Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-20, 17:58   #1
Poldan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 5

Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy


Większość szkół i znanych specxjalistów w dziedzinie masażu wywodzi się z południa Polski. Czy istnieją jakieś dobre, renomowane szkoły prowadzące kursy masażu i innych technik manualnych na Pomorzu?
Poldan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 09:41   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Doskonalenie zawodowe

Witam. Jest w tym wiele prawdy, Pierwsza szkoła masażu powostała 50 lat temu w Krakowie, popularnie znana jako Szkoła Masażu dla Niewidomych, a tak naprawdę jest to Medyczne Studium Zawodowe Wydział Masażu Leczniczego. Do 90 roku jedyna placówka szkoląca masażystów z pełnymi kwalifikacjami. Uprawnienia do wykonywania masażu mają także fizjoterapeuci oraz absolwenci rehabilitacji, AWF-u. Od 90-tych lat powstają w Polsce także kursy masażu w szkołach prywatnych.

Pytanie podstawowe Pani Anno, jak chce Pani ten masaż wykorzystywać?

Jesli chodzi o pełne kwalifikacje radziłbym poszukać np. Studium Fizjoterapii lub chociaż 6 - miesięczny kurs masazu klasycznego (podstawa to minimum 150 godzin) w Szkołach prywatnych lub np. w ZDZ- ach, prawie każde miasto.
Moim zdaniem jeśli osoba nie miała nic wspólnego z medycyną, fizoterapią itd. należy sobie darować kursy masażu typu weekend lub miesiąc. dla własnych potrzeb tak, dla potrzeb zawodowych strata czasu.

Jeszcze jedno, kursy dają najczęściej - Zaświadczenie ukończenia Masażu Klasycznego, od tego się zaczyna.

Szkolenia autorskie. Jest jeszcze inna kategoria ofert. Tzw. warsztaty lub kursy autorskie: np. masaże polinezyjskie, technika Rosenberga, Integracyjny Masaż Bodywork, Dynamiczny Masaż, kursy metod orientalnych. Są one kierowane najczęściej dla osób które juz wykonują masaż klasyczny lub mają podstawy medycznego wykształcenia.

Tak więc jeszcze raz pytanie, co chce Pani z tym masażem zrobić.
Pozdrawiam, życzę aby Pani znalazła odpowiednią szkołę lub kurs.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 18:55   #3
Poldan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 5
Re: Doskonalenie zawodowe

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie niezbyt jasno sformułowałam swoje pytanie. Ukończyłam Studium Fizjoterapii, chciałabym ulepszyć swój masaż klasyczny, nauczyć się czegoś nowego. Bardzo lubię czytać Pana artykuły (co prawda od niedawna mam taką możliwość), są bardzo interesujące, jednak co innego czytać, a co innego widzieć wykorzystanie tego w praktyce.
Poldan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 22:00   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Doskonalenie zawodowe

Proszę określić profil Pani zaineresowań może mogę coś więcej dodać. Jesli chodzi o szkolenia z masażu np. w kierunku kosmetyki i med, estetycznej, to polecam aktualny artykuł na wizażu. Jesli chodzi o terapie manualną to też jest kilka szkoleń. Jeśli ma Pani ukończone Studium Fizjoterapii sprawa jest prosta.
Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 17:24   #5
Poldan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 5
Re: Doskonalenie zawodowe

Dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie bardziej masaż leczniczy, chiropraktyka itp. Na Pomorzu, bo pozwoli mi to zaoszczędzić.
Poldan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 12:44   #6
LizaC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 2
GG do LizaC
szkolenie

Szanowny Panie Piotrze
Od jakiegoś czasu z niewyjaśnionych do końca dla mnie przyczyn, odczuwam nieodpartą chęć poznania tajników masażu.Ponieważ mieszkam w Warszawie (niestety) zapisałam się właśnie do szkoły Medikon. Zajęcia rozpoczynają się w najbliższy weekend. Mam jednak sporo wątpliwości.Co do drobnej budowy ciała to rozwiał je Pan w którymś z postów poniżej.A wiek?...Mam 39 lat...Czy ma sens zaczynanie szkolenia w tym wieku? Dla mnie oczywiscie tak, ale pytam raczej o realne szanse i możliwości zajęcia się tym tematem zawodowo.Czy mam czas żeby zdobyć wiedzę i doświadczenie zanim stanę się zgrzybiałą staruszką?;-)Ostatnie 10 lat spędziłam pracując umysłowo w instytucjach finansowych i przyznam, że czym dłużej to robię tym większe mam przkonanie,że nie jestem do tego stworzona;-)Tematyka masaży pociaga mnie od dawna ale jakoś nigdy nie było czasu żeby zając sie tym na poważnie.Docelowo interesuje mnie drenaż limfatyczny i masaże z zakresu kosmetyki estetycznej... tym bardziej że swego czasu skończyłam kurs kosmetyczny...ale to było kilkanascie lat temu.Bardzo proszę o poradę i o ewentualne wskazanie szkoleń które powinnam przejść żeby osiągnać satysfakcjonujący poziom.
LizaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 20:57   #7
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: szkolenie

Od czego zacząć? NO. Może od faktu że jedna z najlepszych terapeutek które w zyciu poznałem Kethryn M, rozpoczęła przygode z masażami w wieku 45 lat, bodaj. Ot tak sie zaczęło od prostego kursu. Potem, nastepny, następny. Dziś jest jedną z najbardziej znanych terapeutek masazu w USA.

Jak skończy Pani pierwszą szkołe to bedzie Pani czterdziestoletnią, wspaniałą kobietą, która wybrała jedną z najciekawszych profesji na świecie. Rozpoczyna Pani od kursu w szkole, bedzie pewnie nudnawy masaż klasyczny ale od tego trzeba zacząć, takie są programy szkół.

Potem następne kursy i następne. Moja rada proszę obserwować w jakim kierunku ciągnie panią, co z tym masażem chce Pani zrobić.

Osobiście znam wiele masażystek - prosze wybaczyć ale Pani przy nich to małolata - które zainteresowały sie masażami w wieku kiedy kobieta wie czego chce i jak chce.

Może nie nalezy się zastanawiac od razu nad zmiana zawodu, ale poprostu rozwinąć skrzydła. No i kobieca intuicja.

Moja terapeutka masażu jest także osobą po przejsciach i idę do niej ze spokojem powierzajac moje także czasem zbolałe ciało i duszę.

Nie wyobrażam sobie pójść do rozpoczynającej przygodę z masażem adeptki masażu, która ma dwadziescia parę lat, skończyła dopiero szkołę i nie wie zabardzo po co.

Uważam, iz do takich profesji i pasji zycia jak masaż trzeba poprostu dorosnąć.

Trzymam kciuki!!!
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-02, 22:25   #8
LizaC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 2
GG do LizaC
Re: szkolenie

Bardzo Panu dziękuję...rozwiał Pan moje wątpliwości
w takim razie idę za głosem serca...
Narazie to będzie moje hobby a jeśli w przyszłości uda mi się być na tyle dobrą żeby zdobyć klientów będzie to najlepszy dowód, że moja intuicja mnie nie zawiodła.
Serdecznie pozdrawiam.
LizaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 14:38   #9
gosiamalgosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8
kursy masazu limfatycznego


witam serdecznie,
poszukuje informacji na temat kursow masazu limfatycznego i segmetarnego.
gosiamalgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 21:00   #10
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: kursy masazu limfatycznego

Masaż segmentarny jest najczęściej w programach szkół. Tak sie składa ze dobrze wykładany, nauczany masaż segmentarny jest jedynie w Studium Masazu Leczniczego w Krakowie, w innych szkołach z tego co wiem to raczej wstep lub wybrane elementy. Do nauki sa potrzebne wiadomosci z naurologi i wiedzy o skórze oraz narządach wewnetrznych. Podobnie jest z drenażem limfatycznym.

Jesli chodzi o drenaż limfatyczny twarzy - zwłaszcza w celach kosmetyczno/estetycznych to bedzie szkolenie we wrześniu w Poznaniu.

Warto przyjechać także na Targi Edukacyjne Masażu 24-25 kwietnia w Krakowie.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 15:19   #11
gosiamalgosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8
kursy masazu

Witam serdecznie
Dziękuje za przesłane informacje. Interesuje mnie gdzie mogę znaleźć kurs masażu Rosenberga?
Pozdrawiam Małgosia
gosiamalgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-03, 14:50   #12
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: kursy masazu

Witam. Niestety obecnie na terenie kraju, nie ma szkoleń z technik Rosenberga.
Pozdrawiam .
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 12:43   #13
EwaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1
Kurs masażu w Trójmieście

Witam was,
Bardzo pilnie potrzebuję informacji, czy w Trójmieście można zrobić kurs masażu. Naprawdę ciężko mi znaleźć cokolwiek, więc bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Ewa
EwaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 18:31   #14
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Kurs masażu w Trójmieście

Jeżeli chodzi o kursy masazu to najlepiej szukać w osrodkach typu ZDZ -y. Pytanie w jakim zakresie chce Pani uczestniczyc w kursie. Jesli od podstaw to polecam rozpoczęcie od Kursu Masażu Klasycznego.

Warto dowiedzieć sie czy dana placówka jest zgłoszona w kuratorium. Obecnie preferowane kursy masazu klasycznego powinne mieć przynajmniej 120 godzi.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 15:35   #15
masza22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 13
GG do masza22
kurs

Jestem zainteresowana Kursem Masażu w terapii celullit. Wiem,ze koszt wynosi 600 zł. Ile obejmuje weekendow??? I kiedy sie rozpoczyna???
Pozdrawiam
masza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 15:48   #16
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: kurs

W najblizszych miesiącach kurs Dynamicznego Masażu rozpoczyna sie 25-27 czerwca, w Poznaniu. Niestety w najblizszych miesiącach z powodu nawału zajęć nie jesteśmy w stanie podać innych terminów. Szczegóły tel 605 787 834
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 16:18   #17
masza22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 13
GG do masza22
Re: kurs

Jestem z Zabrza wiec strasznie duzo wyszly by mnie dojazdy. A nie planujecie nic w Krakowie? Przosze mi jeszcze powiedziec ile trwa ten kurs i czy obejmuje rewalidacje po porodzie??
Pozdrawiam
masza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 05:22   #18
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: kurs

Podstawowy kurs trwa weekend. Piatek-niedziela. Szkolenia odbywaja się jedynie w małych, kameralnych grupach. Prawdopodobnie bedzie też kurs w Gliwicach, ale w późniejszym terminie. Terminy są podane zawsze na stronie www.bodywork.com.pl podstronie aktualnosci.
Zapraszam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 10:44   #19
masza22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 13
GG do masza22
Re: kurs

To super ja i koleżanka byłybyśmy chętne. Czekam z niecierpliwością na info.
Pozdrawiam
masza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-25, 22:52   #20
DG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
GG do DG
zdobyc zawod masazysty

Dzien dobry! skonczylem AWF w Poznaniu-specjalnosc rekreacja ruchowa.Prosze o porade na temat zdobycia zawodu masazysty,szukam dobrej szkoly, kursu. obecnie mieszkam w Szczecinie, znalazlem na miejscu kurs, ale nie jestem pewny, czy dobry. Prosze o porade, wskazanie miejsc, gdzie moglbym pobierac nauke? z powazaniem DG
DG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-26, 08:03   #21
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: zdobyc zawod masazysty

Witam. Nie wiem czy jest pan po rekreacji czy po rehabilitacji ruchowej, jaki dokładnie kierunek. Pytam bo z tego co wiem na rekreacji jest niewiele masażu i wiele osób potem szuka szkół masażu. U pana jest dobra sytuacja bo ma pan podstawy z medycznych przedmiotów, dużo ludzi po AWF -ie szka szkół masażu.

Faktem jest iz warto zacząć od szkoły/kursu masażu klasycznego. W pana mieście lub gdzie indziej prosze pytać czy kurs ma zgłoszenie w kuratorium.

Na dokumentach kuratorium mozna ukończyc: kurs masażu klasycznego dający uprawnienia do wykonywania masazu zawodowo, ale i tak nie uzyskuje sie tytułu dyp. masażysty. Dypl. technika masażu otrzymuje sie jedynie w kilku Studiach Medycznych, np: Kraków, Lublin, Bydgoszcz, Wrocław.


Inne szkoły z nazwy czy firmy prowadzące kursy dają zaświadczenia do wykonywania masażu, potem warto poszukać odpowiednich specjalistycznych kursów, np: metod relaksacyjnych, akupresury, masażu chińskiego, itd.

Jeśli chodzi o szkołe masażu klasycznego w Poznaniu, proponuję mgr Ewe Mikułę tel 0605 787 834. Zapraszam także na szkolenie z Bodywork, prowadzone są w weekendy.

Jesli chodzi o Szczecin, proszę zapytać o kursy przy ZDZ - ach. Wiem, że może miec Pan zastrzeżenia co do róznych kursów, ale tak się składa, iż te kwestie w Polsce nie sa do końca uregulowane. Warto kierować sie opiniami osób które je kończyły. Sa także podziały na tzw. Kursy masażu I stopnia czy II stopnia, ale to sztuczny podział, nie mający podstaw prawnych.

Ufam, iz znajdzie Pan cos odpowiedniego dla siebie.
Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-26, 21:25   #22
DG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
GG do DG
Re: zdobyc zawod masazysty

Panie Piotrze! bardzo dziękuję za tak wiele wiadomości na temat kursów,pierwszych kroków do zawodu.Dziękuję za poświęcenie mi swojego czasu. Pozdrawiam serdecznie DG
DG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 22:36   #23
Poczatkujacy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1
Jak zrobic pierwszy masaz ?? :)

Witam z masazem jeszcze nigdy nie mialem nic wspulnego ale mam takie pytanko jak zrobic pierwszy masaz ?? od czego zaczac...jaki ruchy wykonywac a jakich unikac ?? Chodzi mi o masaz relaksujacy. Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi

ps : moja dziewczyna czeka az zrobie jej masaz ale nie chce tego "spartolic" wiec POMOZCIE !!!!
Poczatkujacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 23:26   #24
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Jak zrobic pierwszy masaz ?? :)

Wiele osób uważa iż jeśli wykonuje się masaż nie medyczny, nie leczniczy, to najłatwiej wykonać masaż relaksacyjny. Prawda nie jest taka prosta i jednostronna. Otóż mozna oczywiście wykonać masaż taki podstawowy który nas odpręży, nieco zrelaksuje, ale nie ma to nic wspólnego z profesjonalnym masażem relaksacyjnym. Masaż relaksacyjny wykonywany zawodowo jest czasem trudniejszy od leczniczego, ponieważ oprócz wiedzy i praktyki potrzebna jest wnikliwa obserwacja i dobra intuicja.

Jeśli chodzi o masaż dla początkujących to radzę kupić jedną z prostych książek i wypróbować kilka chwytów/technik.

Najczęściej w klasycznych formach rozpoczyna się od głaskania, następnie przechodzi sie do rozcierań i ugniatań, potem czas jest na kolejne techniki.
Jednak samych technik głaskań jest tyle, iż trudno uczyć,a nawet przedstawić je chociaż w przyblizonym zarysie na forum internetowym. Dlatego proponuję kupić prosty poradnik dla początkujących.

Jesli chodzi o masaż dla bliskich, ważną rolę odgrywa szczerość i podzielenie się doświadczeniem z pierwszego masażu. Jak go odczuwamy, czy coś nas uraziło, może był za mocny lub przeciwnie? Na wstępie warto rozpocząc poprostu od łagodnych głaskań.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 07:10   #25
kasiak25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 308
Re: Jak zrobic pierwszy masaz ?? :)

Może na tej stronce znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania? http://www.masaze.pl/porWstep.htm , mi ona bardzo pomogła
__________________
CatDelux - moje nowe konto na forum, prosze kierowac sie tam, tego juz nie uzywam :P
kasiak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 07:31   #26
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Jak zrobic pierwszy masaz ?? :)

Fakt. W pewien sposób to na początku jakieś wskazówki. Wiem ze Piotr w najblizszych tygodniach ma zwiekszyć forum i serwis www.masaze.pl moze na ten temat będzie więcej informacji.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 09:24   #27
ala66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
nowy zawód

Witam Panie Piotrze
Podczas przeglądania forum nt. problematyki masażu moją uwagę zwróciła jedna Pana wypowiedź dotycząca zmiany zawodu w wieku średnim. Zapalił Pan światełko nadziei dla mnie 38-letniej biurokratki. Zawsze podobał mi się zawód masażysty, lecz moje życie tak się potoczyło, że nie spełniłam swoich marzeń. Teraz siedzę przy biurku i prowadzę życie przepełnione monotonią. Czuję się niespełniona zawodowo i wiem, że zawód masażystki to jest to, co chciałabym robić. Życie mam poukładane i może teraz do tego dojrzałam.Aby nie zajmować dłużej Pana cennego czasu przejdę do konkretów.Na dzień dzisiejszy jestem osobą pracującą w biurze, ale chciałabym to zmienić i tu prośba do Pana jak pokierować swoim życiem, aby być dobrą na razie pod względem wykształcenia masażystką czy są szkoły prowadzące naukę zaoczną w tym kierunku. Może podpowie mi Pan inną drogę. Jedno wiem na pewno, że jeżeli uda mi się osiągnąć swój cel to chcę być w tym dobra i wierzę, że Pan mi w tym pomoże.
Z góry dziękuje
Alka z Podkarpacia
ala66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 09:44   #28
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: nowy zawód

38 lat to starsza młodzież a nie jakiś tam sredni wiek!!! Ale tak poważnie to Polacy maja jakiś dziwny bezpiecznik, dochodząc do 40 - ki myslą ze mają wszystko poukładane i nie chca juz niczego zabardzo zmieniać.

Z moich zagranicznych kontaktów wynika, iz często właśnie w 3-4 dekadzie zycia wiele osób podejmuje naukę masazu. No i dobrze, ludzie bardziej odpowiedzialni, dojrzalsi.

Nie wyobrazam sobie nauki masażu zaocznie czy eksternistycznie, dla osób pracujacych są poprostu kursy/szkoły prowadzące zajecia w weekendy. Zresztą wiekszość prywatnych kursów tak sie odbywa.

Faktem jest iz aby zostać naprawde dobrym w zawodzie warto ukończyc studium medyczne, np. w Krakowie (blisko Pani), ale jest to trudne ze wzgledu na dzienny tok nauki.

Radzę znaleźć na wstępie szkołę która ma przynajmniej 150-200, godzin w programie nauki i to najlepiej na początku masażu klasycznego. Moim zdaniem kursy typu 100 godzin a w tym: klasyczny, sportowy, drenaż, akupresura, to zwykłe naciąganie kursantów. Szczególnie ostatnio programy kursów reklamujące jako kursy z dyplomem w 2-3 jezykach i mozliwościa pracy w Uni Europejskiej. Bzdura!!!
Czasem jestem dosadny, ale tak jest.

Ufam, iz znajdzie Pani blisko siebie odpowiednią szkołę do czego zachęcam, co prawda aby w miarę funkcjonować w zawodzie potrzebne jest kilka kursów ale od czegoś trzeba zacząć. Dlatego proponuje nauke masażu klasycznego.

Ufam, iz znajdzie Pani swoja drogę. Swoją drogą nie wiem jak funkcjonuje sie w zawodzie masazysty, bo dla mnie to nie zawód tylko Pasja zycia.
Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 12:45   #29
ala66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
Re: nowy zawód

100-krotne dzięki za podnoszącą na duchu odpowiedź. Dzięki za szczerość i jak Pan to określił dosadność, ale to właśnie cenie u ludzi. Jestem osobą, którą nie łatwo usatysfakcjonować, więc trochę skorzystam z Pana wszechstronnej wiedzy. Podłamałam się brakiem możliwości podjęcia nauki w studium medycznym tokiem zaocznym szkoda. Ale trzeba patrzeć przed siebie związku z tym spojrzeniem w przyszłość jak można uzupełnić ( przynajmniej w małym stopniu) wiedzę, którą nabywa się w/w studium może jakaś lektura?
ala66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 07:21   #30
Marchew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5
Nauka masazu dla poczatkujacych

Witam

Mam takie pytanie, czytalem na tym forum, ze 'masazu nie da sie nauczyc z ksiazek'. Otoz takie drobne pytanie, jest to oczywiste przy masazu profesjonalnym, ale czy jest sens wertowanie setek stron literatury dla 'uzytku wlasnego'? Chodzi oczywiscie o masaz stosowany dla czystej przyjemnosci w domu, nie o zadne profesjonalne wyczyny. Czy jest sens kupowac ksiazki o masazu i stosowac sie do nich? Mozna sie z nich nauczyc czegos sensowego i pomoga one poszerzyc horyzonty calkowitego laika?
Jesli tak to ksiazki o jakiej formie masazu maja sens, a jakie beda strata czasu bo jest to tak skomplikowana forma, ze bez profesjonalnej nauki ani rusz?

Pozdrawiam

M.
Marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 15:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.