psujące się zęby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 01:08   #1
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293

psujące się zęby


Hej!
Szukałam wątku w którym znalazłabym poradę ale znalazłam tylko jeden o podobnym temacie jednak treść w ogóle nie odpowiadała pytaniu które chcę zadać.
Mianowicie...
Dbam o zęby. Staram się je myć po każdym posiłku, ale jednak ze względu na prowadzony tryb życia zazwyczaj myję je poprostu rano i wieczorem czy też odrazu po powrocie do domu. Nie pijam żadnych napojów słodkich/gazowanych, słodyczy też raczej unikam. JEdnak cały czas już od dość dawna psują mi się zęby. 1,2 nie ale te dalsze od 5tek do 7ek. Teraz jeszcze 8ki rosną więc będzie kolejny kłopot.. Psują mi się nie od strony dziąseł tylko tam na tej poziomej powierzchni. Myję je ok. 3 min zawsze bo szczoteczka ma timer, jest elektryczna.
Nigdy nie leczyłam zębów kanałowo, ale cały czas robią mi się te czarne dziurki. Co jedną zakleję to się robi następna. Teraz podleczyłam już trochę, ale jeszcze coś tam zostało i znając życie znów zaraz się*pokaże. Już nie wiem czym mam je myć, na rynku jest zatręsienie past do zębów... A i tak nic nie działa... A może fluoryzacja by coś dała? Bo w sumei to wygląda na taką niezbyt zaawansowaną - a jednak - próchnicę?
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:17   #2
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: psujące się zęby

Cytat:
Napisane przez alecrim9999 Pokaż wiadomość
Hej!
Szukałam wątku w którym znalazłabym poradę ale znalazłam tylko jeden o podobnym temacie jednak treść w ogóle nie odpowiadała pytaniu które chcę zadać.
Mianowicie...
Dbam o zęby. Staram się je myć po każdym posiłku, ale jednak ze względu na prowadzony tryb życia zazwyczaj myję je poprostu rano i wieczorem czy też odrazu po powrocie do domu. Nie pijam żadnych napojów słodkich/gazowanych, słodyczy też raczej unikam. JEdnak cały czas już od dość dawna psują mi się zęby. 1,2 nie ale te dalsze od 5tek do 7ek. Teraz jeszcze 8ki rosną więc będzie kolejny kłopot.. Psują mi się nie od strony dziąseł tylko tam na tej poziomej powierzchni. Myję je ok. 3 min zawsze bo szczoteczka ma timer, jest elektryczna.
Nigdy nie leczyłam zębów kanałowo, ale cały czas robią mi się te czarne dziurki. Co jedną zakleję to się robi następna. Teraz podleczyłam już trochę, ale jeszcze coś tam zostało i znając życie znów zaraz się*pokaże. Już nie wiem czym mam je myć, na rynku jest zatręsienie past do zębów... A i tak nic nie działa... A może fluoryzacja by coś dała? Bo w sumei to wygląda na taką niezbyt zaawansowaną - a jednak - próchnicę?
Zrób sobie lakierowanie-fluoryzację, albo nawet lakowanie. Poczytaj sobie
http://resmedica.pl/zdart110010.html

i poradź się dentysty-on najlepiej powinien się na tym znać
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 05:38   #3
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: psujące się zęby

ooo super bardzo dziękuję! kurcze drogie to... za lakierowanie 50zeta od zeba:/ trzeba bedzie przezyc. dzieki jeszcze raz
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:09   #4
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: psujące się zęby

Cytat:
Napisane przez alecrim9999 Pokaż wiadomość
ooo super bardzo dziękuję! kurcze drogie to... za lakierowanie 50zeta od zeba:/ trzeba bedzie przezyc. dzieki jeszcze raz
Nie nie-taka cena to jakiś kosmos
Ja robiłam lakierowanie w prywatnej klinice i zapłaciłam 100zł za WSZYSTKIE ZĘBY.
Najlepiej zapytaj o cenę w swoim gabinecie.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:54   #5
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: psujące się zęby

racja! to lakowanie 50 od zeba a lakierowanie najtansze za 80 widzialam za 2 luki. ale wszedzie jest napisane ze musza byc wszystkie zeby wyleczone zeby cos robic a ja niestety jeszcze musze troche poczekac...:/
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 15:42   #6
Alida
Raczkowanie
 
Avatar Alida
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 209
GG do Alida
Dot.: psujące się zęby

co do pasty do zębów natomiast to polecam elmex. używam juz od niepamiętnych czasów i wiekszych problemów z próchnica poki co nie mam

Edytowane przez Alida
Czas edycji: 2009-01-12 o 07:37 Powód: wtórny analfabetyzm
Alida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 15:45   #7
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: psujące się zęby

Ja polecam raz w tygodniu myć fluorem - żelem Elmex. Można w aptece kupić bez recepty.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 10:11   #8
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: psujące się zęby

najpierw zmień dentystę bo jak chodzisz do jednego i on widzi, że masz kolejne ubytki i nie proponuje Ci żadnej profilaktyki to nie najlepiej o nim świadczy, po drugie, jeżeli kolejne ubytki robią Ci sie na granicy wypełnień to znaczy, że te wypełnienia są źle założone.
A jeśli chodzi o profilaktykę, myj zęby nie od razu po posiłku ale odczekaj jakieś 30 min
używaj pasty z fluorem i płukanki
raz dziennie nitkuj zęby ale uważaj żeby nie uszkodzić dziąseł
umów sę do lekarza na założenie laków szczelinowych i lakierowanie
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:54   #9
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: psujące się zęby

A czy zęby na których masz próchnicę bolą Cię?
Bo mnie nigdy w życiu nie bolał ząb z powodu próchnicy.Ale miałam też taki problem - co nie poszłam do dentysty to jakiś ubytek, próchnica. No i leczenie i bulenie kasy, wiadomo...
Przed założeniem aparatu ortodontycznego musiałam wyleczyć wszystkie zęby w szybkim czasie i chodziłam do paru dentystów w moim mieście - każdy zauważał inny ubytek w innym zębie... Niemożliwe było, żeby w ciągu 4-5 dni popsuł się ząb...
Bardzo prawdopodobne było, że "specjaliści, dentyści" leczyli mi zdrowe zęby - dla kasy...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:39   #10
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: psujące się zęby

ojej....... nie no az tak to nie mam. ja chodze do jednej tylko. ale rzeczywiscie.. od jakiegos czasu tak z czystej ciekawosci czytam sobei o tych Waszych aparatach i sie nakrecilam na proste zeby i stwierdzilam, ze teraz tez wylecze sobie wszyskie najszybciej jak sie da... i zaloze ten cholerny aparat. chociaz cale zycie sie zapieralam ze nie bede nosic
aa... wlasnie. ja myslalam raczej o stalym. ale czy ruchomym da sie cos zdzialac?? Mam szeroko porozstawiane zeby na gorze.. w tym glowny problem. Do trojek same szpary. Hmm... Zreszta zaraz poszukam moze cos znajde
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:36   #11
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: psujące się zęby

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
A czy zęby na których masz próchnicę bolą Cię?
Bo mnie nigdy w życiu nie bolał ząb z powodu próchnicy.Ale miałam też taki problem - co nie poszłam do dentysty to jakiś ubytek, próchnica. No i leczenie i bulenie kasy, wiadomo...
Przed założeniem aparatu ortodontycznego musiałam wyleczyć wszystkie zęby w szybkim czasie i chodziłam do paru dentystów w moim mieście - każdy zauważał inny ubytek w innym zębie... Niemożliwe było, żeby w ciągu 4-5 dni popsuł się ząb...
Bardzo prawdopodobne było, że "specjaliści, dentyści" leczyli mi zdrowe zęby - dla kasy...
to nie pokazywali Ci w lusterku co będą leczyć?
U mnie było tak, że to ja wskazywałam mojemu dentyście, wszystko miałam oblukane. On znalazł może jeden lub dwa zaczątki próchnicy i dawał mi lusterko i pokazywał jak to wygląda, dłubał jakimś narzędziem, żebym nie myślała, że to kamień, albo nawet próbował usunąć skalerem jak nie był pewien czy to kamień czy ubytek.

Cytat:
Napisane przez alecrim9999 Pokaż wiadomość
ojej....... nie no az tak to nie mam. ja chodze do jednej tylko. ale rzeczywiscie.. od jakiegos czasu tak z czystej ciekawosci czytam sobei o tych Waszych aparatach i sie nakrecilam na proste zeby i stwierdzilam, ze teraz tez wylecze sobie wszyskie najszybciej jak sie da... i zaloze ten cholerny aparat. chociaz cale zycie sie zapieralam ze nie bede nosic
aa... wlasnie. ja myslalam raczej o stalym. ale czy ruchomym da sie cos zdzialac?? Mam szeroko porozstawiane zeby na gorze.. w tym glowny problem. Do trojek same szpary. Hmm... Zreszta zaraz poszukam moze cos znajde
Aparaty ruchome są dla dzieci, u dorosłych nie przynoszą efektów, choć chyba z dwie osoby w wątku aparatowym je mają niestety nie powiem jakie efekty, bo nie wiem. Najlepiej się dowiesz jak pójdziesz do orto na konsultację.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.