w sumie też chętnie posłucham/poczytam dla porównania.
__________________
Plotkara - It's all over, but Blair &Chuck forever
PLL
Pamiętniki Wampirów <3 Delena
The Lying Game
Lindsey Stirling
daria_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:48   #35
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

W tym roku wybieram się na weterynarię więc co nieco wiem o uczelniach
Najlepszą uczelnią wg rankingu uczelni wyższych Perspektyw w kategorii kierunku Weterynaria
jest SGGW, zaraz po niej UWM Olsztyn (jedyna uczelnia która posiada akredytację UE, innym uczelniom ją odebrali), potem UP Lublin i UP Wrocław.
Na każdej wecie musisz opanować małe zwierzęta i gospodarskie, zwierzęta egzotyczne itp możesz poznać na fakultetach.
Krąży opinia że Olsztyn jest nastawiony na ptaki a innym razem że na psy, Wrocław i Warszawa na małe zwierzęta. Studenci raczej tego nie potwierdzają.
W Poznaniu na UP również jest weterynaria, jednak działa od 2 lat dopiero więc jest słabe zaplecze i opinie, podobnie jak w Krakowie (gdzie ruszyła rok temu) dlatego te dwie uczelnie są na końcu w rankingach

edit Wrocław nie wymaga fizyki! skąd ten pomysł, tak jak w Warszawie są wymagane dwa przedmioty

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-05-26 o 21:52
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:50   #36
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Ja studiuję na medycynie weterynaryjnej w Olsztynie. Jesteśmy najwyżej spośród polskich uczelni w rankingach europejskich, obecnie jedyna w Polsce weta z akredytacją, czyli program nauczania jest pod kontrolą komisji międzynarodowej i masz uprawnienia do pracy w UE, co jest bardzo ważne. Ostatnio czytałam zestawienie, gdzie przebijamy inne weterynarie w Polsce we wszystkich kategoriach oprócz preferencji pracodawców, niestety Olsztyn jest prowincjonalny dlatego pracodawca woli mieć kogoś z dyplomem SGGW, tak samo studenci wolą iść do dużego miasta, stąd niskie progi w Olsztynie.
Głupio jest mi wypowiadać się na temat innych uczelni, tym bardziej, że z relacji znajomych, którzy studiują w Lublinie i Warszawie nie słyszałam nic dobrego, ale tam sama nie studiowałam, być może to plotki, więc wypowiadam się tylko jak jest w Olsztynie. Jeśli masz jakieś pytania, pytaj.

Edytowane przez kikilu
Czas edycji: 2013-05-26 o 20:57
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:55   #37
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Cytat:
Napisane przez lillka93 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to najlepiej w tym kierunku kształci Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
kiepskie informacje. jako jedyna w polsce, olsztyńska weterynaria ma akredytację unii europejskiej. sprzęty też jedne z lepszych.

olsztyn, warszawa, wrocław, lublin - stare uczelnie i je bym polecała
poznań, kraków - nowości i trudno stwierdzić, co z tego będzie.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
W tym roku wybieram się na weterynarię więc co nieco wiem o uczelniach
Najlepszą uczelnią wg rankingu uczelni wyższych Perspektyw w kategorii kierunku Weterynaria
jest SGGW, zaraz po niej UWM Olsztyn (jedyna uczelnia która posiada akredytację UE, innym uczelniom ją odebrali), potem UP Lublin i UP Wrocław.
Na każdej wecie musisz opanować małe zwierzęta i gospodarskie, zwierzęta egzotyczne itp możesz poznać na fakultetach.
Krąży opinia że Olsztyn jest nastawiony na ptaki a innym razem że na psy, Wrocław i Warszawa na małe zwierzęta. Studenci raczej tego nie potwierdzają.
W Poznaniu na UP również jest weterynaria, jednak działa od 2 lat dopiero więc jest słabe zaplecze i opinie, podobnie jak w Krakowie (gdzie ruszyła rok temu) dlatego te dwie uczelnie są na końcu w rankingach

edit Wrocław nie wymaga fizyki! skąd ten pomysł, tak jak w Warszawie są wymagane dwa przedmioty
e tam, nigdzie nie ma nacisku na ptaki. do tej pory dziekan prowadził ptaki i trochę się spinał, ale nie wiem czy chociażby 10 absolwentów rocznie zajmuje się ptakami po studiach. trudno się dopchać do tego biznesu

Cytat:
Napisane przez kikilu Pokaż wiadomość
Ja studiuję na medycynie weterynaryjnej w Olsztynie. Jesteśmy najwyżej spośród polskich uczelni w rankingach europejskich, obecnie jedyna w Polsce weta z akredytacją, czyli program nauczania jest pod kontrolą komisji międzynarodowej i masz uprawnienia do pracy w UE, co jest bardzo ważne. Ostatnio czytałam zestawienie, gdzie przebijamy inne weterynarie w Polsce we wszystkich kategoriach oprócz preferencji pracodawców, niestety Olsztyn jest prowincjonalny dlatego pracodawca woli mieć kogoś z dyplomem SGGW, tak samo studenci wolą iść do dużego miasta, stąd niskie progi w Olsztynie.
Głupio jest mi wypowiadać się na temat innych uczelni, tym bardziej, że z relacji znajomych, którzy studiują w Lublinie i Warszawie nie słyszałam nic dobrego, ale tam sama nie studiowałam, być może to plotki, więc wypowiadam się tylko jak jest w Olsztynie. Jeśli masz jakieś pytania, pytaj.
ja jestem z uwmu z wety, na wymianie we wrocku teraz. okazuj się, że nawet olsztyn ma zalety przy takim wrocławiu ;p
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 17:42   #38
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Tak jak wspominacie, właśnie mi o SGGW chodziło, co do małych zwierząt. A o ptakach również słyszałam, więc widocznie "coś w tym jest".

Poza tym co daje olsztyńskiej uczelni, że posiada akredytację UE? Nie jestem w temacie... Wytłumaczcie mi, proszę.
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 19:52   #39
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

można pracowac na terenie UE bez nostryfikacji dyplomu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:12   #40
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: WETERYNARIA - nowa matura - gdzie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja jestem z uwmu z wety, na wymianie we wrocku teraz. okazuj się, że nawet olsztyn ma zalety przy takim wrocławiu ;p
Jak Ci się podoba na tamtejszej wecie?

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez czis21 Pokaż wiadomość
Tak jak wspominacie, właśnie mi o SGGW chodziło, co do małych zwierząt. A o ptakach również słyszałam, więc widocznie "coś w tym jest".
Ja nie odczuwam żeby z jakiegoś konkretnego gatunku cisnęli bardziej, a z innego mniej. Ptaków jeszcze nie miałam, ale co do reszty zwierząt to nie ma tak, że, np psy i koty prowadzi tylko jedna katedra, każdą dziedzinę ma inna, np rozród, internę, epi, chirurgię itd. więc to bardziej zależy od katedry (czyli przedmiotu) czy cisną czy nie, a nie od tego jaki to gatunek zwierząt. Zresztą powiedzmy szczerze, jeśli chcesz mieć dużą wiedzę z danej dziedziny nie wystarczy, że będą tylko Cię cisnąc i będziesz uczyła się tego co masz na zajęciach. Studia trwają 5 i pół roku, a masz ogrom wiedzy do ogarnięcia, której nie sposób przerobić na zajęciach, gdzie masz, np tylko semestr z psów i kotów, nieważne jakby się kadra starała nie nauczą Cię wszystkiego. Musisz i tak sama się douczać. Są fakultety, praktyki itd, ale też warto sobie coś czytać w domu z dziedziny, która Cię interesuje.

Edytowane przez kikilu
Czas edycji: 2013-05-28 o 00:50
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:23   #41
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Podciągam

Czy są tutaj jakieś studentki weterynarii? Miło byłoby sobie trochę poplotkować.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 18:12   #42
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Hej, ja właśnie w tym roku idę na weterynarię do Lublina i trochę się boję, bo nie wiem czy właśnie TO.
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:24   #43
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Rozumiem,że to niekoniecznie wymarzony kierunek, raczej plan awaryjny?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:11   #44
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Rozumiem,że to niekoniecznie wymarzony kierunek, raczej plan awaryjny?
Wahałam się między lekarskim a weterynarią. Na lekarski zabrakło punktów niestety ale z weterynarii i tak się cieszę
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:28   #45
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Ale jeśli nadal realnie myślisz o lekarskim to może Ci być ciężko studiować wetę. U mnie na roku było kilka osób, które poszły na weterynarię dlatego, że nie dostały się na lekarski i szczerze mówiąc 9/10 żałowało swojego wyboru.
Ja miałam trochę wątpliwości, ale teraz cieszę się, że wylądowałam tutaj
Na jaką uczelnię się wybierasz?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 10:33   #46
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Ale jeśli nadal realnie myślisz o lekarskim to może Ci być ciężko studiować wetę. U mnie na roku było kilka osób, które poszły na weterynarię dlatego, że nie dostały się na lekarski i szczerze mówiąc 9/10 żałowało swojego wyboru.
Ja miałam trochę wątpliwości, ale teraz cieszę się, że wylądowałam tutaj
Na jaką uczelnię się wybierasz?
na UP w Lublinie. A Ty gdzie studiujesz?
Jak na razie to się cieszę z tych studiów i nie mogę się już ich doczekać
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:09   #47
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Obyś była zadowolona
Ja jestem na drugim roku na SGGW. Przygotuj się na porządną porcję wiedzy, ale bez spiny.Większość rzeczy da się pogodzić z nauką.

Ja jestem zadowolona, mimo tego, obawiam się trochę braku pracy po wecie.No ale to się okaże dopiero za kilka lat.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:55   #48
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Obyś była zadowolona
Ja jestem na drugim roku na SGGW. Przygotuj się na porządną porcję wiedzy, ale bez spiny.Większość rzeczy da się pogodzić z nauką.

Ja jestem zadowolona, mimo tego, obawiam się trochę braku pracy po wecie.No ale to się okaże dopiero za kilka lat.
właśnie czytałam, że z tą pracą tak nie za ciekawie... ale za kilka lat może dużo się zmienić. A jak praktyki? Ciekawe? Bo czytałam, że są w różnych miejscach. I gdzie już miałaś?
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 23:16   #49
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
właśnie czytałam, że z tą pracą tak nie za ciekawie... ale za kilka lat może dużo się zmienić. A jak praktyki? Ciekawe? Bo czytałam, że są w różnych miejscach. I gdzie już miałaś?
Tak, zmienic na niekorzysc, bo absolwentow z nowootwartych wydzialow przybedzie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 09:31   #50
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

A wiecie może ile weterynarz zarabia? Wiadomo, że zatrudniony u kogoś mniej niż we własnej firmie, ale jakie są widełki dla zwykłego lekarza (nie dla jakiegoś super specjalisty, do którego zjeżdża się cała Polska). Zaintrygowało mnie to jak usłyszałam plotkę, że na etacie w jednej lecznicy dostają niby 1500zł co jest śmiesznie mało jak na tyle lat nauki i wiedzę. No i się zastanawiam czy to w ogóle możliwe, żeby wet tak mało zarabiał
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:26   #51
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Tak, zmienic na niekorzysc, bo absolwentow z nowootwartych wydzialow przybedzie.
tak
rośnie konkurencja i rywalizacja, niestety w naszym zawodzie jest mało solidarności, nie ma takiej sytuacji jak u lekarzy, że lekarze trzymają się razem, o nie lek. weci tylko czekają, żeby skrytykować leczenie konkurencji

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
A wiecie może ile weterynarz zarabia? Wiadomo, że zatrudniony u kogoś mniej niż we własnej firmie, ale jakie są widełki dla zwykłego lekarza (nie dla jakiegoś super specjalisty, do którego zjeżdża się cała Polska). Zaintrygowało mnie to jak usłyszałam plotkę, że na etacie w jednej lecznicy dostają niby 1500zł co jest śmiesznie mało jak na tyle lat nauki i wiedzę. No i się zastanawiam czy to w ogóle możliwe, żeby wet tak mało zarabiał
widełki powiedzmy 2000-3500 dla lekarza internisty bez specjalizacji, ale zazwyczaj musisz mieć własną działalność, czyli nawet 1000zł obcina ci ZUS i ubezpieczenie. Zdarza się słyszeć propozycje 10 zł za godzinę
Oczywiście specjaliści zarabiają po 4-5 tys albo i więcej, jeśli są dobrzy i mają pacjentów.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 14:28   #52
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Niesamowite, że za tyle lat ciężkiej nauki potrafią taką pensją potraktować. Z tego co słyszałam to po studiach swieżaków nie chcą zatrudniać nawet na staż bo po co konkurencja co się poduczy i odejdzie


Wysłane z iPhone
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:54   #53
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Niesamowite, że za tyle lat ciężkiej nauki potrafią taką pensją potraktować. Z tego co słyszałam to po studiach swieżaków nie chcą zatrudniać nawet na staż bo po co konkurencja co się poduczy i odejdzie


Wysłane z iPhone
nie wszyscy, niektórzy zatrudniają, ale rzeczywiście o staż nie jest tak łatwo, że "przychodzisz i masz". Dla mnie najgorsze w naszym zawodzie są godziny pracy, nie da się pracować od 8 do 16, no chyba, że ktoś pracuje w Inspekcji wolny weekend to też bardziej luksus, niż reguła
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 22:39   #54
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
widełki powiedzmy 2000-3500 dla lekarza internisty bez specjalizacji, ale zazwyczaj musisz mieć własną działalność, czyli nawet 1000zł obcina ci ZUS i ubezpieczenie. Zdarza się słyszeć propozycje 10 zł za godzinę
Oczywiście specjaliści zarabiają po 4-5 tys albo i więcej, jeśli są dobrzy i mają pacjentów.
Po weterynarii obligatoryjnie się dostaje tytuł lekarza internisty bez robienia specjalizacji? Bo jeśli miałaś na myśli ,,lekarzy od ludzi", to wierz mi, interna jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej obszernych specjalizacji, której zrobienie zajmuje 5 lat po ukończeniu studiów. Także owszem, lekarz bez specjalizacji, zwykły lek-med może tyle zarabiać, ale raczej nie ze specjalizacją z chorób wewnętrznych... To, że dla wielu ludzi to jest ,,tylko internista" to już inna sprawa, ale nie jest to prawda, tak samo medycyna rodzinna jest normalną specką, tylko że krótszą zdaje się.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 22:43   #55
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

U mnie w mieście (na pomorzu, ok. 100 tys. mieszkańców) ostatnio szukali lekarza weterynarii i proponowali 1680 zł.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 23:59   #56
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Nadis, w weterynarii nie ma obowiązkowych specjalizacji, wiec nie ma sensu jakiekolwiek porównywanie z medycyna ludzką, bo to inny system, poczytaj sobie, jakie konkretnie specjalizacje są dostępne dla lek. Wet...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 15:15   #57
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Nadis, w weterynarii nie ma obowiązkowych specjalizacji, wiec nie ma sensu jakiekolwiek porównywanie z medycyna ludzką, bo to inny system, poczytaj sobie, jakie konkretnie specjalizacje są dostępne dla lek. Wet...
Po ludzkiej też nie ma obowiązkowych.
Znam specjalizacje weterynaryjne, internisty nie widziałam, stąd moje pytanie Chyba, że patrzyłam do złego źródła.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:22   #58
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
właśnie czytałam, że z tą pracą tak nie za ciekawie... ale za kilka lat może dużo się zmienić. A jak praktyki? Ciekawe? Bo czytałam, że są w różnych miejscach. I gdzie już miałaś?
Ja obecnie robię sobie praktyki w przychodni weterynaryjnej.Nie są obowiązkowe, ale dużo, dużo mi dają. Jak na razie wszystko jest dla mnie ciekawe, zadaje mnóstwo pytań. Takie rzeczy jak zakładanie wenflonu, wyrywanie pazurów pod narkozą czy sterylizacja są dla mnie niezłym przeżyciem.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 16:59   #59
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Hop w górę
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 08:04   #60
melodyP
Wtajemniczenie
 
Avatar melodyP
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: N/D
Wiadomości: 2 099
Dot.: Weterynaria, studentki, przyszłe studentki :)

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Ale jeśli nadal realnie myślisz o lekarskim to może Ci być ciężko studiować wetę. U mnie na roku było kilka osób, które poszły na weterynarię dlatego, że nie dostały się na lekarski i szczerze mówiąc 9/10 żałowało swojego wyboru.
Ja miałam trochę wątpliwości, ale teraz cieszę się, że wylądowałam tutaj
Na jaką uczelnię się wybierasz?
Są i tacy, którzy od dziecka marzyli o tych studiach, a momentami żałują wyboru

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
na UP w Lublinie. A Ty gdzie studiujesz?
Jak na razie to się cieszę z tych studiów i nie mogę się już ich doczekać
Pierwszy, drugi rok spoko. Trzeci masakra. Ja kończę właśnie czwarty i również dobrze nie wspominam :P Jak będziesz miała jakieś pytania to pisz, chętnie podpowiem
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
melodyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 11:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.