Un Jardin sur le Nil - Hermes - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 06:25   #31
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Mam odlewkę Ogródka Nilowego 20 ml - jeśli któraś z Was ma ochotę - chętnie się wymienię bo ja niestety nie mogę się do tych perfum przekonać.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=261176 - Ogródek Nilowy
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 17:44   #32
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Dziewczyny....ewidentna podróba
Layila... w przypadku ogrodka to raczej malo prawdopodobne, nilowy pojawil sie na rynku w 2005 roku.

Dotarł wczoraj oryginał od bony'a ... i widac od razu. Czyli dziewcznyny - patrzcie na szkło, bo tego widocznie podrobic nie potrafią. Podróbka jest cała zielona...oryginalne szkło nilowego jest zielono-zólte...i ma korek.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 17:51   #33
kokakola
Zakorzenienie
 
Avatar kokakola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: here in my head
Wiadomości: 3 235
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

ogrodki podrabiaja?

Psycho, gratuluje jakże wprawnego oka!
__________________
"Mrs.Dalloway said she would buy the flowers herself."
---
'and with the way they talk, and with the way they smile'
http://www.youtube.com/watch?v=LETsi4eAtho
kokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:25   #34
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Faktycznie, teraz widać jak na dłoni, że te butelki są zupełnie różne

Ech, teraz mocno się zastanowię przed zakupem perfum na Allegro od nieznanego sprzedawcy.
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:27   #35
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny....ewidentna podróba
Layila... w przypadku ogrodka to raczej malo prawdopodobne, nilowy pojawil sie na rynku w 2005 roku.

Dotarł wczoraj oryginał od bony'a ... i widac od razu. Czyli dziewcznyny - patrzcie na szkło, bo tego widocznie podrobic nie potrafią. Podróbka jest cała zielona...oryginalne szkło nilowego jest zielono-zólte...i ma korek.
Psycho, jesteś pewna, że to podróbka? Mój Ogródek Nilowy wygląda identycznie, jak na wcześniejszych zdjęciach (może poza rurką, która sięga dna i jest nawet lekko wygięta). A kupowałam w zeszłym roku na Allegro od polecanego sprzedawcy i też wersję testerową, tyle że z korkiem i kartonikiem testerowym. Porównywałam go z Ogródkiem Śródziemnomorskim i jedyną różnicą, jaką dostrzegam, jest waga korka - korek od Nilowego jest ciut lżejszy (ale może to dlatego, że to jest tester?).
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:36   #36
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Cytat:
Napisane przez magnetica Pokaż wiadomość
Psycho, jesteś pewna, że to podróbka? Mój Ogródek Nilowy wygląda identycznie, jak na wcześniejszych zdjęciach (może poza rurką, która sięga dna i jest nawet lekko wygięta). A kupowałam w zeszłym roku na Allegro od polecanego sprzedawcy i też wersję testerową, tyle że z korkiem i kartonikiem testerowym. Porównywałam go z Ogródkiem Śródziemnomorskim i jedyną różnicą, jaką dostrzegam, jest waga korka - korek od Nilowego jest ciut lżejszy (ale może to dlatego, że to jest tester?).
Mam obydwa ogrody, moją obawę co do oryginalności Twojego nilowego wzbudza jedynie fakt, że butelka jest jednorodnie zielona, brak jej cieniowania. Innych różnic, niestety - nie zauważyłam
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 08:52   #37
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Cytat:
Napisane przez magnetica Pokaż wiadomość
Psycho, jesteś pewna, że to podróbka? Mój Ogródek Nilowy wygląda identycznie, jak na wcześniejszych zdjęciach (może poza rurką, która sięga dna i jest nawet lekko wygięta). A kupowałam w zeszłym roku na Allegro od polecanego sprzedawcy i też wersję testerową, tyle że z korkiem i kartonikiem testerowym. Porównywałam go z Ogródkiem Śródziemnomorskim i jedyną różnicą, jaką dostrzegam, jest waga korka - korek od Nilowego jest ciut lżejszy (ale może to dlatego, że to jest tester?).
Jesli butelka jest cienowana.. to powinien byc oryginalny. Wątpie by hermes produkowal 2 rodzaje butelek, jesli reklamuje się jedną. Wczesniejsze zdjęcia to porównanie oryginalu srodziemnomorskiego z podróbką nilowego. Zapach nilowego i podróbki bardzo się rożnią. Nie wiedziałam, ze butelka nilowego tez jest cieniowana... dopiero jak ulozylam je obok siebie.

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Mam obydwa ogrody, moją obawę co do oryginalności Twojego nilowego wzbudza jedynie fakt, że butelka jest jednorodnie zielona, brak jej cieniowania. Innych różnic, niestety - nie zauważyłam
Innych roznic faktycznie nie ma, no poza bańką na korku, napisami i rożnicą w zapachu.
Ogrodek od Bony'a, pachnie jak ogródek ktorego miałam w wersji 15ml. Zapach podróbki niczym, doslownie niczym nie przypomina zapachu oryginalu.
Przy innych podróbkach starają się tez podrobic zapach, by chociaż w jakims tam stopniu przypominały oryginał ... w przypadku ogrodka nilowego - nie! Zapach podróbki nie ma ani jednej nuty wspolnej z oryginalem.
Podróba "pachnie" szarym mydełem, "plastkikowymi reklamówkami" i wiekowym piżmem - nic poza tym

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-06-28 o 09:13
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 18:01   #38
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Mam przed sobą swój Ogródek Nilowy i widzę jeszcze jedną drobną różnicę - nie wiem czy istotną. Na dnie butelek jest biały pionowy kod czy numer serii - nieistotne. W oryginałach jest skierowany na lewą stronę, czyli jest odczytywany z dołu do góry. Literki i cyferki są też jakby leciutko nierówno wybite - jakby były na różnych wysokościach. W podróbce ten sam kod skierowany jest w odwrotną stronę (czyli czytany od góry do dołu) i wybity jest równiutko, jak od linijki. Nie mam trzeciego egzemplarza do porównania, ale mój, na 100% oryginalny z normalnej renomowanej perfumerii, wygląda identycznie jak ten oryginalny Śródziemnomorski (włącznie z tymi "pijanymi" literkami). A nie sądzę, żeby testery miały te numery wybijane inaczej niż regularne perfumy
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 15:45   #39
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

http://indizio.istore.pl/pl/hermes-u...la-bemowo.html

oryginał, czy podróbka? Btw czy w sephorze/douglasie można kupić ogrody?
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:56   #40
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
http://indizio.istore.pl/pl/hermes-u...la-bemowo.html

oryginał, czy podróbka? Btw czy w sephorze/douglasie można kupić ogrody?
nie ten dział na takie pytania, trzeba było zapytać o tu albo tu

ale odpowiem, tak to sprawdzony sprzedawca, sprzedaje oryginały (sprzedaje także przez Allegro)
Ogrody Hermesa można też kupić w niektórych Douglasach, ale po co przepłacać
__________________



Edytowane przez vilka80
Czas edycji: 2013-08-20 o 16:57
vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:31   #41
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Un Jardin sur le Nil - Hermes

tak, do odpowiedniego tematu trafiłam później, aczkolwiek dziękuję za odpowiedź
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.