Iwostin piurittin czy effaclar żele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 12:40   #1
duchowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52

Iwostin piurittin czy effaclar żele


Iwostin piurittin czy effaclar żele który żel lepszy możecie poradzić przeglądnołem kwc i tak ogólnie miałem effaclar już i się zastanawiam czy zostać przy nim czy zmienić na iwostin ....
duchowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:00   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

Jak to który lepszy, dla jednych lepszy jeden, dla innych drugi, nie ma reguły, po co zakładasz wątek i zaśmiecasz forum, skoro przejrzałeś kwc to więcej się nie da, bo tam masz opinie. Kup drugi i sobie porównaj który lepszy...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:01   #3
duchowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jak to który lepszy, dla jednych lepszy jeden, dla innych drugi, nie ma reguły, po co zakładasz wątek i zaśmiecasz forum, skoro przejrzałeś kwc to więcej się nie da, bo tam masz opinie. Kup drugi i sobie porównaj który lepszy...
TO nie zaśiecanie ale szkoda mi kasy wywalić i się okaże że iwostin gorszy szukam osoby która uiużywała obydwóch i się wypowie ;] a nie która odrazu mówi o zaśmiecaniu forum ;D ...
duchowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 14:11   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

ale to jest różnie, ja z koleżanką używałyśmy 2 żeli : garniera i jeszcze jakiegoś. Ja kwc okrzyknęłam garniera, moja koleżanka ten drugi zależy od osobistych preferencji skóry. Nie chcesz wywalać kasy w błoto - spróbuj kogoś. Ja zawsze na jakimś wyjeździe wymieniałam się kosmetykami z koleżanką i potem wiedziałam czy kupować czy niet
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 15:47   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

Dokładnie, wszystko zależy od skóry. Na nic nie ma recepty. Idź do apteki i poproś o próbki Iwostinu.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 16:20   #6
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

Cytat:
Napisane przez duchowy Pokaż wiadomość
Iwostin piurittin czy effaclar żele który żel lepszy możecie poradzić przeglądnołem kwc i tak ogólnie miałem effaclar już i się zastanawiam czy zostać przy nim czy zmienić na iwostin ....
Tak jak piszą wizażanki, najlepiej wszystko jest wypróbować na sobie, nie ma reguły. Ja stosowałam piankę purritin i na początku byłam zadowolona - pory zwężone, niedoskonałości jakby mniej, cera promienna. Dokupiłam więc tonik, krem na noc i emulsję na dzień i wtedy zaczęła się tragedia, masakrycznie pogorszyła mi się cera. Oddałam więc całą serię bratu (on wcześniej ją stosował i nie narzekał), piankę sobie zostawiłam "na przyszłość" i zaczęłam używać innych kosmetyków. To było jakieś pół roku temu.

Od czasu odstawienia iwostinu stosowałam inne kosmetyki apteczne, jedyny kosmetyk nie-apteczny, który używałam to pianka avon solutions pure pore. Mam mniej krostek, mnie przebarwień, ale trudno mi powiedzieć, czy to dzięki samej piance. Zaryzykowałabym jednak stwierdzenie, że na moją skórę działa lepiej pianka z avonu niż pianka z iwostinu.

Z effeclaru używam aktualnie tylko kremu effaclar duo (od jakichś 12 dni). Powiem tak: rewelacji nie ma, ale krostki jakby mniejsze, więc krzywdy też mi nie zrobił.

Podsumowując: ostrzegam przed zakupem czegokolwiek z serii iwostin purritin w ciemno. Jak ja sobie pomyślę, ile kasy wydałam w superpharmie na tą serię, to nóż mi się w kieszeni otwiera Najlepiej poproś w aptece o próbki, zarówno iwostinu, jak i effaclaru.

__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2010-11-20 o 16:22
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 17:38   #7
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Iwostin piurittin czy effaclar żele

Ja nie wspominam dobrze purritinu, zużyłam dwa opakowania i wydawało mi się, ze równie dobrze mogłabym się kąpać w spirytusie salicylowym. effaclar był lepszy - łagoniejszy, ale tez nie był fajnie. skóra była ściągnięta i czerwona. żaden z żeli nie oczyszczal, a raczej palił skórę. ale jeśli jesteś chłopcem, możesz miec grubszą skórę i możesz nie odczuwać tych skutków. polecam Avene Cleanance, jest wyjątkowo dobrze tolerowany i ogólnie ma bardzo dobrą opinię.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.