Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-30, 17:58   #1681
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dwa pierwsze to ten sam model
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:09   #1682
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Dwa pierwsze to ten sam model

hmmmma ceny rózne?
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:27   #1683
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
hmmmma ceny rózne?
Ale twoje pytanie było o model, nie o cenę
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:54   #1684
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Ale twoje pytanie było o model, nie o cenę
Wiec słucham
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:06   #1685
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

ceny różne, bo różne obiektywy mają. A poza tym nie znam się na canonach, więc się nie wypowiem
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:31   #1686
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Wiec słucham
Dwa pierwsze, to te same modele. Napisz do czego chcesz ten aparat, nic nie wiemy. Co chcesz fotografować? Od tego zależy przecież dobór obiektywu.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:47   #1687
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Dwa pierwsze, to te same modele. Napisz do czego chcesz ten aparat, nic nie wiemy. Co chcesz fotografować? Od tego zależy przecież dobór obiektywu.
Do wszystkiego chce ten aparat...
DO tej pory miałam malutki aparat Samsunga.Chce teraz coś lepszego...
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 21:03   #1688
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Do wszystkiego chce ten aparat...
DO tej pory miałam malutki aparat Samsunga.Chce teraz coś lepszego...
Nie ma takich do wszystkiego. Radzę pozostać przy małpkach, skoro nawet nie wiesz co chcesz fotografować
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 22:10   #1689
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Nie ma takich do wszystkiego.
Są, jak najbardziej (z powszechnie znaną uwagą, że jak coś jest do wszystkiego...).
Zobacz "hybrydy" Fuji serii Sxxxx, albo serii HSxx
Jest "wszystkomający", nie trzeba się przejmować dodatkowymi obiektywami, jak w lustrzankach.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 22:12   #1690
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Są, jak najbardziej (z powszechnie znaną uwagą, że jak coś jest do wszystkiego...).
Zobacz "hybrydy" Fuji serii Sxxxx, albo serii HSxx
Jest "wszystkomający", nie trzeba się przejmować dodatkowymi obiektywami, jak w lustrzankach.
Pytała i wkleiła linki z lustrzankami, tak więc odniosłam się do nich. Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 23:26   #1691
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Pytała i wkleiła linki z lustrzankami, tak więc odniosłam się do nich. Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
Niezależnie czy odniosłaś się do lustrzanek, czy ogólnie do aparatów (można się czepiać szczegółów, bo zacytowałaś wypowiedź, w której nie ma ani słowa o lustrzance, tylko o "lepszym aparacie"), i tak nie masz racji (a takie kategoryczne wypowiadanie się gdy się ktoś mija z prawdą to boli...).
Przykłady "do wszystkiego"
http://www.optyczne.pl/1198-nowo%C5%...od_Canona.html
http://www.optyczne.pl/4945-nowo%C5%...RO_OS_HSM.html
http://www.optyczne.pl/index.php?tes...wu&test_ob=146
Tak, wiem, że w linkach nie ma tych obiektywów (to na wszelki wypadek, gdybyś znowu chciała wspomnieć o czytaniu ze zrozumieniem).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 10:40   #1692
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Niezależnie czy odniosłaś się do lustrzanek, czy ogólnie do aparatów (można się czepiać szczegółów, bo zacytowałaś wypowiedź, w której nie ma ani słowa o lustrzance, tylko o "lepszym aparacie"), i tak nie masz racji (a takie kategoryczne wypowiadanie się gdy się ktoś mija z prawdą to boli...).
Przykłady "do wszystkiego"
http://www.optyczne.pl/1198-nowo%C5%...od_Canona.html
http://www.optyczne.pl/4945-nowo%C5%...RO_OS_HSM.html
http://www.optyczne.pl/index.php?tes...wu&test_ob=146
Tak, wiem, że w linkach nie ma tych obiektywów (to na wszelki wypadek, gdybyś znowu chciała wspomnieć o czytaniu ze zrozumieniem).
Dzięki za odpisanie

Co do Pani co odpisałą powyżej,za uszczypliwe uwagi to...
mogła sobie darowac a nie.....eh
Niektóre baby są poprostu bez klasy....[COLOR="Silver"]


Najlepiej nie reagować na takie osoby.Milczenie czasem jest złotem.Ona by pewno bez konca chciała dogryzać.Widac już taka natura...

Pozdrawiam

Edytowane przez stokrotka1404
Czas edycji: 2013-03-31 o 10:41
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 11:28   #1693
Guzelim
Przyczajenie
 
Avatar Guzelim
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Wydaje mi sie ze powinnas okreslic co bys chciala fotografiwac. Ja zaczynalam od obiektywu 18-55 i robilam nim zdjecia wszystkiego. Dopiero po jakims czasie zaczelam zauwazac ze chce czegos wiecej Jeszcze jedna rada, prosze nie odbierz jej jako zlosliwosc. Czytaj jak najwiecej o technice i robieniu zdjec na trybie manualnym. Warto znac terminy tj przyslona, czas naswietlania, ekspozycja, iso, balans bieli itd . Lustrzanka to nie malpka. Robiac wszystko z automatu stracisz na jakosci zdjec.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Prosto do brzucha... sam się nie naje Link!
Guzelim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 12:50   #1694
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpisanie

Co do Pani co odpisałą powyżej,za uszczypliwe uwagi to...
mogła sobie darowac a nie.....eh
Niektóre baby są poprostu bez klasy....[COLOR="Silver"]


Najlepiej nie reagować na takie osoby.Milczenie czasem jest złotem.Ona by pewno bez konca chciała dogryzać.Widac już taka natura...

Pozdrawiam


Jakbyś napisała konkretnie o co chodzi, to wszystko by było jasne
__________________
praca licencjacka 0%



Edytowane przez Lusja
Czas edycji: 2013-03-31 o 12:52
Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:19   #1695
anett174
A.
 
Avatar anett174
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 17 887
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hej

Mam do Was zapytanie kompletnie nie znam się na aparatach a chciałam zakupić używany canon eos3000. W sumie cudów nim robić nie chcę,ale szukam aparatu którym mogłabym robić ładne i wyraźnie zdjęcia na aukcje. Jak myślicie? Liczę na wasze opinie.
__________________
Wymieniam

Insta


anett174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:38   #1696
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anett174 Pokaż wiadomość
używany canon eos3000
Wiesz o tym, że to aparat na normalne filmy, które trzeba dać do wywołania i potem skanować?

Cytat:
Napisane przez anett174 Pokaż wiadomość
szukam aparatu którym mogłabym robić ładne i wyraźnie zdjęcia na aukcje
A jaki aparat w tej chwili masz, jakie zdjęcia w tej chwili Ci wychodzą?
Niewykluczone, że nie musisz nic więcej kupować, a wystarczy tylko nauczyć się robić takie zdjęcia
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:44   #1697
anett174
A.
 
Avatar anett174
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 17 887
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wiesz o tym, że to aparat na normalne filmy, które trzeba dać do wywołania i potem skanować?




A jaki aparat w tej chwili masz, jakie zdjęcia w tej chwili Ci wychodzą?
Niewykluczone, że nie musisz nic więcej kupować, a wystarczy tylko nauczyć się robić takie zdjęcia
aaa no i właśnie nie wiedziałam dzięki a zdjęcia jakie mi wychodzą dodałam w załączniku.
Ze zbliżeniem wychodzą okropne takie jak na 2 ostatnich zdjęciach
teraz mam zwykłą cyfrówkę samsunga es65
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_6339.jpg (30,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_6330.jpg (63,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_5922.jpg (34,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_6457.jpg (16,6 KB, 20 załadowań)
__________________
Wymieniam

Insta



Edytowane przez anett174
Czas edycji: 2013-04-01 o 11:49
anett174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:50   #1698
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

do takich zdjęć możesz kupić zwykłą cyfrówę z funkcją tematyczną makro...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:16   #1699
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anett174 Pokaż wiadomość
hej

Mam do Was zapytanie kompletnie nie znam się na aparatach a chciałam zakupić używany canon eos3000. W sumie cudów nim robić nie chcę,ale szukam aparatu którym mogłabym robić ładne i wyraźnie zdjęcia na aukcje. Jak myślicie? Liczę na wasze opinie.
a jaki obiektyw do niego? bo to jednak jest wazniejsze,jesli chcesz fotki aukcyjne,ciuchowe to ja bym polecała kompakt panasonic lumix fz18 mi słuzyl dobre 8 lat ma bardzo dobra wbudowana lampe takze fotki nawet w ciemnych pomieszczeniach wychodza bez szumów rozmyc itp
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 12:57   #1700
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
do takich zdjęć możesz kupić zwykłą cyfrówę z funkcją tematyczną makro...
Ta cyfrówka też ma tryb makro...

Zdjęcia - jeśli mają pokazywać przedmioty, które sprzedajesz bo są Ci niepotrzebne, to takie (moim zdaniem) wystarczą, ale jeśli to ma być coś w rodzaju sklepiku, wypadałoby mieć lepsze.
Czy możesz wrzucić oryginalne, duże zdjęcia, prosto z aparatu, bez żadnych przeróbek np. na http://www.voila.pl/ i podać linki?
Dlaczego - bo w oryginałach są zapisane ustawienia z jakimi to było zrobione, i na oryginałach będzie widać, czy ostrość poleciała z powodu zmniejszenia na tej stronie, czy da się z nich coś więcej wyciągnąć
Jak zobaczymy jak były robione, można będzie zaproponować jak zrobić je lepiej. Najczęściej wbudowana lampa błyskowa nie jest dobrym źródłem światła...
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:54   #1701
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

szkoda,ze nikt nie doradzi ktory lepszy ten cannon
No nic trudno.Nic na siłe.Pozdrawiam
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:57   #1702
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
szkoda,ze nikt nie doradzi ktory lepszy ten cannon
No nic trudno.Nic na siłe.Pozdrawiam
wybrałabym ten http://www.euro.com.pl/lustrzanki/ca...-is.bhtml#opis

wiesz te aparaty canona one praktycznie niczym się nie różnią, tylko dodają jakieś rzeczy co by to chwyt marketingowy... więc 550 a 650 - no jak dla mnie ważniejszy jest obiektyw
a po co masz brac kitowy, który jest po pierwsze ciemny po drugie.. no nienajlepszy (aczkolwiek można nim zrobić zachwycające zdjęcia) skoro możesz wybrać ten 135 :P

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-04-01 o 15:58
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 16:36   #1703
anett174
A.
 
Avatar anett174
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 17 887
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

przykładowe zdjęcia bez zmniejszania obróbek itp. Dlatego tez nie zwracajcie uwagi na estetykę itp dlaczego wychodzą takie ciemne często rozmazane i po prostu brzydkie
http://www.voila.pl/307/o7py0/index.php?mid=1&f=1
http://www.voila.pl/308/ad95k/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/314/lom3n/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/315/uyqwv/index.php?get=1&f=1
__________________
Wymieniam

Insta



Edytowane przez anett174
Czas edycji: 2013-04-01 o 16:39
anett174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:53   #1704
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

a o co chodzi z tą klapka,tzn. z tym małym ekranikiem odchylanyan,nie znam sie dlatego sie pytam.Czy lepiej zeby to miało być czy nie?Na niektorych zdjeciach tego nie widać i tak sie zastanawiam

Np.

http://foto.static-euro.com.pl/foto/...74945060_2.jpg
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:07   #1705
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
a o co chodzi z tą klapka,tzn. z tym małym ekranikiem odchylanyan,nie znam sie dlatego sie pytam.Czy lepiej zeby to miało być czy nie?Na niektorych zdjeciach tego nie widać i tak sie zastanawiam

Np.

http://foto.static-euro.com.pl/foto/...74945060_2.jpg
to nie jest żadna klapka, tylko odchylany ekran LCD - przydaje się na koncerty na przykład

Kup sobie lepiej porządną cyfrówkę zamiast lustrzanki.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 20:48   #1706
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
a o co chodzi z tą klapka,tzn. z tym małym ekranikiem odchylanyan,nie znam sie dlatego sie pytam.Czy lepiej zeby to miało być czy nie?Na niektorych zdjeciach tego nie widać i tak sie zastanawiam

Np.

http://foto.static-euro.com.pl/foto/...74945060_2.jpg
ja mam taki ekran, ogólnie jest to właśnie jeden z tych chwytów marketingowych, tak samo jak pixele itd :P

spokojnie można obejść się bez niego, czasem możę być po prostu wygodniej zrobić zdjęcie i tyle . aczkolwiek dla mnie ma on jeden plus - mogę go odwrócić i jestem spokojna, że się ekran nie porysa a mam fobię na tym punkcie

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-04-01 o 20:49
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 11:04   #1707
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anett174 Pokaż wiadomość
przykładowe zdjęcia bez zmniejszania obróbek itp. Dlatego tez nie zwracajcie uwagi na estetykę itp dlaczego wychodzą takie ciemne często rozmazane i po prostu brzydkie
Po to była prośba o oryginały, aby zwracać uwagę na wszystko
- jak jest mało światła, aparat ustawia długi czas naświetlania (np. 1/8 sekundy), a przy tak długim czasie zdjęcie z ręki na pewno będzie poruszone (czyli niewyraźne, "rozmyte"), recepta na to: aparat umocowany "na czymś", aby się nie poruszał, wyzwalany z samowyzwalacza (aby naciśnięcie spustu nie poruszyło go), może być nawet mini statyw za 10zł postawiony na stole
- aparat wybiera ustawienia zdjęcia traktując wszystko jako "średnio szare", jeśli np. czarny przedmiot zajmie prawie całe zdjęcie, aparat będzie chciał go pokazać jak "szary" - zdjęcie będzie za mocno naświetlone, z białymi jest dokładnie odwrotnie. Aby tego uniknąć, fotograf może "powiedzieć" aparatowi, że ma zmienić ustawienia "na plus" albo "na minus" (w instrukcji hasło "korekta naświetlania")
- jeśli przy zdjęciu z lampą błyskową "coś" jest o wiele bliżej aparatu niż główny przedmiot zdjęcia, aparat - jak wyżej - będzie się starał "uśrednić" naświetlenie, bo on nie wie, która część zdjęcia jest dla Ciebie ważna, efekt - za mocno oświetlone przedmioty blisko aparatu, za ciemne "te właściwe".
- do zdjęć małych przedmiotów należy korzystać z funkcji "makro", wtedy aparat wie, że ma ustawiać ostrość na przedmioty nawet o kilka cm od obiektywu, w normalnym trybie dla niego główny przedmiot zdjęcia "na pewno" jest o wiele dalej, dlatego nie ustawi ostrości na tak blisko.
To się nie zmieni przy zakupie nowego aparatu (w uproszczeniu, bo bardziej rozbudowane aparatu mają różne tryby pomiaru światła, różne tryby tematyczne też mogą nieco zmieniać zachowanie, lustrzanki robią "mniej zaszumione" zdjęcia przy dużej czułości, ale zasada pozostaje ta sama), więc jest duża szansa, że po zakupie czegoś nowego będziesz mieć praktycznie takie same efekty.

Jeśli robisz przedmioty nieruchome, możesz spróbować samodzielnie "powiedzieć" aparatowi co ma robić. Np. umocować go na statywie, ustawić najniższe ISO, ustawić lampę błyskową na "wyłączona", i zrobić kilka prób. Potem możesz spróbować dodawać swoja korektę naświetlania (korektę ekspozycji), aż zdjęcia będą w miarę dobre.
Jeśli to nie pomoże, pomyślimy co dalej
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:09   #1708
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
to nie jest żadna klapka, tylko odchylany ekran LCD - przydaje się na koncerty na przykład

Kup sobie lepiej porządną cyfrówkę zamiast lustrzanki.
no zle mi sie napisalo.mialam na mysli ekran.
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:38   #1709
anett174
A.
 
Avatar anett174
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 17 887
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Po to była prośba o oryginały, aby zwracać uwagę na wszystko
- jak jest mało światła, aparat ustawia długi czas naświetlania (np. 1/8 sekundy), a przy tak długim czasie zdjęcie z ręki na pewno będzie poruszone (czyli niewyraźne, "rozmyte"), recepta na to: aparat umocowany "na czymś", aby się nie poruszał, wyzwalany z samowyzwalacza (aby naciśnięcie spustu nie poruszyło go), może być nawet mini statyw za 10zł postawiony na stole
- aparat wybiera ustawienia zdjęcia traktując wszystko jako "średnio szare", jeśli np. czarny przedmiot zajmie prawie całe zdjęcie, aparat będzie chciał go pokazać jak "szary" - zdjęcie będzie za mocno naświetlone, z białymi jest dokładnie odwrotnie. Aby tego uniknąć, fotograf może "powiedzieć" aparatowi, że ma zmienić ustawienia "na plus" albo "na minus" (w instrukcji hasło "korekta naświetlania")
- jeśli przy zdjęciu z lampą błyskową "coś" jest o wiele bliżej aparatu niż główny przedmiot zdjęcia, aparat - jak wyżej - będzie się starał "uśrednić" naświetlenie, bo on nie wie, która część zdjęcia jest dla Ciebie ważna, efekt - za mocno oświetlone przedmioty blisko aparatu, za ciemne "te właściwe".
- do zdjęć małych przedmiotów należy korzystać z funkcji "makro", wtedy aparat wie, że ma ustawiać ostrość na przedmioty nawet o kilka cm od obiektywu, w normalnym trybie dla niego główny przedmiot zdjęcia "na pewno" jest o wiele dalej, dlatego nie ustawi ostrości na tak blisko.
To się nie zmieni przy zakupie nowego aparatu (w uproszczeniu, bo bardziej rozbudowane aparatu mają różne tryby pomiaru światła, różne tryby tematyczne też mogą nieco zmieniać zachowanie, lustrzanki robią "mniej zaszumione" zdjęcia przy dużej czułości, ale zasada pozostaje ta sama), więc jest duża szansa, że po zakupie czegoś nowego będziesz mieć praktycznie takie same efekty.

Jeśli robisz przedmioty nieruchome, możesz spróbować samodzielnie "powiedzieć" aparatowi co ma robić. Np. umocować go na statywie, ustawić najniższe ISO, ustawić lampę błyskową na "wyłączona", i zrobić kilka prób. Potem możesz spróbować dodawać swoja korektę naświetlania (korektę ekspozycji), aż zdjęcia będą w miarę dobre.
Jeśli to nie pomoże, pomyślimy co dalej
naprawdę Ci dziękuje zastosuję się do tych rad na pewno ! I powiem czy to było problemem . Jeszcze raz bardzo dziękuję
__________________
Wymieniam

Insta


anett174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 18:49   #1710
lubuss
Raczkowanie
 
Avatar lubuss
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 198
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Ja mam canoc eos 400D, dla mnie już za słaby jak by ktoś miał na sprzedaż coś lepszego w rozsądnej cenie zapraszam na priv
__________________
Mentor HP 400cc dr.M.M.K 2 styczeń 2013
lubuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.