Znamię barwnikowe - pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 03:33   #1
decusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2

Znamię barwnikowe - pomocy!!!


Od wczesnych lat na twarzy, konkretnie broda i kawałek dolne wargi, mam jasno-brązowe (koloru kawy z mlekiem) znamię barwinkowe 1,5 cm* 1 cm. Jakieś 3 lata temu się za to wziąłem i próbowałem już chyba wszystkiego i nic: najpierw po konsultacji u dermatolog, kremy bioderma wybielające, kosztowały okropnie dużo a efektów żadnych. Później laser C02 *3w centrum estetycznym w krakowie - efektów, też żadnych. Następnie laser IPL w krakowie- bez skutku (teoretycznie przebarwienie miało ciemnieć a później rozjaśniać bardziej niż było na początku- w rzeczywistości ciemniało a później rozjaśniało się do poziomu z przed zabiegu) , dalej poszedłem z tym do chirurga plastycznego, który stwierdził ze jak mi to usunie to zostanie większa blizna i jeszcze jest niebezpieczeństwo zdeformowania wargi. Następnie udałem się do innego centrum med. estet. gdzie pani uczciwe powiedziała ze w przypadku znamion te wszystkie lasery nic nie dają i dotychczas chciano po prostu wycisnąć ze mnie kasę oraz nie wolno robić lasera na czerwieni wargowej. Rozłożyła ręce mówiąc, że nie da się z tym nic zrobić. W końcu wpadłem na informacje o mikropigmentacji medycznej (zamaskowanie przebarwienia na stałe) - okazało się jednak ze kosmetyczka która to wykonuje maskowała jedynie przebarwienia typu bielactwo albo blizny po operacji, poza tym bała się, że może mi to podrażnić: odesłała mnie do dermatologa, który zajmuje sie mikropigmentacją (ponoć tacy są) Stąd moje pytanie? Znacie kogoś takiego? Bo ja już mam dosyć życia z tym paskudnym mankamentem? No chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, ale mam wrażenie, że próbowałem już wszystkiego =(

Edytowane przez decusek
Czas edycji: 2009-10-03 o 03:40
decusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 01:33   #2
decusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Znamię barwnikowe - pomocy!!!

Naprawdę nikt nic nie wie?
decusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.