Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 20:48   #2221
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Spirytus lubelski wystarczy?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:01   #2222
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Próbowałyście używać salicyl z innym olejem niż rycynowy? Jak wrażenia?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:16   #2223
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Próbowałyście używać salicyl z innym olejem niż rycynowy? Jak wrażenia?
robiłam na słonecznikowym (właściwie maceracie kocankowym na bazie tegoż oleju), konopnym, jojoba i rycynowym. Pierwsze 3 w sumie podobnie, choć może najskuteczniejszy słonecznikowy, mimo iż najtrudniej się wchłania - nie zmywam go po 10 minutach, trzymam dłużej i ewentualnie co jakiś czas masuję.
Za to moja skóra jakoś źle reaguje na olej rycynowy - mam wrażenie, że mnie po nim wypryszcza, robią mi się stany zapalne...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:32   #2224
teofano_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przeczytałam że w zimie podczas ujemnych temperatur nie wolno stosować kwasów. Czy to prawda? Dodam, że wychodzę z domu rzadko np co 2-3 dni i na zewnatrz przebywam wtedy tylko chwile około 30 minut w ciągu całego dnia np czekając na autobus i przemieszczając się z autobusu do domu czy na uczelnię.
teofano_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:13   #2225
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez teofano_ Pokaż wiadomość
Przeczytałam że w zimie podczas ujemnych temperatur nie wolno stosować kwasów. Czy to prawda? Dodam, że wychodzę z domu rzadko np co 2-3 dni i na zewnatrz przebywam wtedy tylko chwile około 30 minut w ciągu całego dnia np czekając na autobus i przemieszczając się z autobusu do domu czy na uczelnię.
Ja nie widzę przeciwwskazań, szczególnie skoro piszesz, że nie przebywasz na zewnątrz przez długi czas. Pamiętaj tylko o filtrach, szczególnie teraz taka grubsza warstwa tłustego kremu bardzo się przyda
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 03:37   #2226
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, mam pytanie.

Jak pielęgnować cerę po takim peelingu. Wiadomo, że trochę piecze, jest zaczerwienienie.

- Nakładać kremy? Albo czyste oleje?
- Myć twarz czy przez kilka dni nie myć, żeby się zagoiło?

Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi - jeśli padła proszę o linka.


I jeszcze jedno pytanie: zrobiłam sobie właśnie ten peeling. Mam wrażenie, że wyszedł bardzo słaby - robiłam na oleju, tylko trochę piekło, właściwie brak zaczerwienienia. Moja skóra jest przyzwyczajona do kwasów i wydaje się, że nie zadziałało. Pytanie: kiedy mogę być pewna, że nie zadziałało? Nie chciałabym "przedobrzyć"... Kiedy będę wiedziała, że łuszczenie jednak nie nastąpi - żeby móc wrócić do swoich kremów z kwasami?

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-02-12 o 09:03
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:15   #2227
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przybywam z kwasowym problemem

Z powodzeniem stosuję peeling salicylowy (w tej chwili 30%), a w przerwie między zabiegami używam 2% toniku na salicylu, teoretycznie dla podtrzymania efektu. Niestety, o ile spirytus nakładany na twarz raz na dwa tygodnie mi nie szkodzi, tak używany co 2 dni, nawet w minimalnym stężeniu, mocno mnie przesusza i tym samym zwiększa przetłuszczanie

Zastanawiam się, czy mogłabym zostać przy salicylku w formie peelingu, a na co dzień stosować np. lekki tonik na kwasie mlekowym, który też się u mnie sprawdza? Właściwie już zmieszałam taki tonik, 5%, ale nie wiem czy takie połączenia są bezpieczne dla skóry, więc czeka w lodówce Co myślicie?
__________________
Zacne lico się rozkręca - zapraszam!
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 18:21   #2228
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Przybywam z kwasowym problemem

Z powodzeniem stosuję peeling salicylowy (w tej chwili 30%), a w przerwie między zabiegami używam 2% toniku na salicylu, teoretycznie dla podtrzymania efektu. Niestety, o ile spirytus nakładany na twarz raz na dwa tygodnie mi nie szkodzi, tak używany co 2 dni, nawet w minimalnym stężeniu, mocno mnie przesusza i tym samym zwiększa przetłuszczanie

Zastanawiam się, czy mogłabym zostać przy salicylku w formie peelingu, a na co dzień stosować np. lekki tonik na kwasie mlekowym, który też się u mnie sprawdza? Właściwie już zmieszałam taki tonik, 5%, ale nie wiem czy takie połączenia są bezpieczne dla skóry, więc czeka w lodówce Co myślicie?
Jak robisz tonik salicylowy? Dodajesz jakiś nawilżacz typu gliceryna / hydromanil?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 10:49   #2229
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy mogłabym zostać przy salicylku w formie peelingu, a na co dzień stosować np. lekki tonik na kwasie mlekowym, który też się u mnie sprawdza? Właściwie już zmieszałam taki tonik, 5%, ale nie wiem czy takie połączenia są bezpieczne dla skóry, więc czeka w lodówce Co myślicie?
Nie ma przeciwwskazań, o ile tylko nie dopuścisz do nadmiernego podrażnienia skóry. Łączenie kwasu salicylowego z AHA uważam za dobre rozwiązanie ze względu na ich odwrotny wpływ na grubość skóry właściwej (salicylowy powoduje ścieńczenie, AHA - pogrubienie).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 11:35   #2230
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jak robisz tonik salicylowy? Dodajesz jakiś nawilżacz typu gliceryna / hydromanil?
Tak, dodaję hydromanil, oprócz tego także niacynamid.


Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma przeciwwskazań, o ile tylko nie dopuścisz do nadmiernego podrażnienia skóry. Łączenie kwasu salicylowego z AHA uważam za dobre rozwiązanie ze względu na ich odwrotny wpływ na grubość skóry właściwej (salicylowy powoduje ścieńczenie, AHA - pogrubienie).
Dzięki Lorri, jesteś niezastąpiona Kwasy jako takie jeszcze nigdy nie podrażniły mnie zbyt mocno, przynajmniej nie te dwa. Skoro mogę, to od dzisiaj przerzucam się na tonik mlekowy i mam nadzieję na spektakularne efekty
__________________
Zacne lico się rozkręca - zapraszam!
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 11:45   #2231
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Tak, dodaję hydromanil, oprócz tego także niacynamid.
A jakie masz pH toniku? Dla kwasu salicylowego optymalne jest ok. 3.0, natomiast dla stabilności niacynamidu bezpieczniej ustawić min. 3,5-4,0.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 16:33   #2232
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A jakie masz pH toniku? Dla kwasu salicylowego optymalne jest ok. 3.0, natomiast dla stabilności niacynamidu bezpieczniej ustawić min. 3,5-4,0.
Ok. 3,5 - tak zasugerowała mi obsługa sklepu Zrób Sobie Krem.
__________________
Zacne lico się rozkręca - zapraszam!
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 09:43   #2233
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, możecie mi pomóc? Powtarzam moje pytanie:

Jak pielęgnować cerę po takim peelingu? Wiadomo, że trochę piecze, jest zaczerwienienie.

- Nakładać kremy? Albo czyste oleje?
- Myć twarz czy przez kilka dni nie myć, żeby się zagoiło?

Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi - jeśli padła proszę o linka.

A co do pytania o łączenie AHA z BHA - u mnie super się to sprawdza, znacznie lepiej niż sam BHA.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:09   #2234
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi pomóc? Powtarzam moje pytanie:

Jak pielęgnować cerę po takim peelingu? Wiadomo, że trochę piecze, jest zaczerwienienie.

- Nakładać kremy? Albo czyste oleje?
- Myć twarz czy przez kilka dni nie myć, żeby się zagoiło?

Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi - jeśli padła proszę o linka.

A co do pytania o łączenie AHA z BHA - u mnie super się to sprawdza, znacznie lepiej niż sam BHA.

Nie jestem specjalistą, ale moja cera jest chyba zadowolona z pielęgnacji jaką jej funduję, więc spróbuję pomóc

Moim zdaniem nie ma potrzeby rezygnować z mycia twarzy, ale warto używać jakichś delikatnych środków, bez siarczanów, o działaniu nawilżającym. Polecam żel micelarny z biedronki, który świetnie się sprawdza - lekko łagodzi podrażnienia i nie wysusza

Kremy powinny być treściwe, u mnie oleje także są niezawodne. Wieczorem nakładam na twarz olej lniany, a rano pod filtr krem zimowy Babydream. Wszystko się ładnie podgaja, schodząca skóra nie rzuca się tak w oczy i szybko jest po krzyku

A, ostatnio używam także wywaru z żywokostu, który wspaniaale wręcz przyśpiesza regenerację skóry, polecam!
__________________
Zacne lico się rozkręca - zapraszam!
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 22:56   #2235
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mi się w ogóle po tym skóra nie łuszczyła Jest prawie tak jak 'bifor'. Robiłam 3 razy w przeciągu 1 tygodnia, za 3 razem nie zmniejszałam z ostrożności dawki, jak dotychczas (mając miarkę, dałam prawie jej połowę - kwasu, a oleju - 2 miarki, więc stosunek był około 1:5)
A chciałam najpierw stworzyć stężenie 10%, by od czegoś zacząć.. nawet mnie to nie popieściło
skóra tylko lekko 'kłuła' miejscami..
trzymałam kwas 5-6 minut
kupiony na zsk

Pewnie to ja albo źle wyliczyłam stężenie (miałam i dalej mam z tym ogromny problem) albo po prostu robię coś nie tak.. Powinnam się lenić jak wąż zrzucający skórę, tymczasem NIC. Tylko lekki nieokreślony wysyp, ale równie dobrze mogę stwierdzić, że jestem przed @
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 15:09   #2236
Rachelli
Raczkowanie
 
Avatar Rachelli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 62
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, mam pytanie, czy do salipegu koniecznie musi być użyty glikol polietylowy (PEG 400)? Widziałam na mazidłach inne glikole (butylenowy, dwupropylenowy, metylopropanowy i polipropanowy) i tak sie wlaśnie zastanawiam , czy można zastąpić , bo nie opłaca się w naturalisie jednej rzeczy zamawiać, a na mazidłach już trochę mi sie uzbierało.
Rachelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:39   #2237
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

po przygodach z kwasem migdałowym postanowiłam zamówić z mazideł teraz oprócz migdała także kwas salicylowy... postanowiłam rozpuścić go w oleju również kupionym na mazidłach (olej, macerat z alg)...no i tu pojawia się problem, chciałam zrobić 10% i rozpuszczenie było mega problemem, podgrzewałam go, przynajmniej z 20 minut a i tak niestety pływały w nim kryształki...zastanawiam się więc co zrobiłam źle? a może ten olej nie jest odpowiedni ? Siedzę z tym teraz na twarzy, nie powiem delikatnie szczypie, więc coś tam jednak się rozpuściło... Macie może jakieś wskazówki ? będę bardzo wdzięczna
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:58   #2238
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kwas salicylowy rozpuszcza się w tłuszczach tylko do pewnego stężenia, w różnych olejach będzie różna rozpuszczalność SA. O ile się nie mylę największe stężenie można uzyskać rozpuszczając kwas w oleju rycynowym. Najlepiej będzie dolewać po odrobinie oleju aż kwas ostatecznie się rozpuści, albo zrobić nową porcję z mniejszym stężeniem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:28   #2239
ewenna1
Przyczajenie
 
Avatar ewenna1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

przeczytałam forum prawie od "deski do deski".
Salicyla kupiam z m-c temu zdesperowana do podjęcia kolejej probu wwalki z zaskórnikami i przebarwieniami. Jedno i drugie jest moją zmorą, zwłaszcza przebarwienia. Nie opalam się, stosuję mocne filtry i wciąż z roku na rok się pogłębiają
Ale do sedna..
Stosowałam tonik bezalkoholowy z salicylem (ZSK).
Tonik robiony na spirytusie plus woda zawsze mi się "rozwarstwia".
Suma summarum nie zauważyłam aby toniki jakoś faktycznie działały..

Próbowałam saliycla na oleju rycynowym - peelingi 15% na buzię.
W tym tygodniu robiłam sobie na spirytusie 5%. Piekło potwornie!!! (Wielki szacun dla tych które są po o wiele mocniejszych peelingach!!).
po pierwszym peelingu buzia przecudownie głądziutka była. Wczoraj zrobiłam znów ten sam peeling i obudziłam się z buzią już mocno ściągniętą. W sumie to nie problem. Problemem jest że moje nieszczęsne przebarwienia na policzkach zrobiły sie OGROMNE. Nigdy nie były aż tak mocno widoczne.
Czy ktoś z Was kochane dziewczęta miał podobne doświadczenia?
Czy kw.salicylowy może zaszkodzić na przebarwienia...???

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

ah, jeszcze istotne pytanie.
mam kwas salicylowy czda z PPH Stanlab (swoją drogą polecam ten sklep jak kupujecie większe ilości kwasów czy innych odczynników/surowców chemicznych).
Kwas z ZSK czy z Mazideł mają różne gęstości nasypowe, nie wiem właściwie jak to wygląda dla kwasu w którym ja jestem posiadaniu.
jak to sprawdzić?

Edytowane przez ewenna1
Czas edycji: 2014-06-17 o 22:00
ewenna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 18:53   #2240
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ewenna1 Pokaż wiadomość
Tonik robiony na spirytusie plus woda zawsze mi się "rozwarstwia".
Potrzebny jest emulgator, który 'rozpuści' kwas i połączy wszystko całość - polysorbate 80.

Cytat:
Kwas z ZSK czy z Mazideł mają różne gęstości nasypowe, nie wiem właściwie jak to wygląda dla kwasu w którym ja jestem posiadaniu.
jak to sprawdzić?
Możesz zapytać w sklepie, w którym kupowałaś kwas, domowa metoda polega na odmierzeniu 1 ml kwasu i zważeniu go na wadze jubilerskiej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-08-17 o 15:37 Powód: literówka
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 15:20   #2241
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej. Mam do was pytanie. Czy na pewno moge rozpuszczac kwas solicylowy z olejem ze slodkich migdalow badz w oleju rycynowym?
__________________
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 15:42   #2242
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
Hej. Mam do was pytanie. Czy na pewno moge rozpuszczac kwas solicylowy z olejem ze slodkich migdalow badz w oleju rycynowym?
Tak w oleju rycynowym kwas rozpuszcza się najlepiej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 17:05   #2243
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Można łączyć bez problemu, po prostu będzie potrzebny rozpuszczalnik do kw. salicylowego. Nie jest to żadna wyższa chemia. Przykładowe preparaty profesjonalne:

Melaspeel G (pH 2,5)
14% kwas mlekowy
14% kwas salicylowy
10% kwas glikolowy
2% kwas cytrynowy

Glicopeel S (pH 2,5)
20% kwas mlekowy
15% kwas glikolowy
10% kwas salicylowy
10% kwas cytrynowy

Mogę przeliczyć na ml, gdyby ktoś chciał.
Chciałam prosić o takie przeliczenie, bo chętnie bym sobie w przyszłości zafundowała jakiś kombinowany peeling. Profesjonalne są dla mnie za drogie, poza tym nie ma możliwości regulowania stężenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 17:16   #2244
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak w oleju rycynowym kwas rozpuszcza się najlepiej.
dziekuje za odpowiedz

jeszcze chcialabym sie dowiedziec czy polecacie ten kwas z firmy biocosmetics http://www.drogeriauroda.co.uk/pl/p/...100-30g.-M/360


spójrzcie co jest napisane w sposobie uzytkowania, dlatego mam pewne obawy...:

SPOSÓB UŻYCIA:

Kwas jest w formie sypkiej i służy do rozcieńczenia z wodą. Wystarczy 1/4 łyżeczki kwasu i łyżeczka wody. Zwiększasz ilość stosunkowo do miejsca zabiegu np. pół łyżeczki kwasu i 2 łyżeczki wody itd.



__________________
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 17:57   #2245
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz

jeszcze chcialabym sie dowiedziec czy polecacie ten kwas z firmy biocosmetics http://www.drogeriauroda.co.uk/pl/p/...100-30g.-M/360


spójrzcie co jest napisane w sposobie uzytkowania, dlatego mam pewne obawy...:

SPOSÓB UŻYCIA:

Kwas jest w formie sypkiej i służy do rozcieńczenia z wodą. Wystarczy 1/4 łyżeczki kwasu i łyżeczka wody. Zwiększasz ilość stosunkowo do miejsca zabiegu np. pół łyżeczki kwasu i 2 łyżeczki wody itd.



No cóż, teoretycznie kwas salicylowy w wodzie się rozpuszcza, ciężko, ale jak pokazują zsk receptury da się to zrobić ze stężeniem 2%, na pewno jednak nie w peelingu Nie masz możliwości zamówienia kwasu z innego źródła?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 15:37   #2246
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Planuję niebawem zrobić "peeling" salicylowy na oleju - w cudzysłowie, ponieważ mam na myśli małe stężenie, np. 5%, które jednorazowo nie daje u mnie żadnego złuszczania, ale stosowałabym je dość często - powiedzmy 2-3 razy w tygodniu, zobaczyłabym jak skóra się zachowuje.
Pytanie dla osób, które bardziej się orientują w temacie - czy mogę taki roztwór wzbogacić witaminą C (Ascorbyl Palmitate) i E (Tocopherol Acetate)?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 18:30   #2247
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Planuję niebawem zrobić "peeling" salicylowy na oleju - w cudzysłowie, ponieważ mam na myśli małe stężenie, np. 5%, które jednorazowo nie daje u mnie żadnego złuszczania, ale stosowałabym je dość często - powiedzmy 2-3 razy w tygodniu, zobaczyłabym jak skóra się zachowuje.
Pytanie dla osób, które bardziej się orientują w temacie - czy mogę taki roztwór wzbogacić witaminą C (Ascorbyl Palmitate) i E (Tocopherol Acetate)?
Olejek z kwasem salicylowym na pewno możesz wzbogacić witaminą E, jeśli tylko Ci służy Niestetu nie wiem jak sytuacja wygląda z olejową witaminą C (sam kwas askorbinowy nie powinien być łączony z SA), jednak udało mi się znaleźć takie połączenie, ot chociażby tutaj -> http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...rwieniami.html
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-08-31 o 19:27
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:19   #2248
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właśnie nie mogłam znaleźć informacji o tym, jakoby nie można było stosować witaminy C razem z kwasem salicylowym. Wręcz przeciwnie, na tym wątku znalazłam jedynie o tym post Lorri, cytuję fragment: "W roztworach peelingujących kwasy AHA/BHA najlepiej łączyć z innymi kwasami, np. askorbinowym, kojowym, fitowym.", ale nic więcej, a na forum BU odradzali takie połączenie, ale z tego co zrozumiałam to po prostu ryzykując podrażnieniem; kwas askorbinowy jest wrażliwy na wiele czynników, więc mógłby stracić swoje właściwości przy kwasie salicylowym - ale palmitynian kwasu askorbinowego (wit C rozpuszczalna w tłuszczach) jest już stabilna

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Chociaż teraz zaczęłam się zastanawiać, czy to ma sens. Wcześniej jakoś nie wpadłam na to, że przecież nie będę stosować olejku z kwasem rano, np. przed wyjściem na uczelnię, bo może mi jednak trochę podrażnić skórę. Za to witamina C i tak by się przydała rano, więc może pokonam swoje lenistwo i przygotuję osobne serum z witaminami.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:44   #2249
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Chociaż teraz zaczęłam się zastanawiać, czy to ma sens. Wcześniej jakoś nie wpadłam na to, że przecież nie będę stosować olejku z kwasem rano, np. przed wyjściem na uczelnię, bo może mi jednak trochę podrażnić skórę. Za to witamina C i tak by się przydała rano, więc może pokonam swoje lenistwo i przygotuję osobne serum z witaminami.
Też uważam, że lepiej byłoby przygotować 2 miksturki, olejek z kwasem do stosowania tak jak pisałaś, co kilka dni i serum z witaminą C na co dzień Aczkolwiek dobrze byłoby wiedzieć czy chociażby teoretycznie te 2 składniki można ze sobą łączyć
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:55   #2250
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witaminę C i E? Wyczytałam, że jak najbardziej, jest to wręcz wskazane oczywiście mowa o wit. C rozpuszczalnej w olejach. Wit. E wzmacnia właściwości antyoksydacyjne witaminy C
brzmi bardzo kusząco, mam nadzieję że E mi nie zapcha porów, jak to straszą fora internetowe.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.