Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 16:24   #3781
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:50
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:06   #3782
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

halo halo, poratuje nas tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
witajcie, proszę o analizę kremu z avonu Anew Krem rozjaśniająco-redukujący przebarwienia (sama przepisywałam więc sorki za ew. błędy)

Aqua, cetyl caprylate glycerin, triethylhexanoin, dimethicone, butylene glycol, trisiloxane, carbomer, dilauryl thiodipropionate, paraffin, sodium hydrxide, phenoxyethanol, cera alba, thiodipropionic acid, hydrogenated lecithin, dimethicone crosspolymer, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, cholesterol, glocose, chondrus crispus extract, xanthan gum, aspartic acid, glycyrrhiza glabra extract, petasites hibridus leaf extract, potassium sorbate, zea mays extract, <1013970-006>

Przedewszystkim czy można go używać w lecie? Czy zostawić go na jesień + filtry? Czy wysuszy skórę (tłusta odwodniona) Czy można/trzeba użyć po nim czegoś mocno nawilżającego? Czy zapcha?

Hey i Korah wróćcie, byłyście tu potrzebneco nie znaczy że nie doceniam pomocy innych dziewczyn
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:29   #3783
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika
witajcie, proszę o analizę kremu z avonu Anew Krem rozjaśniająco-redukujący przebarwienia (sama przepisywałam więc sorki za ew. błędy)

Aqua, cetyl caprylate glycerin, triethylhexanoin, dimethicone, butylene glycol, trisiloxane, carbomer, dilauryl thiodipropionate, paraffin, sodium hydrxide, phenoxyethanol, cera alba, thiodipropionic acid, hydrogenated lecithin, dimethicone crosspolymer, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, cholesterol, glocose, chondrus crispus extract, xanthan gum, aspartic acid, glycyrrhiza glabra extract, petasites hibridus leaf extract, potassium sorbate, zea mays extract, <1013970-006>

Przedewszystkim czy można go używać w lecie? Czy zostawić go na jesień + filtry? Czy wysuszy skórę (tłusta odwodniona) Czy można/trzeba użyć po nim czegoś mocno nawilżającego? Czy zapcha?
Nie wydaje sie zbyt cieżki ani tłusty, to czy bedzie odpowiednio nawilżał to już musisz sprawdzić sama - wydaje mi sie ze na lato bedzie odpowiedni, jest w nim troche antyoksydantów, wartościowych ekstraktów jak algi, lukrecja, która to ma wlaściwości depigmentacyjne. Nie powinien zapchać bo za bardzo nie ma czym ani wysuszyć bo są i lekkie emolienty i humentanty i ochronne silikony, nie potrzeba przy nim tez filtrów, ale nie raczej na spektakularne rozjaśnienie bym nie liczyła
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:35   #3784
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey - pięknie ci dziękuję
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:40   #3785
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;28174679]Dziewczyny, co myslicie o tym serum do twarzy?
  • WATER (AQUA)
  • FERRIC GLYCEROPHOSPHATE
  • ZINC GLUCONATE
  • POTASSIUM GLUCONATE
  • CALCIUM GLUCONATE
  • PROPYLENE GLYCOL
  • COPPER GLUCONATE
  • MANGANESE GLUCONATE
  • MAGNESIUM GLUCONATE
  • SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL
  • SODIUM HYALURONATE
  • CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE
  • PANTHENOL
  • PYRIDOXINE HCl
  • TOCOPHEROL
  • RETINYL PALMITATE
  • CARBOMER
  • TROMETHAMINE
  • FRAGRANCE (PARFUM)
  • PHENOXYETHANOL
  • METHYLPARABEN
  • ETHYLPARABEN
  • BUTYLPARABEN
  • PROPYLPARABEN
  • ISOBUTYLPARABEN
  • ORANGE 4 (CI 15510)
[/QUOTE]

Bardzo bogaty skład - dużo składników zwężających pory, antybakteryjnych, witamin, troche nawilżajacych - bedzie to wartościowy produkt dla cery tradzikowej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:41   #3786
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje sie zbyt cieżki ani tłusty, to czy bedzie odpowiednio nawilżał to już musisz sprawdzić sama - wydaje mi sie ze na lato bedzie odpowiedni, jest w nim troche antyoksydantów, wartościowych ekstraktów jak algi, lukrecja, która to ma wlaściwości depigmentacyjne. Nie powinien zapchać bo za bardzo nie ma czym ani wysuszyć bo są i lekkie emolienty i humentanty i ochronne silikony, nie potrzeba przy nim tez filtrów, ale nie raczej na spektakularne rozjaśnienie bym nie liczyła
Silikony, parafina i butylene glycol w składzie, ja bym już trędowata była po takich "dobrodziejstwach", ale co skóra to inne odczucia, ja z mega zapychającą się cerą bym się nie odważyła na ten krem, ale fakt nie są te składniki na początku, to może w mniej wrażliwej na nie cery przejdzie.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2011-07-16 o 17:42
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:56   #3787
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Silikony, parafina i butylene glycol w składzie, ja bym już trędowata była po takich "dobrodziejstwach", ale co skóra to inne odczucia, ja z mega zapychającą się cerą bym się nie odważyła na ten krem, ale fakt nie są te składniki na początku, to może w mniej wrażliwej na nie cery przejdzie.
Nie oceniam pod kątem naturalności, tylko zapychania - silikony nie są uważane za składniki komedogenne, a przynajmniej nie <50%, parafiny jest malutko wiec krzywdy nie zrobi, glikol butylenowy to dobry humentant i róznież nie widze powodu żeby obawiać sie zapychania z jego strony. Obawiam sie że najcześciej oskarżanie tych składników o zapychanie czy podrażnianie wynika z ich "nienaturalności" a nie ich faktycznych do tego zdolnosci
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 18:17   #3788
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo prosze o analize up!!
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 18:50   #3789
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie oceniam pod kątem naturalności, tylko zapychania - silikony nie są uważane za składniki komedogenne, a przynajmniej nie <50%, parafiny jest malutko wiec krzywdy nie zrobi, glikol butylenowy to dobry humentant i róznież nie widze powodu żeby obawiać sie zapychania z jego strony. Obawiam sie że najcześciej oskarżanie tych składników o zapychanie czy podrażnianie wynika z ich "nienaturalności" a nie ich faktycznych do tego zdolnosci
Dlatego napisałam, że co cera to inna opinia, ale mnie nawet polecane wszędzie Cetaphil i Humektan zapychają więc się nie powinnam wypowiadać
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 19:44   #3790
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:48
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 11:58   #3791
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Silikony, parafina i butylene glycol w składzie, ja bym już trędowata była po takich "dobrodziejstwach", ale co skóra to inne odczucia, ja z mega zapychającą się cerą bym się nie odważyła na ten krem, ale fakt nie są te składniki na początku, to może w mniej wrażliwej na nie cery przejdzie.
ja też jestem z tych skłonnych do zapychania, ale Humektan mnie nie zapchał więc może źle nie będzie

a co do tego rozjaśniania - jednej wizażance on pięknie rozjaśnił blizny już po miesiącu stosowania! więc ciekawe jak to jest - jej skóra bardziej podatna?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 15:30   #3792
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez oggy Pokaż wiadomość
od dłuższego czasu szukam tu analizy składu podkładu Avene Couvrance, ale jedyne co znalazłam to wklejony skład do analizy, pod którym jest napisane, że taka analiza już była, ale gdzie?proszę o pomoc
Nie mozesz go znalezc poniewaz byl analizowany kompakt i puder podklad nie

Avene, Couvrance Correcteur de Teint
Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, dimethicone, phenyl trimethicone, octyldodecanol, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, isononyl isononanoate, magnesium sulfate, sorbitan sesquioleate, ascorbyl palmitate, BHT, ethylene brassylate, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, tocopheryl glucoside, trimethylsiloxysilicate, xanthan gum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007, CI 77718 (23.04.2008)


ma silikony wiec sprawi wrazenie b gladkiej cery. troche nawilzy. Zawiera filtr przeciwsloneczny.
Wyglada na lekki wiec mieszane cery moga smialo uzywac . to co moze niektórym przeszkadzac to paraben w skladzie i phenoxyethanol bo moze podrazniac lub wywołac alergie

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
proszę o analizę odzywki do włosów satinique color care conditioner

skład:

aqua, cetearyl alcohol, cyclopentasiloxane, polysorbate 60, behentrimonium chloride, dimethicone, ceteareth 20, parfum, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, lomonene, linalool, panthenol, polysilicone 15, stearamidopropyl dimethylamine, amodimethicone, stearalkonium chloride, dipropylene glycol, hydroxyethylcellulose, dimethicone peg 8, meadowfoamate, cetrimonium chloride, citric acid, hydrolyzed silk, isopropyl alcohol, limnanthes alba seed oil glycerin, peg 2 dimeadowfoamamidoethylmon ium methosulfate, benzophenone 4, tocopheryl acetate centella, asiatica extract, sphinganine, behenic acid, cholesterol, alcohol denat, lecithin, porphyra umbilicalis extrat, sodium lactate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazoline.

Najlepiej wkleic sklad tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
nie wiem pod jakim katem analizowac odzywke- ma silikony wiec jesli stosujesz pielegnacje bezsilikonowa to sie nie nadaje. (aczkolwiek ja nie jestem ich radykalnym przeciwnikiem)
odzywka ochroni przed sloncem- benzyl salicylate, polysilicone 15, benzophenone 4 oraz poprawi strukture wlosow
. Pogróbiony skladnik moze wywolywac alergie.


Poza tym odzywka wygladzi wlos i ulatwi rozczesanie zapobiegnie elektryzowaniu
sprawdz na podanym forum od wlosow czy ta odzywka przypadkiem nie mozna myc wlosow
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:52   #3793
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy nadaje się do użytku codziennego?
nawilżająco-odświeżająca mgiełka do twarzy Aloes&Mint firma Naturals SPA
składniki:aqua, ethoxydiglycol, aloe barbadensis leaf extract, hammamelis virginia water, menthol, d-panthenol, phenoxyethanol, chlophensen
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 16:21   #3794
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Który skład jest bezpieczniejszy dla skóry i nie ma składników przez które może pojawić się trądzik?
Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling enzymatyczny z minerałami morskimi i enzymem z papai

Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Chloride, Papain, Sodium Carbomer, Dimethicone, Xantan Gum, Aloe Barbadensis, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Sea Salt, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Dermika, Meritum, Peeling enzymatyczny

Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum
w podanych przez ciebie kosmetykach pogrobilam te ktore moga (ale nie musza) zapchac. Na czerw skladniki ktore tradzikowa skora powinna unikac (wez pod uwage ze to sa peelingi- nie bedziesz ich caly dzien ''nosic '' na skorze)
moglam cos pominac . Oba peelingi sa skierowane raczej dla cer mieszanych. W peelingu daxa jest fajny olej ze slodkich migdalow oraz olej z krokosza- b bogaty w wit a przy tym ok dla cer tlustych. gdybym miala wybierac co nalozyc na twarz- wybralabym ten pierwszy


---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Czy nadaje się do użytku codziennego?
nawilżająco-odświeżająca mgiełka do twarzy Aloes&Mint firma Naturals SPA
składniki:aqua, ethoxydiglycol, aloe barbadensis leaf extract, hammamelis virginia water, menthol, d-panthenol, phenoxyethanol, chlophensen
ten pogrobiony skladnik wizazanki czesto podkreslaly tylko juz nie pamietam dlaczego- podraznia albo wysusza a phenoxyethanol moze podraznic , wywolac alergie i spowodowac wyprysk- wiec sama musisz podjac decyzje
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 20:35   #3795
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

bardzo bym prosił o napisanie mi "kilka słów" na temat składu poniższego kremu, interesuje mnie czy rzeczywiście ma działanie przeciwzapalne i może poradzić sobie z wypryskami osoby, która typowy trądzik ma za sobą, jednak nadal pojawiają się niedoskonałości w postaci pojedyńczych krostek czy zaskórników.
Z tego co zauważyłem krem ten nie ma kwasów, w związku z czym nie uwrażliwi skóry na słońce?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

Uriage - Hyseac A.I. soin anti-imperfections - krem przeciw niedoskonałościom
Skład: AQUA (WATER), URIAGE THERMAL SPRING WATER, Dl-C12-13 ALKYL MALATE, CORN STARCH MODIFIED, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CHLORPHENESIN, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), PIROCTONE OLAMINE, ISOHEXADECANE, XANTHAN GUM, PHYTOSPHINGOSINE, BISABOLOL, POLYSORBATE 80- o-CYMEN-5-OL, SODIUM HYDROXIDE, ASIATICOSIDE, LECITHIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SORBITAN OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, HEXYLENE GLYCOL, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, SODIUM METABISULFITE
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 10:43   #3796
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość



---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------


ten pogrobiony skladnik wizazanki czesto podkreslaly tylko juz nie pamietam dlaczego- podraznia albo wysusza a phenoxyethanol moze podraznic , wywolac alergie i spowodowac wyprysk- wiec sama musisz podjac decyzje
O dziekuje Właśnie od paru dni używam ale żadnej alergii ani wysuszenia nie miałam Będę używać bo skład na oko naturalny i prosty Cena też nie wygórowana bo 8złociszy Chyba zgłoszę ma kwc bo na lato zastępuje mi to cudeńko wodę termalną spokojnie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 14:15   #3797
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny potrzebuje waszej rady

(hey bardzoi mi zalezy zebys ty na to spojrzala- nie chodzi mi o ekologiczny sklad tylko dzialanie)

uzywam codziennie samorobionego 15% serum z wit c i za nic w swiecie nie zrezygnuje z tego kosmetyku-
czekaja mnie we wrzesniu liczne sluzbowe wyjazdy i jak zwykle mam problem jak przewiezc te tysiace mikstur ktore mam w domu

chcialam sobie kupic serum z wit c ktorego nie trzeba trzymac w lodowce (i robic- juz mnie meczy to krecenie )
i rozwazalam zakup tego:

DCL Dermatologic Cosmetic Laboratories
High Potency "C" Scape Serum 25%

Water, Methylsilanol Ascorbate (and) Butylene Glycol, SD Alcohol 40, Glycerin, Xanthan Gum, Fragrance, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Propylparaben.

ale co w tym serum jest takiego ze kosztuje ono 65 $ ????? Jest w nim cos czego ja nie widze? nie wydaje mi sie ono duzo lepsze od serum z mazidel czy bu
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-19 o 15:06 Powód: literowka
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 14:50   #3798
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuje waszej rady

(hey bardzoi mi zalezy zebys ty na to spojrzala- nie chodzi mi o ekologiczny sklad tylko dzialanie)

uzywam codziennie samorobionego 15% serum z wit c i za nic w swiecie nie zrezygnuje z tego kosmetyku-
czekaja mnie we wrzesniu liczne sluzbowe wyjazdy i jak zwykle mam problem jak przewisc te tysiace mikstur ktore mam w domu

chcialam sobie kupic serum z wit c ktorego nie trzeba trzymac w lodowce (i robic- juz mnie meczy to krecenie )
i rozwazalam zakup tego:

DCL Dermatologic Cosmetic Laboratories
High Potency "C" Scape Serum 25%

Water, Methylsilanol Ascorbate (and) Butylene Glycol, SD Alcohol 40, Glycerin, Xanthan Gum, Fragrance, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Propylparaben.

ale co w tym serum jest takiego ze kosztuje ono 65 $ ????? Jest w nim cos czego ja nie widze? nie wydaje mi sie ono duzo lepsze od serum z mazidel czy bu
25% Methylsilanol Ascorbate prawdopodobnie mocno zawyża cene (ale oczywiście nie do takich rozmiarów). Generalnie pochodne witaminy C są od niej droższe od kilkunastu do kilkudziesięciu razy. W sklepach z półproduktami możesz kupić SAP (ZSK) i olejowa wit. C (Mazidła)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 15:02   #3799
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
25% Methylsilanol Ascorbate prawdopodobnie mocno zawyża cene (ale oczywiście nie do takich rozmiarów). Generalnie pochodne witaminy C są od niej droższe od kilkunastu do kilkudziesięciu razy. W sklepach z półproduktami możesz kupić SAP (ZSK) i olejowa wit. C (Mazidła)
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz.
czy Twoim zd warto w takim razie zainwestowac w to serum ?
co bedzie lepsze dla skory? powyzszy opustoszacz portfela
czy np

stosowane zamiennie serum z bu 15%c (Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, L-Ascorbic Acid (witamina C - 15%), Propylene Glycol, Hyaluronic Acid HMW (Water, Sodium Hyaluronate), Ferulic Acid Complex (Ethoxydiglycol, Glycerin, Ferulic Acid 0.5%, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Oryza Sativa Bran Oil), Ethyl Alcohol (2.5% w/w - opcjonalnie), Mixed Tocopherols (witamina E - 1%)
oraz

Bioderma, Matriciane Serum

Skład: Aqua/Water/Eau, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Triolein, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Creatine, Carnosine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Aminoethanesulfinic Acid, Sodium Phytate, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactis Proteinum/Whey Protein/Proteine Du Petit-Lait, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Fragrance (Parfum), Sodium Chloride, Glucose, Alanyl Glutamine, Arginine Hcl, Sodium Acetate, Disodium Phosphate, Serine, Leucine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Valine, Sodium Pyruvate, Lysine Hcl, Histidine Hcl, Proline, Cysteine Hcl, Hydroxyproline, Glutamic Acid, Asparagine, Threonine, Inositol, Adenine, Alanine, Aspartic Acid, Glycine, Methionine, Tyrosine, Phenylalanine, Tryptophan, Isoleucine, Sodium Sulfate, Folic Acid, Ferrous Sulfate, Calcium Pantothenate, Thiamine Hcl, Pyridoxine Hcl, Niacinamide, Ascorbic Acid, Thymidine, Cyanocobalamin, Thioctic Acid, Riboflavin, Sodium Metasilicate, Zinc Sulfate, Adenosine, Guanine, Ribose, Biotin, Ammonium Molybdate, Ammonium Vanadate, Copper Sulfate, Manganese Chloride.

(moim zd lepiej kupic serum z bu i to biodermy ale jesli Ty uwazasz ze lepszy dla skory bedzie to serum DCL to je wyprobuje) - ja poprostu uwielbiam sera- to moj ulubiony kosmetyk
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-19 o 15:10
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 15:56   #3800
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz.
czy Twoim zd warto w takim razie zainwestowac w to serum ?
co bedzie lepsze dla skory? powyzszy opustoszacz portfela
czy np

stosowane zamiennie serum z bu 15%c (Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, L-Ascorbic Acid (witamina C - 15%), Propylene Glycol, Hyaluronic Acid HMW (Water, Sodium Hyaluronate), Ferulic Acid Complex (Ethoxydiglycol, Glycerin, Ferulic Acid 0.5%, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Oryza Sativa Bran Oil), Ethyl Alcohol (2.5% w/w - opcjonalnie), Mixed Tocopherols (witamina E - 1%)
oraz

Bioderma, Matriciane Serum

Skład: Aqua/Water/Eau, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Triolein, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Creatine, Carnosine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Aminoethanesulfinic Acid, Sodium Phytate, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactis Proteinum/Whey Protein/Proteine Du Petit-Lait, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Fragrance (Parfum), Sodium Chloride, Glucose, Alanyl Glutamine, Arginine Hcl, Sodium Acetate, Disodium Phosphate, Serine, Leucine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Valine, Sodium Pyruvate, Lysine Hcl, Histidine Hcl, Proline, Cysteine Hcl, Hydroxyproline, Glutamic Acid, Asparagine, Threonine, Inositol, Adenine, Alanine, Aspartic Acid, Glycine, Methionine, Tyrosine, Phenylalanine, Tryptophan, Isoleucine, Sodium Sulfate, Folic Acid, Ferrous Sulfate, Calcium Pantothenate, Thiamine Hcl, Pyridoxine Hcl, Niacinamide, Ascorbic Acid, Thymidine, Cyanocobalamin, Thioctic Acid, Riboflavin, Sodium Metasilicate, Zinc Sulfate, Adenosine, Guanine, Ribose, Biotin, Ammonium Molybdate, Ammonium Vanadate, Copper Sulfate, Manganese Chloride.

(moim zd lepiej kupic serum z bu i to biodermy ale jesli Ty uwazasz ze lepszy dla skory bedzie to serum DCL to je wyprobuje) - ja poprostu uwielbiam sera- to moj ulubiony kosmetyk
Nie mam informacji o działaniu tej formy wit. C w podanym przez ciebie drogim serum, ale jestem pewna że jak wszystkie one, i ta jest dużo słabsza od kwasu askorbinowego. Moje zdanie jest takie, ze nie warto kupować gotowych serów z wit. C w formie pochodnych, bo szkoda kasy - one i tak nie bedą tak skuteczne jak te świeże samorobione, więc po co przepłacać kilkadziesiąt razy?
Nie musisz stosować wit. C cały czas, jeśli bedziesz na wyjeździe to możesz sobie zrobić przerwe. A jeśli chcesz wit. C to zrób sobie jakiś proste serum z SAP lub olejową wit. C.
To serum z Biodermy strasznie mi sie podoba, to prawdziwa bomba antyoksydantów, witamin, aminokwasów, składników nawilżających, regenerujących, przeciwzmarszczkowych. Co prawda wiele z nich prawdopodobnie da lepsze efekty w postaci suplementów diety, ale i tak imponująca mieszanka
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-19 o 15:58
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 16:15   #3801
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;28174679]Dziewczyny, co myslicie o tym serum do twarzy?
  • WATER (AQUA)
  • FERRIC GLYCEROPHOSPHATE
  • ZINC GLUCONATE
  • POTASSIUM GLUCONATE
  • CALCIUM GLUCONATE
  • PROPYLENE GLYCOL
  • COPPER GLUCONATE
  • MANGANESE GLUCONATE
  • MAGNESIUM GLUCONATE
  • SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL
  • SODIUM HYALURONATE
  • CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE
  • PANTHENOL
  • PYRIDOXINE HCl
  • TOCOPHEROL
  • RETINYL PALMITATE
  • CARBOMER
  • TROMETHAMINE
  • FRAGRANCE (PARFUM)
  • PHENOXYETHANOL
  • METHYLPARABEN
  • ETHYLPARABEN
  • BUTYLPARABEN
  • PROPYLPARABEN
  • ISOBUTYLPARABEN
  • ORANGE 4 (CI 15510)
[/QUOTE] Mogłabyś napisać co to za serum?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 18:37   #3802
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey dziekuje za potwierdzenie moich watpliwosci ad serum

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać co to za serum?
to jest chyba serum Lirac
Demnations pewnie bedzie wiedziec lepiej

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,

bardzo bym prosił o napisanie mi "kilka słów" na temat składu poniższego kremu, interesuje mnie czy rzeczywiście ma działanie przeciwzapalne i może poradzić sobie z wypryskami osoby, która typowy trądzik ma za sobą, jednak nadal pojawiają się niedoskonałości w postaci pojedyńczych krostek czy zaskórników.
Z tego co zauważyłem krem ten nie ma kwasów, w związku z czym nie uwrażliwi skóry na słońce?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

Uriage - Hyseac A.I. soin anti-imperfections - krem przeciw niedoskonałościom
Skład: AQUA (WATER), URIAGE THERMAL SPRING WATER, Dl-C12-13 ALKYL MALATE, CORN STARCH MODIFIED, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CHLORPHENESIN, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), PIROCTONE OLAMINE, ISOHEXADECANE, XANTHAN GUM, PHYTOSPHINGOSINE, BISABOLOL, POLYSORBATE 80- o-CYMEN-5-OL, SODIUM HYDROXIDE, ASIATICOSIDE, LECITHIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SORBITAN OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, HEXYLENE GLYCOL, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, SODIUM METABISULFITE
powinien matowic skore (corn s m )ale wiadomo – efekt matujacy na kazdej skorze inaczej bedzie wygladal
nawilzy (moim zd niewystarczajaco- ale oceniam z perspektywy normalnej cery- byc moze dla tlustej cery ok)
moim zdaniem jest to krem, który walczy z ''objawami'' niedoskonałej skóry- zmatuje, nie zapcha porów
ale nie wpłynie na trwałe polepszenie jej stanu: np wartościowe składniki tego kremu są na końcu składu (nie ma ich prawie)
takim dobrym skladnikiem jest tutaj BISABOLOL- hamuje nadmierny rozrost naskórka i gruczołów łojowych ma wlasciwosci kojace, lagodzace , przeciwzapalne, czyli dla twojej cery na + a raczej byloby na + gdyby nie fakt ze tego B nie ma tu prawie wcale (inna kwestia jest to ze stezenie B nie moze byc chyba duze -3% ? nie pamietam-ale i tak nie widze tu jakis super skladnikow dla potradzikowej skory)
krem nie jest zly twarz ci od niego nie odpadnie ale na pewno sa lepsze
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-07-19 o 19:13 Powód: literowki
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 20:49   #3803
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Uzywalam tego kremu z filtrem przez 6 dni mojego pobytu nad morzem. Nie mam absolutnie zadnych zastrzezen co do konsystencji, wchłaniania czy nawilżenia. Owszem, nawilzał ale: zapchał mnie OKROPNIE. Po powrocie do domu nie poznałam swojej cery Tysiące małych grudek, kilka dużych ropnych zmian. To jedyny nowy produkt w mojej pielegnacji.

"niekomedogenny, hipoalergiczny,do skóry wrażliwej i trądzikowej'' JASNE!

Bardzo prosze o pomoc, w rozszyfrowaniu składu.
Co moglo spowodowac zapchanie i podraznenie ?


Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50 (Fluid przeciwsłoneczny)

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite (11.05.2009)


Pozostałe filtry, które odstawiłam po tygodniu stosowania z powodu podrażnienia i zapchania:
(wiem, że był analizowany- wstawiam skład dla porówniania*)


Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool


La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)

Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
up! bardzo mi zalezy na analize
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 21:28   #3804
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
up! bardzo mi zalezy na analize
Naprawde cieżko powiedzić co mogło spowodować podraznienie i zpachanie. Może to filtry chem., może jakieś ekstrakty (masz jakieś stwierdzone alergie?), moze konserwanty czy składniki zapachowe. Co do zapychania - same filtry muszą być dość ciezkie za względu na rozpuszczalność filtrów chem. w fazie tłuszczowej - cieżko powiedzić.
Napisz jakie filtry Cię nie zapchały, coś więcej o podraznianiu - jaki kosmetyk cie nie podrażnia a jaki podraznia.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 12:21   #3805
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o zanalizowanie składu tej odżywki:

Splendor CREMA CAPELLI RISTRUTTURANTE COCCO + Bambu 1000ml


Skład jest na zdjęciu w załączniku. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0594.jpg (136,3 KB, 11 załadowań)
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 19:08   #3806
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o zanalizowanie składu tej odżywki:

Splendor CREMA CAPELLI RISTRUTTURANTE COCCO + Bambu 1000ml


Skład jest na zdjęciu w załączniku. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
fajna odzywka z moim ukochanym olejem kokosowym , ktory nie tylko nada wlosom polysk ale i poprawi ich kondycje
ekstrakt z soku bambusa odzywi i nawilzy wlosy
w skladzie jest tez coumarin (skladnik komp zapachowej) - jest na liscie alergenow ale nie ma co wariowac przeciez nie naklada sie odzywki na twarz
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 18:53   #3807
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, dermatolog przepisał mi lek który mam stosowac na mój problem z trądzikiem. Zawiera on substancję czynna erotromycynę i wszystko by było fajnie gdyby nie reszta składu bo chyba jest tragiczna. Inne składniki to: tytanu dwutlenek, talk, wazelina biała, parafina stała, parafina ciekła, fosforan cetylo-stearylo poliglykolu, oleinian oleinowy, alkohol cetostearylowy, fosforan laurylo poliglikolu, sorbitol 70%, olejek zapachowy, woda oczyszczona. Maść ma konsystencje kremu bambino i jest bardzi tłusty. Boje się że działanie tych składników przewyższy działanie substancji aktywnej i efekt bedzie odwrtny niż bym sobie tego życzyła. Wiem że to lek a nie kosmetyk i że nie powinnam was prosic o analize bo powinnam sie skonsultowac z lekarzem ale wiemy wszystkie jak to w rzeczywistości wygląda. A ja już mam tak spraną głowę przez wizaż że pierwsze co robie jak mam coś w rekach to patrze na skład a ten chyba jednak nie zachwyca...
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 19:34   #3808
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuje rozszyfrowania tego mleczka do demakijazu twarzy i oczu
Yes to Carrots Eye and Face Makeup Remove - Ingredients:
Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Juice, Rosmarinus (Rosemary) Extract, Algae Extracts (Dunaliella, Spirulina, Rhodella), Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Propylene Glycol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Chamomila Recutita (Chamomile) Oil, Calendula Officinalis Oil, Persea Gratissima (Avocado Oil), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Silt (Maris Limus), Magnesium Chloride, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice, Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract, Cucumis Melo (Melon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Honey (Mel) Extract, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Triethanolamine, Fragrance (Parfum), Rosmarinus Offcinalis (Rosemary) Extract, Carbomer, Niacin, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Gel, Propolis Extract, Vitamin E (Tocopherol Acetate), Imidazolidinyl Urea, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Generalnia zakupilam gdyz stwierdzilam, ze nie powinno pozapychac... aczkolwiek ...na twarzy pojawilo sie dosc duzo, nazwe to "zaskornikow", malutkich pryszczkow, nie wiem czy to wina tego mleczka ,czy mam szukac przyczyn w innych specyfikach ktore uzywam.. sama nie wiem..szukalam czegos bez parafiny bo wiem ze mnie zatyka Pomozecie rozszyfrowac, prosze.
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 20:44   #3809
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
fajna odzywka z moim ukochanym olejem kokosowym , ktory nie tylko nada wlosom polysk ale i poprawi ich kondycje
ekstrakt z soku bambusa odzywi i nawilzy wlosy
w skladzie jest tez coumarin (skladnik komp zapachowej) - jest na liscie alergenow ale nie ma co wariowac przeciez nie naklada sie odzywki na twarz
Dziękuję ślicznie
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 16:29   #3810
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Witam, dermatolog przepisał mi lek który mam stosowac na mój problem z trądzikiem. Zawiera on substancję czynna erotromycynę i wszystko by było fajnie gdyby nie reszta składu bo chyba jest tragiczna. Inne składniki to: tytanu dwutlenek, talk, wazelina biała, parafina stała, parafina ciekła, fosforan cetylo-stearylo poliglykolu, oleinian oleinowy, alkohol cetostearylowy, fosforan laurylo poliglikolu, sorbitol 70%, olejek zapachowy, woda oczyszczona. Maść ma konsystencje kremu bambino i jest bardzi tłusty. Boje się że działanie tych składników przewyższy działanie substancji aktywnej i efekt bedzie odwrtny niż bym sobie tego życzyła. Wiem że to lek a nie kosmetyk i że nie powinnam was prosic o analize bo powinnam sie skonsultowac z lekarzem ale wiemy wszystkie jak to w rzeczywistości wygląda. A ja już mam tak spraną głowę przez wizaż że pierwsze co robie jak mam coś w rekach to patrze na skład a ten chyba jednak nie zachwyca...
Niestety połączenie talk+wazelina+parafina może zapychać
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.