Jak najlepiej "wywabić" zapach z fiolki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 07:26   #1
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Question

Jak najlepiej "wywabić" zapach z fiolki?


Hej Dziewczeta , "watek wymiankowy" kwitnie, fiolki smigaja we wszystkie strony, ale zewszad glosy rozpaczy, ze wielki deficyt fiolkowy nam doskwiera . Tak sobie pomyslalam - moze moglybysmy tu wpisywac pomysly na jakies alternatywne opakowanka? Albo moze ktoras ma "dojscia" w Sephorze i moglaby zdradzic, gdzie sie w takie puste fioleczki zaopatrzyc?
Co na to "instancje wyzsze"?
W ramach pomyslow alternatywnych - moj maz swoim dzielnym inzynierskim umyslem wykombinowal, ze moze by sie nadaly fiolki od olejkow zapachowych. Z gory zaznaczam, ze jeszcze nie probowalam tego sposobu, ale po odpowiedniej obrobce - kto wie?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Wizazanki-Perfumianki
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:53   #2
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Fiolki po zapachach do ciasta Smiesznie to wprawdzie wygląda, ale szczelność zachowują i odpachniać dają się ładnie
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:08   #3
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez hybris
Fiolki po zapachach do ciasta Smiesznie to wprawdzie wygląda, ale szczelność zachowują i odpachniać dają się ładnie
O, Hybris, czyzbys przetestowala juz ten system? A odpachniac tez trzeba w spirytusie czy plyn do zmywania wystarczy?
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:20   #4
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Szumaczku zawsze musisz potraktować fiolkę, a zwłaszcza koreczek spirytusem, bo inaczej dobrze jej nie odpachnisz. Ja już ten pomysł testowałam, bo w skrajnych niedoborach fiolek nie szkoda posłac do zlewu kilku aromatów do ciasta Sama też mam od innych Wizażanek takie próbki, jak już pisałam - śmiesznie wyglądają
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:24   #5
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Puste fiolki

Dzieki, w takim razie lece dzis po olejki, bo niedobory fiolkowe zaatakowaly wlasnie.
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:30   #6
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Wink Dot.: Puste fiolki

NO właśnie mam problem z odpachnieniem buteleczki [uzupełniacza] za nic się cholera nie chcę pozbyć zapachu. Nie pomaga wyparzanie wrzątkiem, całe wieczory i ranki stania przy otwartym oknie. NIc...

Dlatego chcę zapytać o spirytus, czy to ma być taki super 90% ratyfikowany z POlmosu - do picia. Czy zwykły salicylowy wystarczy...? Nie znam się.

Dzięki
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:43   #7
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez Pomadka
NO właśnie mam problem z odpachnieniem buteleczki [uzupełniacza] za nic się cholera nie chcę pozbyć zapachu. Nie pomaga wyparzanie wrzątkiem, całe wieczory i ranki stania przy otwartym oknie. NIc...

Dlatego chcę zapytać o spirytus, czy to ma być taki super 90% ratyfikowany z POlmosu - do picia. Czy zwykły salicylowy wystarczy...? Nie znam się.

Dzięki
Musi być zwykły spiryt z Polmosu, salicylowy to za mało. Musisz zalać tym spirytusem fiolki i odstawić na co najmniej 12 godzin.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 13:44   #8
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Puste fiolki

kiedys widzialam puste fioleczki- takie male laboratoryjne na allegro...
co do odpachniania- to we wrzatek i po klopocie ,tyle ze ostatnio umieszczam w tych fiolkach tak malo subtelne zapachy np Agent , ze nawet o ile utrzyma sie 0,1 % poprzedniego zapachu- Agent jak domestos -wszystko inne eliminuje
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:48   #9
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez evee
kiedys widzialam puste fioleczki- takie male laboratoryjne na allegro...
co do odpachniania- to we wrzatek i po klopocie ,tyle ze ostatnio umieszczam w tych fiolkach tak malo subtelne zapachy np Agent , ze nawet o ile utrzyma sie 0,1 % poprzedniego zapachu- Agent jak domestos -wszystko inne eliminuje
Fakt. Za to spróbuj potem odpachnić fiolke po Agencie...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:53   #10
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Puste fiolki

Ja z kolei odpachniam spirytusem salicylowym. Próbowałam takim 90 % z Polmosu i nic, szczególnie plastikowe korki pozostały niewzruszone. Po salicylowaym efekt jest doskonały. Zero zapachu.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:54   #11
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Puste fiolki

Dzięki Hybris.

Buteleczkę próbuję odpachnić od pół roku. Póki co nie pomogło nic... Jest notorycznie otwarta i wyparzana, ale to za mało.
Wcześniej zamieszkiwał w tej buteleczce Hugo Boss męski, potwornie trwały jak widać. Bossa wylałam i walczę z odzyskaniem flakonika...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 13:55   #12
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Puste fiolki

Dzięki Koko za info - ja właśnie zwykłym bezskutecznie (bo jak wysłałam Toccacie na Belle de Minuit, to jednak się okazało, że koreczek nadal pachnie) próbowałam odpachnić fiolki - no to salicylowy pójdzie w ruch.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:35   #13
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez hybris
Fakt. Za to spróbuj potem odpachnić fiolke po Agencie...
to juz nie moj problem ja tylko serwuje te fioleczki zainteresowanym ale w koncu kazda fiolka ma jakis zywot..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 19:48   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Puste fiolki

Ja też używam salicylowego i generalnie jest bardzo dobrze
Za to nie jestem zwolenniczką fiolek do ciasta i sama ich nie utylizuję - niestety, prawda jest taka, że ja w takiej próbce zawsze woń olejku wyczuwam - moim zdaniem olejek ciężko wypędzić, zwłaszcza z korka.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 19:54   #15
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Puste fiolki

Ja używam do napelniania ,szklanych fiolek po dwufazowej maseczce z Dax Cosmetics.
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:21   #16
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Puste fiolki

A ja jestem ciekawa jakie macie sposoby na napelnianie fioleczek, zwlaszcza tych malych, o niewielkiej srednicy (tak aby perfumy trafily do fiolki, a nie "wszedzie tylko nie tam" ).Tak zwyczajnie - przepsikujecie? Czy sa moze jakies tajne metody?
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:25   #17
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez Pralinka
A ja jestem ciekawa jakie macie sposoby na napelnianie fioleczek, zwlaszcza tych malych, o niewielkiej srednicy (tak aby perfumy trafily do fiolki, a nie "wszedzie tylko nie tam" ).Tak zwyczajnie - przepsikujecie? Czy sa moze jakies tajne metody?
hehe, żadna to ezoteryka - po prostu przytykam wylot fiolki do atomizera i psikam. A żeby sobie nie polać palców - trzymam fioleczkę owiniętą w płatek kosmetyczny
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:39   #18
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez hybris
hehe, żadna to ezoteryka - po prostu przytykam wylot fiolki do atomizera i psikam. A żeby sobie nie polać palców - trzymam fioleczkę owiniętą w płatek kosmetyczny
Dzieki Hybris! Ja zawsze przy takich eksperymentach mam wrazenie ze psikam GŁÓWNIE po paluchach, a do fiolki tylko przy okazji. Ale platek faktycznie moze sprawe zalatwic. Jak i cwiczenia.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:45   #19
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Puste fiolki

Tak, praktyka czyni mistrza... ja na ogół przepsikuję całkiem sprawnie, ani kropelki nie uronię - choć dużo tu zależy do atomizera danego zapachu. Marzę o maleńkim lejku, ponoć w niektórych Sephorach takie mają, ale u nas w Trojmieście nie widziałam nigdzie, strasznie mi na takim małym lejku zależy ech...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 21:20   #20
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Marzę o maleńkim lejku, ponoć w niektórych Sephorach takie mają.
Ja Was - Zapachowe Wygi - wlasnie o takie sztuczki podejrzewalam! Nawet jakies wizje ze strzykawkami i iglami mialam, makabryczne. Wszytko do tematu przelewania testerkow, ma sie rozumiec.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:26   #21
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Marzę o maleńkim lejku, ponoć w niektórych Sephorach takie mają, ale u nas w Trojmieście nie widziałam nigdzie, strasznie mi na takim małym lejku zależy ech...
Olunia, ja mam taki lejek, bom go dostała w zestawie z flakonikiem ekstraktu Wish Choparda, ale mówię Ci - nie ma o czym marzyć Niewygodny to primo, a secundo - po napełnieniu każdej kolejnej fiolki/flakonika trzeba go odpachniać Więc kiepski to interes.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:45   #22
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Puste fiolki

ano właśnie, też mam lejek, ale wygodny to on nie jest - wolę sobie poprzepsikiwać, fajnie potem pachną palce
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:46   #23
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Puste fiolki

Eee, z ta strzykawka nie jest tak makabrycznie . Generalnie tez przepsikuje zwyklym sposobem, ale z miniaturek bez atomizera sie nie da - wtedy idealna jest malutka strzykawka - koszt ok. 50 gr. Lejki widzialam w poznanskich Sephorach, ale tak jak ich malutkie fiolki - tylko do uzytku wewnetrznego. Caly czas licze na to, ze ktos nam tu zdradzi sephorowskie zrodlo zaopatrzenia w te malutkie, poreczne i zgrabne fioleczki - gdzies to musza przeciez kupowac?

A tak przy okazji - zaczynam sie powoli zastanawiac rowniez nad sposobem przechowywania powiekszajacej sie ilosci probek wszelkiej masci. Przyszla mi do glowy wizja deseczki czy innego drewienka z wyborowanymi wglebieniami roznej wielkosci - cos jak podstawka do probowek. Mialabym wreszcie porzadek i szybki dostep do moich malenkich skarbow .
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:54   #24
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Puste fiolki

Hm, post mi sie 2 razy wyslal, staram sie dziada pozbyc - mam nadzieje, ze sie tym razem udalo.

Edytowane przez Szumak
Czas edycji: 2005-11-07 o 09:58 Powód: post mi sie dwa razy wyslal
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:22   #25
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Puste fiolki

Z przyjemnością zawiadamiam, iż jestem w posiadaniu 11 fiolek, które po odpachnieniu oddam chętnie w dobre ręce Jeśli będą to ręce Wizażanki z Krakowa bądź Warszawy, mogę je oddać do dobrych rąk własnych bez korzystania z wątpliwej jakości usług Poczty Polskiej

--------
oferta nieaktualna, jedna z Wizażanek już się załapała

Edytowane przez mech
Czas edycji: 2005-11-23 o 20:42
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 12:56   #26
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Puste fiolki

Teraz sobie pomyslałam, że fiolki po ampułkach wyszczuplajacych Kolastyny by się nadawały...szkoda, że zostały tylko 3
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 14:14   #27
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Puste fiolki

Jeszcze się nadają fiolki po serum z białą herbatą Avonu
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 00:02   #28
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Puste fiolki

Z tego co ja wiem to spirytus utrwala zapach, więc "odpachniania" nim jakoś nie widzę. Kiedyś gdzieś w Polsce na wakacjach (w górach lub na mazurach), kupiłam w drogerii zupełnie przypadkowo (wszedł mi w ręce) produkt w aerozolu do neutralizacji zapachów (z założenia przykrych np. trampek) i jeden raz użyłam go do butelki po perfumach - efet był rewelacyjny. Później przeterminował mi się i go wyrzuciłam. Niestety nie pamiętam jak ten produkt się nazywał. Kojarzę tylko, że był produkcji słowackiej.
Tak przy okazji może któraś z Was wie gdzie tanio kupić atomizery 20-50 ml, dostępne z reguły ozdobne i o mniejszej pojemności są w perfumeriach ale za drogo. Pracuję w babskim zespole i często kupujemy sobie 100 ml (orginały) na dwie, ale wtedy nie chcę ryzykować przekłamania zapachu pozostałością poprzedniego i używam nowych buteleczek. Przesyłam wszystkim Wizażanką pachnące pozdrowienia. Urszula
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 00:43   #29
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Puste fiolki

Witaj Urszulo
Spirytus swietnie odpachnia fiolki. Jako wielokrotny juz "producent" odpachnionych fiolek moge to stwierdzic z cala pewnoscia
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:15   #30
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Smile Dot.: Puste fiolki

Cytat:
Napisane przez e-Urszula
Tak przy okazji może któraś z Was wie gdzie tanio kupić atomizery 20-50 ml, dostępne z reguły ozdobne i o mniejszej pojemności są w perfumeriach ale za drogo. Pracuję w babskim zespole i często kupujemy sobie 100 ml (orginały) na dwie, ale wtedy nie chcę ryzykować przekłamania zapachu pozostałością poprzedniego i używam nowych buteleczek. Przesyłam wszystkim Wizażanką pachnące pozdrowienia. Urszula
Odnośnie flakoników w które da się coś wlać/przepsikać, to może spróbuj poszukać w punktach/sklepach F.Mahory, Refan (?) Rafan [nie pamiętam jak się to nazywa dokładnie].
W tych rozlewniach "perfum" przeważnie mają w asortymencie flakoniki o różnym wyglądzie, pojemności oraz cenie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.