Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 15:32   #1351
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
Mam wyniki krzywej. W sumie nie wiem czy dobre.
Na czczo 86
Po godzinie 99
Po 2 godzinach 123

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę nie wiem. Odczytując według norm z mojego labo to nie ma się do czego przyczepić. Ale ja też po godzinie miałam wyższy wynik niż po dwóch.IMG_20180514_163057.jpg

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:35   #1352
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

No właśnie w pierwszej ciąży tak miałam że po 2 był niższy niż po godzinie i dlatego teraz mnie to martwi. Niby pokazuje ze w normie wg wytycznych labu ale jakoś dziwne to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:37   #1353
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
Mam wyniki krzywej. W sumie nie wiem czy dobre.
Na czczo 86
Po godzinie 99
Po 2 godzinach 123

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po dwóch godzinach wynik powinien być niższy niż po godzinie
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:44   #1354
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny

a jakie termometry wybieracie? na gemini wszystkie bezdotykowe maja podobna cene, ale ktory lepszy? myslalam o microlifeNC150 ?
Ja kupiłam właśnie ten model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

A ten katarek do każdego odkurzacza da się podłączyć? Polecacie jakiś konkretny, czy nie ma znaczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:47   #1355
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam właśnie ten model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

A ten katarek do każdego odkurzacza da się podłączyć? Polecacie jakiś konkretny, czy nie ma znaczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do każdego który ma okrągłą rure
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:54   #1356
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Może to głupie pytanie, ale już słyszałam wiele pochwał na temat tego katarka - czy potem rura od odkurzacza niej jest od środka zaciapana od tych glutków? Jakoś mnie to zniechęca, ale może się mylę?

A jak już jestem przy niesmacznych tematach - szukałam sobie ostatnio informacji o laktatorach i kp i jaki sprzęt do tego potrzebny (bo myślę o tym podgrzewaczu do butelek z biedry, chcę się jak najwięcej dzielić karmieniem z tż, jeśli się uda). I trafiłam na post na blogu Hafija o zawartości pieluszek. Ze zdjęciami. O mamooooo! Ratunku! Czy tą ciążę da się jeszce odwołać? Ja naiwna myślałam że bobasy to takie kleksiki robią....


Ps. A jeśli chodzi o kremy z filtrami, to polecany jest Krem ochronny do twarzy SPF 50+, Pharmaceris S od 1 dnia życia dla skóry bardzo wrażliwej, wszystkim znajomym alergikom polecam też. Warto mieć na wszelki wypadek, bo przecież nawet jesienią czy zimą potrafi być jaskrawe słońce, a cena jest w miarę przystępna.

Edytowane przez ronja
Czas edycji: 2018-05-14 o 16:00
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:57   #1357
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale już słyszałam wiele pochwał na temat tego katarka - czy potem rura od odkurzacza niej jest od środka zaciapana od tych glutków? Jakoś mnie to zniechęca, ale może się mylę?

A jak już jestem przy niesmacznych tematach - szukałam sobie ostatnio informacji o laktatorach i kp i jaki sprzęt do tego potrzebny (bo myślę o tym podgrzewaczu do butelek z biedry, chcę się jak najwięcej dzielić karmieniem z tż, jeśli się uda). I trafiłam na post na blogu Hafija o zawartości pieluszek. Ze zdjęciami. O mamooooo! Ratunku! Czy tą ciążę da się jeszce odwołać? Ja naiwna myślałam że bobasy to takie kleksiki robią....
Wszystkie glutki zatrzymują się w zbiorniczku, który potem myjesz i sie ich pozbywasz
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 15:57   #1358
Melka92
Wtajemniczenie
 
Avatar Melka92
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam właśnie ten model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

A ten katarek do każdego odkurzacza da się podłączyć? Polecacie jakiś konkretny, czy nie ma znaczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie też się nad tym zastanawiam. mój odkurzacz ma okragla rurę, ale ten otworek na końcówce jest dosyć szeroki. a ta wkładka od katarka wydaje się bardzo mala i wąska

pytanie do doświadczonych mam, czy warto kupić poduszkę do karmienia na siedząco? jeśli tak to jakie polecacie ? podoba mi sie kura od la millou, bo potem śmiało chyba można wykorzystać jako normalna poduszkę i chyba jest mniejszych rozmiarów niż np. z motherhood?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Antoni
Melka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:05   #1359
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
właśnie też się nad tym zastanawiam. mój odkurzacz ma okragla rurę, ale ten otworek na końcówce jest dosyć szeroki. a ta wkładka od katarka wydaje się bardzo mala i wąska

pytanie do doświadczonych mam, czy warto kupić poduszkę do karmienia na siedząco? jeśli tak to jakie polecacie ? podoba mi sie kura od la millou, bo potem śmiało chyba można wykorzystać jako normalna poduszkę i chyba jest mniejszych rozmiarów niż np. z motherhood?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam kurę i jestem nią zachwycona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale już słyszałam wiele pochwał na temat tego katarka - czy potem rura od odkurzacza niej jest od środka zaciapana od tych glutków? Jakoś mnie to zniechęca, ale może się mylę?

A jak już jestem przy niesmacznych tematach - szukałam sobie ostatnio informacji o laktatorach i kp i jaki sprzęt do tego potrzebny (bo myślę o tym podgrzewaczu do butelek z biedry, chcę się jak najwięcej dzielić karmieniem z tż, jeśli się uda). I trafiłam na post na blogu Hafija o zawartości pieluszek. Ze zdjęciami. O mamooooo! Ratunku! Czy tą ciążę da się jeszce odwołać? Ja naiwna myślałam że bobasy to takie kleksiki robią....


Ps. A jeśli chodzi o kremy z filtrami, to polecany jest Krem ochronny do twarzy SPF 50+, Pharmaceris S od 1 dnia życia dla skóry bardzo wrażliwej, wszystkim znajomym alergikom polecam też. Warto mieć na wszelki wypadek, bo przecież nawet jesienią czy zimą potrafi być jaskrawe słońce, a cena jest w miarę przystępna.
Ten Pharmaceris zawiera filtry przenikające i nano,nie jest dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:14   #1360
Melka92
Wtajemniczenie
 
Avatar Melka92
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja mam kurę i jestem nią zachwycona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minky czy velvet ? czytałam na fb na grupie sprzedażowej że dziecko może się pocic pod kura velvet. mi się bardziej podoba i chyba ja kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja dostalam niebieskie pudełko w kwietniu tamtego roku i nie było w nim butelki. Były próbki płynów i duża paczka pampersów, a i chyba chusteczki nawilżane.

Dziewczyny a celujecie ewentualnie w szklane czy plastikowe butelki? Bo ja rozważam tym razem zakup szklanej. Te plastikowe od częstego mycia (teraz często wkładam do zmywarki, na początku mylam szczotką i potem do serylizatora) zrobiły się matowe i takie nie ładne :/

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
plastikowe, nadal myślę nad marką. planuje kupić max 2 sztuki bo chcialabym kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Antoni

Edytowane przez Melka92
Czas edycji: 2018-05-14 o 16:18
Melka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:25   #1361
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ktoś był ciekawy kosza w gemini skąd się bierze 300zl no to w moim:
Czopki glicerynowe, witamina D, witamina C, sól fizjologiczna, pedicetamol, espumisan, gaziki jałowe, octenisept, woda morskie, nebu dose, środki dla nas przeciwbólowe i grypowe, plastry itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Butelki będę mieć aventa i Tommy tipper

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 16:28   #1362
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
Mam wyniki krzywej. W sumie nie wiem czy dobre.
Na czczo 86
Po godzinie 99
Po 2 godzinach 123

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadnej z norm nie przekroczylaś. Normy to 90/180/153. Więc moim zdaniem cukrzycy brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:50   #1363
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Andzia dzięki no właśnie niby w normach ale tego spadku nie ma. We czwartek idę do rodzinnej to zapytam a w piątek mam gina. Muszę wytrzymać do tego czasu bo w necie różności piszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:51   #1364
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
minky czy velvet ? czytałam na fb na grupie sprzedażowej że dziecko może się pocic pod kura velvet. mi się bardziej podoba i chyba ja kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

plastikowe, nadal myślę nad marką. planuje kupić max 2 sztuki bo chcialabym kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Minky. Jest mięciutka i superowa. Kupiłam kilka dni temu druga dla mamy:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:10   #1365
Melka92
Wtajemniczenie
 
Avatar Melka92
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Minky. Jest mięciutka i superowa. Kupiłam kilka dni temu druga dla mamy:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jaki wzór wybrałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Antoni
Melka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:14   #1366
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
właśnie też się nad tym zastanawiam. mój odkurzacz ma okragla rurę, ale ten otworek na końcówce jest dosyć szeroki. a ta wkładka od katarka wydaje się bardzo mala i wąska

pytanie do doświadczonych mam, czy warto kupić poduszkę do karmienia na siedząco? jeśli tak to jakie polecacie ? podoba mi sie kura od la millou, bo potem śmiało chyba można wykorzystać jako normalna poduszkę i chyba jest mniejszych rozmiarów niż np. z motherhood?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam zwykłą poduszkę/rogala do karmienia, przydała się ale tylko na pierwsze miesiące życia - potem dziecko jest już za duże.
Nie wiem , czy tak kura będzie wygodna, bo jest troszkę mała , ale napewno jest piękna i może służyć jako poduszka dekoracyjna .

Ja się już na ten miesiąc już kompletnie spłukałam finansowo, trzeba było kompletować wyprawkę od I trymestru

Do mam które mają dzieci w wieku szkolnym - ma być 300 plus na wyprawkę szkolną, pewnie słyszałyście ...
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:22   #1367
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

haha.. a ja sie głupia zastanawiałam do czego ta kura 🤣 ja chce poduche do karmienia chyba lepiej trzymać taka wiodką dzidzie:P

idę szukać sukienki na komunie! trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:33   #1368
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

angelajnaaa powidzenia w szukaniu

Z rzeczy higienicznych to myślę, że wyjdzie okragła sumka. Jak człowiek tak myśli, że to czy to trzeba to niby te rzeczy nie są drogie, ale ilościowo to jednak trochę jest.

Też się muszę rozejrzeć za poduchą do karmienia.

Panterka1313 mimo wszystko ja naprawdę nie rozumiem czemu nie możesz jej nic powiedzieć. Przecież to normalna ludzka rozmowa. To Ty będziesz tym wózkiem jeździć, wiesz gdzie i jak go będziesz użytkować. No kurcze nie możesz powiedzieć wprost? Takie nieodzywanie się w tym temacie nie ma zupełnie sensu. Kupi Ci wózek super, ale nie na Twoje potrzeby i co z nim zrobisz? A poza tym zamiast wyprowadzać się na czas delegacji TŻ-ta do tego bloku, gdzie nie ma totatnie warunków nie lepiej zabrać mamę do siebie do domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:39   #1369
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Nadrobilam kawałek i odpisuje


Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Dokładnie, poza tym żyjemy w takich czasach gdzie wszystko dostaniesz od ręki więc nie widzę powodu aby robić zapasy jak na wojnę

A tak co do chusteczek i kosmetyków porównywałyście składy może? Ja się przyjrzałam tym najbardziej popularnym i ostatecznie decydujemy się na hippa tzn. oliwka i chusteczki póki co. No i do kąpieli oilatum, na próbę te water whipes z rossmana i z kosmetyków tyle. Zastanawiam się czy za bardzo nie obcięłam, po do ewentualnych odparzeń wzięłam alantan zielony i linomag ( ale tu już konsultowałam z mężem tak jak witaminę d bo akurat jego opinii jestem bardziej pewna niż swojej). Zastanawiam się tylko czy jakimś kremik ochronny wziąć bo to będzie lato, możecie coś polecić?
Ja sprawdzałam i zdecydowałam się na hipp lub babydream lub nacomi. Chusteczkk z babydream.



Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Co kupujecie w gemini, że wychodzą takie kwoty?
Jeszcze nie myślałam o zakupach aptecznych...
Takie niby ☠☠☠☠☠☠☠y typu podkłady, wkładki laktacyjne, butelka, smoczek, sól fizjologiczna itp., dodalam laktator reczny avent natural i wyszlo mi 450zl jeszcxe nie zamowilam tylko dodalam do koszyka. Jak znajde czas to wrzuce screeny.



Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny

a jakie termometry wybieracie? na gemini wszystkie bezdotykowe maja podobna cene, ale ktory lepszy? myslalam o microlifeNC150 ?
Ja mam ten i polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 17:41   #1370
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
minky czy velvet ? czytałam na fb na grupie sprzedażowej że dziecko może się pocic pod kura velvet. mi się bardziej podoba i chyba ja kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

plastikowe, nadal myślę nad marką. planuje kupić max 2 sztuki bo chcialabym kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też planuje kp ale po moich doświadczeniach po pierwszym porodzie chce kupić butelkę, nawet jedną ale chce. Tak samo jak i mm. Kupię te małe saszetki dostępne w rossmannie. Nie chce potem męża ganiać po nocnych aptekach.

Co do poduszki do karmienia to ja mam bardzo fajną z allegro. Potem sprawdzę i Wam napiszę nazwę producenta, była tania ale jest fajna, miękka, ładnie się układa pod dziecko i moja roczna córka nadal z niej korzysta tak uwielbia tą poduszkę że w ciągu dnia się na niej kładzie, tuli się do niej więc chyba będę musiała kupić drugą dla małego żeby awantur niepotrzebych nie było

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:00   #1371
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
haha.. a ja sie głupia zastanawiałam do czego ta kura 🤣 ja chce poduche do karmienia chyba lepiej trzymać taka wiodką dzidzie:P

idę szukać sukienki na komunie! trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia! I pochwal się później jak coś upolujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:11   #1372
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja do katarka dokupiłam żółtą końcówkę do odkurzacza, jest bardziej elastyczna i dopasowuje się, a nasza rura jest trochę poobijana i dawno już nie ma przekroju koła. Ale fakt, do innych odkurzaczy, np. u znajomych i teściów wchodzi prawie do końca, jednak nie wpada.

Nacomi ma fajny kremik do pupy z tlenkiem cynku, delikatny bardzo.

Ten filtr Pharmaceris jest mineralny, więc nie zawiera filtrów przenikających per se, a mineralne filtry nano przenikają, ale wg badań FDA przez skórę myszy, a człowiek ma grubszą skórę. Oczywiście wyczytałam to w necie, więc wiecie (https://www.ewg.org/sunscreen/report.../#.WvnCgrusZhE)
Ja wolę dziecko cienką warstwą posmarować, i tak żaden filtr nie daje 100% ochrony, i tak wit. D zostanie dostarczona (zresztą suplementujemy), a jak mi lata pół dnia na słońcu to niech ma ochronę. Nawet taki maluszek, jeśli będziemy wychodzić na spacery we trójkę, to raczej nie na godzinkę, więc nawet w cieniu narażona będzie na UVB/A.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

W kwestii poduchy do karmienia, chyba już pisałam, że z mojego doświadczenia wynika, że im większa (szersza), tym lepiej, dziecko błyskawicznie rośnie i przestaje się mieścić.
Mam motherhood wersję zwykłą, mają jeszcze premium, i teraz celowałabym w coś o tych wymiarach.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:16   #1373
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
właśnie też się nad tym zastanawiam. mój odkurzacz ma okragla rurę, ale ten otworek na końcówce jest dosyć szeroki. a ta wkładka od katarka wydaje się bardzo mala i wąska

pytanie do doświadczonych mam, czy warto kupić poduszkę do karmienia na siedząco? jeśli tak to jakie polecacie ? podoba mi sie kura od la millou, bo potem śmiało chyba można wykorzystać jako normalna poduszkę i chyba jest mniejszych rozmiarów niż np. z motherhood?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glutki zbierają się w tym zbiorniczku od katarka

Poduche do karmienia zamówiłam od milimoi handmade na fb i jeszcze czekam. Jest bawełniana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:19   #1374
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Melka moje zamówienie, chociaż jako niedoświadczona pierworódka mogłam walnąć kilka gaf
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zamówienie.jpg (64,3 KB, 54 załadowań)
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:31   #1375
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie kupilam rzeczy aptecznych, olaboga
Ale też będę się mocno ograniczać - kremu z filtrem nie kupuję, nie można noworodka smarować takimi kremami z tego co czytałam. Oilatum też podobno nie ma potrzeby używać, żeby nie przyzwyczaić od razu skóry dziecka do emolientów - wystarczy baby-derm.
Drogo wychodzi katarek, laktator, butelki itp. Mleka w proszku nie będę kupować od razu.
W rossmanie są takie saszetki. Kupię pewnie ze 3, tak żeby mieć po porostu.
Młodego kąpałam w oilatum co drugi dzień. Raz mydełko raz oilatum.
Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
Czesc!

trzymam kciuki za przetrwanie w czasie badania glukozy, ja jutro ide na odstrzal. Boje sie Na pewno nie dam rady 12 godzin bez łyka wody. W nocy czesto sie budze bo mi zasycha.

Co do porodu chcialabym SN, ale jak beda wskazania do cc to bedzie sila wyzsza.

Stella wstawisz screeny z Twojego koszyka na gemini? Planuje klikac w nastepnym tygodniu, moze cos masz czego ja nie mam na liscie

Dzisiaj mamy 2 rocznice slubu, z tej okazji idziemy na kawe do starbaksa a serio to przed przeprowadzka troche pasa zaciskamy.
Lepszy Starbaks niż nic
Gratuluję! I trzymam kciuki za glukoze.
Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny

a jakie termometry wybieracie? na gemini wszystkie bezdotykowe maja podobna cene, ale ktory lepszy? myslalam o microlifeNC150 ?
Ja miałam microlife nc 100. W serwisie podczas gwarancji był 5 razy. Mierzylismy temperaturę wg instrukcji i różnica byla do 1.5 stopnia nawet (porownywalismy z dwoma innymi).
W tej chwili mam taki. I kosztował ze 60 zł. Prosty w obsłudze i wiarygodny.


Pisałam Wam wczesniej posta, ale przyjechał kierownik i mi wcięło.
Biodro mi puscilo, boli ale tak jakby wcale nie bolało, porównując do soboty.
Apteka do zakupu tez mi została ale kilka rzeczy mi odpada po starszaku.
Pampersy zielone odkupuje od kolezanki bo jej zostało. W rozmiarze 2. Najwyżej jak coś to odsprzedam dalej. Jedynek jedno opakowanie male już mam i pewnie kupie jeszcze jedno. A potem na bieżąco.

Jesli chodzi o poród.
Mam koleżankę, która jak koń wyścigowy miała kalpki na oczach: SN. W trakcie akcji małemu zaczęło skakać tętno i musieli ją ciąć. Biednia miała depresję poporodową, do tego stopnia że przez pierwszy miesiąc na małego patrzyła tylko wtedy kiedy karmiła. Resztę robił jej mąż. Nawet w nocy nie wstawała i tulila brzdaca.
Ja całe życie byłam przekonana że będę miała cc ze względu na jednoocznosc, w pierwszej ciąży gin mówił że jeżeli będę miała wskazanie do cc od okulisty to się dostosuje. Ale okulistka wydała zgodę na sn i się udało. Jeszcze wtedy był stary oddział, przed remontem.

Ja miałam poród dość ciężki ale nie wspominam go źle. Stricte na porodowce byłam 13 h. I dużo nie brakowało a jednak to cc by było. Ale tz mnie zmotywowal, znajoma położna przedzwonila do lekarza i on zarządził kroplowke ( a nie miał dyżuru), i od kroplowki godzina i po sprawie.

Najbardziej czego się boje, to to, że mąż nie bedzie ze mną przy porodzie. Przy pierwszym mi pomógł bardzo dużo i za to jestem mu wdzięczna.
Mam nadzieję że teraz też się uda. Choć rozważam taką wersję, że jedziemy we 3, i w między czasie teściowa po młodego przyjedzie. Ale nie gdybam. Bedzie co będzie.
Dałam radę za pierwszym razem bez zzo to i dam radę teraz. W końcu co mnie nie zabije to mnie wzmocni.
Pamiętam słowa kuzynki jak przyjechała do szpitala, a ja byłam 12h po porodzie: o Jezu! Ty siedzisz, nie boli Cie? 20180514_190940-1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 18:59   #1376
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

AISHA a się dziwilyscie że ja tak wcześnie mam zapasy niektórych rzeczy

ONA mama chodzi do pracy od poniedziałku do piątku gdzie piątek czasem wieczorem wraca i jak ma przyjechać jak 20km jest do tej wiochy od końcowego busa i nic tam nie jeździ? W poniedziałek na 7 do pracy i trzeba mundurki czarno-biale prasować na cały tydzień albo od razu dwa tygodnie oraz ma jeszcze druga córkę przecież. Ona ze mną nie gadała o tym wózku nic ani niczym kolwiek innym tylko z Tż i jego też o nic nie pytała konkretnego tylko czy może być używane i kolor. Może tylko panikuje z tym wózkiem i będzie jakiś fajny. Awaryjnie i tak od siostry taty mam mieć xlandera gondola juz u nich w domu a spacerówka w piwnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:42   #1377
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
jaki wzór wybrałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tę,a do mamy te same kolory ale wzór trochę innypobrane.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2018-05-14 o 19:48
yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:44   #1378
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mam tę,adoa mamy te same kolory ale wzór trochę innyZałącznik 7534976

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boska ta kura, wygląda na szeroką i wygodną.
Szkoda, że już mam poduchę...
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:47   #1379
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Nie wiedziałam, że taka kura służy do karmienia myślałam, ze to taka ozdobna. Oj mało wiem o życiu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:49   #1380
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Boska ta kura, wygląda na szeroką i wygodną.
Szkoda, że już mam poduchę...
Tz od razu chciał na niej spać:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.