Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 22:02   #4051
Katharinka9876
Raczkowanie
 
Avatar Katharinka9876
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 126
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

cześć dziewczyny jestem tu nowa i chce 1raz użyć henny khadi, czytam ciągle o hennowaniu, które ma jeszcze dużo tajemnic
mam włosy ciemny brąz, (zdjęcie w albumie) od jakis 2lat farbowałam castingiem- ciemny brąz, ale bardzo rzadko 2-3 razy na rok,
ostanie moje farbowanie ok października 2011, odrostów to moge powiedzięc ze nie mam wcale, gdyz moje naturalne to ciemny brąz
ale...chciałabym miec ładny brązik, z tym że nie taki ciemny jak teraz

i moje pytanie : czy henna khadi jasny brąz w ogóle wyjdzie ???

wiem, ze każdy ma inne włosy i tak na prawdę to nie wiadomo co wyjdzie,
przekonam sie sama tylko sie boje zęby mi nie wyszły zielone, czy niebeiskie;(

ps. czytam watek ale jestem na 6 str, a chciałabym zafarbować wkrótce

pomoże ktos??
__________________
wymyśliła sobie, że będzie kiedyś tak cholernie szczęśliwa...
Katharinka9876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 23:03   #4052
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Katharinka9876 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny jestem tu nowa i chce 1raz użyć henny khadi, czytam ciągle o hennowaniu, które ma jeszcze dużo tajemnic
mam włosy ciemny brąz, (zdjęcie w albumie) od jakis 2lat farbowałam castingiem- ciemny brąz, ale bardzo rzadko 2-3 razy na rok,
ostanie moje farbowanie ok października 2011, odrostów to moge powiedzięc ze nie mam wcale, gdyz moje naturalne to ciemny brąz
ale...chciałabym miec ładny brązik, z tym że nie taki ciemny jak teraz

i moje pytanie : czy henna khadi jasny brąz w ogóle wyjdzie ???

wiem, ze każdy ma inne włosy i tak na prawdę to nie wiadomo co wyjdzie,
przekonam sie sama tylko sie boje zęby mi nie wyszły zielone, czy niebeiskie;(

ps. czytam watek ale jestem na 6 str, a chciałabym zafarbować wkrótce

pomoże ktos??
Żadna farba Khadi nie rozjaśnia włosów. W ogóle henna i indygo tego nie robią.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 08:16   #4053
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. Od około roku farbowałam włosy farbami khadi, różnymi - orzechowym, jasnym i ciemnym brązem. Mam siwe włosy i farba niestety nie zawsze je chwytała, więc przerzuciłam się na Biokap Delicato. Farbuję nim tylko odrosty, ale włosy na długości wyglądają nieciekawie - mam jesnorude, albo wręcz blond pasma na prawie czarnych włosach ;D czy ktoś ma jakiś pomysł co się stanie, gdybym położyła farbę na długość? Słyszałam historie o zielonych włosach, ale podobno jeśli henna jest dobrej jakości i bez dodatków chemicznych to nie powinno się nic stać, ale czy to w ogóle chwyci? Mam teraz na włosie wiele warstw henny, i nie wiem czy farba ma szansę się przebić :/
Henna Khadi to BAQ (Body Art Quality) więc można po niej farbowć chemiczną farbą.
Te odcienie khadi, które wybrałaś nie zawsze chwytają siwe włosy. Trzeba by je pofarbować dwuetapowo - najpierw czystą henną a potem docelowym kolorem. Będą bardziej miedziane ale powinno chwycić. Poczytaj w załączonej książce, zalinkowanej kilka postów wcześniej.

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Katharinka9876 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny jestem tu nowa i chce 1raz użyć henny khadi, czytam ciągle o hennowaniu, które ma jeszcze dużo tajemnic
mam włosy ciemny brąz, (zdjęcie w albumie) od jakis 2lat farbowałam castingiem- ciemny brąz, ale bardzo rzadko 2-3 razy na rok,
ostanie moje farbowanie ok października 2011, odrostów to moge powiedzięc ze nie mam wcale, gdyz moje naturalne to ciemny brąz
ale...chciałabym miec ładny brązik, z tym że nie taki ciemny jak teraz

i moje pytanie : czy henna khadi jasny brąz w ogóle wyjdzie ???

wiem, ze każdy ma inne włosy i tak na prawdę to nie wiadomo co wyjdzie,
przekonam sie sama tylko sie boje zęby mi nie wyszły zielone, czy niebeiskie;(

ps. czytam watek ale jestem na 6 str, a chciałabym zafarbować wkrótce

pomoże ktos??
Farbowałam kiedyś tymi samymi farbami, bardzo dawno. Casting ciemnby brąz jest prawie czarny. Z khadi jasny brąz nic nie wyjdzie. Ja bym pofarbowała czystą henną albo henną z amlą. Czarny brąz zmieni się na bardziej kasztanowo-mahoniowy (refleksy takie będą). I wtedy sukcesywnie farbuj odrosty na wybrany kolor. Będziesz miała jakiś czas ciemniejszy kolor na dole, jaśniejszy na górze ale casting się wypłucze wcześniej czy później. Mi na naturalnych prawie czarnych włosach lapie przepiękny mahoń.
Inne wyjście to rozjaśnić włosy chemicznie i potem zacząć hennować, ale szkoda włosów.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 09:27   #4054
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

jak będę farbować dwu etapowo czystą henną a potem indygo żeby ta czerń była czarna , to ile trzymać henne a ile indygo??po 2 godzinki będzie ok??
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 10:26   #4055
iekd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Wiadomości: 18
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam,czy jest henna w kolorze sredniego-ciemnego zimnego blondu?Kiedys farbowalam wlosy tylko henna ibyly strasznie blysczace,grube i zdrwe,ale nie chce rudosci i ciemnych....
iekd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 11:30   #4056
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ile gram Henny powinnam użyć na moje włosy ?
Wrzucam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6949.jpg (119,7 KB, 70 załadowań)
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 12:30   #4057
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Ile gram Henny powinnam użyć na moje włosy ?
Wrzucam zdjęcie
Połowa opakowania na pewno starczy
Piękne masz włosy!
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 12:47   #4058
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Połowa opakowania na pewno starczy
Piękne masz włosy!
Aha, czyli 50g Khadi będzię ok ? A resztę mogę zachomikować na następny raz ?

Dzięki, zdjęcie zrobione świeżo po farbowaniu (ostatni raz farbą)dlatego tak błyszczą
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:04   #4059
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Aha, czyli 50g Khadi będzię ok ? A resztę mogę zachomikować na następny raz ?

Dzięki, zdjęcie zrobione świeżo po farbowaniu (ostatni raz farbą)dlatego tak błyszczą
Moim zdaniem, 50 g. spokojnie starczy na Twoje włoski
I reszta na następny raz
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com

Edytowane przez ewcia1807
Czas edycji: 2012-03-13 o 13:05
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:42   #4060
Katharinka9876
Raczkowanie
 
Avatar Katharinka9876
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 126
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dzięki, chyba wybiorę czystą henne w takim razie spróbuję
__________________
wymyśliła sobie, że będzie kiedyś tak cholernie szczęśliwa...
Katharinka9876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 16:57   #4061
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

pomocyy
wczoraj na NOC nakładałam mieszankę taką w zasadzie jak zwykle - 3 saszetki chny z eldu z wodą i octem jabłkowym, odstawione przed nałożeniem na jakieś 4 godziny na kaloryfer, kolor henny się zmienił. czy to z powodu tego, że dodałam do papki miodu - kolor, choć trzymałam to-to z osiem godzin - W OGÓLE nie złapał? czy trafiłam na jakąś felerną partię? zwykle po eldowej chnie miałam piękny kolorek a teraz taka bania, wypłukało mi do tego całą venitę z odrostów więc mam pięknie widoczne naturalne włoski

jestem tak podłamana, że nie wiem co robić. olać hennowanie i kupić farbę? najpewniejszze efekty po farbie w sumie są.. ale ile kolorów mi wyjdzie jak nałożę na włosy farbę? [połowa włosów była farbowana na ciemno, rozjaśniona i henna, drugie pół tylko hennowane, plus jakieś 1,5 cm odrostu naturalnego :/]. czy mogę nałożyć farbę kilka dni po takim niezłapanym hennowaniu? bo już się pomerdało mi czy tak czy nie.
myślę, czy by się szarpnąć na khadi ale jak też mi nie złapie to koniec świata nastąpi chyba.
a i co do khadi. wersja z amlą ma dać jaśniejszy kolor? czy zimniejszy? w brązach czytałam że amla ochładza kolor. nie chcę chłodnego, chcę ogień
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 18:37   #4062
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Ile gram Henny powinnam użyć na moje włosy ?
Wrzucam zdjęcie
śliczne
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:10   #4063
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zrobiłam wczoraj w końcu po raz pierwszy hennę
Kusiło mnie, kusiło, no i podkusiło
Robiłam jasny brąz Khadi (położony na lekko spraną Czekoladę Castinga) - kolor wyszedł dosyć ładny, równomierny i nasycony, także jestem zadowolona Może ciut ciemniejszy niż się spodziewałam, ale aż tak mi to nie przeszkadza
W ogóle jak to jest z henną, wypłukuje się trochę?

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Ile gram Henny powinnam użyć na moje włosy ?
Wrzucam zdjęcie
Masz prześliczne włoski Właśnie do takich na chwilę obecną dążę
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:58   #4064
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość

Masz prześliczne włoski Właśnie do takich na chwilę obecną dążę
Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
śliczne
Dziękuję
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 13:08   #4065
Morenita91
Przyczajenie
 
Avatar Morenita91
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny!
Jak to jest z tą farbą Khadi - jedni mówią, że się w ogóle nie spiera, innym spiera się w 100% od czego to zależy?

Edytowane przez Morenita91
Czas edycji: 2012-03-15 o 23:52
Morenita91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 13:38   #4066
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
pomocyy
wczoraj na NOC nakładałam mieszankę taką w zasadzie jak zwykle - 3 saszetki chny z eldu z wodą i octem jabłkowym, odstawione przed nałożeniem na jakieś 4 godziny na kaloryfer, kolor henny się zmienił. czy to z powodu tego, że dodałam do papki miodu - kolor, choć trzymałam to-to z osiem godzin - W OGÓLE nie złapał? czy trafiłam na jakąś felerną partię? zwykle po eldowej chnie miałam piękny kolorek a teraz taka bania, wypłukało mi do tego całą venitę z odrostów więc mam pięknie widoczne naturalne włoski

jestem tak podłamana, że nie wiem co robić. olać hennowanie i kupić farbę? najpewniejszze efekty po farbie w sumie są.. ale ile kolorów mi wyjdzie jak nałożę na włosy farbę? [połowa włosów była farbowana na ciemno, rozjaśniona i henna, drugie pół tylko hennowane, plus jakieś 1,5 cm odrostu naturalnego :/]. czy mogę nałożyć farbę kilka dni po takim niezłapanym hennowaniu? bo już się pomerdało mi czy tak czy nie.
myślę, czy by się szarpnąć na khadi ale jak też mi nie złapie to koniec świata nastąpi chyba.
a i co do khadi. wersja z amlą ma dać jaśniejszy kolor? czy zimniejszy? w brązach czytałam że amla ochładza kolor. nie chcę chłodnego, chcę ogień

Jak do tej pory przygotowywałaś tę chnę (ja nie lubię tej firmy)? Z jakimi dodatkami, na jaki czas i w jakiej temperaturze?
Są dwie możliwości (pomijając dodatki i stan Twoich włosów)
- kaloryfer nie jest mega ciepły i 4h to za mało aby farba puściła barwnik. Nie znam gatunków używanych w farbach ale np. Jamila potrzebuje 24h aby porządnie puścić i ok 8-12 w wyższej temperaturze.
- kaloryfer był bardzo ciepły, barwbnik puścił po 2h i z powodu ciepła, w kontakcie z tlenem "utlenił się" więc już niczego nie zafarbuje
Trzeba farby pilnować o co godzinę rób sobie na wew strony dłoni taką małą plamkę, zostaw na 5min, jak po zmyciu widzisz ślad to farba jest gotowa, jak zostaje taka cytrynowo-żółta plamka, nie pomarańczowa, to po barszczu - przegapiłaś puszczenie barwnika i się utlenił.
Inne opcje to:
- nie wiem co ELD ma w składzie. Jedna wersja koloru chna jest czysta, inan jest chemicznym paskudztwem
- na Twoich włosach były resztki silikonu, parafiny albo oleju - umyj głowę bezpośrednio przed henną
Ja bym nie farbowała chemicznie.

Amla ochładza kolor. Jak chcesz ostrą czerwień - to weź wersję z Jatrophą. Henna z mazideł jest tańsza niż Khadi, też BAQ. To odmiana Jamila z Pakistanu, zdaje się zbiór 2011 czy 2010. Jak przechowywali ją dobrze to jest bardzo ok. Ona ma najdłuższy czas puszczania barwnika - do 24h. Ale barwi na czerwony kolor, nie "nadbudowuje się" czyli rzadko przyciemnia włosy z kolejnymi aplikacjami. Tak przynajmniej relacjonują dziewczyny na longhaircommunity.

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-14 o 13:43
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 14:35   #4067
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ja mam swoje w ciepłym odcieniu a mam mega zimną czerń zdjecia w moim zakręconym podpisie
Miskaa78 na prawdę te Twoje włosy są cudowne ten kolor i loki , Tobie to wychodzi z NAZ? też taki chcę
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:05   #4068
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Jak do tej pory przygotowywałaś tę chnę (ja nie lubię tej firmy)? Z jakimi dodatkami, na jaki czas i w jakiej temperaturze?
Są dwie możliwości (pomijając dodatki i stan Twoich włosów)
- kaloryfer nie jest mega ciepły i 4h to za mało aby farba puściła barwnik. Nie znam gatunków używanych w farbach ale np. Jamila potrzebuje 24h aby porządnie puścić i ok 8-12 w wyższej temperaturze.
- kaloryfer był bardzo ciepły, barwbnik puścił po 2h i z powodu ciepła, w kontakcie z tlenem "utlenił się" więc już niczego nie zafarbuje
Trzeba farby pilnować o co godzinę rób sobie na wew strony dłoni taką małą plamkę, zostaw na 5min, jak po zmyciu widzisz ślad to farba jest gotowa, jak zostaje taka cytrynowo-żółta plamka, nie pomarańczowa, to po barszczu - przegapiłaś puszczenie barwnika i się utlenił.
Inne opcje to:
- nie wiem co ELD ma w składzie. Jedna wersja koloru chna jest czysta, inan jest chemicznym paskudztwem
- na Twoich włosach były resztki silikonu, parafiny albo oleju - umyj głowę bezpośrednio przed henną
Ja bym nie farbowała chemicznie.

Amla ochładza kolor. Jak chcesz ostrą czerwień - to weź wersję z Jatrophą. Henna z mazideł jest tańsza niż Khadi, też BAQ. To odmiana Jamila z Pakistanu, zdaje się zbiór 2011 czy 2010. Jak przechowywali ją dobrze to jest bardzo ok. Ona ma najdłuższy czas puszczania barwnika - do 24h. Ale barwi na czerwony kolor, nie "nadbudowuje się" czyli rzadko przyciemnia włosy z kolejnymi aplikacjami. Tak przynajmniej relacjonują dziewczyny na longhaircommunity.
dzięki za rozbudowaną odpowiedź już leci do mnie zwykła khadi, mam nadzieję że jakoś będę po niej wyglądać ja widze tylko khadi z amla i jatropha, bez amlowej wersji nie widze

no a co do farbowania. od kilku dni przed nie używałam odżywek z silikonami, myję włosy babydream, myłam też przed hennowaniem, odżywkuję alterrą bez silikonów - poprzednio po takich zabiegach łapało mi super.
teraz kaloryfery nie są już gorące wiec za ciepło raczej nie mogło być, henna stała ze 4 godziny, dodałam ciepłej wody octu jabłkowego i miodu - tu miód był nowością. przy mieszaniu już mi się wydawała jakaś dziwna, jasna, inniejsza jakby niż poprzednio - eldowa chna ma w składzie tylko lawsonię i dotąd byłam zadowolona. nie wiem, jakaś felerna partia? wyglądała jakby w ogóle kiepsko było z puszczeniem barwnika, słabo zmieniła kolor - zwykle nie jest tak zielona jak nakładam. przy spłukiwaniu już widziałam że coś jest nie halo bo woda nie leciała pomarańczowa za bardzo.
mnie zastanawia tylko czy to miód nie popsuł wszystkiego? czytałam że dziewczyny dodają miodu dla konsystencji odżywiania etc a tu taki psikus
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:25   #4069
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

No to hop. Zakupiłam dwie szaszetki Eldu w proszku (rubin burbung - chyba taka jest nazwa, wywaliłam już opakowanie ) włosy za łopatki.
Proszek zmieliłam blenderem z sokiem z dwóch cytryn i odrobiną wody (na oko 60-80 stopni miała, bo nie wrzątek, ale na sekundę palec można zamoczyć), w ceramicznym słoiczku, w folię, ręcznik i na kaloryfer, okryłam jeszcze termoforem, zostawiłam na ok. 1h.
Włosięta najpierw umyłam Hegronem z dodatkiem Isany z olejkiem babassu, uczesałam i pędzelkiem nakładałam. Zawinęłam w czepek foliowy, starą koszulkę i ręcznik frotte, posiedziałam w wannie (gorąca woda-dużoo pary wodnej ) i tak siedzę w pokoju, gdzie są 24 stopnie ciepła
już godzinę, jeszcze chcę półtora potrzymać.
Boję się tylko, czy kolor wyjdzie równy, nic przeciwko refleksom jasniejszym nie mam, ale plam bym sobie nie zyczyła.
Jutro, po wyschnięciu strzelę zdjęcie i wstawię
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 19:36   #4070
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

cześć.
w poniedziałek pierwszy raz farbowałam włosy henną, w tym wątku wstawiałam zdjęcie efektu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604&page=2
i teraz mam pytanie do osób, które stosowały henne mumtaz, jak szybko ona się wypłukuje?
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:09   #4071
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziś przyszła do mnie henna Khadi za zdjęcia i w piątek będę się farbować
a jak to jest, oni na stronę wrzucają zdjęcia z każdego zgłoszenia? bo jestem zszokowana, bo patrzę dziś na stronę a tam moje zdjęcia i relacja z farbowania

do tego zamówiłam z helfów olejek Hesh 100 ml, a przysłali 200 (w cenie 100, of kors
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:21   #4072
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
mnie zastanawia tylko czy to miód nie popsuł wszystkiego? czytałam że dziewczyny dodają miodu dla konsystencji odżywiania etc a tu taki psikus
Hmmm....być może. Ale też czytałam, że dodają. A dodałaś na samym początku czy pod koniec? Może trzeba dawać na sam koniec, już po uwolnieniu barwnika, przed samym malowaniem...
Ja nie próbowałam miodu więc nie umiem się odnieść.
No nic, spróbuj z Khadi - tylko miej ją "na oku". Wg mnie dluuuuugo puszcza barwnik. Jakby jej nie dotykać, nie podgrzewać i samą cytrybną zalać, to bym powiedziała, że nie 12 a 24h min. Ja ostatnio odstawiłam na 12 i też zauwazyłam, że chyba nie puściła za dużo bo była nadal zielona (zwykle brązowy barwnik jest na górze, pod spodem zielone). Ale nie chciało mi się czekać i złapało, ale nie tak jakbym chciała. Kolejny raz już ją pilnowałam, po 12h jeszcze postała na kaloryferze i łapała bardzo ładnie.
Daj znać jutro jak poszło.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Henna nie powinna się wypłukać. Nigdy . Może ewentualnie zblednąć po jakimś czasie w wyniku różnych atmosferycznych ...wpływów ale nie wypłukać.

A o Mumtaz jest trochę tutaj:
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=33357
W kilku wątkach dziewczyny potwierdzają, że z Mumtazem jest dziwnie - bo niby dopuszczony jako BAQ ale dodają do niego barwnika spożywczego zielonego - czy Twoja Mumtaz też była taka zielona. Ona jest wg tamtego forum jedną z tańszych marek indyjskich, długo uwalnia barwnik. Ale dziewczyny farbowały z sukcesem
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=30895

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
do tego zamówiłam z helfów olejek Hesh 100 ml, a przysłali 200 (w cenie 100, of kors [/SIZE]
He,he... a to w ramach promocji, czy się pomylili?
Bo jak nic nie napisali to ja bym się zapytała....raczej wtedy pozwolą zostawić jako ich własny błąd ale jak się zorientują sami, to będzie trochę głupio. Mnie się też raz zdarzyło, że sprzedawca wysłał mi większe opakowanie niż zamawiałam i napisałam do niego - oczywiście potwierdził, że mogę zatrzymać bez dopłaty

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-14 o 21:19
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:54   #4073
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziś przyszła do mnie henna Khadi za zdjęcia i w piątek będę się farbować
a jak to jest, oni na stronę wrzucają zdjęcia z każdego zgłoszenia? bo jestem zszokowana, bo patrzę dziś na stronę a tam moje zdjęcia i relacja z farbowania

do tego zamówiłam z helfów olejek Hesh 100 ml, a przysłali 200 (w cenie 100, of kors
a jaki ten olejek zamówiłaś? bo ja ciągle poluję na bhringraj i jakoś trafić nie mogę a chciałam za jedną przesyłką i hennę i olejek
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 22:22   #4074
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez MallaMi Pokaż wiadomość
a jaki ten olejek zamówiłaś? bo ja ciągle poluję na bhringraj i jakoś trafić nie mogę a chciałam za jedną przesyłką i hennę i olejek
Pomylili się chyba, w każdym razie ja nie narzekam a zamówiłam o ten http://www.helfy.pl/kokosowy-olejek-do-wlosow
ja zapachu perfum nie czuję, bardziej zapach sandałowego kadzidełka pomieszanego z mydłem. Nawet przyjemny, choć wolę jednak tradycyjny zapach kokosowy.
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 22:44   #4075
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Hmmm....być może. Ale też czytałam, że dodają. A dodałaś na samym początku czy pod koniec? Może trzeba dawać na sam koniec, już po uwolnieniu barwnika, przed samym malowaniem...
Ja nie próbowałam miodu więc nie umiem się odnieść.
No nic, spróbuj z Khadi - tylko miej ją "na oku". Wg mnie dluuuuugo puszcza barwnik. Jakby jej nie dotykać, nie podgrzewać i samą cytrybną zalać, to bym powiedziała, że nie 12 a 24h min. Ja ostatnio odstawiłam na 12 i też zauwazyłam, że chyba nie puściła za dużo bo była nadal zielona (zwykle brązowy barwnik jest na górze, pod spodem zielone). Ale nie chciało mi się czekać i złapało, ale nie tak jakbym chciała. Kolejny raz już ją pilnowałam, po 12h jeszcze postała na kaloryferze i łapała bardzo ładnie.
Daj znać jutro jak poszło.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Henna nie powinna się wypłukać. Nigdy . Może ewentualnie zblednąć po jakimś czasie w wyniku różnych atmosferycznych ...wpływów ale nie wypłukać.

A o Mumtaz jest trochę tutaj:
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=33357
W kilku wątkach dziewczyny potwierdzają, że z Mumtazem jest dziwnie - bo niby dopuszczony jako BAQ ale dodają do niego barwnika spożywczego zielonego - czy Twoja Mumtaz też była taka zielona. Ona jest wg tamtego forum jedną z tańszych marek indyjskich, długo uwalnia barwnik. Ale dziewczyny farbowały z sukcesem
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=30895

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------



He,he... a to w ramach promocji, czy się pomylili?
Bo jak nic nie napisali to ja bym się zapytała....raczej wtedy pozwolą zostawić jako ich własny błąd ale jak się zorientują sami, to będzie trochę głupio. Mnie się też raz zdarzyło, że sprzedawca wysłał mi większe opakowanie niż zamawiałam i napisałam do niego - oczywiście potwierdził, że mogę zatrzymać bez dopłaty
tak, moja henna była zielona, przed nałożeniem jej na włosy trzymałam ją 3h w cieple i bardzo ładnie zafarbowała mi włosy. jestem z niej bardzo zadowolona, mam nadzieję, że kolor szybko nie zblednie.
dziękuje za linki
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 09:53   #4076
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32889055]Żadna farba Khadi nie rozjaśnia włosów.[/QUOTE]

o właśnie, w związku z tym mam pytaniaczyli jeżeli teraz na włosy brązowe z rudym pobłyskiem dam np. naturalną khadi to nie ma mowy, żeby wyszedł rudy-rudy, najwyżej ten mój średni brązik nabierze jeszcze bardziej pogłębionego rudego refleksu?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 10:47   #4077
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
o właśnie, w związku z tym mam pytaniaczyli jeżeli teraz na włosy brązowe z rudym pobłyskiem dam np. naturalną khadi to nie ma mowy, żeby wyszedł rudy-rudy, najwyżej ten mój średni brązik nabierze jeszcze bardziej pogłębionego rudego refleksu?
Suvia, zobacz na moich włosach jak wyszło http://www.khadi.pl/cienkie-wlosy rude rude są dopiero w mocnym słońcu, w warunkach domowych w zasadzie są brązowo - kasztanowe.
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:48   #4078
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny - podzielcie się ze mną doświadczeniami - na jakich odżywkach wychodzą Wam najfajniejsze glossy?
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 17:39   #4079
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Hmmm....być może. Ale też czytałam, że dodają. A dodałaś na samym początku czy pod koniec? Może trzeba dawać na sam koniec, już po uwolnieniu barwnika, przed samym malowaniem...
Ja nie próbowałam miodu więc nie umiem się odnieść.
No nic, spróbuj z Khadi - tylko miej ją "na oku". Wg mnie dluuuuugo puszcza barwnik. Jakby jej nie dotykać, nie podgrzewać i samą cytrybną zalać, to bym powiedziała, że nie 12 a 24h min. Ja ostatnio odstawiłam na 12 i też zauwazyłam, że chyba nie puściła za dużo bo była nadal zielona (zwykle brązowy barwnik jest na górze, pod spodem zielone). Ale nie chciało mi się czekać i złapało, ale nie tak jakbym chciała. Kolejny raz już ją pilnowałam, po 12h jeszcze postała na kaloryferze i łapała bardzo ładnie.
Daj znać jutro jak poszło.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Henna nie powinna się wypłukać. Nigdy . Może ewentualnie zblednąć po jakimś czasie w wyniku różnych atmosferycznych ...wpływów ale nie wypłukać.

A o Mumtaz jest trochę tutaj:
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=33357
W kilku wątkach dziewczyny potwierdzają, że z Mumtazem jest dziwnie - bo niby dopuszczony jako BAQ ale dodają do niego barwnika spożywczego zielonego - czy Twoja Mumtaz też była taka zielona. Ona jest wg tamtego forum jedną z tańszych marek indyjskich, długo uwalnia barwnik. Ale dziewczyny farbowały z sukcesem
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=30895[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]
miodu dodałam na początku, barwnik puszczał już w towarzystwie miodu. może to to :/
farbować będę mam nadzieję w sobotę - musi jutro khadi przyjść.
chcę rozmieszać z wodą i może połówką soku z cytryny - żeby zakwasić ale nie przedobrzyc, to teraz nie wiem ile na nią czekać, 12 godzin aż czy więcej?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 17:57   #4080
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej Może orientuje się ktoś jakie dodatki mogą podkreślić nie miedziany odcień włosów, a czerwony? Zdradziłam hennę z chemiczną farbą, która w śmiesznie krótkim czasie (po 2 tygodniach) wypłukała mi się z włosów.. Pozostał lekko buraczany czerwonawy odcień. Zaplanowałam kupić hennę z amlą i jathropą (czytałam, że daje bardziej czerwony kolor). Naturalnie mam takie średnio brązowe włosy, chciałabym uzyskać coś między wisienką, a mahoniem. Zastanawiam się czy henna w ogóle może dać taki efekt?
Pozdrawiam!
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.