Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 16:27   #1
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159

Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa


Hej ho!

Często wchodzę na pewną stronę internetową, bo jest związana z moimi zainteresowaniami. Zrobiłam sobie jednak od niej przerwę na kilka tygodni (może ok. 1 miesiąc), a gdy tam weszłam przedwczoraj zdziwiłam się. O co cho?

- pod koniec września ilość polubień strony wynosiła ponad 4 000. Wtyczka (tak to się nazywa? ) na stronie zawierała tę liczbę, przycisk "Lubię to!" i losowe awatary ludzi, którzy również lubią tę stronę. Generalnie standard.

- wchodzę przedwczoraj i zamiast ok. 4000-5000 like'ów widzę ponad 20 000. Sama wtyczka wygląda natomiast inaczej niż wcześniej: nie ma już zdjęć ludzi lubiących ten profil i, co ważniejsze, liczba polubień wzrasta z dnia na dzień wręcz masowo. Dzisiaj szpiegując ten dziwny mechanizm odkryłam, że z 29 508 like'ów w ciągu godziny zrobiło się 29 546, a liczba ta ciągle rośnie. Po prostu co kilka minut ktoś (lub coś...) wciska nowe "lubię to!".

Zaznaczam, że nigdy ta strona nie miała takich skoków popularności. Zresztą z jakiej racji nagle z ponad 4000 like'ów w kilkanaście dni zrobiło się z nich (już teraz) ok. 30 000? Ktoś może wie, co to jest? Szukałam jakichś podpowiedzi w necie, ale jedyne, co jest do tego podobne to kupowanie profili i polubień. Wydaje mi się jednak, że to nie do końca to. Będę wdzięczna za jakieś wyjaśnienia.

Edytowane przez xenon88
Czas edycji: 2014-10-18 o 16:30
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 17:12   #2
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa

Cytat:
Napisane przez xenon88 Pokaż wiadomość
Hej ho!

Często wchodzę na pewną stronę internetową, bo jest związana z moimi zainteresowaniami. Zrobiłam sobie jednak od niej przerwę na kilka tygodni (może ok. 1 miesiąc), a gdy tam weszłam przedwczoraj zdziwiłam się. O co cho?

- pod koniec września ilość polubień strony wynosiła ponad 4 000. Wtyczka (tak to się nazywa? ) na stronie zawierała tę liczbę, przycisk "Lubię to!" i losowe awatary ludzi, którzy również lubią tę stronę. Generalnie standard.

- wchodzę przedwczoraj i zamiast ok. 4000-5000 like'ów widzę ponad 20 000. Sama wtyczka wygląda natomiast inaczej niż wcześniej: nie ma już zdjęć ludzi lubiących ten profil i, co ważniejsze, liczba polubień wzrasta z dnia na dzień wręcz masowo. Dzisiaj szpiegując ten dziwny mechanizm odkryłam, że z 29 508 like'ów w ciągu godziny zrobiło się 29 546, a liczba ta ciągle rośnie. Po prostu co kilka minut ktoś (lub coś...) wciska nowe "lubię to!".

Zaznaczam, że nigdy ta strona nie miała takich skoków popularności. Zresztą z jakiej racji nagle z ponad 4000 like'ów w kilkanaście dni zrobiło się z nich (już teraz) ok. 30 000? Ktoś może wie, co to jest? Szukałam jakichś podpowiedzi w necie, ale jedyne, co jest do tego podobne to kupowanie profili i polubień. Wydaje mi się jednak, że to nie do końca to. Będę wdzięczna za jakieś wyjaśnienia.
myślę, że ktoś po prostu kupił lajki na allegro
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 11:37   #3
SmialyPrawiczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 193
Dot.: Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa

kupowanie lajków na allegro
SmialyPrawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 17:27   #4
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa

Mhm, czyli odpowiedź była prostsza niż myślałam. Dzięki za informacje.
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:51   #5
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa

A może poprostu zrobili jakiś konkurs/akcję promującą stronę i np.: za lajk bierze się udział w losowaniu nagrody?

Chociaż oczywiście kupienie lajków na allegro jest tu chyba najbardziej prawdopodobne
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 11:08   #6
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Rosnące polubienia strony - podejrzana sprawa

A na czym polega to kupowanie lajków?? Czyli to są całkowicie "sztuczne" lajki, tak? Też mnie to ciekawi bo jest np. cała masa stron, które powiedzmy są tworzone w 1 dzień i jeszcze tego samego dnia - powiedzmy wieczorem, już mają kilkadziesiąt tys. lajków... :O A nie ma nawet na nich zbyt interesującej treści.
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 12:08:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.