Imieniny - Marcel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-14, 05:17   #1
alicjap3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 58

Imieniny - Marcel


Witajcie,

Od niedawna jestem mama Marcela. Niestety jak probowalam sprawdzic kiedy Marcele obchodza imieniny okazuje sie, ze kazda strona podaje inne daty. Najczesciej pojawia sie data lipcowa ale sa tez strony ktore mowia ze Marcel wcale nie ma imienin tylko Marceli a to przeciez dwa rozne imiona.

Czy macie pomysl jak mozna sprawdzic "obiektywne" daty imienin? Czy jest jakies jedno, bedace wyrocznia w tych sprawach zrodlo?

Teraz sie zaczelam zastanawiac co z imieninami imion b nietypowych czy wrecz nieistniejacych? Czy te osoby nie obchodza imienin?
alicjap3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 09:28   #2
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Imieniny - Marcel

ale chyba nie ma sztywnych reguł że musisz obchodzić imieniny akurat w ten dzień. kiedyś słyszałam że część osób obchodzi imieniny w pierwszy dzień imienin po ich urodzinach (czyli np urodziny w styczniu, według kalendarzy imieniny są w lutym marcu i kwietniu, to wtedy obchodzą w lutym). są także imiona w przypadku których jedna konkretna data imienin jest dość popularna, chociaż i tu czasem zdarzają się wyjątki że ktoś obchodzi w inny dzień.

a co do tego że jak ktoś ma nietypowe imiona to czy nie obchodzi imienin, ja nie mam jakiegoś bardzo rzadkiego imienia, wiem kiedy są imieniny, ale ich nie obchodzę bo nie widzę w tym żadnego sensu
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 09:44   #3
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Od niedawna jestem mama Marcela. Niestety jak probowalam sprawdzic kiedy Marcele obchodza imieniny okazuje sie, ze kazda strona podaje inne daty. Najczesciej pojawia sie data lipcowa ale sa tez strony ktore mowia ze Marcel wcale nie ma imienin tylko Marceli a to przeciez dwa rozne imiona.

Czy macie pomysl jak mozna sprawdzic "obiektywne" daty imienin? Czy jest jakies jedno, bedace wyrocznia w tych sprawach zrodlo?

Teraz sie zaczelam zastanawiac co z imieninami imion b nietypowych czy wrecz nieistniejacych? Czy te osoby nie obchodza imienin?
wg wiki: Marceliimię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy jednej z gałęzi rzymskiego rodu Klaudiuszów, Marcelli. Imię to bywa nadawane także w formie Marcel.

Więc ja bym wzięła którąś z tych dat: Marceli imieniny obchodzi 16 stycznia, 19 stycznia, 19 lutego, 19 marca, 9 kwietnia, 6 czerwca, 17 lipca, 1 sierpnia, 14 sierpnia, 4 września, 30 października, 1 listopada, 26 listopada, 29 grudnia i 30 grudnia.

O jakie imiona nieistniejące Ci chodzi? Większośc imion, ma jakąś ustaloną datę imienin. No chyba, że chodzi o imienia typu Rainbow, no ale to imię anglojęzyczne, a tam imienin się nie obchodzi.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 14:20   #4
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Od niedawna jestem mama Marcela. Niestety jak probowalam sprawdzic kiedy Marcele obchodza imieniny okazuje sie, ze kazda strona podaje inne daty. Najczesciej pojawia sie data lipcowa ale sa tez strony ktore mowia ze Marcel wcale nie ma imienin tylko Marceli a to przeciez dwa rozne imiona.

Czy macie pomysl jak mozna sprawdzic "obiektywne" daty imienin? Czy jest jakies jedno, bedace wyrocznia w tych sprawach zrodlo?

Teraz sie zaczelam zastanawiac co z imieninami imion b nietypowych czy wrecz nieistniejacych? Czy te osoby nie obchodza imienin?
Sama mam imię problematyczne imieninowo

Bo niby obchodzi się pierwsze imieniny po urodzinach - tyle że rodzice w czasach bez wikipedii wzięli datę która była w kalendarzu i nara, innych nie znali. Później spotkałam się jeszcze z dwoma wariantami które były bliżej daty urodzin. Dzisiaj jak wygooglałam to znalazłam jeszcze jeden którego nie znam Ogólnie imię rzadko się pojawia w kalendarzach ale zwykle jeśli już to pod ten mój wariant więc już trudno zostało jak jest, innych nie obchodzę i nie pamiętam kiedy są

Niektóre imiona zresztą są też takie że ludzie uznają i tak tylko jede wariant - np. u wszystkich Agnieszek zakłada się z góry imieniny w dzień babci. Nawet jeśli obchodzą imieniny kiedy indziej to i tak wtedy ludzie im składają życzenia, no mówi się trudno Dlatego niektóre dla ułatwienia obchodzą tylko wtedy.

Na Twoim miejscu sprawdziłabym właśnie co się zwykle pojawia w kalendarzach i postawiła na tę datę.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;61719336]O jakie imiona nieistniejące Ci chodzi? Większośc imion, ma jakąś ustaloną datę imienin. No chyba, że chodzi o imienia typu Rainbow, no ale to imię anglojęzyczne, a tam imienin się nie obchodzi.[/QUOTE]

Aż zapragnęłam sprawdzić Brajana z serii nowości i... ma już datę imienin
https://pl.wikipedia.org/wiki/Brajan 10 grudnia
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 14:44   #5
alicjap3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 58
Dot.: Imieniny - Marcel

Tak jak pisalam problem jest taki ze Marcel ma rozne daty na roznych stronach
alicjap3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 14:52   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam problem jest taki ze Marcel ma rozne daty na roznych stronach
No to spobie jedną z dat wybierz i spokój.

Nie bardzo rozumiem sens i cel tego wątku. Przecież my za Ciebie tej daty nie wybierzemy
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 14:54   #7
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam problem jest taki ze Marcel ma rozne daty na roznych stronach
to weź pierwszy lepszy kalendarz i wybierz z niego

w kalendarzach przeważnie wypisane są najczęstsze daty imienin danego imienia
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-14, 15:04   #8
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam problem jest taki ze Marcel ma rozne daty na roznych stronach
Sprawdź w papierowych kalendarzach. Najlepiej kilku różnych egzemplarzach i z różnych lat - zobaczysz co się najczęściej trafia.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 17:40   #9
alicjap3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 58
Dot.: Imieniny - Marcel

Watek jest stad ze skoro kazdy kalendarz mowi co innego to nie chce wybrac daty ktora nie istnieje a z tego wynika ze tak moze byc...
alicjap3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 17:52   #10
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Imieniny - Marcel

Nie ma świętego Marcela jest za to Marceli z imieninami przypadającymi na 16.01
http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-16a.php3
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 12:00   #11
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Imieniny - Marcel

Cytat:
Napisane przez alicjap3 Pokaż wiadomość
Watek jest stad ze skoro kazdy kalendarz mowi co innego to nie chce wybrac daty ktora nie istnieje a z tego wynika ze tak moze byc...
Prawdopodobnież najczęściej Marcele obchodzą imieniny 14 lipca. Tak przynajmniej twierdzi wujek google
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-15 13:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.