Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 06:01   #3991
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Jest to chyba jedyny sposób, żeby osiągnąć w miarę czarną-czerń
Natomiast kasztanowe refleksy mogą się zawsze wyłonić, wszysko zależy od tego jak złapie indygo - ono jest trochę trudniejsze w chwytaniu niż henna i u niektórych potrafi blednąć. Ważne, żeby z tym indygo potem nie siedzieć za długo bo ono chwyta szybciej niż henna więc im dłużej posiedzisz tym bardziej henna ma szansę zdominować indygo. Ja bym posiedziała 1,5-2h max.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------



Jeśli weźmie czystą hennę i czyste indygo kupione z solidnego źródła to może kłaść od razu. Nic się nie stanie. Ja bym robiła dwuetapowo - najpierw czysta henna potem czyste indygo.

Natomiast, dziewczyny, nikt Wam nie da gwarancji, że coś wyjdzie akurat tak a nie inaczej. Każda z nas ma inny organizm, inne włosy, uzyskuje inne efekty nawet z tych samych mieszanek. Nie ma innego wyjścia jak przygotowac hennę i indygo w takich warunkach jak robilibyśmy to docelowo i zrobić próbę na pasemku (lub włosach zebranych ze szczotki).
dziękuję bardzo sama też masz czarne włoski i stosujesz tą metodę ??
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 07:45   #3992
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
Przyjaciółka chciałaby pofarbować henną na czarno włosy, ale ma farbowane na czarno chemiczną, a odrosty ciemny blond. Wyjdzie jej to? Czy trzeba dwuetapowo? Chodzi o to, żeby te odrosty tez chwyciło. No i jak sie spisze henna po farbowaniu chemicznym w takim przypadku?
Kilka dni temu farbowałam włosy henną kolorem czarnym. Wyjściowy kolor do farbowane na czarno włosy i dość spore ciemnobrązowe włosy. Henne trzymałam 2 godziny na głowie i kolor wyszedł ciemnobrązowy, ale bardzo ładny. Aby jednak uzyskać czarne włosy następnym razem nałożę indygo lub czarną hennę wymieszam z indygo.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 07:47   #3993
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. Czytam Wasze posty, przeglądam zdjęcia na stronie Khadi i cały czas nie wiem czy lepiej jasny czy ciemny brąz. Myślę nad ciemny brązem tylko, żeby nie wyszedł za ciemny, bo znowu przy jasnym boje się, że będzie przechodzi w rudy lub coś w tym stylu. Z tego co widzę to różnie to wychodzi.
Najpierw machnij jasny brąz zawsze możesz przyciemnić...w drugą stronę już nie będzie tak łatwo
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 07:52   #3994
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
Czytam Wasze posty, przeglądam zdjęcia na stronie Khadi i cały czas nie wiem czy lepiej jasny czy ciemny brąz. Myślę nad ciemny brązem tylko, żeby nie wyszedł za ciemny, bo znowu przy jasnym boje się, że będzie przechodzi w rudy lub coś w tym stylu.
w takim razie może spróbuj położyć sobie odcień orzechowy brąz? orzeszek nie wychodzi ani za ciemny, ani za jasny i ma odrobinkę chłodniejszy odcień
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 08:39   #3995
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny dotarła do mnie henna Khadi Jasny brąz.
Naczytałam się i trochę się boję farbować nią dlatego chciałabym się Was zapytać czy mogę otworzyć hennę i rozrobić trochę proszku i wypróbować na pasemku?
Jeśli tak, to czy pozostałej hennie w opakowaniu nic się nie stanie? Jakoś ją specjalnie zabezpieczyć?
I czy tą próbkę trzymać tj. bym farbowała całe włosy? Co najmniej 2 h?
I czy to pasemko czymś zawinąć?

Dziękuję z góry za pomoc
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 08:59   #3996
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
czy mogę otworzyć hennę i rozrobić trochę proszku i wypróbować na pasemku?
pewnie, że tak
Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Jeśli tak, to czy pozostałej hennie w opakowaniu nic się nie stanie? Jakoś ją specjalnie zabezpieczyć
nic, pod warunkiem, że zamkniesz ją w miarę szczelnie
Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
I czy tą próbkę trzymać tj. bym farbowała całe włosy? Co najmniej 2 h?
tak, wtedy będziesz mogła mniej więcej ocenić efekt, który uzyskasz po właściwym farbowaniu
Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
I czy to pasemko czymś zawinąć?
tak, jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zapaćkasz pozostałych włosów poza tym postaraj się zapewnić pasemku warunki zbliżone do tych, które powinny być spełnione podczas normalnego farbowania (np. owiń pasemko folią spożywczą i zrób mu ciepło :P
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:00   #3997
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny dotarła do mnie henna Khadi Jasny brąz.
Naczytałam się i trochę się boję farbować nią dlatego chciałabym się Was zapytać czy mogę otworzyć hennę i rozrobić trochę proszku i wypróbować na pasemku?
Jeśli tak, to czy pozostałej hennie w opakowaniu nic się nie stanie? Jakoś ją specjalnie zabezpieczyć?
I czy tą próbkę trzymać tj. bym farbowała całe włosy? Co najmniej 2 h?
I czy to pasemko czymś zawinąć?

Dziękuję z góry za pomoc
Uważam, że farbowanie próbne na pasemku to rozsądne rozwiązanie. Ja najpierw zrobiłam taki test na czterech pasemkach Na dwa nałożyłam jasny brąz, na dwa orzechowy brąz; dwa trzymałam 1godz, dwa 1,5godz. Dzięki temu mogłam sprawdzić jak zareagują włosy na hennę.

Pozostałą hennę zawiń w te opakowania w pudełku. Ja jeszcze dodatkowo zawinęłam w woreczek i przechowuję w lodówce. Mam nadzieję, że dobrze robię

edit. Próbne pasemko zawinęłam w folię spożywczą.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-09 o 09:01
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 09:00   #3998
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
oto co czysta henna uczyniła na moim orzeszku więcej oczywiście w galerii
generalnie różnica nie jest powalająca, ale jednak widoczna niestety nie do końca udało mi się uchwycić, że włosięta mienią się raz na rudo a raz na czerwono w zależności od tego, jak pada na nie światło. ale na pewno wiecie co mam na myśli
ostatnia fotka - efekty po orzeszku
pozostałe - czysta henna
piękny kolor Ci wyszedł
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:11   #3999
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
piękny kolor Ci wyszedł
dziękować kochana
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:39   #4000
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo sama też masz czarne włoski i stosujesz tą metodę ??
Kornelia, jestem bardzo ciemną brunetką ale nie farbuję już włosów na 'czarno-czarno' tylko zachciało mi się mahoniowych refleksów więc ostatnio farbuję samą henną albo henną z amlą (ten drugi wariant najbardziej mi się podoba) - ale moje odrosty i pierwsze siwaczki chłoną hennę mocno, są kasztanowo-czerwone, więc robię coś w stylu balajage'u nakładając właśnie albo indygo albo mix (khadi ciemny brąz albo sama robię 3/4 indygo 1/4 henny) na odrosty i tak jakby pasemka. To się z lewa z pozostałością (na moich włosach henna nie zmienia mi koloru tylko daje kasztanowy odblask) i wychodzi to bardzo naturalnie.
Jak robiłam najpierw henna a potem indygo to pasma faktycznie wychodziły kruczo-czarne.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Kilka dni temu farbowałam włosy henną kolorem czarnym. Wyjściowy kolor do farbowane na czarno włosy i dość spore ciemnobrązowe włosy. Henne trzymałam 2 godziny na głowie i kolor wyszedł ciemnobrązowy, ale bardzo ładny. Aby jednak uzyskać czarne włosy następnym razem nałożę indygo lub czarną hennę wymieszam z indygo.
Asia, samo indygo farbuje na niebiesko, zielono. Jak chcesz uzyskać czarny kolor to najpierw powinno się położyć czystą hennę, po kilku godzinach spłukać dokładnie samą wodą i na lekko wilgotne włosy połóż samo inbdygo - wtedy powinna wyjść najciemniejsza opcja.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny dotarła do mnie henna Khadi Jasny brąz.
Naczytałam się i trochę się boję farbować nią dlatego chciałabym się Was zapytać czy mogę otworzyć hennę i rozrobić trochę proszku i wypróbować na pasemku?
Jeśli tak, to czy pozostałej hennie w opakowaniu nic się nie stanie? Jakoś ją specjalnie zabezpieczyć?
I czy tą próbkę trzymać tj. bym farbowała całe włosy? Co najmniej 2 h?
I czy to pasemko czymś zawinąć?

Dziękuję z góry za pomoc
Nic się hennie po otwarciu nie stanie. Przechowywana w miarę chłodnym miejscu może leżeć bardzo długo. Jak najbardziej - musisz hennę rozrobić tak jak docelowo i trzymać na paśmie tyle co docelowo zamierzasz na włosach. Tylko to pasmo musisz pokryć naprawdę solidnie. Dużo nałóż. Owiń folią spożywczą - tą przezroczystą, nigdy aluminiową.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
oto co czysta henna uczyniła na moim orzeszku więcej oczywiście w galerii
Cudny kolor wyszedł. Bardzo mi się podoba.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:41   #4001
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Cudny kolor wyszedł. Bardzo mi się podoba.
dziękuję
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 10:03   #4002
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
pewnie, że tak

nic, pod warunkiem, że zamkniesz ją w miarę szczelnie

tak, wtedy będziesz mogła mniej więcej ocenić efekt, który uzyskasz po właściwym farbowaniu

tak, jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zapaćkasz pozostałych włosów poza tym postaraj się zapewnić pasemku warunki zbliżone do tych, które powinny być spełnione podczas normalnego farbowania (np. owiń pasemko folią spożywczą i zrób mu ciepło :P
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Uważam, że farbowanie próbne na pasemku to rozsądne rozwiązanie. Ja najpierw zrobiłam taki test na czterech pasemkach Na dwa nałożyłam jasny brąz, na dwa orzechowy brąz; dwa trzymałam 1godz, dwa 1,5godz. Dzięki temu mogłam sprawdzić jak zareagują włosy na hennę.

Pozostałą hennę zawiń w te opakowania w pudełku. Ja jeszcze dodatkowo zawinęłam w woreczek i przechowuję w lodówce. Mam nadzieję, że dobrze robię

edit. Próbne pasemko zawinęłam w folię spożywczą.
Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Kornelia, jestem bardzo ciemną brunetką ale nie farbuję już włosów na 'czarno-czarno' tylko zachciało mi się mahoniowych refleksów więc ostatnio farbuję samą henną albo henną z amlą (ten drugi wariant najbardziej mi się podoba) - ale moje odrosty i pierwsze siwaczki chłoną hennę mocno, są kasztanowo-czerwone, więc robię coś w stylu balajage'u nakładając właśnie albo indygo albo mix (khadi ciemny brąz albo sama robię 3/4 indygo 1/4 henny) na odrosty i tak jakby pasemka. To się z lewa z pozostałością (na moich włosach henna nie zmienia mi koloru tylko daje kasztanowy odblask) i wychodzi to bardzo naturalnie.
Jak robiłam najpierw henna a potem indygo to pasma faktycznie wychodziły kruczo-czarne.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------



Asia, samo indygo farbuje na niebiesko, zielono. Jak chcesz uzyskać czarny kolor to najpierw powinno się położyć czystą hennę, po kilku godzinach spłukać dokładnie samą wodą i na lekko wilgotne włosy połóż samo inbdygo - wtedy powinna wyjść najciemniejsza opcja.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



Nic się hennie po otwarciu nie stanie. Przechowywana w miarę chłodnym miejscu może leżeć bardzo długo. Jak najbardziej - musisz hennę rozrobić tak jak docelowo i trzymać na paśmie tyle co docelowo zamierzasz na włosach. Tylko to pasmo musisz pokryć naprawdę solidnie. Dużo nałóż. Owiń folią spożywczą - tą przezroczystą, nigdy aluminiową.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------



Cudny kolor wyszedł. Bardzo mi się podoba.
Super Dziękuję Wam serdecznie za odzew na moje pytania
Spróbuję dzisiaj albo jutro i dam znać. Mam nadzieję, że nie będzie żadnej czerwonawej poświaty ani nic z tych rzeczy

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 11:31   #4003
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Asia, samo indygo farbuje na niebiesko, zielono. Jak chcesz uzyskać czarny kolor to najpierw powinno się położyć czystą hennę, po kilku godzinach spłukać dokładnie samą wodą i na lekko wilgotne włosy połóż samo inbdygo - wtedy powinna wyjść najciemniejsza opcja.
Tak, czytałam, ale czy nałozone na juz farbowane henną, ciemne włosy nie chwyci na czarno?
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:18   #4004
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Tak, czytałam, ale czy nałozone na juz farbowane henną, ciemne włosy nie chwyci na czarno?
Asiu, wiem na pewno, że chwyci w tym samym dniu albo dzień po ale przy dłuższych okresach czasowych - nie mam pojęcia. Z tego co wiem, raczej nikt tak nie farbuje.
Amla bardzo schładza kolorystykę więc możesz spróbować dodać do henny amli i potem do tej mieszanki indygo. Indygo z amlą nie mieszaj bo amla jest kwaśna a indygo potrzebuje neutralnego/zasadowego środowiska.

Jeśli znasz angielski to pobierz sobie tą książkę w pdf (jest free)
http://www.hennaforhair.com/freebooks/hennaforhair.pdf
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:24   #4005
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Jeśli znasz angielski to pobierz sobie tą książkę w pdf (jest free)
http://www.hennaforhair.com/freebooks/hennaforhair.pdf
Ale po co, jest wersja polska również KLIK!
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:42   #4006
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki, poczytam.
Może być tak, że zrezygnuje z czerni, bo coraz bardziej mój ciemny brąz mi się podoba, a kusi mnie dodać włosom jakiegoś czerwonego połysku.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:03   #4007
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ale po co, jest wersja polska również KLIK!
przydatna książka, zaraz przejrzę
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:31   #4008
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
przydatna książka, zaraz przejrzę
Tak, jest bardzo przydatna.

Dziewczyny, a jaki kolor wyjdzie nadkładając henne naturalną na bardzo ciemny brąz włosów (takie mi wyszły po hennie czarnej nakładanej na włosy farbowane chemicznie na czarno). Próbowała któraś?
Z tego co przegladałam w tej książce to może wyjśc ładny ciemnokasztanowy kolor.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:56   #4009
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ale po co, jest wersja polska również KLIK!
Ciekawa książka. Zaczęłam czytać.
A ta BAQ Henna to jakaś naturalna henna? Gdzie można ją kupić? Na allegro nie ma.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 16:59   #4010
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Ciekawa książka. Zaczęłam czytać.
A ta BAQ Henna to jakaś naturalna henna? Gdzie można ją kupić? Na allegro nie ma.
BAQ to henna najwyższej jakości Henna Khadi i henna z mazidla.com są BAQ
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 17:00   #4011
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
BAQ to henna najwyższej jakości Henna Khadi i henna z mazidla.com są BAQ
Dzięki. To dobrze, bo używam khadi
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 19:47   #4012
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, a może któraś dopytywała Khadi którą odmianę henny oni mają w swoich produktach. Mazidła podają, że mają Jamilę - z tego, co się orientuję, to jest bardzo dobra henna, o średniej zawartości barwnika. Na forach dziewczyny piszą, że nie ma po niej zjawiska 'nadbudowywania' się koloru (może to nie jest dobra nazwa bo henna w żaden sposób nie oblepia włosa i się nienadbudowuje - ale osoby które od lat bardzo często farbują włosy henną o wysokiej zawartosci barwnika, to po jakimś czasie kolor staje się co raz bardziej czerwono-burgundowo-kasztanowy). Przy Jamili tego nie zanotowano. Jest wiele odmian, na longhaircommunity i hennaforhair najwięcej piszą właśnie o Jamili, Yemeni i Rajasthani, ciekawe jaką ma w sobie Khadi...może któraś z Was wie?

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-09 o 20:07
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 06:04   #4013
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Pchelka sliczny kolor! Zdjecie wysle jeszcze raz. Nie mieszkam w Polsce i nie mam za bardzo dostepu do polskich kosmetykow (czasem mi cos siostra wysle) wiec dalam odzywke Alberto VO5, taka miala smietankowa konystencje ale po dodaniu henny jakas dziwna breja bardzo gesta z tego wyszla, z ktorej zaczela wyciekac pomaranczowa woda , wiec niezbyt przyjemnie to wyszlo. Efekt w zasadzie ladny ale juz bylam nastawiona psychicznie na pomaranczowe wlosy. No nic bede hennowac dalej ale nie chce przesadzic z kolorem, bo sie zle czuje w ciemnych wlosach.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 16:26   #4014
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Pchelka sliczny kolor! Zdjecie wysle jeszcze raz. Nie mieszkam w Polsce i nie mam za bardzo dostepu do polskich kosmetykow (czasem mi cos siostra wysle) wiec dalam odzywke Alberto VO5, taka miala smietankowa konystencje ale po dodaniu henny jakas dziwna breja bardzo gesta z tego wyszla, z ktorej zaczela wyciekac pomaranczowa woda , wiec niezbyt przyjemnie to wyszlo. Efekt w zasadzie ladny ale juz bylam nastawiona psychicznie na pomaranczowe wlosy. No nic bede hennowac dalej ale nie chce przesadzic z kolorem, bo sie zle czuje w ciemnych wlosach.
dziękuję kochana melduję, że wiadomość dotarła
ja spędziłam noc z hennowym glossem na łepetynie. w sumie spędził na niej jakieś 14 godzin musiałam lojalnie uprzedzić TŻ, że w naszym łóżku śpi kosmita, żeby biedak nie przeżył szoku wracając do domu rano bałam się, że zaciapię całą pościel więc spałam w dwóch czapkach i dodatkowo w szaliku (żeby zniwelować ewentualne przecieki na karku), plus cała sterta ręczników na poduszce
swoją drogą chyba przesadziłam z ilością henny, sypnęło mi się od serca. no i z ciekawości rozrobiłam ją zaparzonym hibiskusem
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:33   #4015
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Eh Siedzę i płaczę - zrobiłam ciemny brąz khadi i wyszedł prawie czarny kolor Czym zmyć to cholerstwo? W ogóle da się? Ja się znów mój miodowy blondzik ;(
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:35   #4016
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Eh Siedzę i płaczę - zrobiłam ciemny brąz khadi i wyszedł prawie czarny kolor Czym zmyć to cholerstwo? W ogóle da się? Ja się znów mój miodowy blondzik ;(
Może spróbuj umyć szamponem z SLSem
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:38   #4017
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Może spróbuj umyć szamponem z SLSem
Będę szorować...ale pewnie i tak całkowcie się nie zmyje. Głupia ja
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:46   #4018
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Eh Siedzę i płaczę - zrobiłam ciemny brąz khadi i wyszedł prawie czarny kolor Czym zmyć to cholerstwo? W ogóle da się? Ja się znów mój miodowy blondzik ;(
Nie da się , niestety. I nie próbuj tego wybielać w żaden sposób chemicznie ponieważ wybielacz wywabi każdy poprzedni kolor z włosów poza indygo i to co zostanie będzie zielone/niebieskie.
Henna i indygo to barwniki permanentne.
Co więcej to ściemnieje w ciągu kilku dni, bo się utleni. Są osoby, którym indygo się wypłukuje (henna rzadko), ale raczej w niewielkim stopniu i głównie z siwych włosów.

Nie ma wyjścia - trzeba siebie polubić w ciemnym brązie...może to będzie podstawa do zmiany kolorystyki, makijażu, garderoby

I zawsze robić próbki na pasemku lub pobranych włosach ze szczotki, zanim radykalnie coś się zmieni na całej głowie.

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-10 o 18:48
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:46   #4019
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Będę szorować...ale pewnie i tak całkowcie się nie zmyje. Głupia ja
Może nie jest tak źle? I z przyzwyczajenia do blondu Ci nie odpowiada?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:49   #4020
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Może nie jest tak źle? I z przyzwyczajenia do blondu Ci nie odpowiada?
Pokaż fotki Nolly, w ciemnym brązie każdemu ładnie. Poza tym to bardzo wzmacnia włosy, pięknie się błyszczą, będzie dobrze....

na www.hennaforhair.com, na forum, są przypadki i opisy osób, którym się udało pozbyć henny/indygo ale to trudna sprawa.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.