Grudniówki 2017 ❤ - cz. II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-30, 16:47   #1831
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Znalazłam fajny pdf z instrukcją masażu tego wejścia do pochwy z jednego duńskiego szpitala. Dziś wieczorem, albo jutro rano wam przetłumaczę 😉
Screenshot_2017-08-30-17-44-31.png

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Mrówaaa
Czas edycji: 2017-08-30 o 16:50
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 16:58   #1832
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
A no wlasnie....
A z tym oplacaniem.to tez sa akcje. Znajoma oplacila polozna, 600 zl bodajze. I ta zwijala sie zszokowana z bolu, pierwszy porod, emocje, strach.. a ta polozna sobie kawke piła w pokoiku i nawet nie zajrzala do niej...


Dziewczyny, jakbyscie mialy możliwość oplacenia sali rodzinnej to byscie to zrobiły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ponoć nawet jak się weźmie opłaci tą położną to i tak nic nie może realnie zrobić oprócz trzymania Cię za rękę, bo odpowiada położna, która ma dyżur i jak sie trafi na jakąś krowę to nawet może być gorzej bo będzie złośliwa, zazdrosna, że koleżance wpadnie kasa... Wiadomo że wzięcie na te prywatne mają głównie te "fajniejsze".

Ja dopłaciłabym do porodu z mężem, oczywiście o ile nie są to kwoty w tysiącach

Właśnie kiedyś przeglądając interet trafiłam na olejek do masażu pochwy i było chyba nawet zaznaczone, że dla kobiet w ciąży i zastanawiałam się o co chodzi
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 17:08   #1833
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
U nas ponoć nawet jak się weźmie opłaci tą położną to i tak nic nie może realnie zrobić oprócz trzymania Cię za rękę, bo odpowiada położna, która ma dyżur i jak sie trafi na jakąś krowę to nawet może być gorzej bo będzie złośliwa, zazdrosna, że koleżance wpadnie kasa... Wiadomo że wzięcie na te prywatne mają głównie te "fajniejsze".

Ja dopłaciłabym do porodu z mężem, oczywiście o ile nie są to kwoty w tysiącach

Właśnie kiedyś przeglądając interet trafiłam na olejek do masażu pochwy i było chyba nawet zaznaczone, że dla kobiet w ciąży i zastanawiałam się o co chodzi
Tu jest napisane, że najlepiej migdałowy, a jak nie masz to może być zwykły olej rzepakowy lub słonecznikowy. I żeby nie używać żadnych kupnych mieszanek, czy nawet oliwek dla dzieci żeby unikać szkodliwej chemii 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 17:11   #1834
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Jak sie czegoś dowiecie o tym masowaniu pochwy no to dajcie znac.

W ogole podobno trzeba ćwiczyć miesnie Kegla co wcale nie jest latwe wbrew pozorom. Kolezanka twierdzi ze dzieki temu dwa razy porod bez nacięcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja staram się zaciskac i rozluzniac mięśnie kegla przy myciu zębów, ale nie wiem czy dobrze to robię. Grunt ze próbuje i nie będę sobie miała nic do zarzucenia

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
U nas ponoć nawet jak się weźmie opłaci tą położną to i tak nic nie może realnie zrobić oprócz trzymania Cię za rękę, bo odpowiada położna, która ma dyżur i jak sie trafi na jakąś krowę to nawet może być gorzej bo będzie złośliwa, zazdrosna, że koleżance wpadnie kasa... Wiadomo że wzięcie na te prywatne mają głównie te "fajniejsze".

Ja dopłaciłabym do porodu z mężem, oczywiście o ile nie są to kwoty w tysiącach

Właśnie kiedyś przeglądając interet trafiłam na olejek do masażu pochwy i było chyba nawet zaznaczone, że dla kobiet w ciąży i zastanawiałam się o co chodzi
Z tą położną to też słyszałam że kiedyś mogła przyjechać na dyżur i poród odbierać opłacona, a teraz to chyba wg ich grafiku, na kogo się trafi. Ja w szpitalu w którym będę rodzić byłam jak poronilam i na położne nie mogę powiedzieć złego słowa, mam nadzieję że tak pozostanie
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 19:08   #1835
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
To zależy ile... u mnie w szpitalu jest jedna sala do porodu rodzinnego i taki trakt porodowy z 3 łóżkami oddzielonymi sciankami i niby jest tak że jak jest więcej rodzacych na tym trakcie to muszą wyrazić zgodę żeby ktoś był przy porodzie. Ta sala rodzinna niby jest bezpłatna, ale kto pierwszy ten lepszy, więc jeśli byłby problem z tym że mąż ma być ze mną to jeśli byłaby możliwość to bym zapłaciła.

Można za to sobie zapłacić za jednoosobową sale z łazienką. Przy pierwszym porodzie byłam na 2 osobowej i nie żałuję bo trafiłam dziewczynę po 3 porodzie i przynajmniej co nieco podpowiedziała no i zawsze na dziecko spojrzała jak się do WC szło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja musze ginekolog zapytac bo podobno tam jest tak ze jak juz sie zaczyna rodzic tj parte to mozna zawolac meza z korytarza. Ale jak bole itp to nie. Wiec dla świętego spokoju chyba oplace ten rodzinny, zeby mogl byc ze mna od poczatku. Sala podobno sie rozni troszkę, ale wiem tylko z opowiesci. Musze zapytac ginekolog a najlepiej to pare razy tam sie przejechac i moze mi pozwola obejrzeć jakbym przyjechala podczas dyżuru ginekolog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 19:22   #1836
Lenova
Wtajemniczenie
 
Avatar Lenova
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2 037
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam

Moja mała tak szaleje w brzuchu dziś, że jestem cała pokopana od środka.
Wszyscy mi mówią, że mam ogromny brzuch jak na 25tc, no i już mam rozstępy, w sumie to nie wiem czy to świeże czy z pierwszej ciąży gdzie brzuch mi cały poharatało mimo smarowania ;/

Babeczkowa- gratuluję Franka !

Cytat:
Napisane przez olciau Pokaż wiadomość
A takie mam jeszcze pytanie. Planuje ktoras z Was cesarke na zyczenie lub ma do niej jakies wskazania? Czy wszystkie silami natury?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pierwszy poród miałam cc na zimno, 10 dni po terminie przyszłam do szpitala na wywołanie i z rozejściem spojenia łonowego, przed podaniem oxy zrobiono mi usg i powiedzieli że nie mam wód płodowych, więc odpłynęły mi nie wiadomo kiedy bo ja tego nie czułam. Nie było wiadomo więc ile czasu dziecko było bez wód dlatego czym szybciej wzięli mnie na stół, na szczęscie jak się okazało bo mała była już pomarszczona a resztki wód mętne i zielone.
Jednak teraz o ile wszystko będzie dobrze chcę rodzić sn, tylko w moim szpitalu jak waga przekroczy 4kg a wcześniej było cc to tak średnio, ajuż się zapowiada duży bobo.

Moja córka właśnie chyba przez to cc na zimno ma zaburzenia si, niewielkie ale był czas że trzeba było chodzić na terapię. Plusem cc dla dzieckajest to,że ma niższy poziom kortyzolu we krwi niż dzieci po sn i doznają mniej bólu.
Lenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 19:31   #1837
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Przetłumaczyłam ten PDF o masażu krocza (znalazłam też info o ćwiczeniach mięśni Kegla, jak ktoś chce to też przetłumaczę)
Screenshot_2017-08-30-17-44-31.png

Wiele kobiet martwi się tym, że może popękać podczas porodu, oraz późniejszą potrzebą szycia i związanego z tym dyskomfortu. Na szczęście możesz zrobić bardzo wiele by temu zapobiec. Wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć mięśnie Kegla i masować krocze.
Krocze stanowi skóra pomiędzy odbytem, a wejściem do pochwy.

Badania pokazały, że regularny masaż krocza (od około 34 TC) sprawia, że skóra w tym miejscu staje się bardziej giętka, elastyczna oraz rozciągliwa - co zapobiega powstawaniu pęknięć podczas porodu i bólu krocza po porodzie.
Do masowania krocza stosuj zawsze olejek (może być migdałowy, lub inny olej jadalny - tłoczony na zimno np. rzepakowy, słonecznikowy czy oliwa z oliwek).
Bądź ostrożna jeśli chcesz zastosować gotowy olejek przeznaczony do masowania krocza, ponieważ może on zawierać olejki eteryczne, substancje chemiczne które zmieniają poziom hormonów lub inne składniki powodujące różnego rodzaju alergie i podrażnienia. Szukaj produktów z atestami.
Wszystkie oliwki dla dzieci czy do masażu są również nie wskazane ponieważ mogą podrażniać śluzówkę pochwy i zmieniać pH w pochwie.

Jak masować krocze?
1. Umyj pożądnie ręce (prysznic przed masażem jest zalecany - aby nie przenosić bakterii z okolicy odbytu do pochwy czy pęcherza moczowego). Znajdź dogodną pozycję. Możesz leżeć lub siedzieć z rozłożonymi nogami. Zadbaj o dobry dostęp do krocza.
2. Posmaruj olejkiem krocze oraz swoje palce.
3. Jest napisane, że najlepiej wprowadzić dwa kciuki do pochwy na głębokość około 5cm. I wykonywać ruchy "rozciągające", przypominające literę "U" na boki i w kierunku odbytu do środka (można odczuwać ciepło, lekkie "pieczenie" w tym miejscu lub delikatny dyskomfort i jest to zupełnie normalne).
4. Pozostałymi palcami możesz masować skórę krocza z zewnątrz.
5. Masuj kroczę spokojnie, przez min. 5 minut, najlepiej codziennie od 34TC.
6. Pamiętaj również o codziennym wykonywaniu ćwiczeń mięśni Kegla.

Jeśli nie możesz znaleźć dogodnej pozycji w której możesz się odprężyć, poproś partnera o pomoc.
Masaż nie tylko działa dobrze na okolice krocza, ale również pomaga Ci i Twojemu partnerowi w lepszym poznaniu Twojego ciała.

Filmik z instrukcją po ang. z YT:
https://youtu.be/Tcajp5gmUb8

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-30, 19:41   #1838
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Invi wrzuć może ten instruktarz na pierwszą stronę, przyda się za 2 miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:01   #1839
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dzięki Mrówaaa!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:07   #1840
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
A no wlasnie....
A z tym oplacaniem.to tez sa akcje. Znajoma oplacila polozna, 600 zl bodajze. I ta zwijala sie zszokowana z bolu, pierwszy porod, emocje, strach.. a ta polozna sobie kawke piła w pokoiku i nawet nie zajrzala do niej...


Dziewczyny, jakbyscie mialy możliwość oplacenia sali rodzinnej to byscie to zrobiły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy wykupiony poród rodzinny ( w sumie śmieszne pieniądze bo jakieś 20zł płaciliśmy). U nas porodówkę wyremontowali i są z tego co wiem tylko sale pojedyncze, a płacąc za poród rodzinny płaci się za obecność drugiej osoby.

Mam wyniki morfologii i moczu i prawie wszystko w normie, hemoglobina też trochę do góry poszła (mam już prawie 13). Jedyne co to płytki krwi są poniżej normy i trochę bakterii w moczu ale to zawsze mi wychodzi ciut poza normę (pewnie to też przy pobraniu się dostają).
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:10   #1841
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Mrowaa dziękujemy. Wszystkiego trzeba spróbować jeśli może pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-30, 20:16   #1842
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez olciau Pokaż wiadomość
A takie mam jeszcze pytanie. Planuje ktoras z Was cesarke na zyczenie lub ma do niej jakies wskazania? Czy wszystkie silami natury?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym chciała SN i żeby samo doszło do akcji, bez wywoływania, ale co życie pokaże to zobaczymy. Ważne aby maluszek był zdrowy.
Zapisz
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:17   #1843
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Przetłumaczyłam ten PDF o masażu krocza (znalazłam też info o ćwiczeniach mięśni Kegla, jak ktoś chce to też przetłumaczę)
Załącznik 7214066

Wiele kobiet martwi się tym, że może popękać podczas porodu, oraz późniejszą potrzebą szycia i związanego z tym dyskomfortu. Na szczęście możesz zrobić bardzo wiele by temu zapobiec. Wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć mięśnie Kegla i masować krocze.
Krocze stanowi skóra pomiędzy odbytem, a wejściem do pochwy.

Badania pokazały, że regularny masaż krocza (od około 34 TC) sprawia, że skóra w tym miejscu staje się bardziej giętka, elastyczna oraz rozciągliwa - co zapobiega powstawaniu pęknięć podczas porodu i bólu krocza po porodzie.
Do masowania krocza stosuj zawsze olejek (może być migdałowy, lub inny olej jadalny - tłoczony na zimno np. rzepakowy, słonecznikowy czy oliwa z oliwek).
Bądź ostrożna jeśli chcesz zastosować gotowy olejek przeznaczony do masowania krocza, ponieważ może on zawierać olejki eteryczne, substancje chemiczne które zmieniają poziom hormonów lub inne składniki powodujące różnego rodzaju alergie i podrażnienia. Szukaj produktów z atestami.
Wszystkie oliwki dla dzieci czy do masażu są również nie wskazane ponieważ mogą podrażniać śluzówkę pochwy i zmieniać pH w pochwie.

Jak masować krocze?
1. Umyj pożądnie ręce (prysznic przed masażem jest zalecany - aby nie przenosić bakterii z okolicy odbytu do pochwy czy pęcherza moczowego). Znajdź dogodną pozycję. Możesz leżeć lub siedzieć z rozłożonymi nogami. Zadbaj o dobry dostęp do krocza.
2. Posmaruj olejkiem krocze oraz swoje palce.
3. Jest napisane, że najlepiej wprowadzić dwa kciuki do pochwy na głębokość około 5cm. I wykonywać ruchy "rozciągające", przypominające literę "U" na boki i w kierunku odbytu do środka (można odczuwać ciepło, lekkie "pieczenie" w tym miejscu lub delikatny dyskomfort i jest to zupełnie normalne).
4. Pozostałymi palcami możesz masować skórę krocza z zewnątrz.
5. Masuj kroczę spokojnie, przez min. 5 minut, najlepiej codziennie od 34TC.
6. Pamiętaj również o codziennym wykonywaniu ćwiczeń mięśni Kegla.

Jeśli nie możesz znaleźć dogodnej pozycji w której możesz się odprężyć, poproś partnera o pomoc.
Masaż nie tylko działa dobrze na okolice krocza, ale również pomaga Ci i Twojemu partnerowi w lepszym poznaniu Twojego ciała.

Filmik z instrukcją po ang. z YT:
https://youtu.be/Tcajp5gmUb8

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zacytuje i jutro rano to wrzuce.

Wyslijcie mi terminy wizyt na priv, w koncu uzupelnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:18   #1844
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Nie czytaj. Kazdy porod moze byc niebezpieczny, grunt to w dobrym miejscu rodzic.

Co do masazu, zalezy chyba od każdego indywidualnie. U mnie i tak mnie nacieli .

Za to powiem Wam jedno, nie godzcie sie na masaz szyjki przy porodzie. Gorszy bol sto razy aniżeli sam porod. Położna mi dwa razy na sile robila. Niby chciala rozwarcie sprawdzic i na sile zaraz masowala... tak jej sie spieszylo... ale moj 1 porod to byla masakra dlatego teraz rodze dalej niz z synem ale mam nadzieje ze trafie na lepszy personel...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uważam, ze jeśli takie działanie ma na celu jedynie wygodę personelu w posunięciu akcji to jest to szczytem chamstwa- sprawianie bólu rodzącej kobiecie i powiedzmy sobie szczerze mechaniczna ingerencja...dla mnie niedopuszczalne i na pewno będę miała brak zgody w planie porodu.
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:24   #1845
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Uważam, ze jeśli takie działanie ma na celu jedynie wygodę personelu w posunięciu akcji to jest to szczytem chamstwa- sprawianie bólu rodzącej kobiecie i powiedzmy sobie szczerze mechaniczna ingerencja...dla mnie niedopuszczalne i na pewno będę miała brak zgody w planie porodu.
Ehh zrobie plan porodu, mam nadzieje, ze beda respektowac moje zyczenia. Wolalabym uniknac teraz nacięcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:24   #1846
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Ja od rana siedzę i czytam o sn i cc. Boje sie niedotlenienia przy sn, ale wewnętrznie jestem bardziej do takiego porodu przekonana. CC wydaje się być dla dziecka bezpieczniejsze w tej kwestii...trudna decyzja.
Nie czytaj, bo od tego zwariujesz. Czy będzie SN czy CC zdecyduje lekarz kierując się dobrem Twoim i Dziecka. Są plusy i minusy obu porodów ale każda kobieta inaczej przechodzi ciąże, inne ma wyniki badań, wskazania a po za tym różnie trwa akcja porodowa i czasami w trakcie SN trzeba robić CC. Należy być przygotowanym do każdego z porodów aby później łatwiej dojść do siebie.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:26   #1847
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
Mi też wydaje się bezpieczniejsza dla dziecka. O sobie aż tak nie myślę. Jeśli chodzi o dochodzenie do siebie po nie ma co pisać, że po sn jest dużo lepiej, bo same wiecie czasem jest a czasem się na tyłku przez miesiąc nie siądzie, tego człowiek nie przewidzi
Ale ja jeszcze nie zdecydowałam. Na następnej wizycie będę o tym rozmawiać z lekarzem.
Jeśli ktoś jest zecyowany na SN i innej opcji nie bierze pod uwagę, niech może nie czyta tego co pisze dalej by nie siać paniki:
Mąż pracuje z niepełnosprawnymi, tak się złożyło, że niepełnosprawność części z nich wynika z kompikacji przy porodzie. Więc jego zdanie jest oczywiste, ale decyzję zostawia mi. W decyzji nie pomaga fakt, że w najbliższym otoczeniu ostatnio było też kilka porodów naturalnych które przebiegły z komplikacjami, a wszytkie kobiety, które rodziły przez PLANOWANE cc są zadowolone (są to kobiety które mają porównanie).

Od razu piszę, że nie chciałabym na ten temat dyskutować, bić się na argumenty itp.



Piękny


Co do siary, ja jeszcze nic nie mam, ale pępek już nie jest tak głęboki jak był zawsze... Szczególnie jak pojem Więc podejrzewam, że wypcha mi guziczek

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------


A ja chyba zrezygnuje z tej szkoły rodzenia...Mi kuzynka TŻa poleciła położną, która przyjeżdża 6 razy przed porodem do domu i robi mini szkołę rodzenia i ma to urządzenie do słuchania tętna dziecka
Zawsze byłam ciekawa jak zawiązany jest mój pępek i teraz już wiem hahaha. Aktualnie jest małym wulkanicznym kraterem- w środku widzę gwiazgkę...no boski. Nie wiem jak się będzie dalej zachowywał teraz jest śmieszna dziurka.
Ja ciągle nie wiem co ze szkołą rodzenia...żal mi kasy jak mam słuchać tego co mogę wyczytać w sieci i pogadanek reklamowych. Dużo dziewczyn pisze, że ćwiczyły na szkole oddychanie a jak przyszło co do czego to lipa, wszystko zapomniały i oddychały pod wskazówki położnej.
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:27   #1848
klaudianawizazu
Raczkowanie
 
Avatar klaudianawizazu
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Mrowaaa dzięki za wrzutke z masażem. Na pewno skorzystam!
klaudianawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:28   #1849
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość

O masazach tez slyszalam jeszcze sa herbatki z lisci malin do picia, ale to tez dopiero pod koniec mozna.
Herbatka jeśli dobrze pamiętam była na wzmocnienie mięśni i szybszy poród, osobiście nie piłam.

Zapisz
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-30, 20:35   #1850
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Herbatka jeśli dobrze pamiętam była na wzmocnienie mięśni i szybszy poród, osobiście nie piłam.

Zapisz
Są jeszcze baloniki do ćwiczeń: Epino oraz Aniball. Jeśli stanie na porodzie SN to na pewno się w któryś zaopatrzę
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 21:04   #1851
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Jak sie czegoś dowiecie o tym masowaniu pochwy no to dajcie znac.

W ogole podobno trzeba ćwiczyć miesnie Kegla co wcale nie jest latwe wbrew pozorom. Kolezanka twierdzi ze dzieki temu dwa razy porod bez nacięcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poprzedniej ciąży na szkole rodzenia i gin też mówił aby ćwiczyć, łatwiej jest urodzić no i przeć. Szczerze to myślałam że wcale nie trzeba, coś tam ćwiczyłam ale nieregularnie. Teraz mam to robić ale często zapominam i mi się nie chce

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Ja musze ginekolog zapytac bo podobno tam jest tak ze jak juz sie zaczyna rodzic tj parte to mozna zawolac meza z korytarza. Ale jak bole itp to nie. Wiec dla świętego spokoju chyba oplace ten rodzinny, zeby mogl byc ze mna od poczatku. Sala podobno sie rozni troszkę, ale wiem tylko z opowiesci. Musze zapytac ginekolog a najlepiej to pare razy tam sie przejechac i moze mi pozwola obejrzeć jakbym przyjechala podczas dyżuru ginekolog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miała poród rodzinny i nie żałuje, sala przedporodowa dla mnie i tż, porodowa też, duży komfort dla kogoś kto po raz pierwszy raz rodzi. Tylko że w tym szpitalu to standard i nie musiałam nic płacić, a wiem że nie wszystkie szpitale tak mają. Tak samo nie można było wykupić położnej bo oni nie praktykują tego, ale możesz rodzić z kim chcesz (tż, mama, siostra, doula). Myślałam jeszcze o drugim szpitalu, tam się wpłaca tzw"cegiełkę" jeśli chce się poród rodzinny, ale zrezygnowałam bo choć nie miałam problemów w ciąży to w razie "W" chciałam mieć jak najlepszy oddział neonatologi w tym samym szpitalu, a nie mama zostaje a malucha wiozą gdzieś indziej.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Zawsze byłam ciekawa jak zawiązany jest mój pępek i teraz już wiem hahaha. Aktualnie jest małym wulkanicznym kraterem- w środku widzę gwiazgkę...no boski. Nie wiem jak się będzie dalej zachowywał teraz jest śmieszna dziurka.
Ja ciągle nie wiem co ze szkołą rodzenia...żal mi kasy jak mam słuchać tego co mogę wyczytać w sieci i pogadanek reklamowych. Dużo dziewczyn pisze, że ćwiczyły na szkole oddychanie a jak przyszło co do czego to lipa, wszystko zapomniały i oddychały pod wskazówki położnej.
To zależy czego oczekujesz, ja przy pierwszym dziecku byłam zielona i tż też, żadnych dzieci w rodzinie więc zapisaliśmy się na weekendową szkołę rodzenia i nie żałuje, czegoś się dowiedzieliśmy, praktyka też była, czyli pierwsza kąpiel, przebieranie, przewijanie, pierwsza pomoc, zasady wyboru fotelika, ćwiczenia, uświadamianie tż czego oczekuje kobieta w końcówce ciąży, porodzie i połogu. Jeśli masz jakąś wiedzę i czujesz że nie potrzebujesz iść to nie idź, zawsze może ktoś Ci to wszystko pokazać w najbliższym otoczeniu.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Są jeszcze baloniki do ćwiczeń: Epino oraz Aniball. Jeśli stanie na porodzie SN to na pewno się w któryś zaopatrzę
Tez o nich słyszałam i znam osoby które je używały ale z jakim rezultatem to nie powiem bo już nie pamiętam, budyń ciążowy

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Czy którąś z Was męczą bóle krzyżowe?
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 06:12   #1852
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam się w 26 tygodniu
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 06:29   #1853
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam czwartkowo 😊 Tz od rana kosi trawę, a ja się jeszcze wyleguje choć zaraz też wstaje, bo szkoda marnować pięknego dnia 😊
Dziś wizyta ❤

Mrówka super materiał na pewno się przyda 😊

Chemisette mnie boli krzyż jak długo siedzę albo leżę. Zdecydowanie lepiej się czuje jak jestem w ruchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

A co do szkoły rodzenia to dziś zapytam mojej lekarki jak to u nas wygląda. Chciałabym chodzić i się czegoś dowiedzieć, bo zarówno moje doświadczenie jak i Tz, z małymi dziećmi jest zerowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:02   #1854
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Mnie też boli krzyż jak za długo leżę lub siedzę także ruszam się póki mogę bo nie wiadomo jak to później będzie
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:10   #1855
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Hejka

Mnie odcinek ledzwiowy potrafi zabolec jak krzywo leżę, i czasem jak źle stopę postawię.
Ja już po śniadaniu, kończę kawkę zbożowa, biorę się za kończenie ciastka i obiad. Piszecie że jesteście w ruchu, ja mam wrażenie że większość dnia siedzę albo leżę- szybko się męczę, i staram się odpoczywać dużo, ale nie wiem czy to nie za dużo 😛
Miłego dnia 😊

Ps. Mrówa- dzięki Ci za Twoją pracę przy tłumaczeniu 😘
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:19   #1856
Iza0808
Rozeznanie
 
Avatar Iza0808
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 915
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Ja tez się witam po śniadaniu. Dzis byly placuszki bananowe jakie pyyyycha! I po kawce. Pralka pierze, ja lecę do miasta. Mąż ma dziś urodziny muszę mu tort kupić i sernik będę piekła. Jego ulubiony!
Mnie ogólnie nic raczej nie boli, nawet krzyż o dziwo. Oby tak dalej. Za tydzień w środę wizyta.
Miłego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iza0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:46   #1857
Ola_1988
Raczkowanie
 
Avatar Ola_1988
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 415
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

U mnie też już ciacho w piekarniku. Zupa się gotuje 😉 pralka pierze. Normalny dzień a jaki piekny, słoneczko świeci 😍

Ja mam problem z bólem pleców jak coś dużo robię w ciągu dnia pochylona. Potem w nocy wstać z łóżka ciężko 😕

Poinformowalam TZ że we wtorek mamy szkole rodzenia. Coś tam kręci nosem żebym szła sama ale nie jakoś mocno, więc myślę że go przekonam żeby poszedł ze mną 😀 chociaż parę razy, ja już potem mu tego tak nie powiem jak te położne a zawsze to jakaś teoria chociaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:52   #1858
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

U mnie też pralka się pierze, ja już ogarnęłam w kuchni. Jutro wraca Tż Nie było go 1,5 miesiąca. Czeka Nas teraz dużo załatwiania dla maluszka i muszę z nim pogadać czy zechce być ze mną przy porodzie. Bo w sumie to nie gadaliśmy o tym wcześniej, a ja mam coraz większe schizy już, po przeczytaniu ostatnio wielu historii porodowych W sumie to nie wiem po co to robię
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 08:58   #1859
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

[1=57c4259f21315203964a8ed 20878b337431f4de9_625f3ef 28e370;76761646]U mnie też pralka się pierze, ja już ogarnęłam w kuchni. Jutro wraca Tż Nie było go 1,5 miesiąca. Czeka Nas teraz dużo załatwiania dla maluszka i muszę z nim pogadać czy zechce być ze mną przy porodzie. Bo w sumie to nie gadaliśmy o tym wcześniej, a ja mam coraz większe schizy już, po przeczytaniu ostatnio wielu historii porodowych W sumie to nie wiem po co to robię [/QUOTE]
Dokładnie, po co czytać skoro i tak nie wiesz jak będzie u Ciebie bo przecież każdy poród jest inny. Lepiej się nie nakręcać 😉

Witam i ja 😊
Pralka u mnie też chodzi, mieszkanie posprzątane, obiad od wczoraj mam. Panowie piorą kanapę. Chyba też zrobię coś słodkiego, może jakieś ciasteczka 😋

Mnie wieczorami plecy bolą ale też strasznie wieczorem ciągnie mnie wszystko w brzuchu, skóry mi brakuje, w środku też wszystko strasznie ciągnie jakby miało się rozerwać. I zauważyłam że przez ostatni tydzień sporo brzuch mi urósł więc pewnie też dlatego. W dzień jak chodzę jest ok.

Sent from my HTC Desire 820 using Wizaz Forum mobile app
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 09:02   #1860
Ola_1988
Raczkowanie
 
Avatar Ola_1988
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 415
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aknowi88 Pokaż wiadomość
Dokładnie, po co czytać skoro i tak nie wiesz jak będzie u Ciebie bo przecież każdy poród jest inny. Lepiej się nie nakręcać 😉

Sent from my HTC Desire 820 using Wizaz Forum mobile app
Święta słowa 😀ja nie czytam kompletnie nic o porodzie. Coś tam ktoś powie to wtedy to rejestruje ale zbyt się go boję żeby jeszcze o tym czytać i rozmyslac. Całe życie robię wszystko na spontanie to i urodzić tak planuje 😀 najwyżej trochę się zdziwię na porodowce😝

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.