pasta do zabkow bez FLUORU !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 09:24   #1
maleńka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 277

pasta do zabkow bez FLUORU !!!


Byłam u dermatologa i pani stwierdziła że mam uczulenie na fluor. Ja zawsze byłam święcie przekonana że te zmiany na brodzie i w okolicach noska to jakies syfki, a tu prosze.Tym bardziej ze nie mam ich caly czas tylko tak 2-3 dni w miesiacu i myslalam ze to przez ookres mi wyskakuja. Kazala mi sprobowac zrezygnowac z past z fluorem i obserwowac zmiany. No i stad moja prosba o pomoc w znalezieniu tych past. Znacie jakies?
maleńka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:48   #2
stelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 57
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Z tego co sie orientuje to pasta parodontax firmy GlaxoSmithKline nie zawiera fluoru. Może takich past lepiej szukaj w aptekach
stelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:38   #3
lucja25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Pasty Herbapolu (sama używam) i z tego co czytałam w esentii to sa takie pasty z glinką (Dermaglin) i tam też jest napisane, że nie zawierają fluoru (ale nie sprawdzałam)
lucja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:01   #4
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

lucja, a gdzie kupujesz pasty herbapolu? ja ostatnio pytalam sie w aptece i pani stwierdzila ze nie posiada past bez fluoru w necie znalazlam fajna paste dr Hauschka, ale tu znowu trzeba zamawiac przez inet i za bardzo sie nie oplaca...
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:25   #5
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

pozbedziesz sie syfków na brodzie a co z zębami??
Ja też mam problemy ze skórą wokół ust najprawdopodobniej przez pasty do zębów.Ale napewno nie zrezygnuje z past z fluorem.
Jeśli zrezygnujesz z mycia zębów pasta z fluorem przynajmniej raz na kwartał idz do stomatologa na lakierowanie zębów inaczej czekają Cię kłopoty z próchnicą.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:47   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Ta na pewno, ale i tak jej nie polecam. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6095
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 08:02   #7
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

a co sadzicie o tej? (to ze str. http://sklep.drhauschka.pl/ramka.html )

Meliamint Zahncreme (Pasta do zębów miętowa)
Cena: 13.00 PLN
Opakowanie: tuba, 75 ml
Skład: Aqua, Sorbitol, Kaolin, Glycerin, Sodium Silicate, Solum Diatomeae/Silica, Citric Acid, Chondrus Crispus, Parfum, Mentha Piperita, Melia Azadirachta, Aesculus Hippocastanum, Pistacia Lentiscus, Propolis Cera, Alcohol, Eugenol*, Linalool*, Limonene*, Cinnamal*, CI 75810, CI 77891.
*Bestandteil natürlicher ätherischer Öle

Informacje
o produkcie: Mastyks, żywica otrzymywana z drzew Pistacia lentiscus (Pistacja kleista), była stosowana 1.000 lat temu w połączeniu z ałunem jako masa do plombowania zębów. Mastyks ma wiele zalet - m. in. właściwości bakteriobójcze. Stosowany do produkcji czyszczącej zęby gumy do żucia.
- podstawą pasty zapewniającą zdwojoną siłę czyszczenia są glinka biała i ziemia krzemowa wraz z naturalną wodą mineralną
- antyseptyczne i przeciwzapalne działanie olejków eterycznych z mięty, goździka i rumianku uzupełniają miodla indyjska (Melia azadirachta) i Herz Mastrix
- nie zawiera fluorków
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 10:49   #8
lucja25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Ja kupuję w aptece, ale jest to raczej mała apteka. Obawiam się że może byc problem ze zdobyciem - ja trochę się naszukałam tego Herbapolu.

Jeśli chodzi o stan uzębienia, to też mam wątpliwości, co do skuteczności past bez fluoru. Używam od paru m-cy, na razie jest ok. ale co potem? Mimo to nie zamierzam zmieniać - mój organizm chyba łatwo się przyzwyczaił do natury, bo ostatnio wypłukałam usta płynem (z fluorem itp.) i zaczął boleć mnie żołądek.
lucja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:07   #9
stelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 57
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Dziewczyny mitem jest to ze koniecznie musimy uzywac past z fluorem Moja lekarka uważa że jest go wystarczajaco w naszym jedzeniu (sama też używa past bez fluoru)Na zachodzie zaczyna sie od takich past odchodzic (no ale Polska wiadomo zawsze w tyle) Kiedy w Polsce zaczęła się moda na fluoryzacje w Stanach juz tego nie praktykowano Tak więc nie bójcie się o swoje ząbki a jak nie wierzycie to spytajcie się swojego dentysty co o tym myśli
stelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:09   #10
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Cytat:
Napisane przez stelena
Dziewczyny mitem jest to ze koniecznie musimy uzywac past z fluorem Moja lekarka uważa że jest go wystarczajaco w naszym jedzeniu (sama też używa past bez fluoru)Na zachodzie zaczyna sie od takich past odchodzic (no ale Polska wiadomo zawsze w tyle) Kiedy w Polsce zaczęła się moda na fluoryzacje w Stanach juz tego nie praktykowano Tak więc nie bójcie się o swoje ząbki a jak nie wierzycie to spytajcie się swojego dentysty co o tym myśli
bzdury,pracuję w tym zawodzie więc jestem w temacie gdybyśmy nigdy nie używały past z fluorem prawdopodobnie każda z nas byłaby bez zębów
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:02   #11
stelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 57
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Moim zdaniem fluor jest przereklamowany przez producentów. Jest go wystarczająco dużo chociażby w wodzie. Znam przypadek człowieka, który choruje na fluorozę, objawia się to żółtym zabarwieniem zębów (wyglądają jak u nałogowego palacza). Mieszka on w mieście, w którym stwierdzono, iż ilość fluoru jest w wodzie jest dużo większa od dopuszczalnych norm. Pakowanie sobie fluoru w takim przypadku jest bez sensu i tylko zaostrza chorobę. Nie znam dokładnych badań wody w Polsce dotyczących zawartości tego pierwiastka, ale podejrzewam, że ten problem może dotyczyć dużych polski miast
stelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 22:52   #12
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Arrow Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

moja qmpela ma to samo.. i pani w aptece dala jej paste dla dzieci bo one maja w skladzie znikome ilosci tego pierwiastka jak na razie zmiany na brodzie jej sie zmniejszyly. pozdr.
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 23:04   #13
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: pasta do zabkow bez FLUORU !!!

Cytat:
Napisane przez stelena
Moim zdaniem fluor jest przereklamowany przez producentów. Jest go wystarczająco dużo chociażby w wodzie. Znam przypadek człowieka, który choruje na fluorozę, objawia się to żółtym zabarwieniem zębów (wyglądają jak u nałogowego palacza). Mieszka on w mieście, w którym stwierdzono, iż ilość fluoru jest w wodzie jest dużo większa od dopuszczalnych norm. Pakowanie sobie fluoru w takim przypadku jest bez sensu i tylko zaostrza chorobę. Nie znam dokładnych badań wody w Polsce dotyczących zawartości tego pierwiastka, ale podejrzewam, że ten problem może dotyczyć dużych polski miast
pracuje w mieście w ktorym jest jeden z najwyższych wskażników fluoru w wodzie w Polsce a na brak pacjentów nie narzekamy poza tym już wiele razy mieliśmy okazję sie przekonać że nie wszystko co amerykańskie jest dobre oni na coś narzekają odchodzą od czegoś a potem wracają bo nie mieli racji.
Ja bym nie odchodziła od stosowania past z fluorem ale to już indywidualna decyzja każdego z nas.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.