Tarczyca a ciąża!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-17, 10:01   #1
gosia2121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 27
Smile

Tarczyca a ciąża!!!


Cześć Wam
Dziewczyny czy badałyście sobie poziom Hormonów Tarczycy przed planowana ciążą? Jaki wpływ na poczęcie ma nadczynność i niedoczynności tarczycy? Na jakim poziomie powinien być poziom hormonów tarczycy, aby moc zajść w ciąże. Proszę podpowiedzcie mi!
Pozd!
gosia2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 10:44   #2
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

W mojej rodzinie jedna osoba miala b. powazne problemy z tarczyca, nie wiem czy to byla nadczynnosc czy niedoczynnosc.. ale ciaza przebiegala u niej idealnie. Przy porodzie miala miec wykonana cesarke, ze wzgledu wlasnie na problemy z tarczyca ale urodzila normalnie. Ja mialam kiedys powiekszona tarczyce ale mimo ciazy nie zmienil mi sie poziom hormonow. Jednak mam w tarczycy guzka, od paru lat, nie bylo potrzeby zeby go operowac, jednak teraz podczas ciazy powiekszyl sie i to duzo... moja lekarka mowi ze to moze po porodzie ustapic.. mam nadzieje.
mysle ze powinnas przejsc sie do endokrynologa on ci wszystko wyjasni.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:29   #3
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Hej
W czwartek byłam u lekarza. Mówil mi właśnie o tarczycy - podobno przy niedoczynności tarczycy płód gorzej rozwija się umysłowo. Ale można jakoś zaradzić temu lekami O wpływie na poczęcie nie słyszałam.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 09:45   #4
diableeca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Odswiezam,
Witam dziewuchy!!
Czy ktoras z was otarla sie o problemy z tarczyca, dokladniej mnie interesuje niedoczynnosc tarczycy-jak wyglada terapia hormonalna w ciazy, rozumiem ze nalezy miec poziom hormonow uregulowany, byc pod opieka endokrynologa, itp, czy w bedac w ciazy bada sie nadal tarczyce, jak wyglada branie wspomagaczy witaminowych-ciazowach tym bardziej ze czesto w swoim skladzie maja JOD...
Dzieki z gory za wszelkie informacje

mm
diableeca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 11:50   #5
Gosiaaaaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

czesc!
ja choruje na tarczyce juz ponad 10 lat...teraz jestem w 24tc...z tarczyca bywalo roznie-raz nadczynnosc,potem niedoczynnosc...przed ciaza mialam paskudne wyniki hormonow (nadczynnosc)...kiedy sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy-powiedzialam oczywiscie o tym natychmiast mojemu endokrynologowi-bo trzeba bylo zmienic tabletki... w tej chwili biore thyrosan i wyniki mam ok...co miesiac kontroluje poziom hormonow...nie wiem jeszcze, jak to bedzie z karmieniem piersia...ale chyba przy minimalnych dawkach tabletek mozna karmic dzieciatkowiem jedno-z tarczyca nie ma zartow...niby nic...nic cie nie boli-a jednak...ma ona wplyw niemalze na caly organizm...pozdrawiam serdecznie.
__________________
Gosiaaaczek
Gosiaaaaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 19:14   #6
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Ja mam niedoczynnosc i jestem w 14 tyg ciązy.
Biore leki (letrox lub euthyrox) no i jest ok.
Poziom sobie badam, a na badaniu są podane normy wiec latwo to sprawdzic. Ja robie badanie ft 4.
Pozatym nie mam jakies skrajnej niedoczynnosci bo biore male dawki leku.
Napewno jak bedziesz miala wiecej pytan to zwroc sie do poradni endokrynologii ginekologicznej, u np w katowicach taka jest ale strasznie dlugo sie czeka na terminy.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 19:21   #7
diableeca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

dzieki ogromniaste za odpowiedzi, juz jestem spokojniejsza, jestem wprawdzie pod opieka endokrynologiczna i mam hormon wyrownany, wiec widzie ze teoretycznie niepowinno byc problemu pod tym wgledem, tylko kontrolowac co miesiac itp itd
diableeca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 09:17   #8
Sgaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

A ja właśnie zaszłam w ciążę, choć miałam z tym problemy. Dopiero jak poszłam do polecanego na jednym z forów Pana doktora z Katowic to dobrze mnie zbadał, zalecił poszerzenie badań, zmodyfikował leczenie i po 2 miesiącach tego leczenia spotkała mnike miła niespodzianka. Teraz chodzę na kontrole i póki co wszystko jest OK.
Mój mail: sgaw@tlen.pl (mogę podać namiary kontaktowe)
Sgaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:57   #9
broszka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

witam. mam takie pytanie. jak ma sie niedoczynnosc tarczycy to czy miesiaczki sa regularne czy raczej moga sie opuzniac? bo dowiedzialam sie ze mam niedoczynnosc i od dluzszego czasu nie mam miesiaczki. prosze odpiszcie .dzieki pozdrawiam.
broszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 22:59   #10
Kamel
Wtajemniczenie
 
Avatar Kamel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 546
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Witam dziewczyny
Około 9 lat temu dowiedziałam się, że mam problemy z tarczycą-guzek koloidowy, niby niegroźny, byłam u kilku lekarzy w ciągu kilku lat, ale żaden nie zlecił konkretnego leczenia. Przez ostatnie 3 lata nie byłam u lekarza i teraz bardzo tego żałuję.
Od około roku staram się o dziecko, mam cykle miesiączkowe jak w zegarku 27-28 dni, współżycie w dni płodne i nic.
W ciągu ostatniego cyklu byłam prawie pewna, że się udało, miałam mdłości prawie tydzień, senność, nieustanne odbijanie, nawet zgaga.
Niestety dzień po terminie przyszedł okres z całodziennym dość silnym bólem jajników i podbrzusza, dzień póżniej (dzisiaj)mniej odczuwalny, nawet jakby leciutkie pieczenie
Dzisiaj również udało mi się dostać prywatnie do endokrynologa, zlecił badania TSH, FT3, FT4, Anti TPO, Anti Tg, USG i zobaczymy końcem maja(dopiero wtedy wolny termin) jakie ewentualnie zleci mi dalsze leczenie.
Wcześniej miałam kilka razy robione USG i BIOPSJE, podobno wszystko w normie.
Ostatni Lekarz powiedział również, że dolegliwości tarczycy mają bardzo duży wpływ na cały organizm, również na zajście w ciąże i utrzymanie ciaży, możliwe wczesne poronienie-nie wiem czy mnie to teraz nie spotkało.
Gdyby nie to, pewnie dalej bym bagatelizowała moja chorobę i nic bym nie wiedziała, dużo przeczytałam informacji w necie na temat zwiazku tarczycy z planowaniem potomstwa.
Teraz bardzo żałuję, że tyle zwlekałam z leczeniem, dlatego dziewczyny nie zaniedbujcie tego!
Niestety wiem jak trudno jest o dobrego endokrynologa, ponieważ byłam chyba u 5.
Wierzę, że ten ostatni mi pomoże
Pozdrawiam i życzę powodzenia starającym się o dzidziusia
Kamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 07:24   #11
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Jestem w 8tc i mam niedoczynność tarczycy. Niedoczynność może powodować poronienia, uszkodzenia układu nerwowego płodu. Dlatego trzeba to wykluczyc przed ciążą lub potwierdzić i leczyć. W ciąży jak i przed nia biorę euthyrox i jodid. Wyniki mam robić co miesiąc. Póki co TSH zwariowało ale FT3 i FT4 mam w górnej granicy więc ok.
Podobno idealne TSH do ciazy to 1-1,5. Ja zaczynałam od 5,5. Ale w momencie zajścia byłam w lekkiej nadczynności (0,3) a Ft3 i FT4 w normie, w górnej granicy. Mój endo twierdzi, że przy nidoczynności lepsze jest trzymanie pacjęta w lekkej nadczyności cały czas.
Jestem dobrej myśli.
Ale zaciekawiłyście mnie jeśli chodzi o pród i karminie piersią. Kiedy tarczyca to wyklucza?
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 12:25   #12
Loolitka
Raczkowanie
 
Avatar Loolitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Ostatnio wyczytałam o odmianie tarczycy zwanej hashimoto a ponieważ jestem w ciąży bardzo mnie martwi że moje dziecko tez może zachorowac gdyby się okazało że ja jestem na to chora. Jakie badania nalezy wykonać żeby wykluczyć hashimoto?
__________________
http://www.klub.dilmah.pl/
Loolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 12:50   #13
Kamel
Wtajemniczenie
 
Avatar Kamel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 546
Dot.: Tarczyca a ciąża!!!

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Jestem w 8tc i mam niedoczynność tarczycy. Niedoczynność może powodować poronienia, uszkodzenia układu nerwowego płodu. Dlatego trzeba to wykluczyc przed ciążą lub potwierdzić i leczyć. W ciąży jak i przed nia biorę euthyrox i jodid. Wyniki mam robić co miesiąc. Póki co TSH zwariowało ale FT3 i FT4 mam w górnej granicy więc ok.
Podobno idealne TSH do ciazy to 1-1,5. Ja zaczynałam od 5,5. Ale w momencie zajścia byłam w lekkiej nadczynności (0,3) a Ft3 i FT4 w normie, w górnej granicy. Mój endo twierdzi, że przy nidoczynności lepsze jest trzymanie pacjęta w lekkej nadczyności cały czas.
Jestem dobrej myśli.
Ale zaciekawiłyście mnie jeśli chodzi o pród i karminie piersią. Kiedy tarczyca to wyklucza?
EdziaO czy orientujesz się więcej na temat prawidłowych wyników, może ktoś inny może je zinterpretować?, wizytę mam dopiero za 2 tygodnie więc nie wiem. Nigdy nie brałam żadnych leków, ale ostatnio byłam u endo bardzo dawno, więc może coś się zmieniło.
Objawów mam masę, chyba wszystkie jakie są w niedoczynności:

-zmęczenie, osłabienie, senność, brak mobilizacji do działania
-nastroje depresyjne
-trudności z koncentracją
-suchość skóry
-uczucie zimnych rąk i nóg
-łamliwość paznokci
-obrzęki
-zaparcia, wzdęcia
-zmienność nastrojów


aktualnie zrobiłam badania:
TSH- 0,59 ulU/ml 0,27-4,20
FT3- 3,39 pg/ml 2,04-4,40
FT4- 1,29 ng/dl 0,93-1,71

Anty TPO-12,70 IU/ml poniżej-35,0
Anty TG -<20,0 IU/ml poniżej-40,0

Zrobiłam również Prolaktynę-11,10 ng/ml 1.9-25.0

Czy ktoś zna się na tym bardziej niż ja i mógłby mi coś więcej napisać?
Kamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.