jak zrobić zdjęcie! - pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 11:45   #1
kitkanitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 89

jak zrobić zdjęcie! - pomoc


Kochane!
Czy która z Was by mi pomogła jak zrobić takie zdjęcia nikonem d60 ?

http://www.photoblog.pl/zakazana/51400225/laleczka.html

http://wd10.photoblog.pl/lvp5/200911/DF/51203279.jpg
kitkanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:01   #2
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Co prawda piszesz kochane, jednak pozwolę sobie zapytać ( ja - kochany ) :

Masz tylko tego Nikona i nic więcej ?? Jaki masz obiektyw ?? Jakim światłem dysponujesz ??

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2009-11-11 o 12:02
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:08   #3
kitkanitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 89
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

oj przepraszam!

No więc :
Co do aparatu to dopiero uczę się robić. Mam nikona dopiero od kilku dni.

1. Tak mam tylko nikona
2 obiektyw tamron 18-200 XR Di2 AF
3. światło zwykłe

Czy mógłbyś mi pomoc jaką kompozycje dobrać i najlepiej gdzie robić zdjęcia jak jest pochmurno.
kitkanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:18   #4
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

teraz muszę uciekać, HONOR I OJCZYZNA, trzeba wykazać swój patriotyzm, wszak 11 listopada, ale postaram sie coś napisać po powrocie ;0
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:00   #5
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez kitkanitka Pokaż wiadomość
oj przepraszam!

... jaką kompozycje dobrać i najlepiej gdzie robić zdjęcia jak jest pochmurno.

Kompozycja, to sprawa indywidualna, nikt nie do Ci złotego środka, musisz sama decydować, natomiast widzę pewną nieścisłość, teraz piszesz, jak robić zdjęcia gdy jest pochmurno, a chwilę wcześniej pytasz, jak zrobić takie zdjęcie :




Zadaj konkretne pytanie - ok ???
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 15:37   #6
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

musi byc ladne sloneczne swiatło badz studyjne, nie napisalas jaka mas znajwieksza przyslone (co wazne do takiego efektu jak tu to 3,8 to najwiecej najlepiej robic tak na 1.8-2.8 uswiawiasz ostrosc idealnie na oko i tyle co mozesz zrobic aparatem (oczywiscie ustawienie odpowiednej ekspozycji pomijam) potem juz zabawa w photoshopie ewentualne podkrecenie koloru oczu wlosow i wyostrzenie oka mysle ze tle zostało zrobione w tym zdjeciu, pamietaj że nigdy nie zrobiz identycznego duzo w zdjeciu daje osoba tutaj dosc ladna i wyrozniajaca sie dziewvczyna (kolor wlosow kolczyk ladna cera). Ale tak jak mowie duzo w zdjeciu daje mała głębia ostrości.
mam nadzieje że troche pomogłam.

W drugim zdjeciu nic ciekawego nie widze marne światło kadr....wiec duza role w nim odgrywa ciekawa modelka jak i ściana za nią.
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 20:37   #7
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez donay Pokaż wiadomość
musi byc ladne sloneczne swiatło badz studyjne, nie napisalas jaka mas znajwieksza przyslone (co wazne do takiego efektu jak tu to 3,8 to najwiecej najlepiej robic tak na 1.8-2.8 uswiawiasz ostrosc idealnie na oko i tyle co mozesz zrobic aparatem (oczywiscie ustawienie odpowiednej ekspozycji pomijam) potem juz zabawa w photoshopie ewentualne podkrecenie koloru oczu wlosow i wyostrzenie oka mysle ze tle zostało zrobione w tym zdjeciu, pamietaj że nigdy nie zrobiz identycznego duzo w zdjeciu daje osoba tutaj dosc ladna i wyrozniajaca sie dziewvczyna (kolor wlosow kolczyk ladna cera). Ale tak jak mowie duzo w zdjeciu daje mała głębia ostrości.
mam nadzieje że troche pomogłam.

W drugim zdjeciu nic ciekawego nie widze marne światło kadr....wiec duza role w nim odgrywa ciekawa modelka jak i ściana za nią.



kitkanitka
czytaj to co wyżej, a zajdziesz naprawdę daleko - heheheheh - brzmi to jak tłumaczona instrukcja z chińszczyzny na nasze...ale oczywiście możesz z niej korzystać, gdyby było w tym troszkę więcej detali, szczegółów, pewnie nawet można by z tym coś zrobić, ale tekst:
Cytat:
musi byc ladne sloneczne swiatło badz studyjne
albo
Cytat:
nie napisalas jaka mas znajwieksza przyslone
bądź
Cytat:
co wazne do takiego efektu jak tu to 3,8 to najwiecej najlepiej robic tak na 1.8-2.8
to jak śpiew Frankensteina do muzyki Bethowena !!!

Oczywiście są tutaj PROspecjaliści potrafiący wszystko na przysłonie mniejszej niż 3,8 ( mi takie fotki wychodzą doskonale przy 4,0 a nawet 4,5 - zależnie od obiektywu, oczywiście można na 1,8, ale masz 2000pLN na takie szkło z AF ??? Bo na manualu raczej nie dasz rady.
A na 1,8 czy 1,4 to raczej zostaw na fotki w miejscach, gdzie świtała jest zbyt mało, a zdjęcie powyżej nie pokazuje braku światła. )

Musze dodać, że nie ma znaczenia, czy jest słońce, czy go nie ma - kwestia odpowiedniego doświetlenia sceny...

również tekst
Cytat:
idealnie na oko i tyle
jest heheheeh - sorki, jestem wyśmiewny, szczególnie "i tyle" ale co tam,

oczywiście to już wiesz, że
Cytat:
...oczywiscie ustawienie odpowiednej ekspozycji pomijam
, bo doney napisała, jak ją ustawić..

A jeszcze ważne
Cytat:
...potem juz zabawa w photoshopie ewentualne podkrecenie koloru oczu wlosow i wyostrzenie..
pewnie masz 3500PLN i sobie Photoshopa kupisz, no i oczywiści nic innego, bo musisz podkreślić i wyostrzyć - uffff - masakra, jak Ty dasz radę z tym wszystkim...

Pamietaj również, że obowiązkowo musi być :
Cytat:
kolor wlosow kolczyk ladna cera...
bo taka osoba dużo daje w zdjęciu - hehehe


A i jeszcze zapomniałem
Cytat:
mam nadzieje że troche pomogłam
hmmm, ogroooooooooooooooooooomn ie !!!!
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 21:24   #8
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
kitkanitka
czytaj to co wyżej, a zajdziesz naprawdę daleko - heheheheh - brzmi to jak tłumaczona instrukcja z chińszczyzny na nasze...ale oczywiście możesz z niej korzystać, gdyby było w tym troszkę więcej detali, szczegółów, pewnie nawet można by z tym coś zrobić, ale tekst:
albo
bądź
to jak śpiew Frankensteina do muzyki Bethowena !!!

Oczywiście są tutaj PROspecjaliści potrafiący wszystko na przysłonie mniejszej niż 3,8 ( mi takie fotki wychodzą doskonale przy 4,0 a nawet 4,5 - zależnie od obiektywu, oczywiście można na 1,8, ale masz 2000pLN na takie szkło z AF ??? Bo na manualu raczej nie dasz rady.
A na 1,8 czy 1,4 to raczej zostaw na fotki w miejscach, gdzie świtała jest zbyt mało, a zdjęcie powyżej nie pokazuje braku światła. )

Musze dodać, że nie ma znaczenia, czy jest słońce, czy go nie ma - kwestia odpowiedniego doświetlenia sceny...

również tekst jest heheheeh - sorki, jestem wyśmiewny, szczególnie "i tyle" ale co tam,

oczywiście to już wiesz, że , bo doney napisała, jak ją ustawić..

A jeszcze ważne
pewnie masz 3500PLN i sobie Photoshopa kupisz, no i oczywiści nic innego, bo musisz podkreślić i wyostrzyć - uffff - masakra, jak Ty dasz radę z tym wszystkim...

Pamietaj również, że obowiązkowo musi być :
bo taka osoba dużo daje w zdjęciu - hehehe


A i jeszcze zapomniałem
hmmm, ogroooooooooooooooooooomn ie !!!!
widze że to iż uraziłam CIe na innym watku wylweasz na pozostałych i zwisa mi to co sobie myślisz ale ok skoro uważasz że z Twoich rad dziewczyna zajdzie dalej to prosze bardzo ale nie musisz na jej watku naskakiwac na innych i nie rozumiem jak najpierw mozesz pisac ze "piszesz, jak robić zdjęcia gdy jest pochmurno, a chwilę wcześniej pytasz, jak zrobić takie zdjęcie" a potem piszesz ze "Musze dodać, że nie ma znaczenia, czy jest słońce, czy go nie ma - kwestia odpowiedniego doświetlenia sceny..." to sie zedecyduj czy slonce musi byc czy nie

co do ekspozycji mam Jej napisać jak co ma ustawic nie znajac warunków? Wychodze z założenia że skoro ktos kupuje lustrzanke zna tak podstawowe definicje jak "poprawna ekspozycja" i wybacz ale nie bede pisac gotowych parametrów nie znajac warunków więc nie naskakuj na mnie ze Jej tego nie napisałam. Jesteś śmieszny bo gdybym napisała że Twoj hdr jest za***i***sty to wtedy nie miał byś do mnie żadnego problemu


Pozatym Autorka pytała jak zrobić takie zdjęcie więc opisałam moim zdaniem jak ono zostało zrobione i uważam nadal ze bokeh tego zdjęcia to efekt dośćdużej przysłony więc nie pisz, że da sie je zrobic na 4.0, 4.5 bo owszem da sie ale ja opisałam zdjęcie powyżej.

I ciekawe czy Ty do swoich przeróbek używasz originalnego photoshopa (jeśli tak to bardzo mnie to cieszy)

I owszem uważam że im ladniejsza modelka tym dodaje uroku do zdjęcia, ale nie musisz sie z tym zgadzać ale nie możesz obrażać mojego zdania. A cała powyższa Twoja wypowiedz była jedna kpiną z mojej wypowiedzi i nie życze sobie tego.

Przepraszam CIe autorko wątku za ten mały off i życze CI zrobienia takiego zdjecia a najlepiej ucz sie na swoich błędach bo tak jest najlepiej. A na pewno nie słuchanie sie dwóch kłócacych sie ludzi
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon

Edytowane przez donay
Czas edycji: 2009-11-13 o 21:31
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:19   #9
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez kitkanitka Pokaż wiadomość
oj przepraszam!

No więc :
Co do aparatu to dopiero uczę się robić. Mam nikona dopiero od kilku dni.

1. Tak mam tylko nikona
2 obiektyw tamron 18-200 XR Di2 AF
3. światło zwykłe

Czy mógłbyś mi pomoc jaką kompozycje dobrać i najlepiej gdzie robić zdjęcia jak jest pochmurno.
z takim sprzętem jakim dysponujesz można próbować następująco:
1. ustawiasz obiektyw na najdłuższą ogniskową - 200 mm. Masz tam wprawdzie przesłonę 6,3, ale z doświadczenia wiem, że przy połączeniu ogniskowej 135 i przesłony 5,6 uzyskuje się niezłe rozmycie tła. Zasada jest prosta: im dłuższa ogniskowa tym lepiej.

2. Musisz ustawić aparat na program, który traktuje priorytetowo przesłonę, tzn. Ty dobierasz przesłonę, a aparat za Ciebie wylicza czas. Oczywiście najlepiej byłoby robić to na manualu, ale jeśli masz lustro od paru dni to na razie się w to nie pakuj. Priorytet przesłony wystarczy.

3. Zapomnij o robieniu takich zdjęć w pochmurny dzień i bez lampy. Siłą tego zdjęcia jest światło, które rozświetla skórę. Jeśli nie masz lampy, a widzę, że nie masz, możesz spróbowac użyć wbudowanej; tu jednak pojawia się problem, bo jesli wykorzystasz jej pełną moc, zdjęcie wyjdzie prześwietlone. Znajdź w ustawieniach coś, co prawdopodobnie nazywa się "Opcje wbudowanej lampy błyskowej" i ustaw błysk na mniejszą moc, o na -1. Gdyby i przy takim ustawieniu prześwietlał zdjęcie, zejdź do -1,5. To piszę "na czuja", sama nie korzystam z wbudowanej lampy.

4. Takie zdjęcia najlepiej robić w formacie RAW i potem wywoływać, wtedy masz większe szanse ingerencji w plik. Tego można i warto się nauczyć. Możesz na początek skorzystać z triala PS lub Lightrooma - 30dniowej, legalnej wersji testowej. Obawiam się, że ten punkt może być w tym momencie najtrudniejszy.

A poza wszystkim - przeczytaj jak najdokładniej instrukcję obsługi, jeśli czegoś nie rozumiesz to pytaj tych, co rozumieją (np. na forum optyczne.pl czy na systemowym nikona).

powodzenia.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 11:50   #10
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

donay wybacz, ale cokolwiekasia napisała pierwszą mądrą instrukcję w tym wątku...Kasiu - brawo !!!

Tak na marginesie - spróbuje zrobić taką fotkę na przysłonie powyżej 5,6 - wrzucę efekt - ciekawe jak to będzie Nigdy nie kombinowałem w ten sposób

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2009-11-14 o 11:55
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 12:15   #11
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
Tak na marginesie - spróbuje zrobić taką fotkę na przysłonie powyżej 5,6 - wrzucę efekt - ciekawe jak to będzie Nigdy nie kombinowałem w ten sposób
spróbuj, tylko pamiętaj, żeby zoom ustawić na długim końcu, wtedy GO mocno się skraca. Oczywiście to nie to samo, co przy f 1,4 czy nawet 2,8, ale prawdę mówiąc ostatnio łapię się na tym, że GO przy 2,8 jest dla mnie zbyt płytka, zwłaszcza w reportażach i na ogniskowych powyżej 70 mm.

Dla unaocznienia tego, o czym wcześniej pisałam, zdjęcie poniżej: na wszelki wypadek uprzejmie proszę o niekomentowanie jego walorów artystycznych, czy raczej braku tychże, bo primo to część większego reportażu więc wyrwane z kontekstu niewiele mówi, a secundo: celowo wybierałam kadr, na którym fotografowane osoby będą nierozpoznawalne

Najważniejsze czyli ustawienia: ogniskowa 112 mm (obiektyw Canon EF 28-135, 3,5-5,6), f: 5,6, iso: 800, czas: 1/100

cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 16:56   #12
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

A więc efekt prób dedykowany robiącej super fotki ( wiem, bo widziałem - cokolwiekasia i ...tylko jej )

poniżej fotka, obiektyw 50-150, ogniskowa na max, przysłona 6,0 ISO 640, światło zza chmur, było dość jasno, zdjęcie robione około godziny 13:50, migawka ustawiona na 250, ekspozycja +0, 7 - niestety, nie miałem twarzy, więc zdjęcie na listkach, odległość między jednym a drugim około 10cm.
Oczy są rozstawione o +/- 7cm, więc pomiędzy listkami odległość podobna.
Obiektyw Zuiko z minimalną f3,5 , czyli taki normalnie dostępny, ostrzenie AF.
Liście oznaczone jako 1 i 2.
Ostrzenie na nr 1
Żadnej obróbki, tylko kadrowanie i NR w kopusie - da się zrobić na 6.0 taki efekt !!!
Na 6,4 już nie - głębia ostrości idzie zbyt daleko i listek nr 2 staje się ostry, jak jedynka



( EDIT )

donay
, napisałaś, że cyt:
Cytat:
co wazne do takiego efektu jak tu to 3,8 to najwiecej
nie masz racji, na kitach z odrobiną wiedzy daje się wyciągnąć coś podobnego, a takich szkieł używa tu większość !!!

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2009-11-14 o 17:19
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 19:09   #13
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

@cokolwiekasia, @stiket, @donay
Może jednak zamiast własnych "przykładów" DOF... wytłumaczycie i pokażecie jak się ją oblicza? A jeżeli nie wiecie.... to proszę LINK i LINK. Przy okazji poczytajcie o hiperfokalnej... też się wam przyda.
btw: DOF "jest" w każdym obiektywie i w tym za 100PLN i w tym za 5000PLN...
@kitkanitka
Polecam w pierwszej kolejności przeczytać instrukcję obsługi swojego aparatu, a następnie kilka książek o fotografii w teorii i praktyce..jest tego mnóstwo w księgarniach i łatwo sobie coś znajdziesz.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...

Edytowane przez D50
Czas edycji: 2009-11-14 o 19:12
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 21:07   #14
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
A więc efekt prób dedykowany robiącej super fotki ( wiem, bo widziałem - cokolwiekasia i ...tylko jej )

poniżej fotka, obiektyw 50-150, ogniskowa na max, przysłona 6,0 ISO 640, światło zza chmur, było dość jasno, zdjęcie robione około godziny 13:50, migawka ustawiona na 250, ekspozycja +0, 7 - niestety, nie miałem twarzy, więc zdjęcie na listkach, odległość między jednym a drugim około 10cm.
Oczy są rozstawione o +/- 7cm, więc pomiędzy listkami odległość podobna.
Obiektyw Zuiko z minimalną f3,5 , czyli taki normalnie dostępny, ostrzenie AF.
Liście oznaczone jako 1 i 2.
Ostrzenie na nr 1
Żadnej obróbki, tylko kadrowanie i NR w kopusie - da się zrobić na 6.0 taki efekt !!!
Na 6,4 już nie - głębia ostrości idzie zbyt daleko i listek nr 2 staje się ostry, jak jedynka



( EDIT )

donay
, napisałaś, że cyt:
nie masz racji, na kitach z odrobiną wiedzy daje się wyciągnąć coś podobnego, a takich szkieł używa tu większość !!!
ciekawe ile jeszcze razy bedziesz udowadniał mi jak to bardzo sie nie znam i ze w niczym nie mam racji poczekamy moze jeszcze cos znajdziesz aby mi to udowodnic a chciałąm zauważyć że to forum i jak wcześniej podkreśliłeś mam prawo do własnego zdania a Ty mnie tu normalnie na kazdym kroku linczujesz i kto by pomyslal ze to wszystko przez to ze stwierdziłam ze Twoj HDR nie ejst idealny
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:48   #15
kitkanitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 89
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

dziękuje! ;*
kitkanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:33   #16
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: jak zrobić zdjęcie! - pomoc

Cytat:
Napisane przez donay Pokaż wiadomość
ciekawe ile jeszcze razy bedziesz udowadniał mi jak to bardzo sie nie znam i ze w niczym nie mam racji...
Ile będzie trzeba - hehehehe
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.