Terminacja ciąży cz.3 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-29, 08:13   #1831
blurpi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 9
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

dziewczynki powiedzcie, czy zawsze się pojawia laktacja po T?
blurpi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:16   #1832
Maaagda8901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 168
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Przy tym ok 20tc podobno tak. Mi lekarz przy wypisie mówił, że to za wcześnie, a po dwóch dniach miałam piersi jak kamienie.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maaagda8901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 09:02   #1833
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Blurpi u mnie ok 12 tydz i byla laktacja, ale niewielka i picie szalwi wystsrczylo zeby ja zatrzymać
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:27   #1834
Federa
Raczkowanie
 
Avatar Federa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez martaeska Pokaż wiadomość
1) Biopsja kosmówki - czy jest ona podstawą do legalnej T, tak samo jako amniopunkcja? wiem, że na wyniki czeka się tydzień na częściowe wyniki a 3 tyg na pełne, ale z tego co czytałam biopsję mogłabym wykonać już teraz a nie czekać do 15 tc.

2) Niektóre z Was wspominały, że wystarczyło mi samo USG jako wskazanie do T. W jakim przypadku to wystarczy? Czy poza opisem takiego USG powinna znajdować się jakaś zgoda lekarza co do T?

3) Czy ktoś przechodził przez to w Gdańsku? Możecie powiedzieć coś więcej?

4) I chyba najgorsze - czy to prawda, że konsorcjum, może odrzucić prośbę o T? Przeraża mnie urodzenie dziecka, które może umrzeć kilka dni po porodzie.
1 i 2. Warunkiem terminacji przy wadach jest orzeczenie lekarskie o występowaniu "ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu" albo "nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu"(sformułowania z ustawy). Orzeczenie na podstawie badania genetycznego musi wystawić lekarz posiadający tytuł specjalisty. Orzeczenie na podstawie badania ultrasonograficznego wystawia lekarz z tytułem specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii. Polskie przepisy dotyczące dopuszczalności przerywania ciąży nie precyzują, jaki rodzaj badania musi potwierdzić istnienie nieodwracalnej wady/choroby płodu. Prawo wymaga „dużego prawdopodobieństwa”, nie 100%-owej pewności. W tym przypadku powinno wystarczyć badanie USG jako podstawa wspomnianego orzeczenia. Wiemy niestety jakie są realia, ale proszę spróbować zawalczyć o orzeczenie od tych lekarzy, którzy wykonywali USG. Następnie udać się z tym dokumentami do ordynatora oddziału gin-poł. i żądać wyznaczenia terminu zabiegu wskazując na to, że oczekiwanie przysparza dodatkowych cierpień (odwołanie do etyki lekarskiej, wsparcia prawnego ze strony Federacji). Nasze doświadczenia pokazują, że asertywna postawa i znajomość swoich praw oraz wskazywanie na sankcje za naruszenie praw pacjenckich (np. pozew) zmienia nastawienie. I może uchroni przed dodatkową diagnostyką... Oczywiście nie można wykluczyć takiego ryzyka Badanie FISH ze swoją wysoką wiarygodnością powinno wystarczyć (by uniknąć czekania na wyniki amniopunkcji za 3 tyg.).

Najlepiej nagrywać rozmowy, a wszelki odmowy muszą być wydane na piśmie. Dobrze być z kimś, kto przejmie ciężar rozmowy i będzie świadkiem. Zawsze jesteśmy do dyspozycji, prawniczka może wystąpić jako pełnomocniczka w kontakcie z lekarzem/ordynatorem/dyrekcją.
W razie pytań prosimy o kontakt (22 635 93 95, federacja@federa.org.pl).

Poza opisanymi wyżej wymogami polskie prawo nie stawia innych wymagań np. dodatkowych opinii, konsultacji ani konsyliów.

3. W Gdańsku zabiegi wykonuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, w Gdyni Szpital Pomorski. Słyszałyśmy pozytywne opinie o Gdyni.


4. Konsorcjum nie ma nic do gadania w razie problemów prosimy o kontakt.
__________________
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
www.federa.org.pl
FB/Twitter @federapl
+48 22 635 93 95
Ważne info przed, w trakcie i po terminacji ciąży

Edytowane przez Federa
Czas edycji: 2019-01-29 o 12:29 Powód: za dużo spacji
Federa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:38   #1835
kaziulex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 25
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Federa Pokaż wiadomość
1 i 2. Warunkiem terminacji przy wadach jest orzeczenie lekarskie o występowaniu "ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu" albo "nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu"(sformułowania z ustawy). Orzeczenie na podstawie badania genetycznego musi wystawić lekarz posiadający tytuł specjalisty. Orzeczenie na podstawie badania ultrasonograficznego wystawia lekarz z tytułem specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii. Polskie przepisy dotyczące dopuszczalności przerywania ciąży nie precyzują, jaki rodzaj badania musi potwierdzić istnienie nieodwracalnej wady/choroby płodu. Prawo wymaga â��dużego prawdopodobieństwaâ�, nie 100%-owej pewności. W tym przypadku powinno wystarczyć badanie USG jako podstawa wspomnianego orzeczenia. Wiemy niestety jakie są realia, ale proszę spróbować zawalczyć o orzeczenie od tych lekarzy, którzy wykonywali USG. Następnie udać się z tym dokumentami do ordynatora oddziału gin-poł. i żądać wyznaczenia terminu zabiegu wskazując na to, że oczekiwanie przysparza dodatkowych cierpień (odwołanie do etyki lekarskiej, wsparcia prawnego ze strony Federacji). Nasze doświadczenia pokazują, że asertywna postawa i znajomość swoich praw oraz wskazywanie na sankcje za naruszenie praw pacjenckich (np. pozew) zmienia nastawienie. I może uchroni przed dodatkową diagnostyką... Oczywiście nie można wykluczyć takiego ryzyka Badanie FISH ze swoją wysoką wiarygodnością powinno wystarczyć (by uniknąć czekania na wyniki amniopunkcji za 3 tyg.).

Najlepiej nagrywać rozmowy, a wszelki odmowy muszą być wydane na piśmie. Dobrze być z kimś, kto przejmie ciężar rozmowy i będzie świadkiem. Zawsze jesteśmy do dyspozycji, prawniczka może wystąpić jako pełnomocniczka w kontakcie z lekarzem/ordynatorem/dyrekcją.
W razie pytań prosimy o kontakt (22 635 93 95, federacja@federa.org.pl).

Poza opisanymi wyżej wymogami polskie prawo nie stawia innych wymagań np. dodatkowych opinii, konsultacji ani konsyliów.

3. W Gdańsku zabiegi wykonuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, w Gdyni Szpital Pomorski. Słyszałyśmy pozytywne opinie o Gdyni.


4. Konsorcjum nie ma nic do gadania w razie problemów prosimy o kontakt.
W Gdyni szpital nie robi terminacji żywego płodu. Jeśli płód jest martwy to i owszem. Przechodziła T w Uck w Gdańsku chociaż jestem z Gdyni. I zdecydowanie w Uck wiedza co robią Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaziulex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 19:31   #1836
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Terminacja jest zawsze przy żywym płodzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 19:36   #1837
kaziulex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 25
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Terminacja jest zawsze przy żywym płodzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak wiem, może źle to napisałam ale niewiele chyba wiedza a się wypowiadają. Chodziło mi o to że robią to tylko w Gdańsku. W Gdyni można usunąć plod jeśli już serce nie bije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaziulex jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 06:46   #1838
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dla mnie to jest skandal że ktoś może odmówić. To jest jego praca... A dla nas to jest tak ciężkie że w takich sytuacjach powinni być właśnie bardziej pomocni żeby to przejść jak najszybciej i jak najlepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 15:19   #1839
Butterbean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez framboise87 Pokaż wiadomość
Kochana, ja urodzilam w 21 t 4d. Synkowi bilo serce, ale oprocz tego nic, nie ruszał się, nie było czuć oddechu. Też bardzo się tego bałam, jak leżał że mną to myślałam o tym czy się męczy, ale podobno dziecko wtedy jeszcze nie ma wykształconego układu nerwowego, lekarze pocieszali że nic nie czuł, nie meczyl się i ja chcę w to wierzyć. Zdecydowałam się że chce go potrzymać, położna zawinela go w pieluszke i mogłam się pożegnać kiedy z nim leżałam. Gdybym tego nie zrobiła to nie darowalabym sobie, ale wiadomo że to jest bardzo indywidualna decyzja i bardzo trudny moment.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, troche mnie uspokoilas,chociaz jak sobie to wyobrazam,to i tak wydaje mi sie to niemozliwe do przejscia

A jak jest z lyzeczkowanuem? To koniecznosc? Nie ma mozliwosci,ze lozysko sama urodze? Na sam dzwiek slowa "lyzeczkowanie" mam dreszcze. Boje sie,ze to bardzo boli i ze nie jest bezpieczne
Butterbean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 12:49   #1840
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Butterbean Pokaż wiadomość
Dziekuje, troche mnie uspokoilas,chociaz jak sobie to wyobrazam,to i tak wydaje mi sie to niemozliwe do przejscia

A jak jest z lyzeczkowanuem? To koniecznosc? Nie ma mozliwosci,ze lozysko sama urodze? Na sam dzwiek slowa "lyzeczkowanie" mam dreszcze. Boje sie,ze to bardzo boli i ze nie jest bezpieczne
Pewnie zależy od tygodnia ciąży. Natomiast łyżeczkowanie jest pod pełną narkoza i nic nie boli. Po także nie miałam żadnych dolegliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 12:52   #1841
framboise87
Raczkowanie
 
Avatar framboise87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 382
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Butterbean Pokaż wiadomość
Dziekuje, troche mnie uspokoilas,chociaz jak sobie to wyobrazam,to i tak wydaje mi sie to niemozliwe do przejscia

A jak jest z lyzeczkowanuem? To koniecznosc? Nie ma mozliwosci,ze lozysko sama urodze? Na sam dzwiek slowa "lyzeczkowanie" mam dreszcze. Boje sie,ze to bardzo boli i ze nie jest bezpieczne
Lyzeczkowanie pod narkoza robią. U mnie się obeszło bez, łożysko wyszło czaje, bardzo dokładnie oglądali, potem położna jeszcze w nocy i lekarz dwa razy rano sprawdzał brzuch czy dobrze się obkurcza i wypuścili mnie do domu.
To jest do przejścia, musisz tak o tym myslec. Że po prostu musisz to przejść i już, bez myślenia dlaczego i po co...
Dasz radę, to jest straszne ale dasz radę.
Ściskam mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oh, in this love I found strength I never knew I had
framboise87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 16:11   #1842
mattusiowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 101
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez gabi121 Pokaż wiadomość
Pewnie zależy od tygodnia ciąży. Natomiast łyżeczkowanie jest pod pełną narkoza i nic nie boli. Po także nie miałam żadnych dolegliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety po łyżeczkowaniu czesto powstają zrosty. Miesiączka się skraca. U mnie niestety wszystko co najgorsze wyszło...
mattusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 18:07   #1843
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez mattusiowa Pokaż wiadomość
Niestety po łyżeczkowaniu czesto powstają zrosty. Miesiączka się skraca. U mnie niestety wszystko co najgorsze wyszło...
Kiedy zauwazylas , ze cos jest nie tak?
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:06   #1844
mattusiowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 101
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tak naprawdę od razu podczas pierwszej miesiączki po łyżeczkowaniu. Kiedyś trwała 4 dni teraz maks 3 i jest strasznie skąpa.
mattusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:13   #1845
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez mattusiowa Pokaż wiadomość
Tak naprawdę od razu podczas pierwszej miesiączki po łyżeczkowaniu. Kiedyś trwała 4 dni teraz maks 3 i jest strasznie skąpa.
Miałaś już histeroskopie? Nie nastawiaj się, że masz zrosty. Ja też kilka pierwszych miesiączek po t miałam skąpych, byłam pewna, że to zrosty, a okazało się, że nie, w histeroskopii wyszło wszystko ok.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Butterbean Pokaż wiadomość
Dziekuje, troche mnie uspokoilas,chociaz jak sobie to wyobrazam,to i tak wydaje mi sie to niemozliwe do przejscia

A jak jest z lyzeczkowanuem? To koniecznosc? Nie ma mozliwosci,ze lozysko sama urodze? Na sam dzwiek slowa "lyzeczkowanie" mam dreszcze. Boje sie,ze to bardzo boli i ze nie jest bezpieczne
Jest opcja, że urodzisz łożysko, ale tak naprawdę to chyba 99% kończy się zabiegiem, bo tak naprawdę dużo groźniejsze jest to, że coś mogłoby zostać w macicy. Nie martw się na zapas, to jest niestety dość standardowy zabieg, rzadko zdarzają się powikłania.
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-02, 10:42   #1846
Martynapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 18
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cześć Dziewczyny,
przeczytałam już całą pierwszą część, część drugiej, ale postanowiłam już w trzeciej coś napisać.
Dołączam do Was. A raczej dołączę.
Mam 42 lata z powodu dużego niepokoju zrobiłam test sanco- wynik- trisomia 21; w tym samym dniu pani doktor nieco przypadkowa (pielęgniarka widziała mój szok po odebraniu badania i to przyjęcie mi ''załatwiła'') stwierdziła na usg przezierność prawie 4.5 mm. We wtorek idę na właściwą wizytę do mojego lekarza (będzie wtedy 12+4). Nie łudzę się żadną nadzieją. Od 2 dni z mężem płaczemy, decyzję podjęliśmy. Było to wyczekane i wystarane dzieciątko, poczęło się naturalnie.
1. Jestem z Poznania. Widziałam kilka wpisów dziewczyn z Poznania. Teraz najbardziej się boję ''schodów''. Napiszcie proszę czy Poznań Polna nie odsyła/przeciąga pacjentek w czasie.
2. Czytałam też opis T - Waszych. Jestem skłonna wyjechać za granicę jeśli miałoby wyglądać to humanitarniej. Napiszcie co sądzicie o takieh decyzji- i jeżeli macie jakiekolwiek namiary i przybliżone koszty- to poproszę o nie.
3. Czy skoro to dopiero 12 tc to możliwaby była biopsja kosmówki zamiast oczekiwania na amniopunkcję? Czy wiecie czy w Poznaniu jest to możliwe?

Pozdrawiam Was serdecznie. Tylko to forum dało mi wsparcie i uporządkowało nieco mysli
Martynapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-02, 13:38   #1847
mattusiowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 101
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
przeczytałam już całą pierwszą część, część drugiej, ale postanowiłam już w trzeciej coś napisać.
Dołączam do Was. A raczej dołączę.
Mam 42 lata z powodu dużego niepokoju zrobiłam test sanco- wynik- trisomia 21; w tym samym dniu pani doktor nieco przypadkowa (pielęgniarka widziała mój szok po odebraniu badania i to przyjęcie mi ''załatwiła'') stwierdziła na usg przezierność prawie 4.5 mm. We wtorek idę na właściwą wizytę do mojego lekarza (będzie wtedy 12+4). Nie łudzę się żadną nadzieją. Od 2 dni z mężem płaczemy, decyzję podjęliśmy. Było to wyczekane i wystarane dzieciątko, poczęło się naturalnie.
1. Jestem z Poznania. Widziałam kilka wpisów dziewczyn z Poznania. Teraz najbardziej się boję ''schodów''. Napiszcie proszę czy Poznań Polna nie odsyła/przeciąga pacjentek w czasie.
2. Czytałam też opis T - Waszych. Jestem skłonna wyjechać za granicę jeśli miałoby wyglądać to humanitarniej. Napiszcie co sądzicie o takieh decyzji- i jeżeli macie jakiekolwiek namiary i przybliżone koszty- to poproszę o nie.
3. Czy skoro to dopiero 12 tc to możliwaby była biopsja kosmówki zamiast oczekiwania na amniopunkcję? Czy wiecie czy w Poznaniu jest to możliwe?

Pozdrawiam Was serdecznie. Tylko to forum dało mi wsparcie i uporządkowało nieco mysli
Ja mimo tego że bliżej mi do Poznania, pojechałam do Warszawy. W Poznaniu jest zagłębie anty i czasami robią problemy szczególnie jest ciężko ja nie ma wady genetycznej.
Niestety nie znam odpowiedzj na Twoje pytania. Może inne dziewczyny z okolic się wypowiedzą. Dużo siły życzę.
mattusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-02, 15:19   #1848
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja też nie jestem z Poznania. Ja miałam pod Warszawą. Będzie dobrze zobaczysz... oby tylko być przyjętym. Trzymam kciuki żeby było już po u ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-02, 20:38   #1849
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
przeczytałam już całą pierwszą część, część drugiej, ale postanowiłam już w trzeciej coś napisać.
Dołączam do Was. A raczej dołączę.
Mam 42 lata z powodu dużego niepokoju zrobiłam test sanco- wynik- trisomia 21; w tym samym dniu pani doktor nieco przypadkowa (pielęgniarka widziała mój szok po odebraniu badania i to przyjęcie mi ''załatwiła'') stwierdziła na usg przezierność prawie 4.5 mm. We wtorek idę na właściwą wizytę do mojego lekarza (będzie wtedy 12+4). Nie łudzę się żadną nadzieją. Od 2 dni z mężem płaczemy, decyzję podjęliśmy. Było to wyczekane i wystarane dzieciątko, poczęło się naturalnie.
1. Jestem z Poznania. Widziałam kilka wpisów dziewczyn z Poznania. Teraz najbardziej się boję ''schodów''. Napiszcie proszę czy Poznań Polna nie odsyła/przeciąga pacjentek w czasie.
2. Czytałam też opis T - Waszych. Jestem skłonna wyjechać za granicę jeśli miałoby wyglądać to humanitarniej. Napiszcie co sądzicie o takieh decyzji- i jeżeli macie jakiekolwiek namiary i przybliżone koszty- to poproszę o nie.
3. Czy skoro to dopiero 12 tc to możliwaby była biopsja kosmówki zamiast oczekiwania na amniopunkcję? Czy wiecie czy w Poznaniu jest to możliwe?

Pozdrawiam Was serdecznie. Tylko to forum dało mi wsparcie i uporządkowało nieco mysli
Martyna bardzo mi przykro
1. Ja jestem z Wojewodztwa gdzie t nie wykonuja. Tez jezdzilam na badania i amnio do Warszawy
2. To ci czytałaś w pierwszej czy drugiej części moze być już ńieaktualne. Niestety chyba z każdym rokiem coraz mniej szpitali gdzie wykonuja t. Klauzala sumienia itp.
Ja miałam t za granicą. Gdybyś miała pytania pisz priv.
3. Podobno biopsje kosmkowki wykonuje sie miedzy 9a 11 tc
A amnio od 15tc. ....ja mialam w 18tc.
Moze dziewczyny napiszą kiedy miały bk. Albo zapytaj swojego lekarza jak będziesz na wizycie.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-03, 03:17   #1850
Butterbean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
3. Czy skoro to dopiero 12 tc to możliwaby była biopsja kosmówki zamiast oczekiwania na amniopunkcję? Czy wiecie czy w Poznaniu jest to możliwe?

Pozdrawiam Was serdecznie. Tylko to forum dało mi wsparcie i uporządkowało nieco mysli
Witaj.
Ja mialam robiona biopsje krotko po usg w 12 tc. Z tego co pamietam czas nas naglil,bo zaraz moglo byc za pozno.
Trzymaj sie, jakos musimy dac rade


Dziewczyny, czy wy chrzcilyscie swoje malenstwa?
Butterbean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 08:59   #1851
framboise87
Raczkowanie
 
Avatar framboise87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 382
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cytat:
Napisane przez Butterbean Pokaż wiadomość
Witaj.
Ja mialam robiona biopsje krotko po usg w 12 tc. Z tego co pamietam czas nas naglil,bo zaraz moglo byc za pozno.
Trzymaj sie, jakos musimy dac rade


Dziewczyny, czy wy chrzcilyscie swoje malenstwa?
U nas zrobiła to położna bo ja poprosilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oh, in this love I found strength I never knew I had
framboise87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 10:15   #1852
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez blurpi Pokaż wiadomość
dziewczynki powiedzcie, czy zawsze się pojawia laktacja po T?
Ja miałam t dość wcześnie bo 15/16 tydzień i laktacja się nie pojawiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 13:43   #1853
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Blurpi ja miałam t w 20 tygodniu i już 2 miesiąc biorę leki... twardych piersi już nie mam ale co nacisne to jeszcze leci. Na początku musiam ściągnąć laktatorem bo miałam nawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 14:02   #1854
framboise87
Raczkowanie
 
Avatar framboise87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 382
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Blurpi ja miałam t w 20 tygodniu i już 2 miesiąc biorę leki... twardych piersi już nie mam ale co nacisne to jeszcze leci. Na początku musiam ściągnąć laktatorem bo miałam nawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba różnie jest.ja 21 tydz, brałam bromergon przez dwa tygodnie i laktacji nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oh, in this love I found strength I never knew I had
framboise87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 14:16   #1855
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Blurpi ja miałam t w 20 tygodniu i już 2 miesiąc biorę leki... twardych piersi już nie mam ale co nacisne to jeszcze leci. Na początku musiam ściągnąć laktatorem bo miałam nawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krychulec89 nie sprawdzaj czy masz mleko, bo to blędne koło.
Tak naprawde jesli już jest laktacja to będzie do końca... Tylko zwolni. A tak przyciskając dajesz sygnał organizmowi że nadal jest potrzebna produkcja. Daj czas wszystko się wyciszy.

Polecam już po raz kolejny wpis Hafiji Kiedy nie ma kogo karmić.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 14:20   #1856
Butterbean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Blurpi ja miałam t w 20 tygodniu i już 2 miesiąc biorę leki... twardych piersi już nie mam ale co nacisne to jeszcze leci. Na początku musiam ściągnąć laktatorem bo miałam nawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Probowalas pic szalwie i miete? Ja po narodzinach synka probowalam jeszcze rozkrecac laktacje,bo chcialam karmic go piersia poki zyl tak wiec kiedy zmarl laktacje mialam calkiem rozkrecona. Slyszalam,ze leki na zatrzymanie laktacji nie sa dobrze tolerowane,wiec postawilam sobie za cel zatrzymac laktacje bez nich. Pilam wlasnie szalwie,miete,okladalam piersi zimna kapusta i sciagalam tylko troszeczke,do poczucia ulgi i sie udalo dosc szybko. Ekspertem nie jestem,ale z tego co pamietam lekarz mowil,ze jesli nie boli i nie cieknie mi samo z piersi,to nie dusic i nic z tym nie robic,mleko juz samo przestanie sie pojawiac.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez framboise87 Pokaż wiadomość
U nas zrobiła to położna bo ja poprosilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie boje,ze malutki od razu umrze i nie zdazymy go ochrzcic.

Czekam na telefon ze szpitala. Tak strasznie sie boje przypominam sobie porod synka, jak strasznie bolalo i boje sie,ze tym razem bedzie podobnie. Co innego gdy boli, kiedy jest wszystko ok i wrocisz z dzieciatkiem do domu. Ale gdy tak boli i wiesz,ze czeka cie tylko cierpienie...no masakra,tak sie mega boje!

Edytowane przez Butterbean
Czas edycji: 2019-02-03 o 14:24
Butterbean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 14:28   #1857
framboise87
Raczkowanie
 
Avatar framboise87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 382
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Butterbean Pokaż wiadomość
Probowalas pic szalwie i miete? Ja po narodzinach synka probowalam jeszcze rozkrecac laktacje,bo chcialam karmic go piersia poki zyl tak wiec kiedy zmarl laktacje mialam calkiem rozkrecona. Slyszalam,ze leki na zatrzymanie laktacji nie sa dobrze tolerowane,wiec postawilam sobie za cel zatrzymac laktacje bez nich. Pilam wlasnie szalwie,miete,okladalam piersi zimna kapusta i sciagalam tylko troszeczke,do poczucia ulgi i sie udalo dosc szybko. Ekspertem nie jestem,ale z tego co pamietam lekarz mowil,ze jesli nie boli i nie cieknie mi samo z piersi,to nie dusic i nic z tym nie robic,mleko juz samo przestanie sie pojawiac.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------


Ja sie boje,ze malutki od razu umrze i nie zdazymy go ochrzcic.

Czekam na telefon ze szpitala. Tak strasznie sie boje przypominam sobie porod synka, jak strasznie bolalo i boje sie,ze tym razem bedzie podobnie. Co innego gdy boli, kiedy jest wszystko ok i wrocisz z dzieciatkiem do domu. Ale gdy tak boli i wiesz,ze czeka cie tylko cierpienie...no masakra,tak sie mega boje!
Postaraj się o tym nie myślec, wiem że się nie da, bo sama myślałam w kółko, ale potem będąc już w szpitalu przestawilam się na tryb zadanie do wykonania i starałam się nie myśleć. Wzięłam książki do czytania, rozmawiałam z mężem, pisałam do przyjaciółki.
Jeśli chodzi o chrzest to ochrzcic chyba można zawsze... Nie znam się na tym niestety. Tymkowi przez chwilę biło serce więc położna pokropila do woda i powiedziała ta formulke. Potem dostaliśmy zaswiadczenie na kartce że był chrzest z wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oh, in this love I found strength I never knew I had
framboise87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 15:49   #1858
Neska2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć Dziewczyny. Niestety i ja muszę do Was dołączyć. Czytam Wasze historie i ryczę.
Tydzień 11+4 USG i pappa, straszliwe słowo holoprozencefalia, ZD 1:14, ZE 1:3. Jestem przerażona, nie wiem co robić jak dalej działać. Najbliżej mam do Warszawy choć to i tak ponad 100km. Jutro tydzień 12+3 mam wizytę u dr R. Byłam zapisana do IMiDz ale narazie zrezygnowałam ponieważ tam mam wyznaczoną amnio dopiero na 25.02. Mam wielką nadzieje, że jutro będzie jeszcze szansa na biopsję kosmówki. Zwariuję tyle czekając. Nie chcę też przedłużać, każdy dzień to dużo. Strasznie się boję, że wrazie co będę miała utrudnianą t. Czy któraś z Was mogła mi przybliżyć co i jak powinno wyglądać, co w jakiej kolejności załatwić, jakie dokumenty od kogo potrzebne? Czy macie może jakąś listę szpitali, które na dzień dzisiejszy nie będą robić problemów z t przy takiej diagnozie, do którego można się udać? Bardzo Wam dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Neska2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-03, 19:03   #1859
kaziulex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 25
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Neska2 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Niestety i ja muszę do Was dołączyć. Czytam Wasze historie i ryczę.
Tydzień 11+4 USG i pappa, straszliwe słowo holoprozencefalia, ZD 1:14, ZE 1:3. Jestem przerażona, nie wiem co robić jak dalej działać. Najbliżej mam do Warszawy choć to i tak ponad 100km. Jutro tydzień 12+3 mam wizytę u dr R. Byłam zapisana do IMiDz ale narazie zrezygnowałam ponieważ tam mam wyznaczoną amnio dopiero na 25.02. Mam wielką nadzieje, że jutro będzie jeszcze szansa na biopsję kosmówki. Zwariuję tyle czekając. Nie chcę też przedłużać, każdy dzień to dużo. Strasznie się boję, że wrazie co będę miała utrudnianą t. Czy któraś z Was mogła mi przybliżyć co i jak powinno wyglądać, co w jakiej kolejności załatwić, jakie dokumenty od kogo potrzebne? Czy macie może jakąś listę szpitali, które na dzień dzisiejszy nie będą robić problemów z t przy takiej diagnozie, do którego można się udać? Bardzo Wam dziękuję za jakiekolwiek informacje.
miałam t 13 grudnia. Też holoproncefialia... na amniopunkcji dostałam skierowanie od razu na t, przy takiej wadzie letalnej u mnie nie trzeba było czekać na wyniki. Tylko robili usg chyba że dwa razy i oboje lekarzy podpisało się pod ta wada. Na usg widać że mózg się nie podzielil prawidłowo więc nikt nie robił problemu że nie ma wyników amnio. Wynik dostałam 2 tygodnie po t. ja miałam t w Gdańsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaziulex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-04, 11:06   #1860
Federa
Raczkowanie
 
Avatar Federa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Terminacja ciąży cz.3 I ja jestem tutaj

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
przeczytałam już całą pierwszą część, część drugiej, ale postanowiłam już w trzeciej coś napisać.
Dołączam do Was. A raczej dołączę.
Mam 42 lata z powodu dużego niepokoju zrobiłam test sanco- wynik- trisomia 21; w tym samym dniu pani doktor nieco przypadkowa (pielęgniarka widziała mój szok po odebraniu badania i to przyjęcie mi ''załatwiła'') stwierdziła na usg przezierność prawie 4.5 mm. We wtorek idę na właściwą wizytę do mojego lekarza (będzie wtedy 12+4). Nie łudzę się żadną nadzieją. Od 2 dni z mężem płaczemy, decyzję podjęliśmy. Było to wyczekane i wystarane dzieciątko, poczęło się naturalnie.
1. Jestem z Poznania. Widziałam kilka wpisów dziewczyn z Poznania. Teraz najbardziej się boję ''schodów''. Napiszcie proszę czy Poznań Polna nie odsyła/przeciąga pacjentek w czasie.
2. Czytałam też opis T - Waszych. Jestem skłonna wyjechać za granicę jeśli miałoby wyglądać to humanitarniej. Napiszcie co sądzicie o takieh decyzji- i jeżeli macie jakiekolwiek namiary i przybliżone koszty- to poproszę o nie.
3. Czy skoro to dopiero 12 tc to możliwaby była biopsja kosmówki zamiast oczekiwania na amniopunkcję? Czy wiecie czy w Poznaniu jest to możliwe?

Pozdrawiam Was serdecznie. Tylko to forum dało mi wsparcie i uporządkowało nieco mysli
1. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykonuje zabiegi, jest na 4. miejscu w skali kraju (stan na 2017, nowszych danych nie mamy). Ważne, by rozmawiać asertywnie, rozmowy nagrywać, a wszelkich odmów żądać na piśmie. Można też skontaktować się z naszym zespołem prawnym (22 635 93 95) - pomożemy!

3. Wystarczy orzeczenie lekarskie o występowaniu jednej z wymienionych przesłanek ustawy (czyli "ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia" lub "choroby zagrażającej życiu płodu"). Orzeczenie na podstawie badania genetycznego musi wystawić lekarz posiadający tytuł specjalisty. Orzeczenie na podstawie badania ultrasonograficznego wystawia lekarz z tytułem specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii. Polskie przepisy dotyczące dopuszczalności przerywania ciąży nie precyzują, jaki rodzaj badania musi potwierdzić istnienie nieodwracalnej wady/choroby płodu. Prawo wymaga „dużego prawdopodobieństwa”, nie 100%-owej pewności. Może lekarka na podstawie USG wyda orzeczenie. Poza tym i Pani wnioskiem o terminację nie potrzeba innych dokumentów. Skierowanie na badania się Pani należy, gdyż kwalifikuje się Pani do programu badań prenatalnych.


---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Neska2 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Niestety i ja muszę do Was dołączyć. Czytam Wasze historie i ryczę.
Tydzień 11+4 USG i pappa, straszliwe słowo holoprozencefalia, ZD 1:14, ZE 1:3. Jestem przerażona, nie wiem co robić jak dalej działać. Najbliżej mam do Warszawy choć to i tak ponad 100km. Jutro tydzień 12+3 mam wizytę u dr R. Byłam zapisana do IMiDz ale narazie zrezygnowałam ponieważ tam mam wyznaczoną amnio dopiero na 25.02. Mam wielką nadzieje, że jutro będzie jeszcze szansa na biopsję kosmówki. Zwariuję tyle czekając. Nie chcę też przedłużać, każdy dzień to dużo. Strasznie się boję, że wrazie co będę miała utrudnianą t. Czy któraś z Was mogła mi przybliżyć co i jak powinno wyglądać, co w jakiej kolejności załatwić, jakie dokumenty od kogo potrzebne? Czy macie może jakąś listę szpitali, które na dzień dzisiejszy nie będą robić problemów z t przy takiej diagnozie, do którego można się udać? Bardzo Wam dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Dr R. powinien Panią odpowiednio pokierować. Teraz w Szpitalu Orłowskiego są problemy, gdyż położne podpisały klauzulę sumienia. Inne szpitale wykonujące terminację to IMiDz oraz Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Może dr R na podstawie USG wyda orzeczenie o "ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu płodu", które daje prawo do terminacji, oraz skierowanie do któregoś ze wspomnianych szpitali.

Z formalności: wystarczy takie orzeczenie wydane na podstawie badania i Pani wniosek o terminację (żadnych konsyliów, komisji i konsultacji psychologicznych). Z tymi dokumentami udaje się Pani do ordynatora celem ustalenia daty zabiegu. Takie rozmowy najlepiej nagrywać. Jeśli spotkałaby się Pani z odmową - proszę żądać wydania na piśmie. W razie pytań prosimy o kontakt. Poinformowanie lekarza o wsparciu prawnym też może go zniechęcić do prób naruszeń Pani praw.
__________________
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
www.federa.org.pl
FB/Twitter @federapl
+48 22 635 93 95
Ważne info przed, w trakcie i po terminacji ciąży
Federa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.