Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 17:13   #1
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972

Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu


Pytanie jak w tytule. Jeśli chcę założyć coś swojego - muszę temu poświęcić czas. Jeśli poświęcam czas - to nie pracuję i nie zarabiam, zanim nie otworzę danego biznesu, a to może zająć kilka miesięcy.
Jeśli nie pracuję - nie mam za co żyć.

Czy udało Wam się połączyć pracę z zakładaniem firmy ? Czy mieliście inne pomysły ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 08:18   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Pytanie jak w tytule. Jeśli chcę założyć coś swojego - muszę temu poświęcić czas. Jeśli poświęcam czas - to nie pracuję i nie zarabiam, zanim nie otworzę danego biznesu, a to może zająć kilka miesięcy.
Jeśli nie pracuję - nie mam za co żyć.

Czy udało Wam się połączyć pracę z zakładaniem firmy ? Czy mieliście inne pomysły ?
zależy od charakteru pracy, ja mam np. tak, że mogę robić 2 w1
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:11   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Pytanie jak w tytule. Jeśli chcę założyć coś swojego - muszę temu poświęcić czas. Jeśli poświęcam czas - to nie pracuję i nie zarabiam, zanim nie otworzę danego biznesu, a to może zająć kilka miesięcy.
Jeśli nie pracuję - nie mam za co żyć.

Czy udało Wam się połączyć pracę z zakładaniem firmy ? Czy mieliście inne pomysły ?
zalezy od charakteru dzialalnosci - czy na poczatek musisz inwestowac itp. I na ile szybko bedziesz wystawiac faktury/rachunki. Ja zakladalam dzialalnosc gosp. szkolenia i doradztwo, ktore nie wymaga duzych inwestycji (poza wlasna wiedza i umiejetnosciami), wiec byla kwestia tylko znalezienia klienta. Mimo to bralam maly kredyt, ktory dosc szybko splacilam (juz z pierwszej fv), glownie na zycie.
Nie laczylam pracy na etat z dzialalnoscia gospodarcza, pozniej laczylam wlasna firme ze studiami doktoranckimi i musze powiedziec, ze to bylo dla mnie stanowczo za duzo i skonczylo sie na tym ze i zawiesilam studia dr i dzialalnosc gospodarcza.

Z innym znanych mi przypadkow - tak po znajomych patrzac. Na poczatku dzalalnosci duzo osob decyduje sie, ze po prostu ktos inny ich utrzymuje (najczesciej ktos z rodziny np. maz zone, czy mieszkanie u rodzicow) nim firma zaczie przynosic dochody. Wiadomo, ze latami to obciach, ale w sytuacji przejsciowej nie takie az zle rozwiazanie.

Teraz ciezej dostac kredyt - zakladasz firme w kryzysie ekonom.
Trzecie rozwiazanie jakie widzialam - oszczednosci.

A czwarte dg ale tak naprawde pracujesz dla znanej firmy (nie ma okresu szukania klienta) i ta firma zapewnia Ci dochod/socjal.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:41   #4
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu

Myślałam o założeniu ośrodka - takiego jak leczą np. alkoholików. Żeby go założyć muszę najpierw wyjechać na kilka dni do innego, aby podpatrzeć ich metody pracy, wrócić, napisać biznesplan, chodzić na kursy które są przed otrzymaniem szansy na dotacje unijne, o które się staram, znaleźć odpowiedni budynek, przygotować go pod kątem ośrodka, zareklamować się....

...a to wszystko 12 godzin drogi od rodziny. Nie ma mnie kto utrzymać Oszczędności mam duże, ale miały iść na otwarcie ośrodka w razie jakbym nie mogła dostać dużej pomocy z UE...
Może jednak będę musiała Chyba że ktoś jeszcze podrzuci jakąś ciekawą propozycję Dziękuję za dotychczasowe posty
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 08:35   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu

Bardzo odważny i jednocześnie potrzebny pomysł. Jeśli nie jesteś w stanie pracować i zakładać działalność, to wyjść masz niewiele:
1) ktoś cię utrzymuje - piszesz, że nie ma kto, więc odpada.
2) żyjesz z oszczędności
3) pracujesz dorywczo
Życzę powodzenia.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 15:59   #6
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Za co żyć w trakcie zakładania własnego biznesu

Dzięki

Póki co negocjuję zejście w pracy z 8 do 6 godzin od nowego roku. Jako że po drodze wyszły mi problemy zdrowotne z kręgosłupem, więc i tak nie mogłabym tych 8 przesiadywać
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.