Glukometr, a hiv - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-04, 09:39   #1
Mad Star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 84
Angry

Glukometr, a hiv


Witajcie dziewczyny.
Mam pewien problem i od razu proszę bez hejtów bo pewnie się będą chciały pojawić.


Miałam ostatnio dość ciężki tydzień, sporo na głowie, problemy rodzinne. Jeszcze na domiar złego zdrowie babci, która jest obecnie leczona na raka jednego dnia bardzo się pogorszyło i musieliśmy znacznie intensywniej zacząć się nią opiekować.
Okazało się, że babcia ma dość wysoki cukier. W aptece dostaliśmy dla niej glukometr. Wieczorem poprosiła mnie żeby sprawdzić jej ponownie poziom cukru. Byłam już maksymalnie zmęczona, od tygodnie niedospana i po prostu w natłoku działań nie założyłam rękawiczek przed użyciem glukometru. :/
Dopiero w momencie kiedy zbierałam zużyte paski (bo był problem z wykonaniem badania) zdałam sobie z tego sprawę. Oczywiście dłonie od razu umyłam i starałam się złapać za tą część pasków bez krwi no ale złość na swoją własną głupotę pozostaje;/
Nie mam pojęcia czy babcia ma hiv - w życiu się nie zbadała i ogólnie jest osobą unikającą lekarzy jak ognia. Nie ma opcji nawet zapytać jej o to czy jest na coś chora bo obrazi się na amen na kilka tygodni. Nie miałam żadnych otwartych ran najwyżej zadarte lekko skórki bądź suchą skórę, z którą walczę od lat.
Poprawiałam także igłę w glukometrze ale nie łapałam bezpośrednio za nią, a za plastikowy uchwyt poniżej. Raz tylko drasnęła mnie po paznokciu pokrytym bazą.


Czy istnieje ryzyko, że jeśli babcia jest chora mogłam się zarazić?
Szukałam, czytałam. Nie znalazłam takiego przypadku. Wiem, że wystarczy niewielka ilość krwi ale czy pozadzierane skórki można już uznać za rankę otwartą?
Może któraś z was miała podobne zdarzenie albo ma wykształcenie w takim kierunku i może powiedzieć coś profesjonalnie?
Mad Star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 14:49   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Glukometr, a hiv

Mówię Ci profesjonalnie: nie, nie ma możliwości bys w takich sytuacjach się zaraziła HIV. Ba, nie ma opcji byś złapała WZW B/C, a o nie znacznie łatwiej.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 20:48   #3
Mad Star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 84
Dot.: Glukometr, a hiv

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Mówię Ci profesjonalnie: nie, nie ma możliwości bys w takich sytuacjach się zaraziła HIV. Ba, nie ma opcji byś złapała WZW B/C, a o nie znacznie łatwiej.


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź zwłaszcza jeśli jest profesjonalna
Mad Star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 22:49   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Glukometr, a hiv

gdybyś zaraziła się od babci wirusem hiv w takim przypadku to mogłabyś zagrać w totka, bo miałabyś większą szansę wygrać niż się zarazić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-04 23:49:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.