Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-13, 20:26   #1
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141

Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.


Witam wszystkie Wizażanki.
Tworzę nowy wątek, bo mam parę pytań, a nie chcę ich rozwalać po całym serwisie . Mianowicie postanowiłam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 13 kg do lutego. Zaczęłam biegać i tutaj mam problem. Nie mam u siebie ŻADNEGO miejsca, gdzie mogłabym biegać na uboczu, po bocznych dróżkach. Zawalam główną drogą i nawet nie wiem, czy nie łamię prawa (nie ma chodnika, biegnę skrajem drogi). Jest to droga wiejska, wiec uczęszczana znacznie mniej niż A4, ale mimo wszystko. Staram się biegać 3 razy w tygodniu, codziennie wychodzę z domu na spacer. 4,5 razy w tygodniu skaczę na skakance.
Z racji rozwalonego dnia, nie dam rady jakiejś super diety mieć, ale:
śniadanie - jajecznica/placki dukana/kanapki z wędliną i warzywami jakimiś
II śniadanie - kanapka ze sklepu, robiona na miejscu, czyli bułka zbożowa, delikatnie posmarowana majonezem, wędlina chuda, papryka, sałata zielona i trochę sosu jakiegoś (nie jestem w stanie z tego zrezygnować
obiad - risotto/makaron zbożowy z czymś/ filet z kurczaka na wodzie/ zupa pomidorowa z filetem (sam koncentrat +filet i jakieś warzywa)
-podwieczorek - jakaś kanapka, ryba
-kolacja - tu mam największy problem, ale staram się jeść ryby z chlebem zbożowym lub jakieś kanapki.
NIE JEM żadnego nabiału, więc wszelkiego rodzaju serki, twarożki, jogurty - odpadają.
Moje menu jest pewnie dla was tragiczne, więc proszę o jakieś propozycje. Na necie jest PEŁNO przepisów, ale na większość mnie nie stać, albo są zbyt czasochłonne, lub po prostu nie umiem tego zrobić.

Taką dietę stosowałam dwa miesiące temu i schudłam przez 3 tygodnie 2 kg. Potem miałam ciężki okres, obżerałam się słodyczami w środku nocy i przytyłam 4 kg...
Ktoś się wypowie, czy powinnam coś zmienić?
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:07   #2
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Jeśli chcesz zrzucić 2-3 kilo to zrób to, co ja - jedz o połowie mniej, 5 razy dziennie, o tych samych godzinach. To naprawde działa. Musisz skurczyć sobie żołądek. 2 kilo gwarantowane w 2 tygodnie. Następne kilo już trzeba z ćwiczeniami. Piszesz, że biegasz, ok ale wg mnie świetne efekty dają ćwiczenia z Mel B [obczaj na YT]. Włącz muzyke i potańcz. Nie musisz biegać, idź na szybki długi spacer. Rób sobie masaże, szczególnie podczas kąpieli, bo łatwo można ugnieść ciało

Ja tak robie od dłuższego czasu i waga spada. O efekcie jo-jo nie ma mowy )
Powiedz sobie "nie" dla sosów. I tak jak wspomniałam wcześniej - mniejsze porcje. To naprawde działa, zdziwisz się jak od samego ograniczenia porcji zlecisz kilka kilo ;d

Dużo kilogramów chcesz zrzucić... Krótki czas. Cięzko to potem będzie utrzymać. Nie lepiej dać sobie więcej czasu ? Ja np chce schudnąć 4 kg do lutego.

Pozdro
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:51   #3
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki.
Tworzę nowy wątek, bo mam parę pytań, a nie chcę ich rozwalać po całym serwisie . Mianowicie postanowiłam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 13 kg do lutego. Zaczęłam biegać i tutaj mam problem. Nie mam u siebie ŻADNEGO miejsca, gdzie mogłabym biegać na uboczu, po bocznych dróżkach. Zawalam główną drogą i nawet nie wiem, czy nie łamię prawa (nie ma chodnika, biegnę skrajem drogi). Jest to droga wiejska, wiec uczęszczana znacznie mniej niż A4, ale mimo wszystko. Staram się biegać 3 razy w tygodniu, codziennie wychodzę z domu na spacer. 4,5 razy w tygodniu skaczę na skakance.
Z racji rozwalonego dnia, nie dam rady jakiejś super diety mieć, ale:
śniadanie - jajecznica/placki dukana/kanapki z wędliną i warzywami jakimiś
II śniadanie - kanapka ze sklepu, robiona na miejscu, czyli bułka zbożowa, delikatnie posmarowana majonezem, wędlina chuda, papryka, sałata zielona i trochę sosu jakiegoś (nie jestem w stanie z tego zrezygnować
obiad - risotto/makaron zbożowy z czymś/ filet z kurczaka na wodzie/ zupa pomidorowa z filetem (sam koncentrat +filet i jakieś warzywa)
-podwieczorek - jakaś kanapka, ryba
-kolacja - tu mam największy problem, ale staram się jeść ryby z chlebem zbożowym lub jakieś kanapki.
NIE JEM żadnego nabiału, więc wszelkiego rodzaju serki, twarożki, jogurty - odpadają.
Moje menu jest pewnie dla was tragiczne, więc proszę o jakieś propozycje. Na necie jest PEŁNO przepisów, ale na większość mnie nie stać, albo są zbyt czasochłonne, lub po prostu nie umiem tego zrobić.

Taką dietę stosowałam dwa miesiące temu i schudłam przez 3 tygodnie 2 kg. Potem miałam ciężki okres, obżerałam się słodyczami w środku nocy i przytyłam 4 kg...
Ktoś się wypowie, czy powinnam coś zmienić?
Generalnie chleb chlebem pogania w Twoim jadłospisie, spróbuj go ograniczyć - zwłaszcza jeśli jesz biały, bo on nie ma praktycznie żadnych wartości poza węglowodanami
Czemu nie jesz nabiału?
Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz zrzucić 2-3 kilo to zrób to, co ja - jedz o połowie mniej, 5 razy dziennie, o tych samych godzinach. To naprawde działa. Musisz skurczyć sobie żołądek.
Że co?
Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
2 kilo gwarantowane w 2 tygodnie. Następne kilo już trzeba z ćwiczeniami. Piszesz, że biegasz, ok ale wg mnie świetne efekty dają ćwiczenia z Mel B [obczaj na YT]. Włącz muzyke i potańcz. Nie musisz biegać, idź na szybki długi spacer.
Aurat jeśli chodzi o odchudzanie to biegnąć spalasz więcej kcal, więc nie rozumiem tego "nie musisz biegać"
A co do aerobów to polecam wpis na blogu : http://tygryskowym-okiem.blogspot.co...-aeroby-i.html
Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
Rób sobie masaże, szczególnie podczas kąpieli, bo łatwo można ugnieść ciało

Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
Dużo kilogramów chcesz zrzucić... Krótki czas. Cięzko to potem będzie utrzymać. Nie lepiej dać sobie więcej czasu ? Ja np chce schudnąć 4 kg do lutego.
Za to z tym się zgodzę
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 22:03   #4
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki.
Tworzę nowy wątek, bo mam parę pytań, a nie chcę ich rozwalać po całym serwisie . Mianowicie postanowiłam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 13 kg do lutego. Zaczęłam biegać i tutaj mam problem. Nie mam u siebie ŻADNEGO miejsca, gdzie mogłabym biegać na uboczu, po bocznych dróżkach. Zawalam główną drogą i nawet nie wiem, czy nie łamię prawa (nie ma chodnika, biegnę skrajem drogi). Jest to droga wiejska, wiec uczęszczana znacznie mniej niż A4, ale mimo wszystko. Staram się biegać 3 razy w tygodniu, codziennie wychodzę z domu na spacer. 4,5 razy w tygodniu skaczę na skakance.
Z racji rozwalonego dnia, nie dam rady jakiejś super diety mieć, ale:
śniadanie - jajecznica/placki dukana/kanapki z wędliną i warzywami jakimiś
I

Że jak to na wsi nie ma gdzie biegać? Nie ma lasu , polnych dróg ?
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:54   #5
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
nie rozumiem tego "nie musisz biegać"
Autorka tematu pisze, że nie ma gdzie biegać


Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Że co? :conf used:
Nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz O-O wtf
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life

Edytowane przez Do_
Czas edycji: 2012-09-14 o 11:55
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:26   #6
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Nie rozumiem jak można skurczyć żołądek bez operacji i o co chodzi z ugniataniem ciała?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:39   #7
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

No normalnie Mniej jesz, on robi się ciut mniejszy a potem nie chce Ci się jeśc tyle co zwykle.
Ugniatanie ciała czyli rozbijanie tłuszczu, żeby łatwiej było go spalić. ;]
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 14:14   #8
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
No normalnie Mniej jesz, on robi się ciut mniejszy a potem nie chce Ci się jeśc tyle co zwykle.
To tak nie działa wiem, że potocznie się tak mówi ale nie jest to poprawne sformułowanie Raczej zwalnia Ci metabolizm trochę / jesz mniej produktów powodujących wysoki poziom insuliny we krwi/jesz więcej białka i stąd mniejszy apetyt
Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
Ugniatanie ciała czyli rozbijanie tłuszczu, żeby łatwiej było go spalić. ;]
Nie da rady w ten sposób "rozbić" tłuszczu aczkolwiek fakt że masaże poprawiają ukrwienie oraz przepływ krwi i limfy a w rezultacie skóra lepiej wygląda
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-09-14 o 14:15
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:42   #9
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Tak, mieszkam na wsi, ale nie mam gdzie biegać poza drogą główną. Mówię, że nie ma, więc nie ma, przecież nie będę wysyłać planu zagospodarowania przestrzeni, nie? Nabiału nie jem, bo jestem uczulona, jajka jem. Chleb ciężko mi ograniczyć, bo nie umiem nic innego zrobić sobie do szkoły, co by się dało jeść.
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:25   #10
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Tak, mieszkam na wsi, ale nie mam gdzie biegać poza drogą główną. Mówię, że nie ma, więc nie ma, przecież nie będę wysyłać planu zagospodarowania przestrzeni, nie? Nabiału nie jem, bo jestem uczulona, jajka jem. Chleb ciężko mi ograniczyć, bo nie umiem nic innego zrobić sobie do szkoły, co by się dało jeść.
Podwieczorek i kolacje też jesz w szkole? Celowo napisałam "ograniczyć" a nie "zrezygnować".... A jak już jesz to najlepiej razowy na zakwasie
A co to za ryby, które jesz? Ryby są zdrowe ale niektóre (np.łosoś) są bardzo tłuste i jedzenie ich codziennie może nie być zbyt dobrym pomysłem
Na kolacje jajka+ sałatka powinny się sprawdzić, najlepiej z jakimś zdrowym olejem (np.lnianym)
Warto też się zainteresować ilością wapnia w diecie, jeśli nie jesz nabiału to zapewni nie dostarczasz go wystarczająco dużo.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-09-14 o 16:27
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:46   #11
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Viki, to co piszesz może być prawdą Nie znam się na tym szczegółowo. Ja i znajomi zawsze określamy ten zabieg jako skurczanie Ale z tym rozbijaniem tłuszczu to fakt [tzn jak ktoś ma cellulit]
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 17:22   #12
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
Ale z tym rozbijaniem tłuszczu to fakt [tzn jak ktoś ma cellulit]
Tzn. ja nie napisałam ze to nie działa tylko że, celulit się zmniejsza w rezultacie miejscowej poprawy krążenia, a nie w skutek ręcznego rozbijania tłuszczu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 17:27   #13
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Podwieczorek i kolacje też jesz w szkole? Celowo napisałam "ograniczyć" a nie "zrezygnować".... A jak już jesz to najlepiej razowy na zakwasie
A co to za ryby, które jesz? Ryby są zdrowe ale niektóre (np.łosoś) są bardzo tłuste i jedzenie ich codziennie może nie być zbyt dobrym pomysłem
Na kolacje jajka+ sałatka powinny się sprawdzić, najlepiej z jakimś zdrowym olejem (np.lnianym)
Warto też się zainteresować ilością wapnia w diecie, jeśli nie jesz nabiału to zapewni nie dostarczasz go wystarczająco dużo.
Zdarzy się, ale raczej w domu jem xD. Razowy na zakwasie? A jak to to coś wygląda?
Ryby... hmm. Mam wstręt do wędzonych i zajadam się tymi w słoiczkach z Lisnera. Nie wiem czy dobrze robię, więc bez bicia się przyznaję. Na łososia to mnie moja droga nie stać ;D
Także tego xD
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:25   #14
ketiw
Przyczajenie
 
Avatar ketiw
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 5
GG do ketiw
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Zna ktoś jakiś gotowy plan na początek, aby się nie przeforsować i przyzwyczaić organizm do wysiłku?
Pomocy !!
ketiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:20   #15
kasioolka
Raczkowanie
 
Avatar kasioolka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Polecam Ci Ketiw jakąkolwiek aktywność fizyczną
Jeśli lubisz pływać to jak najbardziej zalecany jest basen - nie nadwyręża stawów, a podczas pływania pracują wszystkie partie ciała.

Innym sprawdzonym sposobem jest aerobik, ostatnio rekordy popularności biją zestawy ćwiczeń Ewy Chodakowskiej
kasioolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:55   #16
ketiw
Przyczajenie
 
Avatar ketiw
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 5
GG do ketiw
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Dziękuje Ci kasioolka na pewno skorzystam z Twoich rad
ketiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 13:08   #17
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Parę pytań odnośnie biegania, diety, ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Zaczęłam biegać i tutaj mam problem. Nie mam u siebie ŻADNEGO miejsca, gdzie mogłabym biegać na uboczu, po bocznych dróżkach.
Nie masz w okolicy lasu? Albo jakichś terenów nad rzeką? Podobno bieganie nie po asfalcie tylko na naturalnym podłożu może być zdrowsze dla stawów. Jeśli masz psa, to możesz spróbować też pobiegać z nim. Czytałam, że jest coraz popularniejszy Więcej znajdziesz tutaj.

A jak naprawdę nie masz gdzie biegać, to zawsze zostaje opcja z biegami terenowymi ;-) http://www.youtube.com/watch?v=rIHr5ezcNJM
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.