Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 14:01   #2071
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy ktoś wie może na jaką powierzchnię ciała można jednorazowo stosować kwas salicylowy bez ryzyka przedobrzenia, albo jaką powierzchnię ciała stanowi twarz, dekolt i plecy?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:41   #2072
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

http://www.fundacja-jagoda.pl/chorob...zchni-oparzen/
tutaj masz jaką powierzchnię skóry stanowią poszczególne części ciała
ale nie wiem ile % ciała można peelingować na raz
chyba ważniejsze jest żeby nie przesadzić z ilością czystego kwasu, tzn pytanie ile gramów jednorazowo można nałożyć na skórę (bo kw. salicylowy wchłania sie takze przez skórę)
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 07:10   #2073
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny chciałabym wreszcie zabrać się za twarz, myśłałam o serii salipegu. Mam zaskórniki, ropne wypryski, rozszerzone pory. Ile zabiegów powinnam wykonać i w jakich odstępach czasowych, aby uzyskać zadowalające rezultaty ?
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:03   #2074
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Kochana, wrzuć proszę te zdjęcia, chętnie zobaczę..ja dopiero zaczęłam eksperymenty z salicylem. I nie wiem czy dalej sie w to bawić, mam na razie mieszane uczucia i nie chcę sobie krzywdy zrobić. Pryszcze niby poschodziły, ale nie wiem czy przebarwienia nie się silniejsze.
jeej przepraszam nie zaglądałam tu jakiś czas... oczywiście odstawiłam salicyl i i nie mam już ANI JEDNEGO pryszcza. Za to okropne zaskórniki na brodzie zwiększyły swoją liczbę w porównaniu do tego co było przed. Może jednak to było uczulenie? albo po prostu ten kwas nie był dla mnie
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:04   #2075
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

chcialam opisać wrażenia z kwasowania na oleju
pomimo, że Lorri pisała kiedyś o wysypie po takiej metodzie spróbowałam - mialam dość suchej skóry i łuszczenia po salicylu na alkoholu
zrobiłam roztwór 10%, bardzo trzeba go podgrzać i nakładać cieplutki na twarz, bo natychmiast krystalizuje - to jedyna niedogodność
po 1 peelingu łuszczylam się delikatnie ok 3 dni, to lepiej w porównaniu z alkoholem, gdzie przy tym samym stężeniu liniałam jak wąż przez tydzień
przy 2 kolejnych użyciach żadnego luszczenia nie bylo, dlatego teraz chcę zrobić jeszcze ze 2 peelingi zwiększając stężenie
efekty - skóra wygląda zdrowo, ma jednolity koloryt
od czasu 1 peelingu nie wyskoczyła mi nawet 1 mała krostka przed okresem, zniknęło trochę zamkniętych zaskórników, niestety nie wszystkie, nie ruszyło też czarnych kropek na nosie i czole
podoba mi sie jednak efekt zdrowej, promiennej cery, takiej odświeżonej

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:08 Powód: Przesunięcie
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:15   #2076
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Emmo, u mnie to był zwykły olejek z niskim stężeniem kwasu, stosowany regularnie (nie robię peelingów). Moja cera reaguje drobnymi zmianami zapalnymi na wysokie stężenia olejów, kwas nie zrobił różnicy. Nie miałam nawet możliwości zaobserwować działania przeciwzaskórnikowego. Proszę się nie sugerować moim przypadkiem. Przytaczałam wcześniej badanie, wg którego właśnie w medium olejowym kwas najlepiej penetrował mieszki.

Deposition of salicylic acid into hamster sebaceous glands

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:29
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:50   #2077
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ale ja także bałam sie zapychania przez olej - normalnie rzadko stosuję oleje do smarowania twarzy, tylko zimą, kiedy czuję, że skóra potrzebuje takiej tłustej ochrony
robię ten peeling raz na tydzień, więc to zmniejsza prawdopodobieństwo przekarmienia skóry olejami
dodam, że używałam mieszanki olejów - ok 50% rycynowego plus olej sojowy, migdałowy i oliwa z oliwek
może użycie oleju rycynowego miało jakieś znaczenie, w końcu jest on uważany za dobry do trądzikowej skóry
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 09:00   #2078
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nie mam spirytusu ratyfikowanego dlatego czy mogę zrobić peeling na spirytusie salicylowym??
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 03:34   #2079
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez satine Pokaż wiadomość
Nie mam spirytusu ratyfikowanego dlatego czy mogę zrobić peeling na spirytusie salicylowym??
Może być problem z rozpuszczeniem kwasu ze względu na wodę zawartą w spirytusie salicylowym. Jakie stężenie chcesz uzyskać?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 21:54   #2080
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hej! chciałam zacząc przygodę z kwasem, zaczełam czytać pierwsze strony (dotarłam chyba do 5) ale nie wiem jak się mierzy te ml kwasu i o co chodzi ze ściskaniem, czy ktoś mi wytłumaczy? ewentualnie jakieś przekierowanie?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:03   #2081
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
hej! chciałam zacząc przygodę z kwasem, zaczełam czytać pierwsze strony (dotarłam chyba do 5) ale nie wiem jak się mierzy te ml kwasu i o co chodzi ze ściskaniem, czy ktoś mi wytłumaczy? ewentualnie jakieś przekierowanie?
Mililitry odmierza się za pomocą łyżeczek miarowych lub małych strzykawek (2 i 5 ml). Kwasu nie trzeba mocno ściskać, wystarczy delikatnie przycisnąć na łyżeczce (żeby nie było "czubka") lub lekko przycisnąć tłoczkiem w strzykawce. Nie trzeba ubijać czy ściskać z całej siły.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-25 o 22:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 22:12   #2082
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

czyli obliczam do jakiego stezenia ile potrzebuję ml kwasu i na sucho wkładam do strzykawki i go lekko ściskam?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 23:03   #2083
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
czyli obliczam do jakiego stezenia ile potrzebuję ml kwasu i na sucho wkładam do strzykawki i go lekko ściskam?
Nie musisz nawet obliczać, w pierwszym poście masz linki do przykładowych proporcji składników w ml.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:22   #2084
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Może być problem z rozpuszczeniem kwasu ze względu na wodę zawartą w spirytusie salicylowym. Jakie stężenie chcesz uzyskać?
Myślałam o 10% , jestem już po kilku peelingach z kwasem migdałowym (15-20% ze spirytusem salicylowym) i chciałam zadziałać coś na zaskórniki a salicyl jest podobno lepszy dlatego chciałam spróbować.
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:45   #2085
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez satine Pokaż wiadomość
Myślałam o 10% , jestem już po kilku peelingach z kwasem migdałowym (15-20% ze spirytusem salicylowym) i chciałam zadziałać coś na zaskórniki a salicyl jest podobno lepszy dlatego chciałam spróbować.
Daj znać, czy kwas się rozpuści. Roztwór 10%:

Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas salicylowy - 0,5 ml
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 18:47   #2086
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Daj znać, czy kwas się rozpuści. Roztwór 10%:

Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas salicylowy - 0,5 ml
Donosze, że cały kwas się rozpuścił - właśnie jestem po. I tak nigdy jeszcze nie doświadczyłam tego pieczenia - moja twarz dosłownie płonęła, wytrzymałam 8 minut Ja zrobiłam 10% roztwór aplikowany jedną warstwą i nie chce wiedzieć jak to musi palić przy 20-25%
Efekty jak na razie super, ultra gładka skóra, pory zwężone (zwłaszcza na brodzie gdzie dałam dwie warstwy). Ogólnie to na chwilę obecną super
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:54   #2087
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

a peeling zadziała na zaskórniki zamkniete?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 10:11   #2088
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

u mnie salicyl działa właśnie na zamknięte zaskórniki, o wiele gorzej radzi sobie z roszerzonymi porami i otwartymi zaskórnikami na nosie i czole
moze trochę zmniejszyla się ich ilość i wielkość, ale do ideału jeszcze mi daleko
miałam trochę zamkniętych zaskórników na policzkach i czole - po 5 uzyciach peelingu 8-10% zostłoo ich tylko kilka i trzeba sie bardzo przyglądać żeby coś wypatrzyć
jedyny plus długiej zimy - można jeszcze robić peeling salicylowy nie martwiąc sie zbyt silnym słońcem - ja nawet przy uzyciu filtra 50spf nie ryzykuję używania kwasu, bo mam na czole przebarwienia, które kiedyś pojawiły się mimo uzywania filtra, na lato zostawiam więc peeling migdałowy
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:41   #2089
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ok, dziekuję, to sie zaopatruję i działam, z jaką czestotliwością robisz peelingi?
mi na zwezenie porów i pozbycie się z. otwartych pomogło:
wieczorem: zel do mycia twarzy vichy + krem (niezapychający), rano płyn miceralny + krem i glinka zielona raz na 1-2 tygodnie.
Może Tobie też pomoże?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 10:50   #2090
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Exclamation Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Powiedzcie mi czy to dobra mieszkanka którą nałożyłem dzisiaj w formie peelingu chemicznego
4,5ml spirtyusu rektyfikowanego
1ml kwasu kojowego
0,5 ml kwasu salicylowego
0,25ml witaminy B3
0,25ml alantoiny
Peeling było odziwo dosyć mocny, nawet nie wiem jakie stężenie tych kwasów było..
Myślicie że taka mieszanka pomoże coś na przebrawienia czy za słaba ? Zawsze robiłem kwas salicylowy 25% dobrze usuwał przebarwienia ale skóra była czerwona po nim 2 dni a łuszyczła się przez kolejne 3 nie che znów siedzieć tyle w domu dlatego postanowiłem zrobi takie udziwnienie

Edytowane przez Tasako
Czas edycji: 2013-03-30 o 11:00
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:42   #2091
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej Mam zamiar zaczac swoja przygode z kwasami.Do tej pory uzywalam kremu 5% migdalowego, toniku PHA 6%.Mam cerę naczynkową,dość cienką,tłustą w strefie T,z niespodziankami.Od jakiego stezenia polecacie zaczac?
Czytalam, ze wielokrotne peelingi (6x)salicylem 30% daja trwale efekty, a glikolowym 70% pozwalaja nawet na zmniejszenie gruczolow lojowych.
http://cornetis.pl/pliki/DK/2011/4/DK_2011_4_263.pdf
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 05:23   #2092
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy to dobra mieszkanka którą nałożyłem dzisiaj w formie peelingu chemicznego
4,5ml spirtyusu rektyfikowanego
1ml kwasu kojowego
0,5 ml kwasu salicylowego
0,25ml witaminy B3
0,25ml alantoiny
Peeling było odziwo dosyć mocny, nawet nie wiem jakie stężenie tych kwasów było..
Myślicie że taka mieszanka pomoże coś na przebrawienia czy za słaba ? Zawsze robiłem kwas salicylowy 25% dobrze usuwał przebarwienia ale skóra była czerwona po nim 2 dni a łuszyczła się przez kolejne 3 nie che znów siedzieć tyle w domu dlatego postanowiłem zrobi takie udziwnienie
W przybliżeniu:
kwasu kojowego - 12%
kwasu salicylowego - 5-6%
witaminy B3 - 3%
alantoiny - 3-4%

Peeling chemiczny to w tym wypadku trochę za dużo powiedziane. Nie polecam takich eksperymentów bez kontroli pH. Wiele substancji aktywnych destabilizuje się w niskim pH, przykładowo niacynamid i alantoina wymagają pH powyżej 3. Inna sprawa, że te konkretne składniki tworzą z kwasami kompleksy i osłabiają ich moc, podnosząc pH, co w przypadku peelingów niskimi stężeniami wpływa negatywnie na efektywność zabiegu. W roztworach peelingujących kwasy AHA/BHA najlepiej łączyć z innymi kwasami, np. askorbinowym, kojowym, fitowym. Niacynamid itp. substancje można stosować w kosmetykach po zabiegu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:05   #2093
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cześć,
Czy taki ekstrakt: http://www.beautyever.pl/pl/p/EKSTRA...5-salicyny/259 sprawdziłby się jako zamiennik kwasu salicylowego? I czy ktoś wie, jak ze stosowaniem, czy łączy się to z takimi składnikami, co syntetyczny kwas?
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:22   #2094
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W przybliżeniu:
kwasu kojowego - 12%
kwasu salicylowego - 5-6%
witaminy B3 - 3%
alantoiny - 3-4%

Peeling chemiczny to w tym wypadku trochę za dużo powiedziane. Nie polecam takich eksperymentów bez kontroli pH. Wiele substancji aktywnych destabilizuje się w niskim pH, przykładowo niacynamid i alantoina wymagają pH powyżej 3. Inna sprawa, że te konkretne składniki tworzą z kwasami kompleksy i osłabiają ich moc, podnosząc pH, co w przypadku peelingów niskimi stężeniami wpływa negatywnie na efektywność zabiegu. W roztworach peelingujących kwasy AHA/BHA najlepiej łączyć z innymi kwasami, np. askorbinowym, kojowym, fitowym. Niacynamid itp. substancje można stosować w kosmetykach po zabiegu.
Rozumiem podasz mi jak połączyć kwas salicylowy z kojowym oraz mlekowym tzn w jakich proporcjach (ml) tak żeby roztwór wyszedł w granicach abym mógł wyjść na drugi dzień coś co nie przekracza 20-25 % Ponieważ jest pierwsze dni na izoteku . Będzie to coś w stylu Roztwór Jessnera tyle że zamiast rezorycynolu kwas kojowy

Edytowane przez Tasako
Czas edycji: 2013-04-05 o 11:46
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:30   #2095
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Rozumiem podasz mi jak połączyć kwas salicylowy z kojowym tzn w jakich proporcjach (ml)
Już Ci podawałam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post39989604.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:18   #2096
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lorri ale nie uwzględniłaś tam kwasu mlekowego który też posiadam
A więc poraz kolejny postanowiłem zrobi "moją własną magiczną mieszankę"
Z tym że teraz
1ml- kwasu kojowego (sypie go tak dużo bo zależy mi na przebarwieniach)
0,7ml- salicylowego
0,5 ml mlekowego
0,1 ml wit B3
4ml- spirytusu rektyfikowanego
Piękło mniej niż 25% kwas salicylowy ale rumień jest chyba mocniejszy :O mam nadzieje że nie zrobiłem sobie kuku
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:04   #2097
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Lorri ale nie uwzględniłaś tam kwasu mlekowego który też posiadam
A więc poraz kolejny postanowiłem zrobi "moją własną magiczną mieszankę"
Z tym że teraz
1ml- kwasu kojowego (sypie go tak dużo bo zależy mi na przebarwieniach)
0,7ml- salicylowego
0,5 ml mlekowego
0,1 ml wit B3
4ml- spirytusu rektyfikowanego
Piękło mniej niż 25% kwas salicylowy ale rumień jest chyba mocniejszy :O mam nadzieje że nie zrobiłem sobie kuku
Twoje stężenia:
kojowego - 12%, salicylowego - 8%, mlekowego - 12%, wit. B3 - 1%.

W peelingach profesjonalnych kwas kojowy stosuje się najczęściej w stężeniu do 5%, maks. 10% i tego bym się trzymała. Jeśli zależy Ci na działaniu depigmentacyjnym warto dodać do zestawu kwas cytrynowy. Przykład peelingu profesjonalnego - SeSDerma Melaspeel K (pH 2.5): kwas mlekowy 14%, kwas cytrynowy 12%, kwas kojowy 5%, kwas salicylowy 2%.

Powtórzę: przy pH poniżej 3 niacynamid (wit. B3) jest niestabilny, może hydrolizować do kwasu nikotynowego, który działa drażniąco i powoduje rumień. Nie polecam dodawania niacynamidu do roztworów peelingujących.

Podczas kuracji izotretinoiną nie należy wykonywać peelingów chemicznych. Dopiero zacząłeś przyjmować lek, więc pewnie nic złego się nie stanie, ale weź to pod uwagę na przyszłość. Peelingi można robić dopiero po 6 miesiącach od zakończenia kuracji. Izotretinoina powoduje zanikanie gruczołów łojowych, co może skutkować wydłużeniem czasu gojenia po peelingu i nieprawidłowym bliznowaceniem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-05 o 20:48
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:04   #2098
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Twoje stężenia:
kojowego - 12%, salicylowego - 8%, mlekowego - 12%, wit. B3 - 1%.

W peelingach profesjonalnych kwas kojowy stosuje się najczęściej w stężeniu do 5%, maks. 10% i tego bym się trzymała. Jeśli zależy Ci na działaniu depigmentacyjnym warto dodać do zestawu kwas cytrynowy. Przykład peelingu profesjonalnego - SeSDerma Melaspeel K (pH 2.5): kwas mlekowy 14%, kwas cytrynowy 12%, kwas kojowy 5%, kwas salicylowy 2%.

Powtórzę: przy pH poniżej 3 niacynamid (wit. B3) jest niestabilny, może hydrolizować do kwasu nikotynowego, który działa drażniąco i powoduje rumień. Nie polecam dodawania niacynamidu do roztworów peelingujących.

Podczas kuracji izotretinoiną nie należy wykonywać peelingów chemicznych. Dopiero zacząłeś przyjmować lek, więc pewnie nic złego się nie stanie, ale weź to pod uwagę na przyszłość. Peelingi można robić dopiero po 6 miesiącach od zakończenia kuracji. Izotretinoina powoduje zanikanie gruczołów łojowych, co może skutkować wydłużeniem czasu gojenia po peelingu i nieprawidłowym bliznowaceniem.
Lorrii możesz mi powiedzieć czy chodzi Ci o ten kwas cytrynowy który można znaleźć na zróbsobiękrem bo tam w opisie tego kwasu nie ma żadnych działań wybielających
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:50   #2099
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Lorrii możesz mi powiedzieć czy chodzi Ci o ten kwas cytrynowy który można znaleźć na zróbsobiękrem bo tam w opisie tego kwasu nie ma żadnych działań wybielających
Tak, chodzi o zwykły kwas cytrynowy. Od biedy może być nawet spożywczy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 15:02   #2100
Eko Dakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 21
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mi jeśli chodzi o kwasy to najbardziej spodobał się peeling z kwasu migdałowego i glikolowego.

Po kwasie mlekowym świeciła mi się mocno skóa, co mnie bardzo denerwowało
Eko Dakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.