Powrót do pracy po wychowawczym. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 11:06   #61
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że nie mogę

Po pierwsze to zwyczajne oszustwo wobec pracodawcy i ZUS.
Po drugie wcale nie jestem pewna tego kiedy i czy w ogóle uda mi się zajść w ciążę, wszak mam zdiagnozowaną niepłodność
Po trzecie zasiłek na L4 będzie sporo niższy niż potencjalna pensja.

No i w pierwszej ciąży pracowałam do początku 9 m-ca i nic mi się nie stało, nie uważam, że w drugiej ciąży powinnam iść na L4 "bo tak" Co innego, gdyby była taka potrzeba, ale wolałabym tego uniknąć.


Fajnie, że tak ci się to udało pogodzić, ale "nasz tato" pracuje od 8 rano do 18-stej i nawet jakby chciał się zająć córeczką w moich godzinach pracy to zwyczajnie nie może. A póki co tata jest naszym głównym źródłem dochodów

Dzięki za opinię. W sumie z pewnych powodów chwilowo zwlekam z decyzją. Zobaczymy jeszcze za jakieś 2 tygodnie, wtedy muszę ostatecznie zdecydować co i jak. Na razie rozmowy z szefem to fiasko

Otóz to.
Ja uwazam, zę nawet jak inni są nie fair, to i tak ja powinnam być.
Moze i jestem jeleniam, ale nie byłoby mi miło, gdybym tak oszukiwała.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
rozumiem,
ja też pracowałam jak długo się dało, dopiero po wizycie w szpitalu poszłam na L4

nie mniej jednak jeśli planujesz ciążę to jednak bezsensu się zwalniać,
ja bym wróciła do pracy,
i starała się o drugie,
może jeśli wszystko poszłoby gładko to tylko z 8 miesięcy byś popracowała

a później mogłabyś spokojnie decydować co dalej, wychowawczy czy nowa praca

a swoja drogą to ja jutro mam ostatni dzień urlopu macierzyńskiego
I tu jest pies pogzrebany. Jak tu zakombinować, aby sie nie napracowac:_/
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 11:58   #62
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
rozumiem,
ja też pracowałam jak długo się dało, dopiero po wizycie w szpitalu poszłam na L4

nie mniej jednak jeśli planujesz ciążę to jednak bezsensu się zwalniać,
ja bym wróciła do pracy,
i starała się o drugie,
może jeśli wszystko poszłoby gładko to tylko z 8 miesięcy byś popracowała

a później mogłabyś spokojnie decydować co dalej, wychowawczy czy nowa praca

a swoja drogą to ja jutro mam ostatni dzień urlopu macierzyńskiego
Zwalniać się nie muszę, mogę pozostać na wychowawczym. W moim wypadku jest to urlop niepłatny, a po prostu nie wiedzie nam się finansowo za fajnie, dlatego chciałam wrócić do pracy

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Klarisso nie wiem czy ktoś cię już uprzedzał o tym, ale gdy wracasz do pracy na 3/4 etatu pracodawca MA OBOWIĄZEK przyjąć cię na niepełny etat i co więcej- jesli pracujesz w niepełnym wymiarze - NIE MA PRAWA CIĘ ZWOLNIĆ (jesli wracasz z wychowawczego) proszę dowiedz się dokładnie o ten przepis, bo tak własnie mi tłumaczyła babka z HRu - jesli matka po urlopie chce wrócić do pracy to NAJBEZPIECZNIEJ dla niej jest wracać własnie na 3/4 a nie na cały etat.
Gdy wrócić na cały etat to nie zdziw się że np. po miesiącu dostaniesz wypowiedzenie (może się tak zdarzyc aczkolwiek nie musi)
Ja o tym wiem. Problem w tym, że mój szef nie chce się zgodzić - cały czas o tym piszę. Mogę go pozwać do sądu pracy i co mi to da? W jakiej ja potem będę musiała pracować atmosferze? Mogę go postraszyć i da mi te 3/4 etatu i 3/4 z najniższej krajowej jako pensję... i też mi to w niczym nie pomoże, wtedy sama się będę musiała zwolnić, bo za darmo pracować nie będę.

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Otóz to.
Ja uwazam, zę nawet jak inni są nie fair, to i tak ja powinnam być.
Moze i jestem jeleniam, ale nie byłoby mi miło, gdybym tak oszukiwała.
No to ja pod tym względem również jestem jeleniem. Uważam, że zwolnienie z pracy przysługuje komuś, kto jest chory i nie może wykonywać swojej pracy z jakiegoś zdrowotnego powodu. Zdrowa kobieta w ciąży może pracować - szczególnie, jeśli nie jest to praca fizyczna jak w moim przypadku. Poza tym "lewe L4" to okradanie nie tylko zakładu pracy ale również innych podatników.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 12:29   #63
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zwalniać się nie muszę, mogę pozostać na wychowawczym. W moim wypadku jest to urlop niepłatny, a po prostu nie wiedzie nam się finansowo za fajnie, dlatego chciałam wrócić do pracy

Ja o tym wiem. Problem w tym, że mój szef nie chce się zgodzić - cały czas o tym piszę. Mogę go pozwać do sądu pracy i co mi to da? W jakiej ja potem będę musiała pracować atmosferze? Mogę go postraszyć i da mi te 3/4 etatu i 3/4 z najniższej krajowej jako pensję... i też mi to w niczym nie pomoże, wtedy sama się będę musiała zwolnić, bo za darmo pracować nie będę.

No to ja pod tym względem również jestem jeleniem. Uważam, że zwolnienie z pracy przysługuje komuś, kto jest chory i nie może wykonywać swojej pracy z jakiegoś zdrowotnego powodu. Zdrowa kobieta w ciąży może pracować - szczególnie, jeśli nie jest to praca fizyczna jak w moim przypadku. Poza tym "lewe L4" to okradanie nie tylko zakładu pracy ale również innych podatników.

Klarissa

to w takim razie o co chodzi

Nie znam na tyle twojej sytuacji finansowej, żeby ci poradzić czy twój powrót jest konieczny czy nie.
Ty wiesz o tym najlepiej,
sama rozstrzygniesz czego bardziej potrzebujesz akurat w tej chwili pieniędzy czy całodobowego kontaktu z córką.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość

I tu jest pies pogzrebany. Jak tu zakombinować, aby sie nie napracowac:_/

nie widzę w tym nic złego
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:05   #64
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
a może tata wychodzi później, albo babcia przyjdzie do nich rano zanim mała wstanie i pozwoli się jej wyspać, albo można przestawiając jej godziny czuwania (ranne budzenie + przetrzymywanie wieczorem) wydłużyć jej popołudniową drzemkę (np. aktualnie mój siostrzeniec zasypia o 12 i śpi około 3 h) jak się poszuka możliwości sposób się znajdzie
Może i w przypadku babci to da radę, ale juz przy żłobku nie. Ale fakt, Klarissa może coś pokombinować

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
tego uniknąć.
Dzięki za opinię. W sumie z pewnych powodów chwilowo zwlekam z decyzją. Zobaczymy jeszcze za jakieś 2 tygodnie, wtedy muszę ostatecznie zdecydować co i jak. Na razie rozmowy z szefem to fiasko
Oby wszystko poszlo po Twojej myśli. Jak sie juz wyjaśni sprawa awansu męża i powiadomisz szefa o zwolnieniu, moze sie okazać że wtedy dopiero będzi ebardziej elastyczny na te 3/4 etatu

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Uważam, że zwolnienie z pracy przysługuje komuś, kto jest chory i nie może wykonywać swojej pracy z jakiegoś zdrowotnego powodu. Zdrowa kobieta w ciąży może pracować - szczególnie, jeśli nie jest to praca fizyczna jak w moim przypadku. Poza tym "lewe L4" to okradanie nie tylko zakładu pracy ale również innych podatników.
Ja sie pod tym podpisuję obiema rękami. Po co jesli sie dobrze czuję i wszytko z ciążą jest ok mam siedzieć w domu? Ciąża to nie choroba.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

nie widzę w tym nic złego
Woww, a nie masz czasem kaca moralnego, że takie postępowanie jest nieuczciwe?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:15   #65
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Woww, a nie masz czasem kaca moralnego, że takie postępowanie jest nieuczciwe?
a po czym ja mam mieć kaca moralnego?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:16   #66
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Uważam, ze kombinując z L4 kobiety same sobie szkoda długofalowo, bo coś się dziwić, ze potem taki pracodawca się dwa razy zastanowi, zanim zatrudni kobietę, która potencjalnie niedługo może zajść w ciążę. Jeśli chcemy, żeby się coś zmieniło na rynku pracy, to zacznijmy od siebie, a nie " ja sobie posiedzę w domku na L4, a pracodawca niech szuka na zastępstwo". Nie mowie tu oczywiście o zwolnieniach uzasadnionych, żeby nie było. Takie podejście mi się kojarzy trochę z filozofia Kalego
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:40   #67
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

Klarissa

to w takim razie o co chodzi
Chodzi o to, że w portfelu pustawo a ja nie wiem co robić no na prawdę chcę iść do tej pracy, ale właśnie na 3/4 etatu, a mój szef mi na to mówi, że tak to on nie chce. I z jednej strony mnie gryzie sumienie, że może w ogóle nie powinnam iść do tej pracy, z drugiej strony mnie kusi perspektywa zarobków a z trzeciej nijak się z chłopem nie mogę dogadać co do warunków pracy, mimo, że mi to prawo gwarantuje...

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Może i w przypadku babci to da radę, ale juz przy żłobku nie. Ale fakt, Klarissa może coś pokombinować

Oby wszystko poszlo po Twojej myśli. Jak sie juz wyjaśni sprawa awansu męża i powiadomisz szefa o zwolnieniu, moze sie okazać że wtedy dopiero będzi ebardziej elastyczny na te 3/4 etatu

Ja sie pod tym podpisuję obiema rękami. Po co jesli sie dobrze czuję i wszytko z ciążą jest ok mam siedzieć w domu? Ciąża to nie choroba.
No właśnie czekamy jeszcze z mężem, aż się u niego wyjaśni. No i niedługo mam mieć ostateczną rozmowę z szefem, tylko znowu lipa, bo on chce się umówić w terminie gdy tż ma urlop i mamy już wakacyjne plany... Też mnie to wkurza, bo niby mu tak strasznie zależy, 2 razy się z nim spotkałam to raz mi powiedział, że w sumie to nie jest przygotowany do rozmowy o zarobkach, rozmawialiśmy tylko o wymiarze czasu pracy, i drugi raz to samo. Zaproponowałam kilka rozwiązań - placówka czynna codziennie, ale krócej, placówka czynna dłużej ale tylko 4 dni w tygodniu, zatrudnienie studenta na 1/4 etatu aby uzupełnić moją nieobecność, zatrudnienie kogoś innego itd. Ale jemu wszystko nie pasuje
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 20:36   #68
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że w portfelu pustawo a ja nie wiem co robić no na prawdę chcę iść do tej pracy, ale właśnie na 3/4 etatu, a mój szef mi na to mówi, że tak to on nie chce. I z jednej strony mnie gryzie sumienie, że może w ogóle nie powinnam iść do tej pracy, z drugiej strony mnie kusi perspektywa zarobków a z trzeciej nijak się z chłopem nie mogę dogadać co do warunków pracy, mimo, że mi to prawo gwarantuje...

no niestety często o to chodzi
ooo ... bezsensu, że nie chce ci pójść na rękę, chociaż ci się to należy

to może spróbuj ... jeśli ci nie będzie pasować to przecież w każdej chwili możesz wrócić na wychowawczy,
ja znam 2 dziewczyny, które po 2 miesiącach pracy jednak stwierdziły, że to jeszcze nie pora

ja się zdecydowałam na wychowawczy i już teraz myślę jak długo tak pociągniemy ehhh życie ...
jutro szefowa się o tym dowie a właściwie upewni i będzie znowu jazda
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:51   #69
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Pozwolę sobie wciąć się w wątek ze swoim pytaniem
Też jestem na wychowawczym i chciałabym wkrótce wrócić do pracy. Omówiłam temat z szefostwem i zaproponowano mi "niższe" stanowisko (na moim obecnie ktoś pracuje i ma umowę jeszcze na jakiś czas, ponieważ ja nie deklarowałam się do tej pory kiedy będę chciała wrócić do pracy). Początkowo ta propozycja nie wzbudziła moich zastrzeżeń, ponieważ to stanowisko jest mniej stresujące i może nawet wolałabym tak trochę bardziej lajtowo jak narazie ale z drugiej strony, jest zdecydowanie poniżej moich ambicji i umiejętności, zaczęłam się więc zastanawiać, czy przypadkiem to nie jest nie fair, czy nie ma przepisu, który gwarantuje matce wracającej do pracy to samo bądź też równoważne stanowisko? Bo jeśli chodzi o wynagrodzenie to chyba dobrze pamiętam, że nie może zostać zmniejszone jeśli nie zmniejsza się też wymiar etatu? a stanowisko, które mi zaproponowano generalnie u mnie w firmie jest wynagradzane o kilkaset zł niżej niż to, na którym pracowałam wcześniej.
Jeśli ktoś się w tym orientuje to proszę o podpowiedź.
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:56   #70
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez pctrx Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wciąć się w wątek ze swoim pytaniem
Też jestem na wychowawczym i chciałabym wkrótce wrócić do pracy. Omówiłam temat z szefostwem i zaproponowano mi "niższe" stanowisko (na moim obecnie ktoś pracuje i ma umowę jeszcze na jakiś czas, ponieważ ja nie deklarowałam się do tej pory kiedy będę chciała wrócić do pracy). Początkowo ta propozycja nie wzbudziła moich zastrzeżeń, ponieważ to stanowisko jest mniej stresujące i może nawet wolałabym tak trochę bardziej lajtowo jak narazie ale z drugiej strony, jest zdecydowanie poniżej moich ambicji i umiejętności, zaczęłam się więc zastanawiać, czy przypadkiem to nie jest nie fair, czy nie ma przepisu, który gwarantuje matce wracającej do pracy to samo bądź też równoważne stanowisko? Bo jeśli chodzi o wynagrodzenie to chyba dobrze pamiętam, że nie może zostać zmniejszone jeśli nie zmniejsza się też wymiar etatu? a stanowisko, które mi zaproponowano generalnie u mnie w firmie jest wynagradzane o kilkaset zł niżej niż to, na którym pracowałam wcześniej.
Jeśli ktoś się w tym orientuje to proszę o podpowiedź.
Ależ owszem, jest taki przepis. Twoje stanowisko nie może być ani niżej płatne, ani stać w hierarchii niżej, niż to, które zajmowałaś przedtem.
Przepisy dokładnie nazywają to przynajmniej "równorzędnym".
Dziwi mnie tylko jak to nie uzgdaniałaś z szefostwem, kiedy chciałabyś wrócić? A podanie o wychwawczy jak sładałaś? Przeciez tam trzeba napisać od kiedy do kiedy bierze się urlop...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:01   #71
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Nie uzgadniałam, w sensie, że złożyłam podanie o wychowawczy na rok (kończy mi się w styczniu), ale nie ustaliliśmy, czy po roku wrócę, czy przedłużę urlop (tzn. na pytanie, jakie mam plany, powiedziałam, że nie umiem się teraz określić i potrzebuję czasu, że wyjaśnimy to sobie w międzyczasie - no i właśnie nadszedł ten "międzyczas").
Tak mi się właśnie wydawało, że taki przepis istnieje. Konspiracjo, czy wiesz dokładnie gdzie go znajdę (który art., par. itd.)? gdybym musiała pokazać go w pracy palcem...
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 13:14   #72
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

http://prawo.wieszjak.pl/forum/threa...e-przepisy.htm
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:04   #73
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Dziękuję!
Będę wiec musiała sobie dokładniej przemyśleć temat powrotu, no i jak porozmawiać o tym, że wg przepisów należy mi się dotychczasowe stanowisko. Nie mam ochoty się wykłócać, że to, że tamto, a trochę obawiam się takiej opcji
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:25   #74
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Ale to stanowisko nie należy ci się dopiero od stycznia? Czyli wtedy, kiedy kończy ci się urlop? Czy w przepisach jest, że wtedy kiedy zechcesz wrócić?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 14:54   #75
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ale to stanowisko nie należy ci się dopiero od stycznia? Czyli wtedy, kiedy kończy ci się urlop? Czy w przepisach jest, że wtedy kiedy zechcesz wrócić?
Tego nie wiem, ale miałabym wrócić właśnie w styczniu, tak jak kończy mi się urlop.
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 15:15   #76
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Aha, czyli on na styczeń proponuje mniejsze stanowisko, tak? Ja zrozumiałam, że chcesz jednak wrócić teraz i dlatego nie ma twojego etatu wolnego. A tak to zupełnie inna sprawa.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 07:53   #77
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Z podanych tutaj przepisów wynika, że pracodawca wcale nie musi się zgodzić na obniżenie etatu po wychowawczym, i że wcale pracownik nie jest chroniony przed zwolnieniem. To jak to w końcu jest?

Ok, doczytałam, że były zmiany w tym zakresie Co prawda nadal jest możliwość zwolnienia na zasadzie likwidacji stanowiska pracy, ale tego się jakoś nie obawiam.

Idę dzisiaj na rozmowę po południu i zobaczę jakie padną ustalenia
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-08-30 o 08:13
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:28   #78
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Klarisso, powodzenia
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:53   #79
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;29078827]Klarisso, powodzenia [/QUOTE]
Dzięki. Tak się ładnie złożyło, że o 10 mój tż ma rozmowę, a ja mam o 14-stej, także przed wyjazdem na wakacje będziemy już wszystko wiedzieć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 13:44   #80
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Hmm. Wczytałam się w przepisy, z których wynika, że wracając do pracy chyba mogę jednak otrzymać niższe wynagrodzenie:
art. 186[4] K.p.: „Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem”.
Ja w dniu podjęcia pracy na tym stanowisku miałam wynagrodzenie o kilkaset zł niższe, niż gdy brałam urlop. To znaczy, że pracodawca może mi zaoferować wynagrodzenie niższe, niż miałam ostatnio, ale nie niższe niż gdy rozpoczynałam pracę?...

I może ktoś wie, jakie są zasady, gdyby jednak pracownik chciał wrócić wcześniej, niż to wynika z wniosku o urlop wychowawczy?
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 14:02   #81
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Klarisso, i jak?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:38   #82
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

No i wygląda na to, że od najbliższej środy będę pracować. Udało mi się wywalczyć wszystko co chciałam trochę "szczęśliwym trafem" - koleżanka, która mnie zastępowała a jest w ciąży trafiła do szpitala, i z powodu braku jakiegokolwiek pracownika szef się zgodził na wszystko byle bym wróciła jak najszybciej to możliwe (wcześniej chciał od listopada, ale teraz to chciał nawet od początku września ) bo teraz musi przenosić ludzi z innych, dosyć odległych placówek, co sporo go kosztuje (jak to delegacje ). Także udało mi się wywalczyć pracę w systemie 3 dni w jednym i 4 dni w kolejnym tygodniu (i tak na zmianę) oraz pensję praktycznie taką jak przy całym etacie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:55   #83
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No i wygląda na to, że od najbliższej środy będę pracować. Udało mi się wywalczyć wszystko co chciałam trochę "szczęśliwym trafem" - koleżanka, która mnie zastępowała a jest w ciąży trafiła do szpitala, i z powodu braku jakiegokolwiek pracownika szef się zgodził na wszystko byle bym wróciła jak najszybciej to możliwe (wcześniej chciał od listopada, ale teraz to chciał nawet od początku września ) bo teraz musi przenosić ludzi z innych, dosyć odległych placówek, co sporo go kosztuje (jak to delegacje ). Także udało mi się wywalczyć pracę w systemie 3 dni w jednym i 4 dni w kolejnym tygodniu (i tak na zmianę) oraz pensję praktycznie taką jak przy całym etacie
to bardzo fajnie ci eis udało
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:37   #84
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Klarissa
Pracujesz?Jeśli tak, to ile miała twoja córeczka jak wróciłaś do pracy?
Jak sobie radzicie? Zadowolona jesteś z podjętej decyzji?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:51   #85
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Klarissa
Pracujesz?Jeśli tak, to ile miała twoja córeczka jak wróciłaś do pracy?
Jak sobie radzicie? Zadowolona jesteś z podjętej decyzji?
Pracuję Wróciłam tuż przed roczkiem małej - dosłownie kilka dni. Co do radzenia to nam pomaga babcia, tzn. opiekuje się córką w te dni gdy jestem w pracy. Pracuję na 3/4 etatu, co drugi tydzień mam 2 dni wolne, a w każdym tygodniu mam co najmniej 1 dzień, plus wolne wszystkie weekendy (my nie pracujemy sob-nd).

Czy jestem zadowolona? Szczerze to nie. Mam poczucie, że zaniedbuje swoje dziecko i swój dom. Gdybym mogła drugi raz wybierać to chyba zostałabym w domu, ale teraz już nie ma odwrotu. Natomiast finansowo to poważnie odczułam różnicę, muszę przyznać.

To co mi się nasuwa jako pierwszy problem to, że jestem bardzo zmęczona. Fizycznie i tak jakoś emocjonalnie, czy bardziej mentalnie, nie wiem jak to nazwać, w każdym razie zmęczona jestem ilością rzeczy jakie muszę zrobić i zapamiętać - zarówno w pracy jak i w domu. No i brakiem czasu - dla siebie, dla dziecka, dla męża...

Drugim problemem była adaptacja córki do nowej sytuacji. Najpierw nie chciała jeść, od tamtej pory nie chce też sama zasypiać, a spać chce z nami. Co prawda jeść po 3 dniach zaczęła, ale były to dla nas na prawdę kiepskie 3 dni, natomiast sytuacja ze spaniem ciągnie się od września.

Nie wiem co ci poradzić, ja na pewno chciałabym jakoś zrekompensować małej ten brak czasu - może przy drugim dziecku zabawie na urlopie wychowawczym dłuższy czas. Mam takie plany
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 07:55   #86
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Klarissa
ehhh to potwierdziłaś moje obawy
a nie pracujesz na pełen etat i córką się babcia zajmuję
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 08:56   #87
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Klarisso, ale cyrki ze spaniem to też taki etap jest po roku właśnie. Podejrzewam, że tak czy siak by się pojawiły

Izabelo, każde dziecko reaguje inaczej, każde. U nas, a mała miała 6mcy gdy wracałam, nie było właściwie problemu, zostawała z babcią.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 09:21   #88
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

szaja
ja to zaczynam myśleć, o kogo reakcję się bardziej boję,
córki czy swoją

poza tym u mnie wchodzi w grę praca na cały etat,
i nie mam możliwości zostawienia małej babci

i mam mnóstwo różnych obaw, pewnie znanych mamom, które wracały do pracy



dodatkowo mialam taka sytuacje, ze musialam zostawic mala mojej mamie na 24h, która bardzo ja lubi i lubi tam przebywać,
a nie chciała od niej jeść, i był ponoć sajgon, i w końcu jak juz padała z głodu to wypiła butle plącząc, a co od obcej osoby

wiem, ze to może taki jednorazowy wyskok,
ale ciągle o tym myślę,
bo sadziłam, że młoda nie jest az tak do mnie przywiązana,
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 09:25   #89
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

WIesz co, koleżanka wracała do pracy, mała miała 9mcy, w grę tylko opiekunka wchodziła. Jakiś czas wcześniej, z miesiąc? Opiekunka już przychodziła, najpierw we 3 wychodziły na spacer, bawiły się w domu, potem koleżanka szła do kuchni coś tam zrobić a w pokoju tlyko córka z opiekunką, potem na 30 minut wychodziła - no i mała teraz do opiekunki przywiązana bardzo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 09:29   #90
martita_891
Zadomowienie
 
Avatar martita_891
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Powrót do pracy po wychowawczym.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
szaja
ja to zaczynam myśleć, o kogo reakcję się bardziej boję,
córki czy swoją

poza tym u mnie wchodzi w grę praca na cały etat,
i nie mam możliwości zostawienia małej babci

i mam mnóstwo różnych obaw, pewnie znanych mamom, które wracały do pracy



dodatkowo mialam taka sytuacje, ze musialam zostawic mala mojej mamie na 24h, która bardzo ja lubi i lubi tam przebywać,
a nie chciała od niej jeść, i był ponoć sajgon, i w końcu jak juz padała z głodu to wypiła butle plącząc, a co od obcej osoby

wiem, ze to może taki jednorazowy wyskok,
ale ciągle o tym myślę,
bo sadziłam, że młoda nie jest az tak do mnie przywiązana,
Przecież nie zostawisz dziecka z dnia na dzień z osobą, która mi się nim opiekować Jeśli dziecko zaufa opiekunce, dobrze ją pozna to nie będziesz miała problemów. U nas poznawanie niani zaczęło się na długo zanim wróciłam do pracy i było dobrze. Mało tego, niania nauczyła nas wielu nowych rzeczy i udziela ciekawych rad
__________________
Szczęśliwa żona i mama

SYNEK


I ZNÓW SERCA MAM DWA
martita_891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-10 12:05:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.