Zmywarka-pomożcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-12, 21:10   #1
Pinusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 107

Zmywarka-pomożcie!!!


Czesc! Zamierzam w najblizszym czasie kupic sobie zmywarke. Sęk w tym, ze nie wiem jakie funkcje powinna posiadac, ktore sa niezbedne. Mysle o firmach AEG, Bosch, Siemens. Co wy na to?
Pinusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 21:44   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

ja na zmywarkach sie nie znam, moze nawet nie potrzebnie sie wtracam, albowiem do mojej kuchni zmywarka sie wejdzie lub kosztem jednej z i tak nie wielu szafek Ale jesli chodzi o firmy to sa chyba ok, AEG najdrozsza o ile sie orientuje, ale Simensik... Zobacz na ich stronach.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 21:49   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

Bosch i Siemens to ta sama firma Wnętrza i funkcje zmywarek są identyczne, różnią sie wyglądem i logiem
Ja od 5 lat mam zmywarkę Boscha i sprawuje się bez zarzutu
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 21:56   #4
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

Zwróć uwagę na ilość pobieranej wody i zużycie prądu, druga ważna sprawa - głośność pracy, ideałem jest jak najcichsza - często puszczam zmywarkę na noc, dobrze jak mnie nie budzi a i sąsiadów też nie - jeśli mieszkasz w bloku. Oprócz programu ekonomicznego oczywiście, jeśli masz zastawę z "złoceniami" potrzebny będzie program z jak najniższą temp, przy rodzinie 4 osoby i więcej najlepsza ( jeśli się zmieści ) będzie zmywarka na 12 kompletów.
A tak wogóle jako szczęśliwa zmywarki posiadaczka uważam, że to ósmy cud świata
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 12:13   #5
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

równiez mam Bosha i jestem bardzo zadowolona !!
Siostra ma Polara czy cos i wnetrze jest bardziej badziewiaste tzn. półeczki są b.miekkie, wyginaja sie itp..

__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 12:16   #6
Pinusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 107
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

Ale jakie funcke powinna miec, co potrzeba. Prosze pomozcie!!!
Pinusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 12:48   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

Pinusia napisał(a):
> Ale jakie funcke powinna miec, co potrzeba. Prosze pomozcie!!!

Moja ma :
- zmywanie w temp. 65 stopni (na garnki - z tego rzadko korzystam, bo z reguły zmywam wszystko razem),
- najczęściej używany program na wszystko 55 stopni,
- program na kieliszki i szkło 55 stopni
- program skrócony na szkło.
Ten ostatni jest fajny, bo pełne zmywanie trwa ok. 1.5 godziny, a to ostatnie ok. 30 min, to ważne jak masz gości i kończy się szkło . Dodatkowo mam opcję zmywania na połowę zmywarki (1 kosz) - to dla czyścioszków nie lubiących, jak naczynia zostają na drugi dzień w zmywarce
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 13:16   #8
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

Mam Whirpoola (też właściwie polar ) i sprawuje się znakomicie od 3 lat.
Jest dobrze gdy zmywarka ma duży zakres temperatur 30-70 st. - delikatne szkło (kryształy lub z grubym dnem) myję w niskich temperaturach (wyższa temperatura może zostawić paskudny osad, bo szkło będzie miało różną temperaturę w trakcie suszenia). Potężnie zabrudzone gary, przypalone patelnie i brytfanny pakuję w wysokie - i wszystko błyszczy. Przydaje się opóźnienie mycia (moja ma ) o np. 3 godziny (taryfa nocna). Zwróć uwagę na możliwość zmiany ustwienia wysokości górnego kosza, czasem coś się nie mieści
No i cena. Zrób rundę po MediaMarkt i zapytaj o końcówki serii zmywarek. Może się okazać, że jakiś producent wprowadza nowinki i starsze modele można kupić na duuuuuuużo mniejszą kasę, a nie zawsze nowinki warte są 500-800 złotych. Tak kupiliśmy zmywarkę dla teściowej. AEG wprowadziło nowe z wyświetlaczami i kilkoma bajerami w sumie nie do końca przydatnymi i starsze modele (koniec starej serii) były w Media tańsze o 700 zł (niestety dostępne były tylko w Media - wykupili wszytkie modele starej serii ).
Sprawdź też poziom hałasu - niektóre zmywarki potrafią "warczeć" głośniej niż armia pralek
Generalizując, jeśli nie kupisz jakiegoś niemarkowego badziewia, to raczej nie kupisz złej zmywarki, chyba, że masz pecha - a na to nie ma lekarstwa.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 13:42   #9
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Zmywarka-pomożcie!!!

I jeszcze jedno. Zmywarka "pod zabudowę" jest dużo droższa od zwykłej. Ale niektóre z firm mają zdejmowalne górne blaty i przednie panele Po takim zabiegu jeśli jest metalowy stelaż z zwykłej zmywarki robi się zmywarka "pod zabudowę" nie muszę dodawać, że odkryłam to w mojej "pralce do naczyń".
Zdjęcie górnego blatu ma sens gdy chcemy umieścić ją między szafkami i mamy już gotowy blat kuchenny.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.