inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 15:32   #1
crtoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2

inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy


www

Edytowane przez crtoon
Czas edycji: 2010-04-04 o 20:26
crtoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:50   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

Cytat:
Napisane przez crtoon Pokaż wiadomość
Witajcie!

Szukałam podobnych wątków na forum, ale nie znalazłam żadnego chociaż trochę podobnego do mojego problemu.

Mam 19 lat. Od ok. roku za każdym razem kiedy mam okres wydzielina nie ma koloru ciemnoczerwonego, czerwonego, jak to zawsze było, tylko jest brązowa. Nie czasami tylko zawsze. Okres zawsze trwa krócej niż zazwyczaj (ok.1-2 dni krwawienia i ok. 3 dni lekkiego plamienia), nie narzekam na to, bo nigdy nie lubiłam paćkać się z tamponami i podpaskami

Jednak z czasem zaczęło mnie to martwić, myślałam, że po prostu wszystko wróci do normy.
Zdawało mi się, że może mieć na to wpływ stres związany z maturą, ale po maturze jest dalej to samo.

Nie jestem na diecie, ani nie przytyłam znacząco.

Może któraś z was miała podobny problem i wie co to może być?

Jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa i po prostu nie wiem czy jest sens z czymś takim do niego lecieć, bo może to nic groźnego.
Pewnie to nic takiego ale u ginekologa już dawno powinnas byc.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 19:50   #3
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

Ja miałam podobnie, tylko przed samym okresem i po nim ( teraz przy tabletkach też mam tak). U mnie też czasem w trakcie okres przypomina brązowy bardziej niż czerwony, ale to jak mam mniejszy wylew i rzadziej zmieniam podpaskę i wtedy krew brązowieje jak podeschnie, może to to?
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:03   #4
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

Moim zdaniem to powinnaś być już jakiś czas temu u ginekologa. A szczególnie jeśli współżyjesz. Dlatego bardzo Cię zachęcam, żebyś poszła teraz i się przebadała (jeśli jesteś dziewicą zrobią Ci normalne USG, bez obaw), a przy okazji dowiesz się co z Twoją miesiączką. Bo nie wiadomo co to może być. Może wszystko, a może nic.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:12   #5
crtoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

uuu

Edytowane przez crtoon
Czas edycji: 2010-04-04 o 20:27
crtoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 22:07   #6
Thjazi
Przyczajenie
 
Avatar Thjazi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

Cytat:
Napisane przez crtoon Pokaż wiadomość
Mam 19 lat. Od ok. roku za każdym razem kiedy mam okres wydzielina nie ma koloru ciemnoczerwonego, czerwonego, jak to zawsze było, tylko jest brązowa. Nie czasami tylko zawsze. Okres zawsze trwa krócej niż zazwyczaj (ok.1-2 dni krwawienia i ok. 3 dni lekkiego plamienia), nie narzekam na to, bo nigdy nie lubiłam paćkać się z tamponami i podpaskami
Witaj Czasami kiedy ma sie nadżerke występują takie właśnie brązowe plamienia. Nadżerke może mieć nawet dziewica, ponieważ czasem robi sie ona od przyjmowania antybiotyków (osłabiają florę bakteryjną), niedostatecznej higieny, używania zbyt podrażniających środków higienicznych (mydła, proszki), itp. Możesz mieć tez jakiś stan zapalny, trudno jednak to stwierdzić przez to forum.. Nie chcę prawić Ci kazań, ale już dawno powinnaś pojść do ginekologa (eh.. jak można sie tak zaniedbac, nalezy ci sie solidne lanie) , bo te brązowe wydzieliny to nie jest normalny stan rzeczy.. Coś się dzieje nie tak i krótkie okresy tez mogą być tego zwiastunem.. Pozdrawiam i trzymam kciuki, tylko naprawde musisz (pomimo niecheci) pojść do lekarza, bo te kwestie sa dla nas najwazniejsze i z zaniedbania mogą sie potem porobic nieciekawe historie.. A więc moja rada, do lekarza naprzód marsz
Thjazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 22:16   #7
MrsCandy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 669
Dot.: inny problem z okresem - inny kolor wydzieliny od kilku miesięcy

Cytat:
Napisane przez crtoon Pokaż wiadomość
po prostu nigdy nie chciało mi się specjalnie jechać do ginekologa (mieszkam w małej miejscowości) - nie współżyję więc nie miałam potrzeby tam chodzić
bynajmniej nie jest to związane z jakimś lękiem

co do zmiany podpaski, to raczej nie sądzę, że to to, bo nawet świeże jest brązowe

ale może ktoś jeszcze coś podobnego miał???
Nie rozumiem dlaczego nie pojechałaś jeszcze do lekarza. Bo Ci się nie chciało ?? Inteligentne.. Nie trzeba współżyć, aby mieć potrzebę chodzić do ginekologa. Coraz częściej kobiety chorują na jakieś choróbska, więc na Twoim miejscu już dawno pojechałabym do lekarza ;/
__________________
'Zemsta jest najlepsza gdy krew jeszcze ciepła.'
MrsCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.