senność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-28, 14:48   #1
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69

senność


Ja już od dłuższego czasu odczuwam ciągłe zmęczenie i odczucie senności. Dziwi mnie to ponieważ nie pracuję i tak naprawdę to nie mam żadnych obowiązków więc nie mam czym sie zmęczyć. Bez względu na to czy świeci słońce czy pada deszcz mnie ciągle chce sie spać. Zazwyczaj kładę sie o 22 i śpię do 9. Proszę pomózcie mi przebudzić się z tego letargu ....
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:10   #2
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: senność

zbadaj tarczycę. Miałam to samo i okazało się, że to lekka niedoczynność. Wiem, że i z poziomem cukru może mieć senność coś wspólnego, z anemią, z ciążą;-)))
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 19:19   #3
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: senność

Ja też jestem ostatnio senna, ale mam niskie ciśnienie, więc jestem na to skazana.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 21:29   #4
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: senność

Przyczyn moze byc wiele, eliminujac rozleniwienie zmeczenie moze powodowac spadek poziomu cukru, niedobor zelaza. Stawiam na to pierwsze, czyli najlepiej sprobuj nastawiac budzik np. na 7.00 (zmus sie ) troche gimnastyki, moze przejazdzka na rowerze, zacznij robic cokolwiek, zeby sie rozruszac Z autopsji wiem, ze duzo lepiej czuje sie po 8 godzinach pracy a nastepnie 1,5 godzinnym treningu w Fitnes klubie, niz po dniu "nic nierobienia"
Sprobuj moze pomoze

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 10:51   #5
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: senność

Pewnie macie racje. Najlepiej będzie jak porobie sobie jakies badania... napewno trochę ruchu by mi nie zaszkodziło tylko że ja ruszam sie wymyślam sobie różne rzeczy tylko jak złapie mnie sen to naprawdę nic mi sie nie chce.. czasem nawet jak przyjdą do mnie znajomi i jest wesoło to nie potrafie sie cieszyć gdyz za bardzo chce mi sie spać- nie zawsze tak jes ale dość często nawet kawa juz nie pomaga... Mam jeszcze pytanie a jakie sa obiawy widoczne bądz nie niedoczynności tarczycy oprócz senności. Wielkie dzięki za pomoc
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 16:09   #6
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: senność

Niedoczynność tarczycy polega na zaburzeniu syntezy tyroksyny – hormonu tarczycy. Proces pobudza przysadkę do produkowania znacznych ilości hormonu pobudzającego tarczycę TSH, co prowadzi do jej powiększenia (wole tarczycowe).

Objawy

Senność, zwolnienie pracy serca, zwiększona wrażliwość na zimno, uczucie mrowienia w rękach, wole tarczycowe.


A moze ciebie jakas depresja lapie Madziu koniecznie sie przebadaj.

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:29   #7
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: senność

oprócz tego do objawów niedoczynności tarczycy zalicza sie spadek łaknienia przy zaznaczonym wzroscie masy ciała, sennosc, zmeczenie, spadek tolerancji zimna, bradykardia, zaparcia, czasami obrzek powiek itd.

ale mozesz miec problemy z glikemia, jezeli obserwujesz u siebie wzrost pragnienia, zwiekszona ilosc oddawanego moczu, spadek masy ciala, spadek łaknienia i właśnie senność i zmęczenie
nie znam twoich innych objawow , ani wieku, ale jestes mloda wiec to zaburzenie jest bardziej prawdopodobne, jednakze nie mozna postawic diagnozy bez osobistego zbadania pacjenta wiec udaj sie do lekarza
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-22, 13:40   #8
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: senność

Madziu
Przyczyn sennosci moze byc masa.Ja dawno temu( ponad 10 lat) mialam podobny problem.Wysypialam sie zawsze ,a mimo to w ciagu dnia bez zadnego powodu musialam pospac bo oczy mi sie same kleily.Taka sytuacja trwala okolo rok czasu az kiedys dorwalam jakas ksiazke na temat zdrowego stylu zycia ,oczyszczania organizmu itp itd. Wzielam sie za siebie i zrobilam diete ,ktora ma za zadanie oczyscic organizm z toksyn.W tej ksiazce wyczytalam,ze przyczyna sennosci moze byc zanieczyszczenie watroby i na nic sie nie zdadza zadne dzialania dokad tej watroby sie nie oczysci. Sprobowalam,zrobilam ta diete i jestem jak nowonarodzona Zapomnialam co to znaczy sennosc w ciagu dnia i tak juz w bardzo rzeskim stanie trwam sobie ponad 10 lat
Z tego wynika,ze nie mialam zadnych chorob,a tu mozna by pewnie wiele podejrzewac i wystarczyla tylko dieta.Ja ja powtarzam cyklicznie i czuje sie rewelacyjnie.Polecam Tobie rowniez .
Obecnie nie moglabym zrobic nawet 5 minutowej drzemki bo nie jestem w stanie nawet na tyle usnac w ciagu dnia. Dodam,ze jestem niskocisnieniowcem,ale to nie ma zadnego wplywu.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 15:34   #9
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: senność

diety dietami, ale dziewczyna powinna zrobić podstawowe badania i choćby glikemie na czczo
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 16:35   #10
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: senność

Oczywiscie,ze moze zrobic badania
Ja nie pisalam nigdzie zeby ich nie robila ,napisalam tylko o sobie i co mnie wyzwolilo z sennosci
Pewnie gdyby u mnie nic sie nie zmienilo na lepsze to takze robilabym badania i szukala przyczyny,na szczescie obylo sie bez lekow i bez biegania do lekarzy.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:20   #11
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: senność

niektórym pomaga preparat KELP- to jest wyciąg z alg/ wodorostów, zawierający m.in. jod. Podkręca pracę tarczycy w nieszkodliwy sposób, jeśli się ma objawy lekkiej niedoczynności. Oczywiście badania są konieczne, ale można spróbować, sprzedają to bez recepty w sklepach ze zdrową żywnością, może aptekach też?
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 22:02   #12
79Ewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: senność

Witam! Jamam to samo, tzn. cały czas jestm śpiąca, ale uważam że w moim przypadku to jest ciąża, ponieważ miałam podobne objawy przy pierwszej ciąży, a poza tym okres mi się już spóźnia tydzień. Muszę iśc zrobic badania aby potwierdzic.
79Ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 22:17   #13
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: senność

...ojej u mnie to raczej nie ciąża Bo musiałaby trwać już kilka lat Ja po prostu jestem strasznym śpiochem i nic na to nie poradzę. Uwielbiam spać i najchętniej leżałabym w łóżeczku do 10ej ale cóż... trzeba wstawać do pracy lub na zajęcia A ze mnie typ sowy - najbardziej aktywna jestem nocą...



"Dlaczego dobre rzeczy budzą w nas tak wiele podejrzeń?"
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 19:14   #14
kate37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: senność

Hej! Ja od pewnego czasu czuję sie bardzo podobnie - mogę spać 24 godziny na dobę, wiem, że mam trochę zaniżoną liczbę czerwonych krwinek ale lekarze twierdzą, że "taki mam organizm". Ostatnio jednak doszły ciąłe bóle głowy i tym bardziej zaczęło mnie to niepokoić.. Pomijając to, że na nic nie mam ochoty i jestem :nie do życia"..
kate37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 00:39   #15
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: senność

Cytat:
Napisane przez kate37
Hej! Ja od pewnego czasu czuję sie bardzo podobnie - mogę spać 24 godziny na dobę, wiem, że mam trochę zaniżoną liczbę czerwonych krwinek ale lekarze twierdzą, że "taki mam organizm". Ostatnio jednak doszły ciąłe bóle głowy i tym bardziej zaczęło mnie to niepokoić.. Pomijając to, że na nic nie mam ochoty i jestem :nie do życia"..
ale to moze wynikac ze zmniejszonej liczby czerwonych krwinek ( niedokrwistosc) - malo RBC, czyli malo kom. ktore niosa tlen - stad zmeczenie, bole glowy itp

poziom Fe trzeba spr!!!!
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:44   #16
mad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: senność

Witam,
ja też od jakiegoś czasu tylko śpię.
kładę się zaraz po przyjściu z pracy, budzę na prysznic, i znowu spać. ledwie prowadzę samochód, a w pracy myślę tylko o tym, kiedy położę się spać.
w weekend śpię do 14, mąż czasem sprawdza tętno :-D
mam niedoczynność tarczycy, ktorą leczę od dawna, i lekką anemię od urodzenia ;-), jak mawia lekarz - taka moja uroda.

ale nigdy nie bylo jak teraz.
właśnie się obudziłam. wyjdę z psami, i znów się położę.
to nienormalne.

pozdrawiam
mad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 22:11   #17
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: senność

Dziś rano słyszałam w radio, że upały powodują wypłukiwanie sie z organizmu wielu cennych pierwiastków (zwłąszcza magnezu) - co może być przyczyną senności, zmęczenia i braku koncentracji. Trzeba zaopatrzyc sie w magnez lub zestaw witamin i koniecznie pić dużo wody w te upały...
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:43   #18
Bettix
Przyczajenie
 
Avatar Bettix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 2
Dot.: senność

Senność towarzyszy mi przez cały dzień. Rano kiedy wstanę jestem ..... już zmęczona. Moja pora snu to 22-6.30. W ciagu dnia jestem dosłownie skonana. Od kilku dni mam kłopoty jednak ze snem. Kładę się przed 22, zasypaim i po godzinię budzę się - wściekła, rozdrażniona, dretwieją mi nogi, powieki opadają ale zasnąć ............. ładnie mówiąc nie mogę.
__________________
Bea
Bettix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:37   #19
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: senność

Cytat:
Napisane przez Bettix
Senność towarzyszy mi przez cały dzień. Rano kiedy wstanę jestem ..... już zmęczona. Moja pora snu to 22-6.30. W ciagu dnia jestem dosłownie skonana. Od kilku dni mam kłopoty jednak ze snem. Kładę się przed 22, zasypaim i po godzinię budzę się - wściekła, rozdrażniona, dretwieją mi nogi, powieki opadają ale zasnąć ............. ładnie mówiąc nie mogę.
Jeśli narażona jesteś na długotrwały stres być może to stan jakiś depresyjny. Nic nie napisałaś jaki prowadzisz styl życia więc trudno powiedzieć coś więcej
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.