Naczynka pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 21:06   #1
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90

Naczynka pomocy


Zacznę od tego że dużo na wizażu można dowiedzieć się o naczynkach, ale nigdzie tak naprawdę nie znalazłam odpowiedzi na moje problemy. Mam straszny problem z cerą, jest bardzo delikatna, sucha, nie mogę jej nawilżyć bo wszystkie kremy ja podrażniają i piecze mnie nawet dwa dni(bardzo mocno) jak zastosuje jakiś nietrafny krem. Stosowałam chyba tysiące kremów do cery naczynkowej żaden mi nie pomógł, troche złagodziły podrażnienia ale o zmniejszeniu zaczewienienia nie mam co marzyć. Mam tez kilka pęknietych naczynek ale wiem że można usunąc je laserowo. Dermatolodrzy przepisuja mi maści któe mi nie pomagają np. AA, rocher, dr. i.Eris idt. nie chodze na solarium, w wakacje słońca unikam dbam o cere, jednak z czasem pogarsza się, zamiast poprawiać, z naczynkami walcze już od około 6 lat i nic. mam gładką cere a musze nakładac tony tapety żeby ukryć zaczerwienienia i popekane naczynka. Co mam robic pomocy!!! CZY mam zastosować laser na całą twarz, nie wiem czy to możliwe, pewnie i tak mnie nie stać może sa jakieś zabiegi, tabletki na wzmocnenie naczynek, bo krem to mi chyba żaden nie pomoże.
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 09:03   #2
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Naczynka pomocy

Hej, ja co prawda aż takiego problemu z naczynkami nie mam, ale walczę z nimi u mojego TŻta on ma bardzo widoczne naczynka, do tego trądzik różowaty... Do tej pory najbardziej pomogły kosmetyki Clareny (krem na dzień i na noc do cery naczynkowej). U mnie najlepiej sprawdziło się serum z witaminy c, polecam
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 17:02   #3
scrilla
Raczkowanie
 
Avatar scrilla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Sopot/London
Wiadomości: 80
Dot.: Naczynka pomocy

Masz ten sam problem co moja mama. Nie dosc ze cera naczynkowa to bardzo wrazliwa. Ją uczula doslownie wszystko. JEdyny krem jaki moze uzywac bez obaw to Krem Oliwkowy z Ziaji. Dobrze natluszcza. Ja po mamie odziedziczylam sklonnosci do alergii, dodatkowo cierpie na AZS i krem oliwkowy to naprawde wybawienie.
Sproboj nie jest drogi jakies 5-6zl. W razie czego zuzyjesz jako maseczke do rąk.
A co do naczynek to profilaktycznie łykam 4 szt preperatow w stylu rutinacea czy cerutin. Bo witamina C i rutyna dobrze uszczelniają naczynka. Niedawno kupilam jeszcze krem do stosowania miejscowego Diroseal z Avene, ale niestety o skutecznosci sie nie wypowiem. Producent zastrzega sobie 3 miesiace na jakies zadowalajace efekty.
__________________
Life is too short to waste your chance. Follow Your soul and FUCK the rest.
scrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:47   #4
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Naczynka pomocy

Cytat:
Napisane przez gosixa09 Pokaż wiadomość
Zacznę od tego że dużo na wizażu można dowiedzieć się o naczynkach, ale nigdzie tak naprawdę nie znalazłam odpowiedzi na moje problemy. Mam straszny problem z cerą, jest bardzo delikatna, sucha, nie mogę jej nawilżyć bo wszystkie kremy ja podrażniają i piecze mnie nawet dwa dni(bardzo mocno) jak zastosuje jakiś nietrafny krem. Stosowałam chyba tysiące kremów do cery naczynkowej żaden mi nie pomógł, troche złagodziły podrażnienia ale o zmniejszeniu zaczewienienia nie mam co marzyć. Mam tez kilka pęknietych naczynek ale wiem że można usunąc je laserowo. Dermatolodrzy przepisuja mi maści któe mi nie pomagają np. AA, rocher, dr. i.Eris idt. nie chodze na solarium, w wakacje słońca unikam dbam o cere, jednak z czasem pogarsza się, zamiast poprawiać, z naczynkami walcze już od około 6 lat i nic. mam gładką cere a musze nakładac tony tapety żeby ukryć zaczerwienienia i popekane naczynka. Co mam robic pomocy!!! CZY mam zastosować laser na całą twarz, nie wiem czy to możliwe, pewnie i tak mnie nie stać może sa jakieś zabiegi, tabletki na wzmocnenie naczynek, bo krem to mi chyba żaden nie pomoże.

A ja ci powiem mój przypadek, nie wiem czy to to samo ale byłem u dermatologa bo często miewam pod ustami i nad prodą takie jakby wybroczyny (popękane naczynka) No i odkąd Pani przepisała mi tabletki na lepsze krzepnięcie krwi to mój problem się zakończył ;p Jak będziesz chciała to dam ci nazwe tych tabletek bo musze ich poszukać
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:38   #5
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Naczynka pomocy

mi bardzo pomaga Rozex (jest na receptę) i cieszący się wieloma pochlebnymi opiniami na Wizażu Auriderm XO GEL
ale doszłam do wniosku że nie ma co liczyć na cudowną moc kremów tylko decydować się na zabieg w lekarza (ostatnio byłam robić IPL na policzki) i Tobie też tak radzę
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:28   #6
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Naczynka pomocy

Rozex stosuje sie w przypadku juz wystapienia tradziku rozowatego
oglonie najlepszymi preparatami sa wszelakie tabletki i kremy z kasztanowca ja łykam dosc dlugo i naprawde mi to pomaga Niestety walka z pekajacymi naczynkami to walka na cale zycie( tego nie da sie wyleczyc trzeba caly czas stosowac profilaktyke.
Mam podobnie jak gosixa09 to znaczy ogolnie cera gladka bez zastrzezen a naczynka to moja zmora.

I gosiu hmm byc moze znow nie doradze CI tak jak trzeba poweim CI tylko co z mojego doswiadczenia pomaga. przynajmniej mnie
- lykam wyciag z kasztanowca
- uzywam kremu la roche NUTRITIC z 5% biolipidow ( dzieki niemu suchosc ustapila)
- na naczynka uzywam kremow auriderm x0 (tylko on niestety wysusza bardzo, avene, i svr

Laserowo tez zamykalam. Efekty nawet nawet ale nie stalam sie blada. mam naprawde duuuzo popekanych naczynek takze nawet laser w tym wypadku nie uczyci cuda. Ale poprawa jest to znaczy sa miejsca na ktorych naczynia juz sie nie pojawily oglnie malymi krokami a problem sie zmniejsza
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:04   #7
anka_ruda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: Naczynka pomocy

Ja zastanawiam się nad zakupem hydrolatu z kocanki. Próbował ktoś?
Do tej pory przemywałam twarz wodą z Neroli i generalnie jestem zadowolona, tylko czytałam, iz z kocanki jest skuteczniejszy.
anka_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.