a co z higieną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-03, 11:12   #1
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA

a co z higieną


Chciałam się dowiedzieć jak profesjonalne wizażystki radzą sobie z problemem higieny podczas makijażu a dokładniej jak wygląda sprawa z malowaniem jednym tuszem kilku klientek lub używania jednej gąbeczki do nakładania podkładu?
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 11:31   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: a co z higieną

Nie jestem profesjonalną wizażystką, robienie makijaży traktuję jako hobby, ale mogę powiedzieć jak to u mnie wygląda i chętnie dowiem się czegoś na ten temat od profesjonalistów [img]icons/icon7.gif[/img]
Jeśli chodzi o tusz, no to tu mam problem [img]icons/icon9.gif[/img] nie znalazłam jeszcze na to sposobu, tak samo jak na konturówki (tylko wycieram koniec chusteczką).
Natomiast dla każdej klientki mam osobny zestaw pędzli i gąbeczek. Wszystkie piorę i dezynfekuję po kazdym makijażu. Pędzli do pudru mam niej, więc czasami posiłkuję się zwykłym wacikiem kosmetycznym - efekt jest na prawdę świetny. Pudru nie nabieram prosto z pojemniczka, tylko wysypuje troszkę na nakrętkę i dopieto nakładam. Szminki nabieram najpierw na szpatułkę, dopieto później na pędzelek.
Z kremami tak samo postepuję.
Po każdym makijażu myję ręce a jeśli nie mam takiej możliwości, korzystam ze specjalnych chusteczek.
No i mam pytanie: jak sobie radzić z błyszczykami i cieniami w płynie z aplikatorem??
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.