Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 09:54   #1
Moniczkaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar Moniczkaaaa123
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 86
Question

Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??


Witam was !
Ja z moim tż chcemy zamieszkac razem. Na razie w wynajmowanych mieszkaniu oczywiscie, ale niestety ciagle szukamy. Znalezlismy oferte super mieszkanka ale "bez pośredników". I tutaj chcialam sie waz zapytac jakie są plusy i minusy wynajmowania mieszkania bez posrednikow?
Moniczkaaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:01   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
Witam was !
Ja z moim tż chcemy zamieszkac razem. Na razie w wynajmowanych mieszkaniu oczywiscie, ale niestety ciagle szukamy. Znalezlismy oferte super mieszkanka ale "bez pośredników". I tutaj chcialam sie waz zapytac jakie są plusy i minusy wynajmowania mieszkania bez posrednikow?
Plusem jest brak prowizji. Współpraca z pośrednikiem kończy się zwykle na podpisaniu umowy (i też agencje niekoniecznie mają jakieś świetne wzory), a później zostaje już kontakt z właścicielem. Dobrze jest go zatem na początku poznać i upewnić się, że... nie będzie się go widziało zbyt często

O umowach poczytaj niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pośredników, czy nie.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:08   #3
Moniczkaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar Moniczkaaaa123
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 86
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Plusem jest brak prowizji. Współpraca z pośrednikiem kończy się zwykle na podpisaniu umowy (i też agencje niekoniecznie mają jakieś świetne wzory), a później zostaje już kontakt z właścicielem. Dobrze jest go zatem na początku poznać i upewnić się, że... nie będzie się go widziało zbyt często

O umowach poczytaj niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pośredników, czy nie.
Widziało się go zbyt często? Co masz na myśli ?
Czyli lepiej szukać mieszkan bez posrednikow? Tzn, bez umowy? Bo słyszalam ze jak nie ma umowy to wlasciciel moze nas wywalic z dnia na dzien ?
Moniczkaaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:12   #4
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
Widziało się go zbyt często? Co masz na myśli ?
Czyli lepiej szukać mieszkan bez posrednikow? Tzn, bez umowy? Bo słyszalam ze jak nie ma umowy to wlasciciel moze nas wywalic z dnia na dzien ?
Bez pośredników nie znaczy bez umowy. Umowę podpisujesz wtedy bezpośrednio z właścicielem.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:14   #5
Moniczkaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar Moniczkaaaa123
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 86
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Bez pośredników nie znaczy bez umowy. Umowę podpisujesz wtedy bezpośrednio z właścicielem.
Czyli jednak lepiej bez posrednikow ?
Moniczkaaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:16   #6
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
Czyli jednak lepiej bez posrednikow ?
Nie ma lepiej/gorzej. Wszystko zależy od warunkow umowy.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:20   #7
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
Widziało się go zbyt często? Co masz na myśli ?
Czyli lepiej szukać mieszkan bez posrednikow? Tzn, bez umowy? Bo słyszalam ze jak nie ma umowy to wlasciciel moze nas wywalic z dnia na dzien ?
Bez pośredników też podpisujesz umowę. Bo tak, mieszkań bez umowy nie warto brać. Z drugiej strony np. najem okazjonalny (poczytaj) pozwala również na wyrzucenie Cię praktycznie z dnia na dzień - a to jest umowa.

Co do widywania właściciela: ja chcę podpisać umowę, wysyłać mu przelewy i nie widzieć go do końca jej trwania. Gdyby ktoś przychodził co miesiąc po gotówkę i przy okazji wybadać jak mieszkam, to miałabym mieszane uczucia co do takiego najmu.

I o co jeszcze mi chodzi z właścicielem?

Z dwa miesiące temu zadzwoniłam na ogłoszenie, odebrał właściciel. Mieszkanie świetne, bo bardzo dobra cena jak za ten metraż, w końcu jakieś wyremontowane i ładnie umeblowane, a nie standard sprzed czterdziestu lat, dojazd do centrum też w porządku, bo lokalizacja całkiem fajna. Ogłoszenie przewija się do teraz i pewnie długo jeszcze będzie wisieć, bo właściciel jest kretynem i autentycznie bym się bała, że wbrew wszelkim normom wpadałby nawet niezapowiedziany i sam sobie otwierał drzwi. Czy to dla studentów czy pracujących? Jedno i drugie, ale OK, przełknął to. Ile osób - tyle ile pokoi, po jednej do każdego pokoju. I tu zaczął się długi wywód o tym, że nie, w żadnym wypadku, przecież MUSI BYĆ SALON W MIESZKANIU, jeden pokój to salon, tak nie może być. Salon był niezależnym, zamykanym pomieszczeniem, nie był połączony z kuchnią. Nie, on sobie tego nie wyobraża, co ja sobie w ogóle myślę i z czym do ludzi
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 10:40   #8
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Przez posrednikow/agencje jest drozej. Czasami trzeba doliczyc np. polowe oplaty miesiecznej dodatkowo dla nich. Ale ogolnie te mieszkania maja zazwyczaj wysoki standard. Od kogos prywatnego liczysz tylko raz oplaty i ewentualna kaucje w pierwszym miesiacu, wiec jest taniej. A z tym widzeniem sie nie za czesto - to niektorzy wynajmujacy maja niestety nawyk nachodzenia bez zapowiedzi albo jak wiedza, ze nikogo nie bedzie w domu . Umowa to podstawa.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:47   #9
Moniczkaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar Moniczkaaaa123
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 86
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Przez posrednikow/agencje jest drozej. Czasami trzeba doliczyc np. polowe oplaty miesiecznej dodatkowo dla nich. Ale ogolnie te mieszkania maja zazwyczaj wysoki standard. Od kogos prywatnego liczysz tylko raz oplaty i ewentualna kaucje w pierwszym miesiacu, wiec jest taniej. A z tym widzeniem sie nie za czesto - to niektorzy wynajmujacy maja niestety nawyk nachodzenia bez zapowiedzi albo jak wiedza, ze nikogo nie bedzie w domu . Umowa to podstawa.
O jezu... A w umowie może być taki punkt który poniekąd " zakazuje" właścicielowi otwierania mieszkania kiedy mu sie podoba? W naszym przypadku bierzemy ze sobą rowniez jego psa, wiec niezapowiedziane wizyty kiedy nas nie ma a pies w mieszkaniu byłyby bardzo nie na miejscu

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Bez pośredników też podpisujesz umowę. Bo tak, mieszkań bez umowy nie warto brać. Z drugiej strony np. najem okazjonalny (poczytaj) pozwala również na wyrzucenie Cię praktycznie z dnia na dzień - a to jest umowa.

Co do widywania właściciela: ja chcę podpisać umowę, wysyłać mu przelewy i nie widzieć go do końca jej trwania. Gdyby ktoś przychodził co miesiąc po gotówkę i przy okazji wybadać jak mieszkam, to miałabym mieszane uczucia co do takiego najmu.

I o co jeszcze mi chodzi z właścicielem?

Z dwa miesiące temu zadzwoniłam na ogłoszenie, odebrał właściciel. Mieszkanie świetne, bo bardzo dobra cena jak za ten metraż, w końcu jakieś wyremontowane i ładnie umeblowane, a nie standard sprzed czterdziestu lat, dojazd do centrum też w porządku, bo lokalizacja całkiem fajna. Ogłoszenie przewija się do teraz i pewnie długo jeszcze będzie wisieć, bo właściciel jest kretynem i autentycznie bym się bała, że wbrew wszelkim normom wpadałby nawet niezapowiedziany i sam sobie otwierał drzwi. Czy to dla studentów czy pracujących? Jedno i drugie, ale OK, przełknął to. Ile osób - tyle ile pokoi, po jednej do każdego pokoju. I tu zaczął się długi wywód o tym, że nie, w żadnym wypadku, przecież MUSI BYĆ SALON W MIESZKANIU, jeden pokój to salon, tak nie może być. Salon był niezależnym, zamykanym pomieszczeniem, nie był połączony z kuchnią. Nie, on sobie tego nie wyobraża, co ja sobie w ogóle myślę i z czym do ludzi
Zamykany salon
Moniczkaaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:51   #10
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Exclamation Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

W kazdej umowie mialam, ze na czas wynajmu mieszkanie jest "nasze" i wlasciciel nie ma prawa sie tam pojawiac bez wczesniejszego uzgodnienia, a niestety dwa razy zdarzyli mi sie tacy nadgorliwi wlasciciele. Trzeba po prostu uwazac. No i z psem moze byc ciezej znalezc mieszkanie, najlepiej jak sie ktos zgodzi popros o zapis w umowie, ze mozecie go trzymac. Bo tez mialam problem, ze wlasciciel sie rozmyslil:/.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:53   #11
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
O jezu... A w umowie może być taki punkt który poniekąd " zakazuje" właścicielowi otwierania mieszkania kiedy mu sie podoba? W naszym przypadku bierzemy ze sobą rowniez jego psa, wiec niezapowiedziane wizyty kiedy nas nie ma a pies w mieszkaniu byłyby bardzo nie na miejscu

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------



Zamykany salon
W umowie strony mogą zawrzeć co im się podoba byleby obie strony się zgadzaly.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 10:54   #12
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Cytat:
Napisane przez Moniczkaaaa123 Pokaż wiadomość
O jezu... A w umowie może być taki punkt który poniekąd " zakazuje" właścicielowi otwierania mieszkania kiedy mu sie podoba? W naszym przypadku bierzemy ze sobą rowniez jego psa, wiec niezapowiedziane wizyty kiedy nas nie ma a pies w mieszkaniu byłyby bardzo nie na miejscu
tak, ja miałam taki zapis w umowie, że właściciel przychodzi tylko po wcześniejszym umówieniu się i nie otwiera sobie sam. wyjątkiem były tylko sytuacje losowe, bo wiadomo że gdybyśmy np. kogoś zalali, to właściciel by nie czekał aż się pojawimy.
taki zapis był już w umowie, nie był z naszej inicjatywy. i sprawnie to funkcjonowało przez 3 lata.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 12:49   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

bardzo intymny problem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:52   #14
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Wspólne mieszkanie, czy wynajac mieszkanie bez posrednikow ??

Co do niezapowiedzianych wizyt to w umowie może być co sobie chcesz a w praktyce i tak może być inaczej.
W ogóle ja wychodzę z takiego założenia - umowę oczywiście czytać i negocjować sobie dobre warunki, ale prawda jest taka ze jak trafisz na fajnych i uczciwych właścicieli, to będzie Ci dobrze mieszkało bez względu na zawartość umowy. A jak trafisz na mendy to choćbyś się zabezpieczyla jak się da i umowę na 100 stron napisała, to nie przeskoczysz.
Ja mieszkania do wynajmu szukałam tylko bezpośrednio bo agencja to dodatkowy koszt a tak naprawdę nie daje Ci to żadnej gwarancji ze właściciel będzie ok. Ludzie którzy mając mieszkanie do wynajęcia korzystają z agencji by mieć mniej roboty (bo to agencja szuka chętnych i załatwia cały proces), natomiast nie cechują się byciem z góry lepszymi właścicielami.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2015-05-20 o 17:53
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 18:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.