Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-15, 14:44   #1
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805

Oswajanie papużki...


Nie wiem, czy taki wątek już był, bo ja go nie znalazłam :P

Moim problemem jest papużka falista...Mój tata choduje papugi w wolierze ogrodowej. Jako, że latem rozmnorzyło się trochę, to wzięłam jednego samczyka do domu, do klatki. Wykluł się on wiosną lub latem więc ma około 4-5 mcy. Mam go od wtorku (11.X.2005) i cały czas się mnie boi...wydaje mi się, że mało je i jest jakiś taki niemrawy...jak wychodzę z pokoju to się dopiero ożywia. Co prawda z dnia na dzień coraz więjej ćwierka, ale gdy zmieniam mu wode itp. to się boi...Dałam mu nawet jabłko, dziś i wczoraj nawet go nie dziobnął, bo on ogólnie mało je...Wiec, jak mam go oswoić? Co robić, zeby szybciej się przyzywczaił i nie bał się? Dziękuję za odpowiedzi

P.S.: Muszę tu powiedzieć, że mój samczyk-Tinker ma imię takie jakie ma, bo bardzo spodobał mi się nick Tinkerbell, i nazwałam tak ptaszka
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 14:54   #2
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Oswajanie papużki...

Mósisz często siadać przy klatce i po prostu mówić do niego. Po jakimś czasie dopiero powoli podawaj mu z reki jabłko (ale dopiero wtedy gdy zacznie dobrze jeść). Papużki faliste łatwo się oswajają, jednak wymaga to czasu i cierpliwości. Jak już cię polubi i będzie jadł z ręki, możesz zacząć go wypuszczać.
Moja świętej pamięci papużka falista nauczyła sie nawet kilku słów!
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 15:21   #3
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Oswajanie papużki...

he, ja nigdy nie miałam papużki, ale miałam kanarka który był bardzo oswojony. Na początku też był "niemrawy" tylko siedział i sie nie ruszał. Ale potem!
Ptaszek musi się oswoić z nowym miejscem - czyli klatką, ale i też pomieszczeniem w którym ona stoi. Klatke powinnaś ustawić najlepiej na wysokości swej twarzy -żebyś ptaś mógł wszystko obserwować a Ty mieć do niego łatwy dostęp. Na początku dawaj mu smakołyki ale nie z ręki. Zje - dobrze nie zje - może nie ma ochoty. Mów do niego jak najwięcej ŁAGODNYM głosem - nie krzycz w pobliżu nie trzaskaj itp. Z czasem powinien się "bardziej rozruszać". Sprawdz co lubi najbardziej jeść - jaki jest jego smakołyk - i za jakiś czas zacznij mu to serwować trzymając w ręce - np. liśc sałaty. Chęć skonsumowania smakołyku pozwoli mu przezwyciążyć strach przed podejrzaną ręką która go trzyma Pozwól mu zjeść ale nie wykonuj przy tym gwałtownych ruchów ani nie próboj go wtedy złapać. Za jakiś czas powinien przestać się bać, a potem można naczyć go siadać na ręce itp.
Ja mojego kanara nauczyłam siadać na rękę kiedy nabrał ochoty na latanie. "Wolność" kusiła go bardzo ale przed otwartymi drzwiczkami czaiła się moja ręka - wystawiona tak żeby mógł na niej usiąść. Bardzo się bał na początku, ale później "odbijał się do lotu" z niej a po jakimś czasie zdecydował się na nią wskoczyć. I tak przesiedział z 15 minut bacznie mi się przyglądając a ja jemu. Przespacerowaliśmy się tak po pokoju, nIc złego sie nie wydarzyło i od ramtej pory siadał z wielką chęcią
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 16:09   #4
KatarzynaJ
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaJ
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Michelin
Wiadomości: 168
Dot.: Oswajanie papużki...

Może tęskni za tamtą gromadką?
A tak poważnie, ptaszek jest młody i oswoi się, może jest trochę powściągliwy (jak i psy tak i ptaki mogą mieć różny temperament). Poprostu poczekaj, przebywaj z nim długo w jednym pomieszczeniu, nic na siłę. Pamietam jak przywieźliśmy do domu, dawno temu, Nimfę, też była płochliwa, ale jak tylko oswoiła się ze swoją klatką i nowym otoczeniem przez cały dzień jak byliśmy w domu miala otwarta klatkę i mogła chodzić, latać gdzie chce (oczywiście pilnowaliśmy żeby nie wyleciała przez okno lub do garnka nie wpadła, a takie rzeczy niestety moga się zdarzyć), no i minął ok. tydzień gdy sama do mnie przyszła , jadłam slonecznik z papierowej torby i chyba nie wytrzymała z ciekawości co ja tam mam I od tego momentu była jak piesek, krok w krok ze mną, pamietam jak mi się w herbacie potrafiła wykapać Uwielbiałam ją. Strasznie lubie takie ptaki. Teraz niestety (raczej stety) mam koty więc o papudze mogę na dość dłuższy czas zapomnieć.
KatarzynaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 17:04   #5
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Oswajanie papużki...

duzo siedzieć przy klatce, mówic do ptaszka, mozesz tez np nasypać na ręke ziarenka i wsadzic ręke do klatki i sie nie ruszać przez pare godzin
po pewnym czasie moje dzioby przyzwyczaiły sie do reki w klatce, potem zaczely wskakiwac i jesc ziarenka
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 18:35   #6
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: Oswajanie papużki...

wejdz tutaj i sie wszystkiego dowiesz http://papuzka.netax.pl
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 20:31   #7
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Oswajanie papużki...

Mow dużo do niego

Miałam kiedys papużkę Trixie też na poczatku się tak zachowywała, potem się przyzwyczaiła i nawet jak latała po pokoju (rzadko przyznam, ale się zdarzało ) to czasem podlatywała i siadała na rekę.

Słyszałam gdzieś, że papużki faliste [!] mozna nauczyć pojedyńczych słów, ale mi się to nie udało
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2015-03-03 o 04:58
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 21:07   #8
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Oswajanie papużki...

Polecam te strony: http://www.faliste.v-net.pl/zaczynamy.html
http://www.papugi.webserwer.pl/
http://www.papugi.webserwer.pl/forum/forum/
Sama mam dwie papuzki faliste - Miki i Filipek Zanim kupilismy Filipka, mialam tez dwie Mikiego i Kubusia, ale Kubus byl chory i zostal uspiony Kubus i Miki byli oswojeni, ale od kiedy mamy Filipka, Miki zrobil sie jakis dziwny... Juz nie wchodzi tak chetnie na reke jak kiedys. Filipek nadal sie troche boi, chociaz mamy go juz trzy miesiace Ale staramy sie do nich duzo mowic, czesto zagladac i spedzac z nimi duzo czasu. Lataja sobie codziennie i juz coraz bardziej sie do nas zblizaja. Mam nadzieje, ze ktoregos dnia same przyjda i beda sobie tuptaly kolo monitora
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 21:36   #9
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Oswajanie papużki...

ja mam nimfę. Dziś pierwszy raz otworzyłam klatkę (ma 4 miechy) i czekałam...a ona ciekawska niewytrzymała i najpierw wygladała sobie a potem polatała.A jak nie mogła zejść z segmentu to zaczęła się drzeć i musiałam ją w łapki wziąć delikatnie.Troszkę podziobała ale...potem ucichła i spowrotem ją do klatki ale nie zamykałam a ona wyszła i patrzyła tu i tam
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 19:56   #10
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Oswajanie papużki...

Dziękuję dziewczyny Mam nadzieję, ze Tinker się w końcu do mnie przekona....A ostatnio wymyślił sobie dziny zwyczaj,,otóż chowa się za takim powieszanym lusterkiem, jakby chcial udawać, ze go tam nie ma Postaram się stosować do Waszych podpowiedzi i siedzieć przy klatce do upadłego :P
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 17:59   #11
ksymena
Raczkowanie
 
Avatar ksymena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
GG do ksymena
Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Oto moja 9 z rzędu papużka - tym razem nimfa . Nazywa się Maciuś (gdy jest niegrzeczny nazywam go Maciorą) i jest najwspanialszym na świecie zwierzem. Codziennie po pare razy przychodzi się do mnie pomyziać, ciągle na mnie siedzi i w ogóle jest niezwykły. A czy koś z Was ma Też nifę ? Chętnie bym pogadała

http://img73.imageshack.us/img73/211...czeczka8ee.jpg
__________________
"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc, tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było jednak zarazem przemożne."

Edytowane przez ksymena
Czas edycji: 2006-05-10 o 18:06 Powód: zapomniałam dodać zdj. , ach ta skleroza:)
ksymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 18:26   #12
Alcedo
Raczkowanie
 
Avatar Alcedo
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Ja również mam nimfę. A nawet dwie: samczyka i samiczkę.

Powiedz mi w jakim wieku jest twoja papużka?
Bo skłonna jestem twierdzić, że jest to samiczka.... chyba że jest bardzo młoda.

Edytowane przez Alcedo
Czas edycji: 2013-06-13 o 18:25
Alcedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 07:17   #13
ksymena
Raczkowanie
 
Avatar ksymena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
GG do ksymena
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Jest to samczyk, a ma jakiś roczek. Śliczne te twoje, wypuszczasz je z klatki ?
__________________
"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc, tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było jednak zarazem przemożne."
ksymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:20   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Oosbiscie niegdy nie milam nimfy tylko faliste ale moj sasiad mial nimfe i byla tak oswojona ze wlasciwie w klatece nie miaszkala spala gdzies na szafce ,lampie,jadla z talerza sasiada po obiedzie robil sztuczke ,dla niektorych obrzydliwa otwieral paszcze a papuga wydlubywala mu resztki jedzenia z zebów

byla sliczna i madra ,potrafila nasladowac dzwiek gotujacej sie wody w czajnkiu i dzwiek telefonu nie raz sie nabralam na telefon
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 14:16   #15
ksymena
Raczkowanie
 
Avatar ksymena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
GG do ksymena
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Moja Maciora również wyjada mi resztki z zębów i jest nienormalna, bo uwielba zjadać klej wikol
__________________
"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc, tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było jednak zarazem przemożne."
ksymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:12   #16
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Mój chłopak nie dalej niż tydzień temu znalazł taką na ulicy jak chciały ją zadziobać wrony na szczeście oprócz powyrywanych piór nic wiecej sie papużce nie stało. Już jest u swojej właścicielki Pozdrawiam właścicielki papug
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 06:07   #17
Alcedo
Raczkowanie
 
Avatar Alcedo
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Hmm... w porządku, jak płeć jest sprawdzona.
Twój samczyk jest jeszcze młodziutki, co całkiem wyjaśnia dlaczego ma upierzenia samicy.

Co do moich papug:
Na początku miałam tylko samiczkę przez kilka dobrych lat. I wtedy była do mnie bardzo przywiązana. Praktycznie jak byłam w domu papużka siedziała cały czas poza klatką.
Po kupieniu samca sytuacja się zmieniła i... no cóż woli jego ode mnie. Teraz rzadziej je wypuszczam bo samiec się strasznie rozbija po ścianach, jak lata, a gdy samiczka jest sama poza klatką - jest bardzo niespokojny.

Edytowane przez Alcedo
Czas edycji: 2006-05-12 o 08:41
Alcedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:12   #18
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

ale sliczne te Wasze papugi
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 19:15   #19
amberka19
Przyczajenie
 
Avatar amberka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Ja też mam papuzię, ale nie wiem po czym poznać płeć.Zabrałam ją chłopakowi który miał chwilowy kaprys i już nikomu nie oddam.
amberka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 23:01   #20
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Dawno temu dostałam w prezencie nimfę.Miałam ją rok,później oddałam,bo wszędzie te pióra .W ogóle nie dało się jej oswoić.Ilekroć wkładałam rękę do klatki,syczała,prychała,d arła się i chciała dziobać.Chyba wyjątkowy egzemplarz mi się trafił Jak Wy oswoiłyście swoje papugi i ile to u Was trwało?
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 05:27   #21
Alcedo
Raczkowanie
 
Avatar Alcedo
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Nemezja:
Najłatwiej jest oswoić młode papugi, chociaż nie zawsze się to udaje. Wszystko zależy od zwierzaka. Samo oswajanie trwa dosyć długo. Trzeba być bardzo delikatnym, nie wykonywać gwałtownych ruchów przy papużce. Taki pierwszym sygnałem że papużka nam ufa może być fakt, że przyjęła od nas jedzenie wprost z ręki. Jeśli to się uda - powinno być coraz lepiej.

amberka19:
Rozróżnianie płci u nimfy to nie jest taka prosta sprawa, bo istnieje wiele odmian barwnych u których różnice w upierzeniu pomiędzy płciami zacierają się. Najłatwiej jest odróżnić płci w przypadku ubarwienia dzikiego (takie szare z białymi lusterkami na skrzydłach i czerwonymi policzkami). W tym przypadku jest tak: wszystkie młode ptaki mają ubarwienie samicy, tzn. główka jest raczej szara a plamy policzkowe bardziej przygaszone niż u samców. Co najważniejsze na spodniej stronie lotek są żółte plamki, a na spodniej stronie ogona bardzo wyraźne żółte pasy. Po ok. 7 miesiącach u samców żółte plamki i pasy całkowicie zanikają i spód ogona jest jednolity.

Dla wszystkich hodowców nimf polecam stronę: http://www.papugi.resnet.pl/
Jest naprawdę rewelacyjna! Znajdziemy tu zarówno podstawowe informacja np. jak odróżnić płeć, po wskazówki dla pasjonatów np. jak upiec papużce ciasteczka.

A pieczenia polecam, bo moje papużki uwielbiają moje wypieki

Edytowane przez Alcedo
Czas edycji: 2006-05-17 o 18:24
Alcedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:31   #22
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

Śliczny!!!

Mój brat hodował papużki ale dziwnym trafem zawsze mu uciekały z klatki. Potrafiły sobie rozszerzyć prątki, a potem trzeba ich było szukać - czasem nawet w ogrodzie...

Papugi to bardzo mądre ptaki.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:59   #23
ksymena
Raczkowanie
 
Avatar ksymena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
GG do ksymena
Dot.: Mój kochany Maciuś - nimfa:)

tut mnie przyzwyczajanie papugi trwało jakieś 2 tyg. do pierwsze go wypuszczenia z klatki, a później poszło łatwo...
__________________
"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc, tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było jednak zarazem przemożne."
ksymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:55   #24
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Czy mój Borys jest niewidomy??? :(

Tytułowy Borys jest papużką falistą. Kupiłam go wczoraj. Jest bardzo młodziutki. Zauważyłam, że jak przechodzę obok niego to on się wcale nie rusza . Machałam mu rękami przed oczami, a on dalej był spokojny. W klatce cały czas siedzi w jednym miejscu!!! Jak myślicie? Czy on jest niewidomy???
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:59   #25
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Czy mój Borys jest niewidomy??? :(

może poprostu tak sie boi że siedzi jak trusia dla pewności jednak wybierz sie z nim do weterynarza.
Poobserwuj go trochę czy przeskakuje w klatce z szczelelka na szczebelek? Jak sie porusza? Niewidomy ptak bedzie sie obijał po klatce.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:05   #26
k_ota
Raczkowanie
 
Avatar k_ota
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 149
GG do k_ota
Dot.: Czy mój Borys jest niewidomy??? :(

A gdzie go kupowałaś w sklepie zoologicznym?? Sprzedawca raczej powinien poinformować Cię o czymś takim... Może jeszcze nie przyzwyczaił się do otoczenia?? No nie wiem... Radzę tak jak Kiya, żebyś udała się do weterynarza...
k_ota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:09   #27
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Czy mój Borys jest niewidomy??? :(

Dziwne...Czy się boi? Nie powiem, bo nie wiem. Myślę, że raczej nie. Pozwala się pogłaskać, jak mu podstawię palec pod brzuszek to siada na niego. Od wczoraj je tylko proso, którym posypałam dno klatki, a z pojemniczka nie rusza!!! Dzisiaj mój tata go wypuszczał z klatki i za każdym razem siadał na żyrandolu, ale dawał się zamknąć w klatce...Trudno powiedzieć co mu jest
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 22:34   #28
201710291909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145
Dot.: Czy mój Borys jest niewidomy??? :(

hejka nie martw się jestem fanką papużek, młodziutkie papużki są na początku bardzo bojaźliwe, nie ruszaja się, ignorują, nie dziobią.
Poczekaj tak pare dni to minie, staraj sie nie wykonywać przy niej gwałtownych ruchów i krzyczeć.
Zwabiaj ją jedzonkiem np kawałek jabłuszka albo świezej sałaty, na początku kładź na klatce a potem staraj się dawać z ręki.
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to napisz jeśli będę umiała z pewnościa Ci pomogę.
Więc nie martw się papuzki nie widzą tylko nocą i przy bardzo złym oświetleniu, a jak nie maja ochoty na towarzystwo albo sie boja to ignorują ludzi. Powodzenia z Borysem będzie na pewno swietnym papugiem
201710291909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:56   #29
julka123
Raczkowanie
 
Avatar julka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 163
Arrow Do właścicieli PAPUżEK !!!!!!!!!!!!!! - WAżNE

Ostatnio stwierdziłam że moje Papużki faliste mają za małą przestrzeń..... ich klatka ma 63 cm - wys. 44 cm - dł i 25 cm szer. Wydaje mi sie ze to za mało.... Nie są oswojone bo odrazu brałam 2 i zajmowały sie tylko sobą dlatego trudno oswoic jak sie ma wiecej niz jedną.... dlatego ich nie wypuszczam trudno je strasznie załapac a gryzą....... Rozglądam sie za większą klatką, ale te duże są czymś tam powlekane i kosztują ok. 500 zł JAKIE WY MACIE KLATKI? Gdzie można kupić większą?
julka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:03   #30
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Do właścicieli PAPUżEK !!!!!!!!!!!!!! - WAżNE

Trochę większa klatka niż ta, którą masz obecnie na allegro kosztuje 90,00 zł(nazywa się co prawda klatka nimfa, ale równie dobrze możesz trzymać w niej faliste ): http://www.allegro.pl/item112121077_...a_ptakow_.html

Albo ta: http://www.allegro.pl/item112667418_...ow_eliza_.html


fakt, że spooooro większe klatki kosztują dużo więcej http://www.allegro.pl/item113210847_..._prezent_.html
myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 21:58:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.